Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Wszystko o graniu w OW w sieci.

Co wybierasz, by usprawnic, ulepszyc, poprawic gre?

Poll ended at Mon Jan 31, 2011 3:29 pm

Zostawic jak jest. Jest dobrze.
3
11%
Calkowicie zlikwidowac BT.
1
4%
Buildup zmniejszyc do 5 minut na cb.
6
21%
Zmienic granice BT wg koncepcji Antonia (lub podobnej).
3
11%
Dodac mozliwosc dojazdu do sojusznikow przed 10 min.
0
No votes
Stworzyc nowe zasady.
15
54%
 
Total votes: 28

User avatar
DrShadowrun
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 145
Joined: Thu Mar 25, 2010 9:52 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by DrShadowrun »

YuriStriatov wrote:Dobra to jak argument pojdzie w ta strone co wyglada ze pojdzie to ja proponuje tak: stworzenie nowych (eksperymentalnych) zasad CB z 5 min. BT. Niech sie zasady pokisza na MSie troche, ludzie w nie niech pograja i po jakims miesiacu jak kazdy mial juz okazje wyprobowac to strzeli sie jeszcze jedna ankiete zeby zobaczyc czy dodac je jako nowe zasady do rankingu czy podmienic obecne CB tym nowym w rankingu albo moze jeszcze co innego.
Jak najbardziej ZA, podpisuję się pod tym obiema rękoma.
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Witcher »

No już niech będzie jak prawi Yurek. :P
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
KiLeR
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 36
Joined: Tue Aug 25, 2009 10:10 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by KiLeR »

Reformatorzy zadna wasza reformacja nie była dobra OCW pograliście sobie tydzien chociaz ze fajne zasady. I tak wrocilo wszystko do wedlug mnie marnych zasad cb
kiedys ludziki mieli 1 zasady i im dobrze bylo a teraz zasad wporadzacie cw old cw cb teraz old cb niedlugo oldsw potem oldnw oldaw i wiele innych chociaz ze macie fajnie wyglądające Clan Base nie ma z kim na nim grac:(

Co do map nie latwiej przed gra sobie ustalic wedlug jakiegos schematu gre na flagach czy gorach a nie odrazu zasad nastepnych wpowadzac tysiace np. flagi ustalacie sobie ze gracie bez gory i dolu srodków i dzielicie sie na 3 na 3 dajmy na to 6 wież 2 koszary 2 bechy i mozecie mniec fajna spotaniczna gre a nie nauczona wedlug schematow bulit robicie dajmy na to 20 minut

Wy tylko dlatego chcecie zmienic to po****ne cb ze wam sie znudziło wiekszosc gra tak samo albo takta ramba albo antonio i dlatego wam cb sie nudzi. Sprowadzacie sie do bardziej gry kto pierwszy wyekspi ten jest fajny.

Jesli dalej bedziecie reformowac ta gre w tak idotyczny sposob jak to robicie bedzie coraz mniej ludzi a to juz jest problem tej gry wiekszy niz wasze po****ne problemy z czasem na cb
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Marcinszabla »

Jeżeli chodzi o eksperymentalne CB z pięciominutowym BT to można grać w nie przez około trzy tygodnie ,zobaczymy co z tego będzie...
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Serpent »

Marcinszabla wrote:Jeżeli chodzi o eksperymentalne CB z pięciominutowym BT to można grać w nie przez około trzy tygodnie ,zobaczymy co z tego będzie...
To se graj, bo ja nie mam zamiaru. Wkurzają mnie już wasze filozofie i wywody, dobrze jest więc po co to zmieniać. Incantatoris - Brak ci balansu Arabami? Zapraszam na Flagi. :amlaser:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Mart »

Pany(a może i gdzieś panie) tak czytam, czytam i dochodzę do wniosku że ta scena zmian nie lubi. Sprawa dotyczy tutaj głównie Clan Base a jak wiemy dobry balans w rankingu jest tak samo ważny jak przyjemność z gry. Mamy tutaj trzy główne nurty:
- Zostawić tak jak jest
- Stworzyć nowe zasady z BT 5 min
- Całkowicie zlikwidować BT (ewentualnie stworzyć nowe bez BT)
Prawda jest taka że dzisiejsza gra CB niczym nie przypomina tej z przed 2 lat(tak Anarch to już 2 lata)
Gra była wtedy znacznie ciekawsza bo dziś polega ona na: Kto pierwszy wyexpi mecha jest zajebisty!
To może poprawić AGB Nitka lub ewentualne zmiany w patchach.
Widzę że obudziły się też głosy dawnych pseudo rewolucjonistów którzy znowu narzekają jaka ta administracja jest nie dobra. Cóż oni każdą zmianę będą uważać za cios w ich stronę ze strony adminów. W ogóle czasami trudno mi ich zrozumieć ;o
A co do samego BT jestem jak najbardziej za pomysłem Yuriego dodał bym tylko jeszcze do zasad testowych zasady bez BT. Wtedy był by wybór przy czym zostać. I co jest lepsze.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Marcinszabla »

Serpent wrote:
Marcinszabla wrote:Jeżeli chodzi o eksperymentalne CB z pięciominutowym BT to można grać w nie przez około trzy tygodnie ,zobaczymy co z tego będzie...
To se graj, bo ja nie mam zamiaru. Wkurzają mnie już wasze filozofie i wywody, dobrze jest więc po co to zmieniać. Incantatoris - Brak ci balansu Arabami? Zapraszam na Flagi. :amlaser:

Ja tego pięciominutowego BT nie popieram , ale zawsze warto zobaczyć , co z tego będzie.
Masz rację gra na Clan Base może być ciekawa jak jest długa , bo zawsze się kogoś osłabia rakietami , nawet walka o środek w dłuższej grze jest ciekawa...
Co do balansu to może Czurak ma rację...
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Witcher »

Marcinszabla wrote:
Serpent wrote:
Marcinszabla wrote: Ja tego pięciominutowego BT nie popieram , ale zawsze warto zobaczyć , co z tego będzie.
Masz rację gra na Clan Base może być ciekawa jak jest długa , bo zawsze się kogoś osłabia rakietami , nawet walka o środek w dłuższej grze jest ciekawa...
Co do balansu to może Czurak ma rację...
btw. Ty grasz w OW? Bo ja Cię na MS/Ircu/GSA jeszcze w życiu nie widziałem. xd
Kiedyś rzeczywiście Clan Base było bardziej ciekawe. Wówczas trzeba było zająć środek na całą rozgrywkę, bo zrzuty lądowały w baardzo dużej części tutaj, a nie dookoła bazy.
Teraz masz zrzutów w bazie na min. 4 hg + komora a jeżeli chodzi o środek to wjeżdżasz tam na początku a potem możesz sobie odpuścić, lub zostawić 3 hg na platformie i niszczyć skrzynie które nie wpadną Ci w ręce.
Jak ktoś chce potestować nowe CB z bt na 5 min to zapraszam. Chętnie zagram Ar vs AM lub ar vs rus
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by pomek »

Marcinszabla wrote:nawet walka o środek w dłuższej grze jest ciekawa...
Znowu jakis smieszny post. Walka o srodek? co Ty wgl piszesz... majac komore z mechanikiem na 10 lvl + silnik syberytowy mam predkosc 37. jestem w stanie zdjac dostawy ze srodka i wrocic do bazy na 'zielonym pasku hp'. To jest ta ciekawa walka o srodek? ;d
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Anarchy »

No, ale stukacz wymyślił wspaniały sposób na to, niestety Radzio nie zgodził się, żeby wyszło to w patchu - jak ktoś budował zdalne, to dostawał errora;P
User avatar
DrShadowrun
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 145
Joined: Thu Mar 25, 2010 9:52 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by DrShadowrun »

Coś czuje, że temat z balansu na CB przejdzie w temat jakie to CB teraz nudne i złe, bo każdy chce mieć jak najlepszych mechów.
*Matrix*
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 220
Joined: Fri Sep 04, 2009 3:03 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by *Matrix* »

zeby wyexpic mecha to tez to trzeba umiec zrobic i sie nie raz pomeczyc , niektorzy uwazaja ze to takie proste... Czesc graczy jak straci mecha ktorego expil wezmy do 8 badz 9 i go straci to opuszcza rooma, bo uwaza ze nowego sie juz nie oplaca szkolic bo przeciwnik juz ma 9...
czlowieku jak jestes bez winy rzuc w siebie kamien... :)

Image
Image
Image

Zobaczymy jaki pomaranczowy koles do mnie napisze jako 1 :)
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Witcher »

Przypomniał mi się mecz Kobyła, Pamel i Nitek vs Ja Lajka i Matrix.
Matrixa wyjebało i robił za stacje benzynową, ale pozostawił po sobie dobrą defe. Praktycznie wszyscy z Teamu Pamela mieli reczne pojazdy z mechami na 8-10 lvl (oprócz kobyły, który prawie stracił wszystkich)
Wysyłanie zdalnych pojazdów tylko po to żeby zniszczyć manualne hg i przytym najlepszego mecha to zajebista zabawa. :P
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by pomek »

spokomajonez wrote:Przypomniał mi się mecz Kobyła, Pamel i Nitek vs Ja Lajka i Matrix.
Matrixa wyjebało i robił za stacje benzynową, ale pozostawił po sobie dobrą defe. Praktycznie wszyscy z Teamu Pamela mieli reczne pojazdy z mechami na 8-10 lvl (oprócz kobyły, który prawie stracił wszystkich)
Wysyłanie zdalnych pojazdów tylko po to żeby zniszczyć manualne hg i przytym najlepszego mecha to zajebista zabawa. :P
Interesujące, doprawdy. Kierowca autobusu zatrzymal pojazd i zaczal bic brawo, dres JP zaczal byc anty jp, a mohery przestaly bronic krzyza.

Na swoim no-active blogu opisałem nieco sytuację, która ma tu miejsce. Jak bede mial wene i checi to obszerniej rozpisze + i - poszczegolnych zmian.
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Zbiorcza ankieta odnosnie zasad + bt na nowym patchu

Post by Antonio »

Hm. Zastanawia mnie, dlaczego wy porownujecie OCW z CB bez buildupu.

Na OCW jest tyle ropy i sybu, ze rusek moze miec 4 spowy w 10 minucie. Dlatego chcemy CB, zeby arabowie, ktorzy nie potrzebuja ani duzo ropy, ani syberytu, oraz maja tanie pojazdy + porzadna piechote mieli rownie mocne szanse.

Na OCW nie da sie w zaden sposob rozwalic ruska arabami. No, moze sa pewne odstepstwa, lecz bardzo mizerne. Jezeli przykladowo nie wierzycie, moge zmierzyc sie z Nitkiem - nie ma opcji, zeby mi sie udalo, skoro nawet na cb jest bardzo ciezko. Z buildupem na 5 min moge podlozyc spokojnie miny w takich miejscach, ze gdziekolwiek rus wyjedzie z bazy, bedzie mial zonka. Fakt, na OCW tez to jest mozliwe, ale traci swoj urok, gdy rus ma 3/4 mapy w spowalniaczu. Czy wysadzimy mu 5 czy 10 aut, to bedzie i tak mial tyle skrzyn, ze wybuduje je w ciagu 5 minut, a my min nowych juz nie ustawimy w spowalniaczu. Przy jednym zlozu syberytu mam niemalze stuprocentowa pewnosc, co do taktyki rosjanina. Albo gra na def, buduje elektro na syb w 7-9 min, i oszczedza paliwo, albo robi tylko 3 pojazdy, oraz 2 spowalniacze na wiezach.

Przy nowym CB rus vs am tez zmieni sie taktyka. Na chwile obecna nie ma nikogo, kto pokonal mnie rus vs am odkad wymyslilem taktyke na def ruskiem. Ma kilka luk, jednak i tak rus jest najsilniejszy. Z buildupem od 5 min to nawet amerykanie maja szanse z ruskiem, chociaz rosjanin tez moze w 5 minucie kopsnac sie komora po skrzynki, lub wybudowac def na platformach, co daje spory plus jak i tez ryzyko.

Szczerze to monotonnosc CB juz faktycznie nudzi. jest okolo 4-5 roznych taktyk na CB przy nacji Am, ktore sa normalne, reszta, czyli zdecydowana wiekszosc, zalicza sie do "lamerskich", bo rush, lasery, snipy, piechota.... Bla bla...

Nie chcecie buildupu mniejszego bo boicie sie, ze wasza "super" taktyka przestanie byc super, a ci ktorzy zerzneli taktyke od kogos, nie beda mieli mozliwosci sie wykazac?
...
Post Reply