Zniesienie Bulding Up Time

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Anarchy »

Dla sprostowania, to kiedyś zamiast terminu BT (build time) był NR (no rush). Różnił się tym, że z bazy wyjeżdżać można było, ale do czyjejś już nie.
User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Incantatoris »

a ja spotkałem się nazwą NR, jako No Rules - pierwotna nazwa Free Style.

nr = no rush; NR = no rules :P
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
User avatar
Maniek
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 249
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:03 pm
Location: Koluszki, Poland
Contact:

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Maniek »

Zawsze się mówiło "CW 10 min no rush".
User avatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 269
Joined: Wed Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Ghost »

Marcinszabla wrote:Całkowite zniesienie BT mogłoby doproeadzić do tego , że gościa tradycyjnie grającego wystarczyłoby pokonać przemieniając wszystkich ludzi w żołnierzy. Co do No Rushu to zabezpiecza przed raszem (sama nazwa wskazuje) , ale za szybko była by robiona defa na platformach i żadna ze stronnie mogłaby utrzymać , bo bardzo wczesne walki z wparciem HG powodowałyby , że żadna strona nie odniosła by zwycięstwa (zbrojka jest dobra , ale przenieść się jej nie da). Piszę o przedwczesnej defie ,której kilka HG nie zniszczy , stopniowo wzmacnianej i obecnej u każdej ze stron. Można też potestować No Rush i zobaczyć , jak to naprawdę jest i jeśli moja teoria na temat NR jest prawdziwa , to sprawdzić , czy taktyki odniosą suces.
Łał. Oświeciłeś nas !
a nie wiem czy wiecie, ale... czarne nie jest białe ?

Marcin, o ile masz tak na imię, nie musisz nam tłumaczyć tak idiotycznie banalnych spraw. A jak piszesz, to nie pisz najpierw wniosku a potem opisuj problem...
A co do sedna. Nie ma obrony której nie idzie rozmontować z odpowiednią współpracą. Jak wcześniej w innym temacie wspomniałem, by rozwijać słabsze technologie i wprowadzać je do produkcji też nie jest złym pomysłem. Nie wiem, czemu wszyscy są tak przeciwni ruschowaniu, na rusch ludzmi wystarczy praktycznie jedna zborojownia dobrze ustawiona i jakims labem zablokowana...
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Witcher »

Ogólnie to nr time jest dobry bo
Ruscy mają czas na rozbudowe defensywy
Amerykanie mogą jeździć po mapie i zbierać skrzynie
Arabowie mogą zaminować wyjazdy
a tak wgl. Walka może się toczyć poza bazą więc jest dalsze urozmaicenie.. ale dalej będzie grane HG itp. ;x
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
Pamel
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 55
Joined: Tue Jan 18, 2011 7:42 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Pamel »

Majonez, hg to sa najlepsze pojazdy i nic dziwnego, ze ludzie ich uzywaja. Chociaz w starym cw do 10 min najlepsza bronia byly lasery.
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Antonio »

Pamel wrote:Majonez, hg to sa najlepsze pojazdy i nic dziwnego, ze ludzie ich uzywaja. Chociaz w starym cw do 10 min najlepsza bronia byly lasery.
Wczoraj tego dowiodles...
...
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Witcher »

No są są. Nie przecze temu. Btw. A jeżeli atakujemy bazę zza skały lub platformy to rush to to nie jest, więc urozmaicenie dla Arabów. :P
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Nitek »

Witcher wrote:No są są. Nie przecze temu. Btw. A jeżeli atakujemy bazę zza skały lub platformy to rush to to nie jest, więc urozmaicenie dla Arabów. :P
To jest atak, a wczesny atak = rush.
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Gwrhkhsh »

A jak powszechnie wiadomo, nie ma większej obrazy niż 'rusher' i większego przekleństwa niż 'rush'. Niech Zone doda to do listy słów cenzurowanych.

:roll:
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Antonio »

Strzelac przez sciane mozemy tylko do skrzyn wroga. Atak na surowce nie jest atakiem na baze.
...
Dehumanizer
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 12
Joined: Sun Feb 06, 2011 2:49 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Dehumanizer »

Ja wiem, że zostanę objechany od góry do dołu, zwłaszcza że jestem noobem, ale co tam.

Jestem tu nowy, ostatnio odświeżyłem sobie OW i postanowiłem pograć po necie, przedtem dogłębnie analizując tę stronę. Parę gier rozegrałem, kiepskich z mojej strony, bo nie mam obycia, ale i tak mam parę uwag co do "zasad".

Build-up time, to jest najbardziej sztuczna rzecz, jaka może istnieć w OFICJALNYCH zasadach. Come on, nie kojarzę innego RTS'a, gdzie istnieje coś takiego. Grałem w sporo ich (Warcraft 3, Company of Heroes, Dawn of War I i II, Starcraft...), i skillem gracza, było nie tylko przygotować się do magicznej 10-tej minuty jak tutaj (a jeśli to AB, a to w 99% gier jest AB, to właściwie mamy raz za razem to samo), ale umiejętność poradzenia sobie w każdej sytuacji, nawet takiej, której nie przewidzieliśmy. Gdy mija 10 minuta, właściwie wszyscy wiemy czego się spodziewać - hg. Brak losowych map także wpływa na schematyczność gry. W np. Dawn of War 1vs1 rzadko trwa dłużej niż 15 minut, a już w 2-3 minucie można się spodziewać wjazdu na bazę.

Co prowadzi do kolejnego elementu, który jest kastrowany nie tylko przez build-up time, ale i no rush time - harrasing i rush. Harrasing to nękanie wroga. Wejście do bazy, zniszczenie np. elektrowni, albo zabicie jednego człowieka akurat zostawionego sobie, i ucieczka. Czy nawet uszkodzenie. Byle opóźnić rozwój przeciwnika. Zdewastowanie komory, która akurat leci na środek po skrzynki. Araby i ich bomby są idealne do tego. Szkoda, że nie mogą ich w ten sposób używać.

To, co Wy pojmujecie jako rush, jest po części prawidłowe - jak mija magiczna granica 10 minut to natychmiastowy atak faktycznie może być uznany za rush. Ale tak naprawdę - co to za rush w 10 minucie, kiedy obie strony są przygotowane na to, że już atak może nastąpić? W innych grach rush nie przegracza 5 minut - ja mam zaskoczyć przeciwnika i go zmieść zanim się ogarnie, bo im bliżej początku gry, tym zarówno równiejsze szanse obu zawodników (mniej czasu na rozbudowę), jak i mniej "niespodzianek" których można się nie spodziewać. A jak przeciwnik położy wszystko na jedną szalę i będzie techował, zamiast ubezpieczać się przy okazji... Jego strata, nie może być taktyki idealnej na każdego. Co prowadzi do następnej rzeczy.

Zwiad. Tu nie ma zwiadu! Jest buildup, nie ma rusha, więc WIEM, że przeciwnik zrobi hg. Nie muszę robić zwiadu. A powinienem,. Dobry gracz powinien dostosować taktykę do tego, co zobaczą jego oczy (albo jego małpoluda). Aczkolwiek ze względu na prostotę gry, nie widzę zbytnio użytku zwiadu nawet bez bt i nr, o ile nie gramy z arabami, których wypadałoby mieć na oku (i ich miny). Bo zdecydowanie za szybko można tu dojść do hg. Jakby to trwało dłużej, opłacałoby się zerknąć, czy przeciwnik nadal kombinuje stare, dobre hg, czy może już ma 12 średnich podwójnych dział (wiem, że nikt nie stosuje, ale hipotetycznie obrazując)?

Co jest największą bolączką tej gry - nie, że hg są super. Za szybko się je ma :/ Żeby gra faktycznie nabrała smaku, powinno się wydłużyć czas dojścia do hg i ich budowy, ale to kwestia na inny temat.

Czekam na lincz od "old pro jednej taktyki".
Przeman_17
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 29
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:03 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Przeman_17 »

Sadzisz, że zniesienie builda wszystko naprawi?
User avatar
ardu
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 13
Joined: Sun Feb 06, 2011 3:32 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by ardu »

Zawsze można spróbować coś zmienić, jak coś nie wypali zawsze można wrócić do poprzedniej kombinacji.
Dehumanizer
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 12
Joined: Sun Feb 06, 2011 2:49 pm

Re: Zniesienie Bulding Up Time

Post by Dehumanizer »

Przeman_17 wrote:Sadzisz, że zniesienie builda wszystko naprawi?
Sądzę, że nie doczytałeś do końca ;) Nie wszystko, ale w/g mnie znaczną część.
Post Reply