Brak dialogów w misji - rozwiązane

Wszystko o modach, patchach i błędach w OW oraz ogólnym programowaniu.
Post Reply
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Brak dialogów w misji - rozwiązane

Post by Markok »

Mam ustawioną dobrą kampanię i misję w preferencesach i txt03.wri na miejscu, lecz w grze się nie wczytują żadne teksty, headersy działają, powodem pewnie jest ostatnio zainstalowany przeze mnie najnowszy patch, ktoś ma jakiś inny pomysł ? (nawet próbowałem tutaj wspomniany format Unicode zapisać i plik miał 2kb więcej, napisów nie było i tak) Poprzednie misje hulają jak ta lala.

PS. Nie musicie czytać tego biadolenia (jak to nazwał Anti), powodem był problem z plikiem .wri, wystarczyło skopiować inny z działającej misji i tam wkleić tekst misji.
Last edited by Markok on Fri May 22, 2015 1:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Antitheus »

Nie, powodem na pewno nie jest patch. Nie wiem, co wam ludzie przychodzi do głowy, aby każdy własny błąd lub niedopatrzenie argumentować patchem. Edytor OW jest dziwny i powoduje różnego rodzaju błędy, gdyż aby misja działała prawidłowo, ustawić musisz nienagannie multum rzeczy. Ten błąd powielany jest od stuleci - przeszukać forum też nie zaszkodzi. Upewnij się do ustawienia kampanii w prefach, upewnij się, że plik tekstowy znajduje się w głównym folderze kampanii (a nie tylko #POL - a jeśli nie ma go w #POL, możesz go tam dla pewności wrzucić), upewnij się, że ma poprawne kodowanie i strukturę (dlatego poleca się edytować istniejące już pliki .wri, zamiast tworzyć nowe - nie sprawdzałem jeszcze programu Serpa).
A jeśli odpalasz misję w edytorze, to w folderze misji w missions wrzuć texts.txt zawierający te same dialogi.
Jak ja nienawidzę biadolenia.
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Markok »

Anti nie złość się, ja to wszystko zrobiłem, biadolę bo zostało tylko ponarzekać na patch :)
Fakt, sory, mogłem to wszystko wypisać, przecież póki się nie wyda moda, każdy ma cię za totalnego de**la czy kłamcę, który tylko udaje, że coś robi, uroda tej sceny...
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Antitheus »

Sam przy tworzeniu primaaprilisowego TBM spotkałem się z tym problemem i wystarczyło tylko upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu bo z tego, co pamiętam brak dialogów był wynikiem idiotycznego, acz skrupulatnie ukrytego niedopatrzenia.

I zamiast wymyślać teksty patch, patch, patch i nie wiadomo co przejrzałem forum, przejrzałem swoje pliki i naprawiłem. Jak już mówię - to problem znany i rozpatrywany od stuleci. A biadolenie to właśnie bezpodstawne powielanie tego samego błędnego schematu myślowego (wystarczy zobaczyć changelogi lub zapytać Stu).
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Serpent »

Wypakuj plik tekstowy z owp i wklej tam swoje dialogi. To powinno pomóc.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Markok »

Upewniłem się że ma poprawne kodowanie i strukturę przez wklejenie tekstu do pliku poprzedniej misji, która działa, przy zapisywaniu wordpad powiedział, że całe kodowanie zostanie usunięte, zatwierdziłem i działa, OW jest bardzo, ale to bardzo wymagające co do podawanych mu plików do paszczy.. dzięki Anti, ale o biadoleniu nie musiałeś pisać, Serpent też biadoli, że mu najnowszy patch coś krzaczy w SoSie ?
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Antitheus »

Tyle, że Serpent pisał o zupełnie nowym błędzie (ew. niezwykle rzadko spotykanym). A z brakiem dialogów spotyka się co 2 zacięty modder. Przypadek czy patch?
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Markok »

Żeby dialogi działały trzeba wiele rzeczy dobrze poustawiać jak piszesz, a o kodowaniu i formacie rzadko się wspomina, także przepraszam za to niedopatrzenie, musiałem plik tej misji normalnie w .txt napisać i potem zmienić na .wri, zamiast skopiować właśnie jak Serpent wspomina z owp czy innego moda. OW jest bardziej czułe na pliki niż moja fura na paliwo :P
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Antitheus »

Własnie o tym mówiłem :). Trzeba kiedyś będzie napisać małe kompendium implementowania dialogów bo wbrew pozorom jest to cholernie problematyczna czynność. W szczególności przy początkującym moddowaniu / moddowaniu po X czasu, gdzie 3 misje nam działają, a w 4 wszystko zaczyna odmawiać posłuszeństwa i wtedy sami nie wiemy, co znów się schrzaniło.
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: DialogCreator

Post by Markok »

Właśnie piszesz w temacie o tym kompendium, które stworzył Serpent :) // ja mogę bo i tak zamierzam wydzielić :)
Programik fajny, tylko czy właśnie nie ma problemów z tym przeformatowywaniem z ANSI na Unicode.
Post Reply