[ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Wszystko o graniu w OW w sieci.

Czy sztuczkę wykonaną na poniższym filmie można uznać za bug?

Poll ended at Fri Jun 22, 2012 10:47 pm

Tak
9
56%
Nie
6
38%
Nie mam zdania
1
6%
 
Total votes: 16

Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by Bren »

Lazarus wrote: to jest bug, bo tą budowę można zapętlić, więc nie rozwali się składu jednym strzałem tylko trzeba czekać aż dźwig padnie od wybuchów, a pomek doskonale o tym wiedział więc się wycofał. Zapętlanie budowy budynków powinno zostać usunięte.
Do tej pory nie było mowy o zapętlaniu, tylko o strzelaniu ponad budynkami, ale z drugiej strony nie wiadomo, czy Matrix w ogóle zapętlił.
Do tego trzeba zadać pytanie, czy takie zapętlanie w ogóle jest bugiem. Równie dobrze można zabronić zapętlania w fabryce przy budowaniu czołgów.
Co do tego, że nie umiem grać, to spróbowałbyś od czasu do czasu zagrać coś innego niż CB i NW na AB, a gracza, który naprawdę nie ogarnia, to chyba na oczy nie widziałeś.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by pomek »

Jako, ze dyskuja dotyczy po czesci mnie, po czesci matrixa, nie bede bronic ani swojego tylka, ani oskarzac o cos Matrixa.

Sprostuje ten temat:
Po zakonczeniu walki napisalem do Marta o ten fragment, gdyz chcialem sie upewnic co wtedy zrobilem. Myslalem, ze Matrix zbudowal sklad pod moimi koszarami i chcialem sie upewnic, czy napewno. Po otrzymaniu filmu zostalem wyprowadzony z bledu i mozna powiedziec, ze pogodzilem sie z porazka i nie zamierzalem pisac zadnych tematow odnosnie tego zagrania. Mart jednak zle zrozumial i chce oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

O co chodzi z tym skladem? Sztuczka jest prosta. Zaslania widocznosc. Czy to koszar, czy pojazdow. Uniemozliwil mi strzelani w jego pojazdy, przez co rozebral mi koszary w kilka sekund bez najmniejszej straty. Co moglem zrobic? Nic. Dlaczego? Zniszczenie skladu to zaden problem. Jak widac po czasie gry - kazdy z nas ma 3 uzbro, wiec 1 strzal w nowo budowany sklad eliminuje jego budowe. Jego wybuch uszkadza w promieniu (chyba) 2 hexow wszystko, co sie tam znajduje. Dzwig w momencie wybuchu ma zakodowana opcje "buduj sklad->patroluj". Jezeli hex jest zajety skladem, to buduje go. Zniszczenie skladu powoduje na nowo postawienie budowli przez dzwig. Tak dlugo, az dzwig przestanie odpowiadac, czyli do czerwonego stopnia. Jest to urywem 3-4 sekund. Jezeli przyjrzymy sie blizej, to wlasnie ten czas mnie dzielil od obronienia koszar.

Na czym polega bug? To proste, zapetlanie budynkow jest nie na miejscu, poniewaz daje jednostronna przewage na kilka sekund. Jezeli nie zniszczymy tego budynku, to stracimy nasz wazny obiekt. Jesli zniszczymy sklad, to szanse na obronienie obiektu wzrastaja, ale i tak jest zerowa...

Uprzedzam zdanie Antka: "nie jest to bug, poniewaz my tez cos tracimy".
Dobrze, Ty tracisz dzwig - 55 skrzyn, 30 ropy. Ja trace koszary (60 skrzyn) + prawdopodobnie dozywotnia przewage nad gra, ktora byc moze ciezko wypracowalem.
Gdybym byl na wojnie i od mojego dzialania zalezala by przyszlosc naszego narodu, to tez bym sie poswiecil i zabil kilku najwazniejszych ludzi kosztem swojego zycia. Tutaj sytuacja jest podoba. 'Szara' jednostka poswieca swoje istnienie kosztem zwyciestwa.
YuriStriatov wrote:Zapetlenie sie skonczy z tego co wiem jesli dzwig nie bedzie mogl poraz drugi postawic budynku w tym samym miejscu, wiec zycze powodzenia z microwaniem budowy i wlasnych hg. No ale tak czy siak dobra sugestia do patcha z usunieciem zapetlania dla budowy budynkow...
Z tego co wiem, to nie wiesz, bo powiedzmy sobie szczerze - nie grasz. Wyprowadzam Cie z bledu - Twoj post nie ma racji.

Dwa konkretne posty w tym dziale reasumuja wszystko:
Lazarus wrote:Zapętlanie budowy budynków powinno zostać usunięte.
Antonio wrote:Ja juz dawno mowilem, ze zapetlanie budowania powinno byc wylaczone w najblizszym patchu, ale uznano to za malo szkodliwe.
*Matrix*
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 220
Joined: Fri Sep 04, 2009 3:03 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by *Matrix* »

Nie zapetlalem.
Zniszczylbys sklad to by nie bylo nowego a ze nie myslisz to juz nie moja wina...


lazarus pisze:
Tu nie chodzi o zabudowywanie, bo zabudować to można nawet engiem i zniszczyć taki skład w sekundę, to jest zapętlone i żeby taki skład rozwalić trzeba je rozwalać aż dźwig padnie, a tak szybko to on nie pada.]
Nie wiem gdzie widzisz ze jest zapetlone, moze masz inny film...


PS: Nastepnym razem to najpierw ogarnijcie jakies dowody ze ktos robil cos co uwazacie a czego wcale nie zrobil.
Bo jak narazie to kolejne wasze oskarzanie konczy sie przegrana;/

Koniec tematu...
Dziekuje :D
czlowieku jak jestes bez winy rzuc w siebie kamien... :)

Image
Image
Image

Zobaczymy jaki pomaranczowy koles do mnie napisze jako 1 :)
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by Bren »

Teraz będzie impas. Swojej racji nie udowodni ani Pomek, ani Matrix.
Proponuję powtórkę.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by Radzio »

IMHO, Matrixowi nie udowodniono winy, więc nie ma też mowy o żadnym oszukiwaniu w grze. Pomek popełnił błąd, nie rozwalając tego składu. Tyle.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by pomek »

Radzio, tego sie nie ta udowodnic, bo kazdy ogarniety gracz rozumie zasade tego dzialania.

A Matrixa na scenie kazdy zna i jakos nikt mu nie ufa. Nigdy nic dobrego nie zrobil. Wrecz przeciwnie, lubi niszczyc. Ja swoj epizod dobrego 'pomka' mialem, a dowodem tego jest moja mozliwosc napisania tutaj posta kiedy jest to wrecz wymagane.

ps: matrix, nie miales nawet na tyle honoru, zeby w ankiecie, ktora cie dotyczy nie oddawac glosu. oddalem swoj po twojej, bo dlaczego mam sobie nie pomoc.
User avatar
Rutek
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 68
Joined: Tue Nov 02, 2010 2:25 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by Rutek »

A ja proponuje 2 rzeczy.
1.Dopisanie do regulaminu, iż taki manewr z zapętlaniem budynku w tym samym miejscu dźwigiem jest ZABROBIONY!
2.Ponowne rozegranie walki uwzględniając nową zasadę.
User avatar
mattin111
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 280
Joined: Wed Jun 23, 2010 4:02 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by mattin111 »

Kazdy tutaj kto nie toleruje albo nie lubi Matrixa to przegral walke/walki z nim. Tylko ze umie grac... Ciekawe bylo by jakby pomek tutaj byl ofiara buga. To kto by tutaj byl ofiara? xd
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by Antitheus »

Nie ma dowodów na zapętlenie, Pomek zwyczajnie nie zreflektował. Czy gracz, który podczas ataku w swojej bazie, postawiłby np lab to też buger? Nie.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by pomek »

mattin111 wrote:Kazdy tutaj kto nie toleruje albo nie lubi Matrixa to przegral walke/walki z nim. Tylko ze umie grac... Ciekawe bylo by jakby pomek tutaj byl ofiara buga. To kto by tutaj byl ofiara? xd
Rzecz w tym, ze niebieski to ja ^^

@Antyzeus, ponawiam moja mysl, ze nie reagowalem, gdyz wiedzialem co sie kroi. Kazdy wybuch tego skladu uszkadzal mi delikatnie koszary, blokowal strzal hg do wroga oraz wrog bez SZWANKU niszczyl moja fortyfikacje. Nigdy tego nie zrozumiesz, bo niemozliwe jest to, zebys gral na wyzszym poziomie w ow.. Nie mowie, ze Cie na to nie stac - zwyczajnie nie masz na to czasu.

Poza tym, czuje, ze sie nie rozumiemy. Ten temat zalozony jest przez Marta i to jest jego temat i decyzja co zrobi z walka. Chcialbym zauwazyc, ze ja tutaj nikogo nie oskarzam i nie placze, ze przegralem.
User avatar
FreedomFighter
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 56
Joined: Thu Aug 05, 2010 6:12 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by FreedomFighter »

To ja moze zaczne od tytulu/tematu. Otoz, nie ma w nim mowy o zadnym zapetlaniu, a chodzilo jedynie o oslone przed ostrzalem pomkowych hg. Dziwne jest to, ze w temacie i pierwszym poscie Marta niczego nie ma na temat zapetlania, a wasze odpowiedzi w ankiecie dotycza, tak mi sie przynajmniej wydaje, tego wlasnie bugu, no i jesli chodzi o mnie, to tak, tez uwazam, ze zapetlanie to bug, ale zmiencie ankiete i temat, to tak zasglosuje. Ale jesli chodzi o przedstawiona sytuacje na filmiku, to nie widze tu nic zlego, bo postawienie skladu (podobnie jak innych budynkow) to z pewnoscia nie bug, dlatego glosuje na nie. Ankieta o jednym, a wy o drugim, omg...

EDIT:
pomek wrote:Chcialbym zauwazyc, ze ja tutaj nikogo nie oskarzam i nie placze, ze przegralem.
Gdyby tak bylo, temat ten nie istnialby.
Image
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by Mart »

Zacytuję siebie z tematu dotyczącego dyskusji o turnieju. To jest moja ostateczna odpowiedź. Innej nie będzie. O powtórce zadecydują sami gracze. Jeżeli są ogarnięci i honorowi podejmą właściwą decyzję.
Mart wrote:Tak czy siak zapętlanie budowania na pewno jest bugiem lecz na nagraniu nie widać dowodów na to by takiego zapętlania użył Matrix. Pomek po prostu w ogóle nie strzelał w skład i zniszczył go dopiero po jakimś czasie jak odjechał już dźwig, ale to widać w dalszej części tego nagrania którego nie udostępniłem.
Tak więc Matrixa o nic nie można tu oskarżać gdyż Pomek nie próbował niszczyć składu i wiemy tyle, że nie wiemy nic w tej sprawie. Matrix oczywiście powie, że budowy nie zapętlił i będziemy mieli jego słowo przeciwko hmm... Naszym domysłom?

Osądzać, karać nie mam zamiaru.
Więc dla dobra waszego, mojego, powtórzcie walkę lub jej nie powtarzajcie. Ustalcie to między sobą jak "mężczyzna z mężczyzną". A jak już dojdziecie do konsensusu to dajcie mi znać OK? Spoko ;] (skierowane do Pomka jak i Matrixa)
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by pomek »

FridomHejter, gdyby tak bylo to temat, a raczej nick zalozyciela brzmialby "pomek"

edytuje, zeby post juz nie mial 1 linijki :D
dowiedz sie co to ironia, hejterze
Last edited by Anonymous on Thu Jun 21, 2012 4:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
FreedomFighter
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 56
Joined: Thu Aug 05, 2010 6:12 pm

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by FreedomFighter »

Zalozyciel zalozycielem, lecz powstal z czyjejs inicjatywy.
pomek wrote:FridomHejter
pomek wrote:@Antyzeus
PS: Jesli masz problem z dlugimi nickami, to jest cos takiego jak kopiuj, wklej.
Image
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: [ANKIETA] Czy takie coś można uznać za bug?

Post by YuriStriatov »

Ej dobra, dyskusja dyskusją ale bez jedno linijkowych trollpostow bo zamykamy temat. Z tego co widze to glosy zostaly oddane, opinie za i przeciw przedstawione, teraz tylko ostateczny glos zalezy od Marta. Bedzie powtorzona walka czy nie?
Image
Post Reply