Evoluce hraní multiplayeru a technologický růst

Všetko o hraní hry Original War po sieti
Post Reply
User avatar

Topic author
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 107
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Evoluce hraní multiplayeru a technologický růst

#1

Post by Enguzrad » Sat Feb 27, 2016 11:29 am

Nazdar,

Nedávno proběhl již vcelku tradiční OW sraz v pěti lidech a jak už to na srazech bývá, došlo i na hraní owéčka. Hráli jsme, jak už je to teď obvyklé, Throwback a čirou náhodou se rozhodlo, že si dáme Křoviny s technologickým růstem.

Co to je?
To je typ hry, kdy se hráčům postupně odemykají technologie jak postupuje čas. Technologie jsou rozděleny do několika úrovní a každou úroveň se různým národům odemykají různé technologie, aby to bylo vyrovnaný (jestli to je vyrovnaný těžko říct, ale nevšimli jsme si žádných neférovostí).

Na srazu nám museli wifinu požehnat všichni bohové co jsou, protože jsme hráli několikrát, hry trvaly hodinu a víc a nikdo nespadl (jen na poslední hře srazu Špajda dostal error na khargině, ale stejně jsme to vyhráli :D).


Co nás ale všechny překvapilo bylo, jak jiná a zdá se i zábavnější hra OW je, když člověk nemá všechny technologie hned k dispozici.
Přirozeně, hra je pomalejší. Zatímco obvykle je v OW rozhodnuto tak kolem 20. minuty, tady to nemusí být jisté ani za dvakrát tak dlouhou dobu.
Je to díky tomu, že trvá delší dobu než hráči mají k dispozici zbraně, které jsou dobré k ničení základny a proto se dá ze začátku dostatečně dobře bránit. A pak také když někdo přijde o auta, tak si může počkat na další technologickou úroveň a vrátit se s lepšími zbraněmi.
Také se tady nestane, že by na někoho v 7. minutě najel raketomet a on se neměl jak ubránit protože ještě nestihl udělat dělo. A protože jsou počáteční technologie vždy rychle vyzkoumané, mají vědci čas i na takové zbytečnosti jako je ochočování opičáků.


Zkrátka, chová se to jako zcela jiná hra, ozvaly se návrhy zkusit to dát na více map a já souhlasím. Bohužel, když se na jednom serveru sejdou lidi ze všech koutů česka a slovenska s různou kvalitou připojení, tak si člověk dlouhých her moc neužije.
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest