Sąd

Wszystko o graniu w OW w sieci.

Czy jesteś za wprowadzeniem tzw. "Sądu"

Tak(Uzasadnij)
12
55%
Nie(Uzasadnij)
10
45%
 
Total votes: 22

User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Sąd

Post by Lesio »

W tym temacie zostanie poruszona kwestia tzw. Sądu
Posłużę się wypowiedzia inca z tematu o ZWW mowiącą o zasadach.

Code: Select all

1. Sąd podejmuje decyzje razem
2. Sąd może  rozstrzygać każdy konflikt, jaki zajdzie pomiędzy dwoma klanami jeżeli jedna ze stron złoży wniosek do sądu.(nie chodzi tu o wynik bo o tym bedzie decydowala gra bardziej chodzi o kwestie formalne tj. ustalanie zasad etc.)
3. Sąd może wyznaczyć bezstronnych sędziów do gry, jeżeli jeden klan złoży taki wniosek.
4. Główną stroną, gdzie będą ogłaszane decyzje sądu jest original-war.net
5. Jeśli jedna ze stron nie zgodzi się z decyzją sądu, może się od niego odwołać (tylko wtedy, jeżeli ma jakiś powód ku temu).
6. Sąd ma także prawo wtrącić się w sprawie podejżenia oszukiwania (cheater) gracza
7. Organizatorzy turnieji, mogą poprosić sąd o pomoc w rozwiązaniu róźnych konfliktów
8. Sąd jest dobrem wspólnym graczy, jeżeli gracze mają wątpliwość, co do bezstronności sądu(popartą jakimś dowodem). Mogą go odwołać w referendum, jednak wniosek o odwołanie musi złożyć minimum 8 graczy.
9. Logi z obrad sądu będą jawne i udostępniane na ow.necie
10. Każda rozprawa powinna się odbywać na GSA(GameSpy Arcade)

Dobra zakładam ankiete czy w ogóle chcecie takiej instytucji w postach niech bedzie dyskusja na temat zmiany zasady, czy tez ewentualnego skladu tego sądu.

Wg mnie sąd jest porzebny poniewaz na scenie zrobil sie okrpony syf ostatnimi czasy. Już napisałem kogo proponuje na stanowisko sędziego mnie, Phillego i Antiego. Z racji naszego dużego doświadczenia w grze i w pewnym stopniu wieku wielu uważa, że będziemy możemy być pod wpływami kogos jednakże, wszystkie logi będą jawne etc.
Last edited by Lesio on Sat Nov 28, 2009 3:24 pm, edited 1 time in total.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Sąd

Post by Ghost »

TAK, z drobnymi zastrzeżeniami.... :

- Troche mnie irytuje zachowanie adminów/OP z MS i nie mam pewności czy to nie przerodzi się z zbiorowe oszustwo :)

-

Code: Select all

(...) jeżeli gracze mają wątpliwość, co do bezstronności sądu(popartą jakimś dowodem). Mogą go odwołać w referendum, jednak wniosek o odwołanie musi złożyć minimum 8 graczy.
- Zakładając ze średnio na MS siedzi 10-15 osób, z czego w losowym momencie czyta na bierząca 3-5 osób, ciężko będzie załatwić 8 świadków...

Code: Select all

10. Każda rozprawa powinna się odbywać na GSA(GameSpy Arcade)
No nie każdy ma GSA, podchodze do tego troche sceptycznie, ale myślę, ze to nie jest zły pomysł.

A tak ogólnie to jak juz mówiłem jestem ZA :mrgreen:
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Sąd

Post by Antitheus »

Ghost zaczyna wojować z wiatrakami. To oczywiste że osobom, takim jak on odpowiadałyby osoby zawsze idą ce na rękę, ale niestety - obecni 'admini MS' trzymają się pewnych zasad i nigdy chłopcze, nie zaznasz chwili, gdy będzie inaczej.

To taka mała dygresja. Oczywiście co do całokształtu jestem 'za'. trzeba coś przeforsować, co zmieni ten burdel. Chociażby zachowanie ostatnio niektórych pokazało jaki syf można odprawić na obecnych zasadach.

Nie podobają mi się podpunkty z motywem 'może złosić'. lepiej by brzmiało "sąd może podjąć działania na wniosek danej strony LUB rozpatrzyć daną sprawę z własnej inicjatywy bez konieczności zgłaszania."
A po 2 Sąd w 1 obradzie ustanawia własny regulamin, który zostanie przedstawiony na scenie.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Sąd

Post by Serpent »

Jestem za NIE ponieważ zapewne nic nie wyjdzie z tego,a po za tym nie wierze w bezstronność sądu w takim czy innym składzie
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Re: Sąd

Post by Lesio »

Ghost wrote: - Zakładając ze średnio na MS siedzi 10-15 osób, z czego w losowym momencie czyta na bierząca 3-5 osób, ciężko będzie załatwić 8 świadków...
Ghost nie chodzi o 8 świadków tylko 8 osób ktore tak jakby popra ten wniosek. Wg mnie zapobiegnie to odwolywaniu skladu co chwile np z powdu tego, ze sad osadzil wojne na czyjas niekorzysc. I juz ta osob oglasza referendum, a tak to zostana przedstawione dowody jak poprze je 8 osob robimy glosowanie czy lobby jest za skladem sadu czy trzeba go zmienic

Anti regulamin musi zostac ustalony przez lobby nie przez sad zeby potem nie bylo zadnego pier**lenie. I sad ma rostrzygac spory klanowe, jezeli dwa klany same nie sa w stanie tego zrobic, a nie wpierdalac sie w wojny co chwile bo cos jemu nie pasuje. Jezeli dwa klany dojda same do porozumienia to spoko sad nie jest potrzebny.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Sąd

Post by Antitheus »

Lesiok:
1. Ghost ogólnie ma problemy z zrozumieniem tekstu czytanego, co zauważyliśmy
2. Weź przykład ONZ. Oni tylko proszą, mówią, nakładają restrykcje. Żaden normalny klan z własnej woli nie poprosi o osąd, bo może to leżeć nie w jego interesie.
3. Na forum dojdzie się do rzeczy pobieżnych, trzeba je przedyskutować dogłębnie i dokładnie. a także szybko. Czyli w małym gronie aby coś z tego wyszło.
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Sąd

Post by Ghost »

Nie będę wam tłumaczył o co mi chodziło bo i tak lepiej wiecie co miałem na myśli...

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wyglądać miała by rola( od czego tak, a od czego nie)/zakres dowodzenia/obowiązki tego sądu w porównaniu z adminami na ms ???
Od razu tłumaczę, najprościej mówiąc, z czym zgłosić się do admina, a z czym do 'sądu' ?
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Sąd

Post by Antitheus »

Admin dba o porządek w grze, a przede wszystkim na channelu. Staramy się też pilnować przestrzegania zasad sceny MP. Sąd ma tu dogłębnie rozstrzygać spory między klanami, admin może tylko wyegzekwować bana dla osób z klanu, które nie porządkują się postanowieniom wojny po przegranej.
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Sąd

Post by Ghost »

Uchm, no więc w każdym razie byłbym za zmniejszeniu ilości graczy odwołujących sie do sądu z 8 do 5.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Sąd

Post by Antitheus »

to to samo jakbyś zmniejszył obywatelską inicjatywę ustawodawcza z 1k do 100 byle każdy noob mógł wygłosić swoje 3 grosze. 8 jest optymalnie, choć mogłoby być więcej - wtedy wychodziłoby czy sprawa jest na tyle poważna aby ja rozpatrzyć.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Sąd

Post by YuriStriatov »

Boze i co jeszcze... zamiast probowac walnac jakies bardziej profesjonalne rozgrywki, to nadal te glupoty ciagniecie z rozwalaniem klanow? Co dalej bedzie? Klan "Milicjantow" ktory bedzie porzadek podtrzymywal? Pewnie tak znajac was :P Wezta sie ogarnijta bo na serio jak ktos tu przyjdzie z jednej z profesjonalnych scen (jak SC) to go kwas i krew zaleje.
Image
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Re: Sąd

Post by Lesio »

To zrob ku**a cb jerzy inne rozgrywki nie sa profesjonalne bo nei sa zintegrowane z gra.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
torba12345
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 87
Joined: Mon Aug 17, 2009 10:53 am
Location: GSA

Re: Sąd

Post by torba12345 »

je**c sAd l0l na hu jt okomu w ow gra z 100 osob a ty chcesz robic rozbudowany system z sadem wlacznie? ;p
Zawsze Nielegalnie
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Sąd

Post by YuriStriatov »

CB potrzebne nie jest do wy****nia tych obsranych zasad rozwalania klanow. Niech se nooby zakladaja, o to przeciez q*a chodzi a nie zeby byl jeden klan co siedzi i nic nie robi bo nie ma z kim grac jak wszystkie inne klany nie istnieja bo "rozwalone" lolz

CB nic nie da jak nie zaczniecie sie ogarniac sami juz
Image
User avatar
Phantom
Veteran
Poland
Posts: 283
Joined: Thu Apr 13, 2006 3:50 pm

Re: Sąd

Post by Phantom »

Ja też jestem na nie i przychylam sie do wypowiedzi Jurka :)
Jak to ktoś napisał :
"Life is brutal, a admin bardziej" :)
Locked