ZWW, Głosowanie o dodatek...

Wszystko o graniu w OW w sieci.

Czy chcesz by do ZWW zostały wprowadzone 2 zielone punkty ?

Tak.
0
No votes
Tak. Temat o założeniu tematu do wpisywania klanów też !
5
45%
Tak, z drobnymi poprawkami...
0
No votes
Nie.
6
55%
 
Total votes: 11

User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Ghost »

1. Wojna musi być rozgrywana na oficjalnych zasadach tj. tych znajdujących się na ow.necie
2. Każda wojna musi składać się z minimum 3 pojedynków, jeśli w 2 walkach był remis, w przeciwnym wypadku jeśli jeden klan wygrał już 2 rundy to 3 jest nie potrzebna
3. Każdy Klan wybiera po jedną zasadę przy 3 pojedynkach a na trzeci pojedynek dwa klany ustalają zasadę wspólnie.
4. Klan musi liczyć minimum 6 członków, posiadać własną stronę/forum internetowe oraz musi uznawać zasady obowiązujące na scenie.
5. Zakaz używania wszelkich programów do chatowania np. art'money jeżeli ktoś złapany zostanie gdy cheatuje i zostanie to udowodnione np. screenem ze statystyk gry. Klan automatycznie przegrywa wojnę.
6. Zakaz podawania się za innego gracza.
7. Jeżeli komuś gra się dosyć długo wczytuje nie wolno usuwać gracza.
8. Jeżeli u jakiegoś gracza wystąpi błąd udowodniony np. screenem należy powtórzyć walkę.
9. Klan złapany na szpiegowaniu automatycznie przegrywa wojnę i znika ze sceny.
10. Gracze, którzy dołączyli do klanu po wypowiedzeniu wojny nie mają prawa brać w niej udziału. To samo winno tyczyć się sojuszy
11. Wynik wojny musi być udowodniony screenem!
12. Klanowi nie może zostać wypowiedziana wojna przez 2 tygodnie od powstania(tzw. okres ochronny).
13. Klan może wypowiedzieć wojnę 2 tygodnie po powstaniu.
14. Przy 3 pojedynkach jeden gracz może grac tylko w jednej rundzie(walce), natomiast przy większej liczbie pojedynków od 3 gracz może brać udział w dwóch walkach.
15. Sojusznik, może wystawić tylko jednego gracza do jednej walki.



Oto panujące ZWW na dziś. Jak już wcześniej wspomniałem w innym temacie, przydało by się dodanie 2 punktów... mianowicie;



Członkowie klanu po jego rozpadnięciu nie mogą wstępować do innego klanu przez 2/3 tygodnie, a stwarzać nowy klan przez 30 dni.

Na stronie klanu/forum klanowym (by umocnić ważność punktu 10.) wstąpienie oraz opuszczenie każdego gracza powinno być odnotowane datą oraz godziną.


Myślałem również o stworzeniu działu na tutejszym forum, gdzie będzie można jakoby "zarejestrować i zalegalizować" swój klan, czyli oficjalnie powiadomić o jego powstaniu, bądź upadłości, zawieszeniu. Po prostu jako posty liderów, lub zastępców do tego upoważnionych. Jeśli chcecie, mogę takie coś założyć, tylko powiedzcie, czy to potrzebne.

* Dane na zielono są zmiennymi, do uzgodnienia
Last edited by Ghost on Tue Apr 20, 2010 5:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by pijanymis »

Ghost z tego co przeczytałem nic nowego nie dałeś no ja jestem na NIE
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Serpent »

Miś jesteś troche za krótko na scenie.Odkąd gram w OW to widziałem już ze 30 klanów i nie podoba mi się to że klany są coraz bardziej bezwartościowe, popieram pomysł ghosta :!:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by pijanymis »

może...ja bym dodal ze na wojne ma byc okreslony czas np do miesiaca max i terminy walk ustalone na poczatku wojny wiadomo jak to jest.pozatym nikt nie przestrzega tego ze30dni nie mozna do klanu dolaczyc tzn malo kto;p
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Nitek »

Noob klany powstawały, powstają i będą powstawać i tego nie zmienicie. Np. teraz ci, co byli w rozjebanym CoH teraz są w CoB. To się zapętla. Ghost, z gówna nie ulepisz cukierka, zapamiętaj to ;o
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by pijanymis »

skad wiesz lepiles??;] heh ale masz racje powstawaly i beda powstawac a co do COH to nie COH a EAS przeszlo w CoB
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Anarchy »

To se nicki pozmieniają i z noob clanu powstanie cudownie inny noob clan, złożony z graczy, którzy 'grają pierwszy raz'... Nie zmienisz tego tak łatwo..
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Ghost »

Z takim nastawieniem waszym to nie...
@pijanymis Ghost z tego co przeczytałem nic nowego nie dałeś no ja jestem na NIE
Czytaj ze zrozumieniem i z poprawnym analizowaniem !

@Nitek Noob klany powstawały, powstają i będą powstawać i tego nie zmienicie. Np. teraz ci, co byli w rozjebanym CoH teraz są w CoB. To się zapętla.
Nitek, moje poprawki mają na celu w pewnym stopniu (!) ograniczyć właśnie powstawanie takich klanów, no bo obowiązek zalegalizowania takiego klanu, nadaje nieco wyższy prestiż klanowi... i w ogóle, chyba wiecie co mam na myśli.
Takie sytuacje, jaką podałeś, ze ludzie z klanu A po przegranej walce z klanem B, otwierają klan C.... ma właśnie w pewnym stopniu ograniczyć mój pierwszy punkt;

Code: Select all

Członkowie klanu po jego rozpadnięciu nie mogą wstępować do innego klanu przez...
@Anarchy To se nicki pozmieniają i z noob clanu powstanie cudownie inny noob clan, złożony z graczy, którzy 'grają pierwszy raz'...
Moje punkty po raz kolejny mówię, nie zniweczą problemu, lecz w pewnym stopniu go zmniejszą... bo nie każdy wie co to zmienne IP, i nie każdy umie korzystać z Google ;)

Jeszcze wytłumaczę drugi punkt, by uniknąć nieporozumień:
Przystąpienie lub opuszczenie członka klanu...
Chodzi mi o to, by nie było latania po klanach, oraz sytuacji, ze ktoś jest w klanie A i nie nosi tagu klanu... bo to również drażni.

A i jeszcze jedno, zaraz zmienię ankietę z anonimowej na publiczną, gdyż nie chce by byle głupek któremu nie chce się czytać wszystkiego, kliknął bezmyślnie na Nie.
//Jednak nie mogę tak ustawić... ale jeśli jakiś mod może, to bardzo by się przydało...

Nie ma takiej opcji jak ankieta anonimowa/publiczna... przynajmniej w phpbb3 - Gothuk
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Nitek »

Nie pisz @Nitek, bo to oznacza: "Do Nitka". Pisz tak:

Code: Select all

[quote="Nitek"]
[/quote]
;]

Sytuacja jest identyczna jak walka z piractwem. Niby są zabezpieczenia, ale piracie je omijają, a te zabezpieczenia tylko utrudniają rozgrywkę i instalację graczom z oryginalnymi grami. Amen.
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Ghost »

tak, i gdyby nie bylo tych zabezpieczeń, ilość tych piratów "n" razy więcej...
po drogie, wchodzi taki nowy do ow i się dowiaduje ze od zaraz może być L jakiegoś klanu...
gdzie tu prestiż ? szacunek ? taki klan nie jest nic warty. Chce wzbudzić w społeczności OW poczucie szacunku i ważności słowa "Klan" które na dziś, jest daleko podbiegłe od wszelakiego szacunku... klan zakłada kto chce, ludzie latają po klanach... chyba ze uważacie, ze tak jest ok...
User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Incantatoris »

Ghost wrote:tak, i gdyby nie bylo tych zabezpieczeń, ilość tych piratów "n" razy więcej...
Ha! Temat dla mnie ;) Napisze tak: gdyby nie byłoby tych zabezpieczeń, który każdy pirat łamie za pomocą skopiowania "cracka" do foldera z grą, to by tych piratów byłoby o 1/5 mniej. Naprawdę. Chodzi mi tutaj głównie o te najnowsze zabezpieczenia, typu: "zadzwoń, aby zagrać", "masz x możliwości zainstalowań i później wyrzuć grę" bądź "wycinanie fragmentów z gry i sprzedawanie ich w postaci płatnych dodatków" (patrz. DLC). Osoby które kupiły grę muszą dzwonić do oddziałów EA, żeby móc legalnie grać. A pirat? Zaoszczędzi 120 zł i nie będzie musiał nigdzie dzwonić. Wystarczy pobrać plik o wielkości 1 mb oraz wypakować i.. Done. Gdzie tu sprawiedliwość?
Chociaż muszę tutaj wspomnieć o najnowszych zabezpieczeniach Ubisoft, które do tej pory nie został złamane (!) i sprzedaż wzrosła. Oczywiście ma to i złe strony jak to, że do gry w Singiel trzeba teraz mieć stałe łącze.. a zabezpieczenie i tak ktoś złamie w końcu.

Ach.. wypada teraz coś na temat napisać. No więc tak: noobstwa tak nie zniszczysz.
Można tylko ignorować takie zachowanie i nie odpowiadać na wiadomości, typu: "Chcesz wojnę". Niech sobie zakładają te swoje klany.. czemu mamy im tego zabraniać. Tak samo jak z tym wieloma nickami - komu ku**a to niby przeszkadza?! To jest gra, chcę inny nick - zmieniam sobie. Ignorujcie klany zakładane przez newbie i "przegranych". Taka jest moja opinia
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Woozi »

Ghost wrote:1. Wojna musi być rozgrywana na oficjalnych zasadach tj. tych znajdujących się na ow.necie
2. Każda wojna musi składać się z minimum 3 pojedynków, jeśli w 2 walkach był remis, w przeciwnym wypadku jeśli jeden klan wygrał już 2 rundy to 3 jest nie potrzebna
3. Każdy Klan wybiera po jedną zasadę przy 3 pojedynkach a na trzeci pojedynek dwa klany ustalają zasadę wspólnie.
4. Klan musi liczyć minimum 6 członków, posiadać własną stronę/forum internetowe oraz musi uznawać zasady obowiązujące na scenie.
5. Zakaz używania wszelkich programów do chatowania np. art'money jeżeli ktoś złapany zostanie gdy cheatuje i zostanie to udowodnione np. screenem ze statystyk gry. Klan automatycznie przegrywa wojnę.
6. Zakaz podawania się za innego gracza.
7. Jeżeli komuś gra się dosyć długo wczytuje nie wolno usuwać gracza.
8. Jeżeli u jakiegoś gracza wystąpi błąd udowodniony np. screenem należy powtórzyć walkę.
9. Klan złapany na szpiegowaniu automatycznie przegrywa wojnę i znika ze sceny.
10. Gracze, którzy dołączyli do klanu po wypowiedzeniu wojny nie mają prawa brać w niej udziału. To samo winno tyczyć się sojuszy
11. Wynik wojny musi być udowodniony screenem!
12. Klanowi nie może zostać wypowiedziana wojna przez 2 tygodnie od powstania(tzw. okres ochronny).
13. Klan może wypowiedzieć wojnę 2 tygodnie po powstaniu.
14. Przy 3 pojedynkach jeden gracz może grac tylko w jednej rundzie(walce), natomiast przy większej liczbie pojedynków od 3 gracz może brać udział w dwóch walkach.
15. Sojusznik, może wystawić tylko jednego gracza do jednej walki.
Członkowie klanu po jego rozpadnięciu nie mogą wstępować do innego klanu przez 2/3 tygodnie, a stwarzać nowy klan przez 30 dni.

Na stronie klanu/forum klanowym (by umocnić ważność punktu 10.) wstąpienie oraz opuszczenie każdego gracza powinno być odnotowane datą oraz godziną.
Jestem na tak co do zmian ghosta. Ale według mnie pkt 14. jest bez sensu, na scenie jest wielu multiclass'owców (np ja, Alastair, Antonio) a ten punkt ich ogranicza i zmusza klany do werbowania większej ilości członków.
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by pijanymis »

Jak nooby zakładają klan i tak ten klan szybko padnie i tylko zabawa jest dla mocniejszych klanów a to że komuś to przeszkadza no cóż kwestia przyzwyczajenia
Last edited by pijanymis on Wed Apr 21, 2010 3:15 pm, edited 1 time in total.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by YuriStriatov »

Bez "noob klanow" nie ma sceny. Kazdy byl kiedys nowy, probowac z tym walczyc to tak jak by probowac ta scene zniszczyc. Ofcoz glosuje na nie, bo cala ta sprawa z rozwalaniem klanow jest nadal do dupy, no ale coz.
Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: ZWW, Głosowanie o dodatek...

Post by Antitheus »

W sumie ja jako jedyny głosuję na TAK.
Ewidencja by się przydała. Jak już mówiłem gracze OW nie są zdolni (lub są zbyt tępi) aby uczciwie poprowadzić klan. Gdybyśmy mieli tu mały szczegółowy spis, jakość sceny uległa by poprawie. Oczywiście potrzeba na to czasu, który ja mogę wieczorami (gdyż większość czasu nie sypiam) znaleźć. Teraz pytanie czy bylibyście na tyle mądrzy aby nam w tym pomóc.
Po ostatnich 'konfliktach' z noobami , zwątpiłem w inteligencję graczy, dlatego też niektóre osoby traktowane są przeze mnie jako zbędne koło u wozu, którym trzeba się zajmować i mimo to że niepotrzebnie zabiera głos, musi być utrzymywane.
Post Reply