Windows 8 mało FPS

Wszystko o modach, patchach i błędach w OW oraz ogólnym programowaniu.
Dudo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 3
Joined: Thu Oct 17, 2013 12:49 am

Windows 8 mało FPS

Post by Dudo »

Na wstępie od razu poinformuje, że wykorzystałem wszystkie metody na ten problem co w tym dziale znalazłem :) Nie mam pojęcia co jest grane, że mam tak mało FPS, w trakcie gry mam 3fps, a w menu 9.

Mam
Procesor: E5200
Karta: HD4870
Ram: 4GB


Skorzystałem z tych tematów.
http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=6&t=3355
http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=6&t=3095
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by zoNE »

Spróbuj włączyć grę w trybie okienkowym, np. zrób sobie skrót i z niego odpalaj:

Code: Select all

"E:\Gry\Original War\Owar.exe" customres 1280 720 windowex
W tym przypadku będziesz miał grę w okienku z ramkami.

Lub:

Code: Select all

"E:\Gry\Original War\Owar.exe" customres 1280 720 window
Wtedy będzie w okienku bez ramek po bokach i na górze. Jeżeli ustalisz rozdzielczość zamiast 1280x720 na taką, jaką masz rozdzielczość ekranu, to gra będzie jakby w pełnym ekranie i nie powinna zacinać.

Oczywiście ścieżkę podaj do pliku gry tam, gdzie masz grę.

Powinno pomóc, jeżeli nic innego nie pomaga.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Antitheus »

Zawsze możesz postawić wirtualną maszynę z windowsem xp, wtedy gra będzie chodziła Ci normalnie. Windows 8 jest bardzo nieprzyjaznym systemem dla osób lubiących klasyczne gry (ja przez to nie mogę zabrać się za testy arabskiej kampanii).
Dudo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 3
Joined: Thu Oct 17, 2013 12:49 am

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Dudo »

Z tymi skrótami niestety coś jest nie tak, ustawiam w ten sposób

"C:\Program Files (x86)\Original War\Owar.exe" customres 1280 720 windowex
i wyrzuca błąd
http://zapodaj.net/2773dcfd58ec4.jpg.html


Za to jeśli ustawiam, bezpośrednio skrót do odpalenia gry, czyli przez ten OwarFull, to się odpala i byłbym już zadowolony, gdyby nie fakt, że jest w bardzo miniaturowym okienku, jak większy smartfon i nie wazne czy ustawie 1080p, bo jakby w ogóle nie reagowało.



Co do xp w ostateczności tak zrobię.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by zoNE »

Po błędzie mniemam, że użyłeś złej kolejności komend w wierszu. Rozmiar rozdzielczości musi nastąpić po komendzie customres i musi być oddzielone spacją (customres, spacja, szerokość, spacja, wysokość), następnie spacja i kolejna komenda dopiero. Widzę, że chciałeś chyba zastosować rozdzielczość 1920x1080, więc powinno to wyglądać tak:

Code: Select all

"C:\Program Files (x86)\Original War\Owar.exe" customres 1920 1080 window
Przekopiuj to i wklej do skrótu, powinno działać, bo ścieżka pliku jest na 100% dobra, skoro dostałeś ten błąd.

Co do rozmiaru, to menu w okienku zawsze będziesz miał małe - menu nie obsługuje wyższych rozdzielczości. Rozdzielczość dopiero zmienia się w trybie gry. W trybie pełnoekranowym tego się nie widzi, bo rozciąga Ci obraz na pełen ekran. W trybie okna (czyli window lub windowex) nie rozciąga Ci okienek na pełen ekran, a jedynie odpala w takiej rozdzielczości jaka jest obsługiwana przez grę - co dla trybu gry (ładowanie misji i sama rozgrywka) możesz zmienić komendą customres, wtedy się ona dostosuje. Jedynie filmiki na początku i menu pozostaną w niskiej rozdzielczości.

Co do XP i odpalania tego w maszynie wirtualnej, to pamiętaj, że odpalanie kolejnego systemu obciąża Ci dodatkowo komputer, co też ma wpływ na FPS itd.
Dudo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 3
Joined: Thu Oct 17, 2013 12:49 am

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Dudo »

Jeśli dam Owar.exe to dalej wyskakuje ten błąd, ale jeśli zamienię na OwarFull.exe to gra się normalnie odpala i wszystko ładnie chodzi u mnie 30fps, najpewniej to limit z tego co widziałem, ale przy tej grze raczej większa ilość nie jest potrzebna, tak czy owak chodzi aż miło :)
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Antitheus »

Gra z parametrami customres [moja rozdzielczość ekranu] window skip wygląda pięknie i działa bardzo płynnie - tworzy wrażenie gry pełnoekranowej i nie utrudnia przewijania mapy. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, aniżeli próba stawiania wirtualnej maszyny, lub też operowanie parametrem windowex - dzięki Zone.
Karoxer
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Sat Apr 19, 2014 8:38 pm

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Karoxer »

Witam ; ) Czy mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć w jaki sposób krok po kroku można zrobić ten myk ze skrótem, który odpala się w trybie okienkowym ? Gdzie trzeba przepisać ten kod ""C:\Program Files (x86)\Original War\Owar.exe" customres 1920 1080 window". Z komputera korzystam raczej do pracy i jestem zielony w tego typu zabawach, a Owar to jedna z gier, które w przeszłości zabrały mi parę ładnych godzin z życia i chciałbym móc sobie od czasu do czasu znowu w to pograć ponownie. Jeżeli ktoś będzie na tyle łaskawy wytłumaczyć mi to jak dziecku co jest 5, to byłbym bardzo wdzięczny :)
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Serpent »

Po kolei:

- Kliknij PPM na ikonce do uruchomienia OW na pulpicie (czy gdzie ją tam masz) i kliknij Właściwości.
- Tam w wierszu "Element docelowy" dopisujesz parametry np. customres x y window (gdzie x i y podajesz rozdzielczość).

U mnie to wygląda następująco:

Code: Select all

"C:\Program Files (x86)\Virgin Interactive\Original War\OwarFull.EXE" "E:\Gry\Original War\Owar.exe" customres 1360 768 window



- Klikasz Zastosuj i uruchamiasz grę za pomocą tego skrótu.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Antitheus »

http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=6&t=4018 wgranie bibliotek załatwia sprawę.

Aby odpalić ow z parametrami robisz to samo, jak w przypadku większości gier (np. 'devmode' do odpalenia cheatów). Czyli na skrócie do owarfull.exe klikasz ppm - właściwości - zakładka skrót - pole element docelowy i to, co napisał Serpent. Jeśli wgrasz już biblioteki odpalaj grę z paramem customres (lepsze wrażenia z gry na normalnej rozdzielczości ekranu).
Karoxer
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Sat Apr 19, 2014 8:38 pm

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Karoxer »

Dzięki wielkie, aczkolwiek mam jeszcze jeden problem. Po wgraniu tych bibliotek oraz zrobieniu tego skrótu nie mogę odpalić Kampanii Amerykańców. Rosyjska śmiga bardzo przyzwoicie aczkolwiek chciałbym móc znowu przejść obie kampanie. Macie może jakieś rozwiązanie z tym problemem. Pojawia mi się error log0006 (jeżeli to w czymś może pomóc) :<
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Serpent »

http://www.owsupport.com/files/OwarFull ... -02-16.rar

Pobierz to, wypakuj i wklej do głównego folderu gry.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Xiaton
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 6
Joined: Fri Oct 03, 2014 6:20 pm

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Xiaton »

Witam!
Też miałem problem z małą liczbą klatek i doszedłem do tego, żeby uruchomić w trybie okna. Wszystko fajnie pięknie do momentu aż grając ruskimi wynalazłem przewidywanie materializacji, które jak się okazało nie działa ;( Słysze ten charakterystyczny dźwięk i wiem że zaraz będą skrzynie, ale na minimapie nic nie widać. Dla sprawdzenia wyłączyłem tryb okna, wczytałem grę (zapisałem w odpowiednim momencie po wynalezieniu, żeby nie przechodzić od nowa) i działa, tylko znowu pokaz slajdów. Próbowałem różnych ustawień, ale nie mogę tego ogarnąć. Chodzi mi dokładnie o to różowe kółko pokazujące gdzie wylądują skrzynie( w skrócie: w trybie windowed tego nie widać, na pełnym ekranie jest, z tym że wtedy gra się ścina). Przez jakiś czas grałem bez tego, ale w ostatnich misjach na dużych mapach to zbyt uciążliwe ;/
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Serpent »

@Xiaton
A zapodałeś te biblioteki?

http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=6&t=4018
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Xiaton
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 6
Joined: Fri Oct 03, 2014 6:20 pm

Re: Windows 8 mało FPS

Post by Xiaton »

Działa :D Dzięki wielkie, męczyłem się z tym kilka dni. W końcu można pograć bez żadnych problemów, jak za starych dobrych czasów :) Tylko dialogi się zmieniły na ang, ale jakoś się przyzwyczaję :)
Post Reply