Prośba o Akceptację

Wszystko o graniu w OW w sieci.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Prośba o Akceptację

Post by Marcinszabla »

Witam wszystkich Forumowiczów.Moja wiadomość nie być może do wszystkich odbiorców, ponieważ nie wszyscy Gracze OW zaglądają na forum i nie wszyscy Forumowicze zaglądają do gry.


Do rzeczy:


Przed paroma chwilami ,tj. około godziny 20.00 zajrzałem na Lobby i zauważyłem serwer Trockiego, na którym grał także Pamel , był tam też inny gracz , którego wcześniej nie poznałem.
Pamel napisał do tego gracza , żeby poszedł , bo nie umie grać , dodał jeszcze coś w stylu
"znając Szablę też nie gra".W odpowiedzi napisałem , że się uczę.On na to , że uczę się z rok.Napisałem potem ,że posiedzę "na geju".On na to coś jak "to se popacz".Chwilę potem Trocki wyrzucił mnie i tamtego gracza , którego nie znam z serwera.Takie przypadki były , kiedykolwiek powracałem po przerwach do gry i zawsze się nimi zniechęcałem.Teraz będzie inaczej.

Pamel dobrze napisał , że nie umiem grać ,ale jak kiedyś napisał Bren podczas gry : "Dobrą taktę masz , ale tempo do dupy".Ludzie zrozumcie , że choć miałem nigdy nie umiałem bardzo grać , to po długiej przerwie chcę , aby ktoś mnie wziął do gry chociaż żebym obserwował innych.Chciałbym przede wszystkim podłapać sposoby rozbudowy bazy i pozyskiwania surowców na początku gry ,żebym umiał się szybko rozbudować.

Jeżeli komuś psułem grę , to proszę najpierw o wybaczenie.Proszę też o pozwolenie na grę.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by Serpent »

Co to za kolejny płaczek temat? Przykro mi ale robiąc z siebie ciapę na pewno nie przekonasz ludzi do gry ze sobą.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Prośba o Akceptację

Post by Marcinszabla »

Heh może zmienię se internet i jak nie będzie hosta to na moim będą musieli grać.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by YuriStriatov »

Wez po prostu graj sobie z innymi. Nie musisz z pamelem bo on wybrzydza i nie lubi "noobow" :D

Na OW od zawsze jest ze starsi "pro" nie lubia grac z nowymi bo za latwo albo jeden team ma przesrane. Poucz sie na innych na swoim poziomie i bez problemu dojdziesz i do gry z "pro".
Image
User avatar
Lazarus
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 140
Joined: Tue Oct 18, 2011 8:58 pm
Location: Podlaskie
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by Lazarus »

Każdy ma prawo wyrzucić ze swojego serwera kogo chce. I tu nie chodzi tylko o to, że ktoś lami, ow jak powszechnie wiadomo jest niedorobione od strony technicznej i im większa ilość osób jest na serwerze tym jest większe prawdopodobieństwo sync lostu czy errora, no i jeszcze jest limit 8 osób na serwerze. A co do "noobienia", nie jest trudno nauczyć się grać, sam niedawno byłem "noobem" ale po miesiącu grałem lepiej od większości ludzi. Takie "paczenie" nic praktycznie nie daje, trzeba myśleć samodzielnie bo inaczej skończysz jako kolejny powtarzający te same schematy id**ta. Masz videotutorial, jakieś tam stare opisy taktyk na stronie głównej, parę taktyk na forum - skorzystaj z tego i myśl samodzielnie.

Bren podczas gry : "Dobrą taktę masz , ale tempo do dupy"
No jak to Bren powiedział to zmień lepiej tą takte ^^
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Prośba o Akceptację

Post by Marcinszabla »

Lazarusie:
Ja znam podstawy z tutoriala Antosia , typu najpierw budujemy laboratoria.Ten tutorial właśnie uczy schematów.Mnie chodzi o tempo gry - nie tylko z resztą w OW się guzdram , ale czasem (na szczęście nie zawsze) w prawdziwym życiu , na moje szczęście powoli z tego wyrastam :D .Jednak masz rację spróbuje myśleć samodzioelnie i zrobię nową taktę , ale tylko pod siebie , bo jak wspomniałem Bren mi napisał , że taktycznie to umiem grać dobrze.Jakby ktoś też mógł to potwierdzić lub temu zaprzeczyć, bo Ciebie ( i może innych) zdanie Brena nie obchodzi.

Yurku:

Może ja za rzadko zaglądam na Lobby , ale z mojego punktu widzenia (i siedzenia) wygląda na to ,że hosty robią w większości ludzie pokroju Trocka , czy Pamela.
Nie wiem , czy z tymi PRO umawiać się na grę , czy może po prostu częściej zaglądać na Lobby.
Jednak chyba problem też leży w tym ,że nie wszyscy mają hosty.Nikomu (także i mnie) nie chce się odblokowywać portów , wiele osób tego nie umie.Nie pamiętam nawet czy może Radek ze Stewardem coś z tym zrobić.

Ja bym chciał , żeby mój apel nie poszedł do kosza , bo graczy takich jak Pamel jest więcej.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Prośba o Akceptację

Post by Bren »

Marcinszabla wrote: napisał Bren podczas gry : "Dobrą taktę masz , ale tempo do dupy".
No niby tak napisałem, ale chyba w zamierzchłych czasach, na 1.10.
Co do tego, z kim grać, to teraz po lobby goni mnóstwo Czechów tudzież Francuzów (z którymi można się dogadać po angielsku, a z Czechami nawet po polsku), a także jeszcze nieogarniający Polacy. Dużo z tych ludzi ma hosta.
Jak byłem newbie, to mnie też wywalali i się nie skarżyłem. Potem tacy "wywalacze" płaczą, że mało ludzi na OW. Przynajmniej tyle się poprawiło, że nowi gracze mogą się uczyć (tzn. ukraść taktyki) na obserwatorze.
Radziłbym raczej walczyć z plagą zwalania na obserwatora sync lostów, errorów i złych rządów Tuska.

@Lazarus, ty hipokryto, jakbyś nie siedział na obserwatorze, to byś dalej siedział na lobby i spamił o postawienie serwera :P Nie pamiętasz, jak grałeś całkiem jak Pamel? :D
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by YuriStriatov »

Marcinszabla wrote:Yurku:

Może ja za rzadko zaglądam na Lobby , ale z mojego punktu widzenia (i siedzenia) wygląda na to ,że hosty robią w większości ludzie pokroju Trocka , czy Pamela.
Aj tam co ty gadasz. Hostow jest w weekend duzo i od roznych ludzi wiec watpie ze cie z kazdego rooma do jakiego dolaczysz kickaja. Tak jak Bren powiedzial zreszta.
Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by Antitheus »

Zróbcie sobie servy przez hamachi lub zwyczajnie się ogarnijcie i nie będzie problemu.
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Prośba o Akceptację

Post by Antonio »

Ja przestalem uczyc graczy jakos rok czy dwa lata temu, kiedy zamiast skromnego dziekuje, gdy byli w stanie grac co najmniej na poziomie srednim+ otrzymywalem slodkie spier**laj, albo przestawali grac, bo im sie nie chcialo.

Szkoda na takich ludzi czasu.

Poza tym, dawniej za czasow GSA jak ktos chcial sie nauczyc grac, to nie wbijal sie na serwery, typu wpusccie mnie, tez chce, tylko spamowal kazdemu na jakims poziomie na pw ile weszlo, zeby tylko nauczyli ich paru rzeczy. Wystarczyloby zeby z 5 osob zagralo z nim 5 gier pokazowych, potem kilka przeciwko i juz byl postep.

Chcac oszczedzic nowym graczom troche czasu, uwiecznilem jedna z najbardziej klasycznych taktyk na youtubie, jeszcze na wersji 1.10b, ale jest wciaz aktualna. Kilka osob przyznalo sie, ze faktycznie byl z tego tytulu jakis postep z ich strony, kilka osob prosilo tez mnie o mozliwosc nagrania mojej gry, gdy byli obserwatorem, zeby potem to powtorzyc. Nie mialem nic przeciwko. Jezeli oczekujesz, ze w poprawe twojego skilla bedziesz mial tylko najwyzej 60% wlasnego wkladu, to zdecydowanie sie mylisz.
...
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by Antitheus »

Teraz wystarczy posiedzieć na specu aby nauczyć się grać. Ostatnio parę razy to zrobiłem i widzę, że każdy gra teraz (prawie) jednakowo. Kiedyś było trzeba się domyślać lub obserwować na geju (chociaż często na to inni nie pozwalali).
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Prośba o Akceptację

Post by pomek »

Pamietam czasy jak wpuszczalem do siebie na gejow ludzi, ktorzy umieli sie przywitac, pytali, czy moga posiedziec, przedstawiali sie jako nowi i mowili, ze nie beda ruszac... Tym o to sposobem moglbym pochwalic sie niezlym arsenalem graczy na scenie, ktorzy zaczatki mieli u mnie na geju.

To, ze przestali grac, bo przestali w ow pokladac jakies nadzieje to swoja droga, ale zawsze powtarzam, ze jesli noobek chce sie nauczyc grac, to zrobi to. Jezeli ktos chce miec wylazona taktyke na gotowca, to nigdy sie nie nauczy, a w dodatku bedzie zawsze bluzgany, Bren :)
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Prośba o Akceptację

Post by Bren »

Czyżby aluzja do mojego pomysłu umieszczenia różnych noobtaktyk na forum?
Pomek, mój pomysł odnośnie taktyk napisanych na forum ma sens. Dlaczego? Z nich nowi gracze będą wiedzieli przynajmniej wiedzieli jak zacząć grę, a ponieważ te taktyki nie będą najlepsze (i to celowo), to będą zmuszeni do ulepszenia ich. Z tego będą wiedzieli, że nie należy robić w bazie defensywy i czekać na atak przeciwnika, ale też nie dostaną wszystkiego gotowego na talerzu i zostaną zmuszeni do myślenia.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by Serpent »

Bren wrote:, ale też nie dostaną wszystkiego gotowego na talerzu i zostaną zmuszeni do myślenia.
Nie dostaną? Bo to co proponujesz to właśnie obiad na talerzu, dla mnie bezsensem jest na siłę wciskać komuś kit. Jeżeli ktoś chce się nauczyć grać to się nauczy i nie trzeba mu w tym pomagać bo nie wszyscy panie Bren nie potrafią myśleć.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Prośba o Akceptację

Post by Antitheus »

Dawać wędkę a nie rybę
W tym wypadku wędka polegałaby na budowaniu przyjaznego nowym osobom klimatu, życzliwości oraz zrozumienia;
a ryba na podawaniu gotowych taktyk, niezależnie od ich stopnia ogólności...
Post Reply