Multiplayer issues - Public IP?

Všetko o hraní hry Original War po sieti
Post Reply
Jizzer
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 1
Joined: Thu Jun 05, 2014 10:17 pm

Multiplayer issues - Public IP?

Post by Jizzer »

Hello, s kamosom sme stiahli nedavno owar na steame, zapneme hru, ideme do multiplayera, vidim sa v lobby, ale hocikto z nas moze vytvorit hru, ale nevidime ich navzajom. Dozvedel som sa z viacerych zdrojov ze problemom moze byt neverejne IPcka, rieseni milion, ziadne nepomohlo.

Mal niekto podobny problem a vyriesil ho, pripadne je tu taky macher sietar gamer ze mi vie poradit.

Vopred dikes
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Multiplayer issues - Public IP?

Post by Antitheus »

Everyone with internal (non-public) IP address just can't host a visible game. You could ask your ISP for one (but it's often related with extra costs) or use an VPN (virtual private network) app like Evolve.
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: Multiplayer issues - Public IP?

Post by Enguzrad »

Spousta lidí veřejnou ip ve skutečnosti má, ale přesto nemohou zakládat kvůli nastavení svého routeru, který jim blokuje potřebný port, přes který OW komunikuje.
Samozřejmě přímo zrušit tuhle ochranu může být nebezpečné, ale obvykle je možné v routeru nastavit pravidlo pro komunikaci přes určitý port. Já měl stejný problém a otevřením potřebných portů jsem ho vyřešil.
Více informací včetně označení portů lze najít zde http://original-war.net/articles.php?a= ... rver_guide

Přesto, kvůli tomu, že OW postrádá jakékoliv řešení pro ztrátu synchronizace je asi lepší prostě použít některý z VPN programů - Evolve, hamachi nebo Tunngle např. a vytvořit si síť ve které se s dalšími lidmi v síti můžete spojit.
Jelikož tahle komunikace jde přes cizí servery, které na rozdíl od OW nejspíš nějak data kontrolují, může to hru trochu stabilizovat.
Image
Post Reply