Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Wszystko o modach, patchach i błędach w OW oraz ogólnym programowaniu.
Post Reply
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Nitek »

Jak pewnie wielu z Was zauważyło: dużo modów jest zablokowanych. Dla przeciętnego użytkownika nie stanowi to problemu, ale modder byłby szczęśliwszy, gdyby mógł zobaczyć co jest w środku. Ja sam ostatnio jak robiłem intro do mojego moda, to OWS było offline. Co zrobiłem? Otworzyłem Arabian Nights i TMF, aż w końcu rozkminiłem te filmiki.
Wersja demo mojego moda też była zabezpieczona hasłem - to był mój błąd. Wersja demo v2 (poprawione 3 pierwsze misje, dodana 4. oraz języki: angielski i czeski), która ukaże się już niedługo, nie będzie zabezpieczona hasłem. Dla wielu modderów coś takiego się przyda, będą mogli zobaczyć jak niektóre rzeczy są zrobione przez innych modderów, którzy już jakiś czas w edytorze się bawią.

Zatem apeluję do Was - nie blokujcie swoich modów. Z innych modów jest łatwiej coś zrozumieć niż z map Altaru, które są w wielu miejscach zbędnie pokomplikowane.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Serpent »

Zabezpieczę swój mod ze względu na głosy audio, ale jak ktoś chce to mu mogę udostępnić moda na pw, nie będę robił z tego takiej wielkiej tajemnicy.

Nituś widzę w wreszcie coś z sensem piszesz.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Szulce
Soldier level 6
Soldier level 6
Poland
Posts: 469
Joined: Wed Apr 28, 2010 9:53 am

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Szulce »

Słuszne spostrzeżenie. Sam chciałem zobaczyć, kody w niektórych modach, ale nie mogłem, ponieważ było hasło. Sam nie stosuję takiej metody (za dużo zachodu :P ).

@Serpent - wątpię, żeby kogoś obchodziły głosy audio, ale jak uważasz.
Image
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Gwrhkhsh »

Nitek ma rację. Sam tego nigdy nie robiłem, właśnie z wymienionych przyczyn.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Nitek »

Serpent wrote:Zabezpieczę swój mod ze względu na głosy audio, ale jak ktoś chce to mu mogę udostępnić moda na pw, nie będę robił z tego takiej wielkiej tajemnicy.
Nie musisz dawać hasła na plik OWP przecież.
Serpent wrote: Nituś widzę w wreszcie coś z sensem piszesz.
Ja zawsze piszę z sensem :)
User avatar
Ozi
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 111
Joined: Tue Nov 02, 2010 11:17 am

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Ozi »

to dzieki mnie :)
Proszę o szacunek w stosunku do mojej osoby :)
Pozdrawiam wszystkich
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Anarchy »

Serpent wrote:Zabezpieczę swój mod ze względu na głosy audio, ale jak ktoś chce to mu mogę udostępnić moda na pw, nie będę robił z tego takiej wielkiej tajemnicy.
Możesz przecież tylko wybrane fragmentu modu zabezpieczyć przecież..

Btw. Będę sceptykiem (ktoś musi) i powiem, że udostępnianie modów w niczym nie pomoże - tu trzeba się inteligencją wykazać. Nauczyć się można równie dobrze z oryginalnych mapek, a jak komuś sprawia to problemy, to ktoś może go nauczyć. Dając możliwość zrobienia moda na zasadzie ctrl+c, ctrl+v jakość modów spadnie pięciokrotnie w dół. No, ale to wybór moddera tworzącego jest.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Nitek »

Przykładowo jakiś modder będzie chciał zrobić porządne AI w swojej misji. Jeżeli otworzy TMF i zobaczy jak to jest zrobione, to będzie to po prostu skopiowanie kodu ph3noma? Otóż nie. To ma na celu pokazanie jak coś jest zrobione, żeby można było wyciągnąć wnioski. Sam otwierałem TMF i Arabian Nights (o czym już wspomniałem), żeby rozkminić filmiki w OW. Robiąc filmik u siebie, kopiuję pracę ph3noma czy kogokolwiek innego? Nie :disco:
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Anarchy »

A teraz przejrzyj ten dział: http://forum.original-war.net/viewforum.php?f=42. Kiedy zadaje ktoś tam pytanie, najczęściej oczekuje gotowego kodu, który sobie skopiuje i będzie mu działał. I teraz można to kontrolować, dawać kody, które wymagają myślenia, albo tylko wskazówki do napisania go. A co będzie, jeśli wszystko będzie można swobodnie znaleźć u innych?
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Twórzmy mody OpenSource, pomagajmy innym!

Post by Gwrhkhsh »

Obawiam się, że jakość wydawanych modów poniżej obecnego poziomu już nie spadnie. Poza tym, moim zdaniem, to nie o SAILa chodzi, a - na przykład - aranżowanie interfejsu. W takiej sytuacji podglądanie bardzo pomaga.
Post Reply