Porady dla newbie ;D

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Gutek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 10:04 pm
Location: Konin

Porady dla newbie ;D

Post by Gutek »

Cześć. Gram w OW przez 2 miesiące. I mam problem bo każdą rozgrywkę kończę przegraną.
I was się pytam, czy moglibyście mi podać rady dla każdej nacji. Mam problem grając każdą nacją:
Rosjanami mam ledwie 3 HG po 10 min
Amerykanami mam 5 HG po 10 min
a Arabami w ogóle nie umiem grać :amlol:
Macie jakieś porady, taktyki?
Z góry dzięki za pomoc :amhello:
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Porady dla newbie ;D

Post by pomek »

Ta, najlepiej odinstaluj te gre, bo grajac w nia staniesz sie chamem i prostakiem.
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Bren »

Kliknij shift w trakcie gry :P

Tak na serio, to po prostu idź graj. Jakby tu ktoś zaczął opisywać taktyki, to zaraz by powstał taki spam, że hej. Spróbuj podpatrzeć lepszych graczy, czasami bierz sobie obserwatora.
Ilość HG w 10 minucie nie jest szalenie ważna - ważniejsze jest raczej co z nimi robisz (ale USA zawsze ze 3 powinno mieć).
Do tego nie napisałeś na jakich zasadach masz tyle a tyle HG i przeciwko jakim nacjom, przykładowo gdy grasz Rosjanami przeciwko Amerykanom robienie HG to głupota.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Porady dla newbie ;D

Post by pomek »

Do tego nie napisałeś na jakich zasadach masz tyle a tyle HG i przeciwko jakim nacjom, przykładowo gdy grasz Rosjanami przeciwko Amerykanom robienie HG to głupota.
No way. Czasem sie przydaje :p
Gutek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 10:04 pm
Location: Konin

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Gutek »

Tak tylko w co mam uzbroić czołgi jak w nie HG?
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Nitek »

W przypadku RU vs AM ciężkie działa są jak najbardziej w porządku. Na CB 4 spowy manualne z małpami, koszary i 2-3HG do ewentualnego opóźnienia ataku w razie szybkiej kontry. Do ataku 6 spowów, 2 behy (+ mechy do ciągłej naprawy) i reszta HG komputerowe, ewentualnie rakieta czy dwie. Czasami można dodać jakiś manualny pojazd, ale często lepiej zostawić mechów do naprawy behemotów.
Gutek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 10:04 pm
Location: Konin

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Gutek »

Mógłbym tyle pojazdów zrobić ale nie wiem jakie badania przebadać jako pierwsze bo często brakuje mi ropy :/
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Nefarem »

Jeśli grasz US to buduj tylko elektrownie słoneczne.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Gutek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 10:04 pm
Location: Konin

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Gutek »

To to akurat wiem :amwink: tylko nie wiem jak u RU mam rozwiązać problem z brakiem ropy :cry:
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Bren »

Jak rozwiązać problem z brakiem ropy? Oprócz ropy, musisz zrobić także kopalnię syberytu, i to jak najwcześniej. Do tego musisz gospodarować odpowiednio ropą i syberytem i ustawić odpowiednie badania, np. 1 rozwinięcie syberytowe umożliwiające szybsze wydobycie syberytu. Zanim dojdziesz do wprawy, kilkanaście bitew co najmniej musisz zagrać.
Jest też drugi sposób - grasz z sojusznikiem, Arabem albo Amerykańcem, ten sojusznik przejmuje na chwilę twój skład, buduje ci w bazie parę elektrowni słonecznych, a następnie przejmujesz z powrotem skład, a także elektrownie słoneczne. Elektrownie będą działać jak normalne słoneczne, a ty nie będziesz musiał robić "ropokotłowni".
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Gutek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 10:04 pm
Location: Konin

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Gutek »

Dzięki, zastosuję się do tych rad dotyczących RU. A jak mogę skutecznie przeciwstawić się atakowi grając Arabami oraz jak nimi skutecznie atakować?
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Porady dla newbie ;D

Post by pomek »

Kiedys bys sie dowiedzial, bo jeszcze jak aktywnie gralem, to lubilem wymyslac z moim best friend Antonio rozne taktyki. Obecnie schemat jest prosty - 6x am (3v3) - hg -> rush.

Aby arabami grac, naucz sie pierw ruskimi. Moze i jako nacje nie maja ze soba duzo wspolnego, ale jako ogar ruskow i arabow, arabami gra sie trudniej. Jesli bedziesz umial ogarnac ruskow, to i arabow zaczniesz ogarniac. Taktyk jest pelno, ale liczy sie zasob armii. Tak, jak RU ma do wyboru kilka sciezek zwyciestwa, tak samo ma arab, chociaz realnie patrzac, to na gre godzinna przeciwko am bez ciaglego nekania to szans za duzych nie ma ;)
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Antitheus »

Musisz też wiedzieć, że OW to nie tylko CB (lub jak kiedyś CW). Polecam namówić znajomych na inne zasady - NW, HC. Kupa zabawy.
Gutek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 11
Joined: Mon Dec 31, 2012 10:04 pm
Location: Konin

Re: Porady dla newbie ;D

Post by Gutek »

Wiem, grałem w inne tryby, ale najczęściej trafiam na rozgrywki z CB. Postaram również załatwić sobie hosta.
EDIT
Znalazłem dobrą taktykę na CB lub CW grając amerykanami.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Porady dla newbie ;D

Post by pomek »

Haha :D chetnie Ci udowodnie, ze nie jest dobra :D
Post Reply