Nowy - kilka pytań

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Post Reply
Hyoon
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Fri May 14, 2010 9:28 pm

Nowy - kilka pytań

Post by Hyoon »

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć kliku rzeczy o graniu w OW, ale zacznijmy od początku. Znam tą grę, grałem kiedyś single (misje), ale przeszedłem na inną, bardziej multi grę tj. Starcraft. W starcrafta gram od 4 lat i w tym czasie osiągnąłem dość wysoki (jak na 4 lata) poziom gry. Chciałbym teraz przejść na inną platformę gamingową i w tym momencie przypomniała mi się ciekawa gierka, w którą kiedyś tam grałem - OW. Liczę, że odpowiecie na wszystkie moje pytania i nie zbluzgacie mnie od razu. No więc jedziemy:

1. Pierwsza i najważniejsza sprawa - Czy istnieją jakieś aktywne ligi, rankingi, a jeżeli tak to czy dużo osób tam gra?

2. Czy gra pozbawiona jest ogromnej ilosci bugów? Czy w znacznym stopniu przeszkadzają one w rozgrywce?

3. Czy mapy na których się gra są w znacznym stopniu zbalansowane?

4. Czy istnieje jakiś system antyhackerski?

5. Czy w grze bardziej liczy się micro (kontrola jednostek) czy macro (budowanie, produkcja itp) ?

6. Czy istnieją jakieś programy do zapisywania, odczytywania, oglądania, analizowania replayów (APM, EAPM, MACRO, MICRO, itp) ?

7. Czy gra jest stabilna w rozgrywkach multi?

To by było na tyle, jak coś sobie przypomnę to dopiszę.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Nowy - kilka pytań

Post by Nitek »

Hyoon wrote: 1. Pierwsza i najważniejsza sprawa - Czy istnieją jakieś aktywne ligi, rankingi, a jeżeli tak to czy dużo osób tam gra?
Już kilka lat powstaje CB ;E
Hyoon wrote: 2. Czy gra pozbawiona jest ogromnej ilosci bugów? Czy w znacznym stopniu przeszkadzają one w rozgrywce?
Szanujący się gracze nie używają bugów, aczkolwiek jest ich sporo.
Hyoon wrote: 3. Czy mapy na których się gra są w znacznym stopniu zbalansowane?
Jest kilka map zbalansowanych, aczkolwiek wszyscy grają na AB (baza obcych) i jest to IMO jedyna sensowna mapa. Raz na jakiś czas można coś pograć na czterech chętnych.
Hyoon wrote: 4. Czy istnieje jakiś system antyhackerski?
Jest, ale jest dziurawy jak ser szwajcarski.
Hyoon wrote: 5. Czy w grze bardziej liczy się micro (kontrola jednostek) czy macro (budowanie, produkcja itp) ?
micro ;] w przypadku amerykanów jest to przede wszystkim umiejętność sterowania HG (heavy gun), snipami oraz rakietkami. U rus jest znacznie trudniej - tutaj są spowy, HG, behy, rakiety i to czym lubię niszczyć najbardziej - bazooki.
Hyoon wrote: 6. Czy istnieją jakieś programy do zapisywania, odczytywania, oglądania, analizowania replayów (APM, EAPM, MACRO, MICRO, itp) ?
Nic z tych rzeczy.
Hyoon wrote: 7. Czy gra jest stabilna w rozgrywkach multi?
Na 80% grach SW pada synchra. Na innych zasadach jest znacznie lepiej, aczkolwiek utrata synchronizacji/error też się co jakiś czas zdarzają.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Nowy - kilka pytań

Post by Antitheus »

1. Było CB, ale że wymaga dopracowania to zostało wyłączone. Aktualnie nowa strona OWN jest pod niego pisana. Graczy mamy o wiele mniej niż starcraft. ale zawsze godna reprezentacja.
2. Bugi są - to oczywiste, jednak większość jest łatana, a nabki nie znają na szczęście tych poważniejszych. Stosowane w obiegu są mało znaczące.
3. Najbardziej zbalansowane jest AB, choć reszta też nie jest zła.
4. Jest antycheat i broni przed większością programów typu artmoney. Innym systemem antyhackerskim jest permban ;]
5. Trudno powiedzieć o co dokładnie Ci tu chodzi. Zarówno kontrola jak i produkcja jest ważna. Wprawiony gracz jednym pojazdem będzie potrafił zniszczyć 4, lecz inny czterema zniszczy bez problemu jeden.
6. Niestety nie. Choć zawsze możesz sobie nagrać programem typu fraps ;]
7. Jest dosyć stabilna, jednak nowy patch wiele wprowadza i wiele psuje. Powszechne są errory (około 1\15) gier lub synch losty (jednak one sa głownie powodowane wysokim pingiem spowodowanym np ściąganiem).

Myślę, że w miarę dokładnie odpowiedziałem na pytania.
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Re: Nowy - kilka pytań

Post by Qaz »

Wszystko to co powiedział Antitheus.
A co do SC i OW również grałem w obie gry, są diametralnie różne w kontroli, ale powiem tak, co do kontroli jednostek w OW o wiele bardziej trzeba się przyłożyć do kontroli jednostek, ale nie wolno zapomnieć o produkcji.
W sumie wszystko zależy od zasad na których grasz.

Polecam AOW [Akademia Original War] tam masz spisane wszystkie zasady.
<<QAZ>>
Post Reply