Zgłaszanie błędów w grze!

Wszystko o modach, patchach i błędach w OW oraz ogólnym programowaniu.
gadzik121
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Tue Feb 10, 2015 10:23 pm

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by gadzik121 »

Te 3 pliki .dll wrzuciłem do katalogu z grą
C:\Program Files (x86)\Virgin Interactive\Original War

przy skrócie zmieniłem tak jak podałeś, a błąd dalej występuje. Ściągniętą mam najnowszą wersję patcha 1.12.10.15

edit: zapomniałem zrestartować lapka, teraz już wszystko działa jak powinno, podziękował :)
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by nadwrazliwosc_zebow »

W amerykańskiej 15 misji jedną z ofiar głupoty Powella stał się... inżynier. Który nie zamienił się w żołnierza przed pójściem na śmierć, bo w zbrojowni siedziało 6 ludzi. Pierwszy raz mam taką sytuację. Dorzucam screena.
Attachments
am15.png
(773.04 KiB) Not downloaded yet
blondasek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 18
Joined: Mon Nov 26, 2007 1:58 pm

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by blondasek »

Na wstępie - witam po.. kilku latach nie zaglądania tutaj.
Original War -> 2.0.0.0 -> 2.0.1.1


Mam dwa problemy:

Misja Rosyjska 12a - (http://original-war.net/br_upload/artic ... a_cont.jpg)
na górce na którą da się wejść od strony Bluekhera, wejście między Rakietą a HG, mnożą się bazooki 7-10 poziomu, non-stop. Niezależnie od tego, czy wjadę do bazy od razu, czy wykorzystam "buga" i wjadę jak wszystko opracuję. Jeżeli nie czyszczę tego regularnie Burłakiem, to w momencie kiedy naukowcy wychodzą, jest tam ~20-40 bazook, które zabijają każdego w sekundę.

Drugi problem:
gdzie zapisują się teraz save'y z kampanii? Nie szukałem na forum, więc z góry przepraszam. Przeszukałem komputer, nie mam pojęcia gdzie mogą być, zawsze były w folderze "CampaignSaves".
Głównie chciałbym je skopiować, żeby zagrać na gołej grze bez żadnego patcha, przejść tą misję 12a do przymierza i z powrotem na patch wrócić.
// /Folder OW/UserProfiles/Nazwa_moda/Nazwa_usera/
Z góry dziękuję za pomoc :)

PS. i wiem, że to nie miejsce od tego, ale bardzo, bardzo dziękuję za kampanię Arabską, każdemu kto przy niej pomógł z polskiej sekcji (za tłumaczenie Antitheus ;)).
// Do usług.

EDIT:
no gdybym taki folder miał, to bym tu głupio nie pisał, nie? :P
Nie ma go w folderach, screen niżej.

EDIT 2:
i tak, porobiłem nowe savy z dziwnymi nazwami - nie mam plików z takimi nazwami :(
Ukryte pliki, oczywiście, odkryte. Już nie mam pomysłu, gdzie te pliki się mogły schować, a przez błąd w 12a nie mogę sobie normalnie przejść przymierza rosyjskiego, nawet na easy :(
Attachments
original war.png
(171.97 KiB) Not downloaded yet
Smok
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 10
Joined: Fri May 13, 2016 8:26 pm

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by Smok »

Filtr FilterAllUnits([f_type,unit_crate]) (liczbowo: FilterAllUnits([21,4])) nie znajduje mi skrzyń. Nie znajduje niczego. Dla stałych 1 .. 3 działa bezbłędnie. Jak mam znaleźć wszystkie skrzynie na mapie, kiedy ta funkcja nie działa poprawnie?
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by Serpent »

Używaj GetListOfCratesInArea(area).
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Tytanjan
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 1
Joined: Sun Oct 23, 2016 9:55 pm

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by Tytanjan »

Cześć,

Grałem sobie grałem i jak chciałem wejść kolejny raz to po prostu nie działają mi dzwięki. Wszystko inne ma dzwięki, ale Origin nie. Mam windowsa 7em i wersje gry ze steam.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by Antitheus »

Tytanjan wrote:Cześć,

Grałem sobie grałem i jak chciałem wejść kolejny raz to po prostu nie działają mi dzwięki. Wszystko inne ma dzwięki, ale Origin nie. Mam windowsa 7em i wersje gry ze steam.
OW ma już bugtracker. Zapraszam do skorzystania: http://bugs.owsupport.com/originalwar

Na chwilę obecną jako, że temat jest już od dłuższego czasu nieaktualny - zamykam go.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Zgłaszanie błędów w grze!

Post by zoNE »

Z racji wyjścia wersji RC1 nowego patcha, zachęcamy wszystkich do testowania go i zostawiania feedbacku w wypadku błędów - najlepiej bezpośrednio na wspomnianym wyżej bugtrackerze OWSupport: http://bugs.owsupport.com/originalwar (wtedy trafią bezpośrednio do Stucuka). Błędy zgłaszać można także na Discordzie Original War na kanale #bug-report (https://discordapp.com/invite/ZbHxHYK) oraz na forum - wtedy będziemy je przekazywali dalej.
Last edited by zoNE on Fri Dec 27, 2019 6:12 pm, edited 2 times in total.
Locked