Ewidencja klanów- ułatwienia

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Locked

Jak ma wyglądać ewidencja bieżąca klanów?

Poll ended at Sat Jul 24, 2010 11:36 pm

Wolę pozostać przy 1. rozwiązaniu - leader ma obowiązek zgłaszania zmian
4
67%
Wolę opcję nr 2. - Wyjście to jest wygodniejsze, jednak zaznaczając tą opcję zgadzam się na narzucenie sobie większych obowiązków i kar za ich nieprzestrzeganie
2
33%
 
Total votes: 6

User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Antitheus »

W związku z problemami, jakie przysparzają co niektórym podstawowe czynności takie jak wysłanie maila przy zmianie klanu, proponuję bardziej łopatologiczne rozwiązania, które jednak będą pociągały za sobą duże konsekwencje.

Innymi słowy nie będziecie musieli już regularnie nadsyłać formularzy informujących o zmianie statusu klanu, lecz będziecie zapisywali je na bieżąco na swoich stronach klanowych.
Tutaj pojawia się bardzo duże ALE, ponieważ pozostaje kwestia wiarygodności, dlatego też musicie wybierać:

1.

Code: Select all

Pozostajecie przy zgłaszaniu zmian w członkostwie na OWN nadsyłając maile
Albo:
2.

Code: Select all

Umieszczamy odnośniki do listy klanowiczy do strony ów klanu.

Rozwiązanie to jednak pociągać za sobą będzie nowe konsekwencje:
1. W celu ustalenia wiarygodności wpisu - nowoprzyjęty  klanowicz będzie musiał w OBOWIĄZKOWO znajdujących się komentarzach pod spisem graczy dopisać formułkę "Potwierdzam swoje wstąpienie do klanu". W przypadku jej braku, dojście  członka dokumentuje się na chwilę jej dopisania [gdy dopisze po wypowiedzeniu wojny a 'był w składzie' przed jej wypowiedzeniem nie ma prawa brać w niej udziału].
2. Na spisach graczy obowiązkowo obok nicków muszą być zamieszczane daty wstąpienia [jak w dotychczasowej ewidencji]
2a. W przypadku wystąpienia osoby z klanu leader wpisuje w komentarzach "potwierdzam usunięcie z listy  osoby o nicku [nazwa gracza].
3. Lista musi być uaktualniana na bieżąco czyli maksymalnie do 3 dni po dojściu członka lub zawarciu sojuszu
4. Podobnie się ma z sojuszami. Dajecie link do podstrony i w komentarzach wpisujecie potwierdzenia zawarcia. Robi to leader klanu.
4a. Sojusznik z którym zawarto sojusz też ma obowiązek dopisać to do swojej listy sojuszy.
5. Niedopuszczalne są komentarze niedotyczące potwierdzeń.
6. W razie niedotrzymania w\w postanowień tag klanu zostaje zbanowany na tydzień [w ramach kary]
7. W razie fałszowania danych klan zostaje zawieszony w prawach na miesiąc lub nawet rozwiązany - w zależności od stopnia oszustwa
Wasza to sprawa czy wolicie zostać przy obecnym systemie (który jest rzetelny i dosyć skuteczny [klany niedosyłające aktualnych danych mają ban na tag do chwili uzupełnienia informacji] czy też chcecie spróbować tego drugiego systemu, który opierał się będzie na waszej sumienności i zaangażowaniu. Kary na ban tagu w przypadkach niewywiązywania się z obowiązków jest koniecznością, która zmotywuje was do działania.

Pamiętajcie, że klan to nie tylko nazwa, strona i tag a także zabawa w prowadzenie wojen ale i również spora odpowiedzialność za swoich członków i wywiązywanie się z regulaminu sceny (starsi gracze doskonale o tym wiedzą).

Podsumowując:
1. Pierwsze wyjście jest najbardziej bezpieczne jednak wymaga solidności z waszej strony
2. Drugie wyjście jest wygodniejsze, mniej pewne i wymaga trochę działań i motywacji ze strony klanowiczy. Będzie również częściej poddawane kontroli [co tydzień] i w razie przekłamań czy opóźnień w wpisywaniu informacji wyciągane będą konsekwencje
3. W drugim rozwiązaniu już nie tylko leader klanu jest zobowiązany do aktualizacji danych ale też i pozostali członkowie, którzy muszą pisać potwierdzenia swojego wstąpienia, czy też zależnie od klanu aktualizować jego skład na swojej stronie.

Spam w temacie niezwiązany z ewidencją bieżącą składu członkowskiego i zawartych sojuszy przez klany będzie karana warnem. Temat ten nie jest również o słuszności ewidencji. To w gwoli przypomnienia co niektórym że nie są na targowisku
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Lesio »

Nie chcę nic mówić Anti, ale wprowadziłeś tą całą ewidencje bez zgody lobby. Głosowanie na temat jej wprowadzenia niczego nie wyjaśnia 17:17 to i tak jest pól na pół. Chyba ze traktujesz brak odmowy jako zezwolenie. Osobiście jestem za powtórzeniem głosowania na temat wprowadzenia samej ewidencji, a nie ustalaniu jej zasad, które przy okazji powinny zostać przedstawione przy głosowaniu na temat jej wprowadzenia. Uważam, że wprowadzanie czegoś bez zdecydowanego przegłosowania samo podburza, takie pomysły jak
"rewolucja" etc. Według mnie powinniśmy przeprowadzić nową ankietę na ten temat wyznaczyć jakiś konkretny termin jej zakończenia i poinformować lobby o tym co masz zamiar wprowadzić, żeby rozpocząć zakrojoną debatę na ten temat.
Ps. Inaczej jako lider BiH sam w imieniu mojego klanu zbojkotuję tą ewidencje do póki, nie będę pewny, że chcę tego większość lobby, a jeżeli zechcesz zbanować wszystkich z tagiem BiH do czego mam nadzieję, że się nie posuniesz to w takim bądź razie zbanujesz tez Gota.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Mart »

Lesiu ma rację
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by pijanymis »

A mi się tam oba pomysły nie podobają.Ale przyznaję racje Lesiowi powinno być nowe głosowanie nad ewidencją bo to że tak to ujmę to "samowolka budowlana"
Może i pomysł ma swoje zalety ale komu się będzie chciało pilnować ciągle ewidencji ludzie odchodzą z klanów z byle powodów członkowie zmieniać się mogą nawet co dziennie no to chyba wtedy nie będziemy wpisywać wszystkich co byli i odeszli.Gdybyś poprawił swój system na realny do zrealizowania może ludzie byli by na tak bo jak na razie może tylko 3 osoby są za tą ewidencją.Mam nadzieje te komentarze nie będą usuwane tak jak wtedy gdy był temat o ewidencji, każdy wie Antitheusie że nie lubisz złych słów krytyki ale każdego należy wysłuchać nie zależnie od poglądów.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Anarchy »

Z tymi banami, to przesadzasz.. Spis wojen, czy osób bugujących jest dobry, ale ku**a niedługo będziesz robił ewidencję osób korzystających z kibla w godzinach 8-12..
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Mart »

Brakuje mi opcji w ankiecie:
- oba pomysły mi się nie podobają

// Warn za 2 bezsensowne posty
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Lesio »

Ja już swoje zdanie na ten temat wyraziłem, albo jest nowa ankieta jeżeli chodzi o przyjęcie ewidencji, albo ja to bojkotuje jako klan BiH.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Post by Ghost »

Anti ma rację, klan, lider, to słowa mające budzić podziw ! a nie śmiech, jak to jest teraz zwykle... Klan to odpowiedzialność, niech chociaż w jakimś bardzo małym stopniu Lider jest za coś odpowiedzialny, a nie tylko za przyjmowanie i wyrzucanie członków i ew. prowadzenie strony klanowej.

A po drogie... ku**a ! ludzie ! cokolwiek wam się rzuci, jakaś propozycja, cokolwiek, od razu na NIE jesteście... bo trzeba ruszyć swoją du** i coś zrobić... Wg. mnie ta ewidencja jest zdecydowanie potrzebna, scena jest mała, a od dyscypliny zasadniczo się nie umiera (nie przetaczać mi przypadków tego typu, bo wiadomo ocb ;])

A po 3, Misiu, możesz już skończyć swój sarkazm wobec Antiego ? to już jest nudne i nieuzasadnione...
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Qaz »

Ewidencja klanów jest dobrym pomysłem, tak samo jak jej wyznaczniki, Ale myślę już od dłuższego czasu o szerokiej debacie na ten temat, w gronie całego lobby. Myślę też, że obie strony mają swoje racje. 2 opcja zawarta w tym temacie jest bardzo dobra, bo da nam i Liderom klanów wgląd w aktywność członków sceny i klanowiczów, i będzie wymagać aktywności.
Lesiu co do wyniku ankiety, są też przesłanki o fakekontach.

Uważam, że trzeba przeprowadzić debatę na temat ewidencji w jak największym gronie, zarówno użytkowników pyskujących jak i popierających pomysł. ale debatę nie na forum gdzie może dojść do sfałszowania wyników ale podczas realnego chatu np. na GSA czy jakimś kanale IRC. Ustalić trzeba datę i godzinę owej debaty i powiadomić naszych współbraci na scenie.

W obecnej Ankiecie jednak glosuję za opcją 2 (uzasadnienie wyżej), dlatego jakby pomysł Ewidencji został przyjęty podczas debaty i by nie zakładać znów nowego tematu.
<<QAZ>>
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by pijanymis »

Ghost to nie ma nic wspólnego czy ktoś się lubi czy nie.Poprostu są ludzie którzy co chwila zmieniają klany nie będe mówił po nickach bo każdy wie kto skacze, żeby ułatwić powinno się zastosować że nie można zmienić klanu przez2tygodnie od opuszczenia poprzedniego liderzy mają dużo obowiązków tak jak zarządzanie forum organizacja treningów sparingów turniejów wszystko trzeba ciągle aktualizować bynajmniej w PTS tak jest.Jak już pisałem ewidencja wojen klanowych ma w sobie zawartą ewidencje klanów więc po co utrudniać życie skoro każdy klan na bieżąco aktualizuje u siebie na forum.
Jedyne co się zgodzę to można aby nowy klanowicz wpisywał na forum kiedy doszedł do klanu reszta jest zbędna.
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Gwrhkhsh »

Moim zdaniem obecna wersja jest w porządku, przy czym podpisuję się pod ogólnym stanowiskiem BiH jako klanu. Dlatego na razie nie głosuję.
pijanymis wrote:Poprostu są ludzie którzy co chwila zmieniają klany nie będe mówił po nickach bo każdy wie kto skacze, żeby ułatwić powinno się zastosować że nie można zmienić klanu przez2tygodnie od opuszczenia poprzedniego liderzy mają dużo obowiązków tak jak zarządzanie forum organizacja treningów sparingów turniejów wszystko trzeba ciągle aktualizować bynajmniej w PTS tak jest.
Człowieku, czy dla ciebie włączenie komputera z internetem na 5 minut jest takim problemem? Nie rozumiem argumentów o (copyright: Warr) "trudnym wysiłku", bo to naprawdę nie jest wielki problem. Skoro lider nie radzi sobie ze swoimi obowiązkami, to może czas zmienić lidera? Nie wierzę w to, że cała scena to ostatnie niemoty. Naprawdę.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Ewidencja klanów- ułatwienia

Post by Antitheus »

Antitheus wrote: Spam w temacie niezwiązany z ewidencją bieżącą składu członkowskiego i zawartych sojuszy przez klany będzie karana warnem. Temat ten nie jest również o słuszności ewidencji. To w gwoli przypomnienia co niektórym że nie są na targowisku
Za chwilę zacznę napier*alać warnami. Nie wiem czy ktoś tu ma defekty w czytaniu ze zrozumieniem ale to NIE jest temat o słuszności. Osoby spamujące zostaną ukarane.
Do tego ewidencja została przegłosowana. I basta.
Locked