Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Post Reply
foksjo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Sun May 11, 2014 10:41 pm

Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by foksjo »

Po przegraniu kampanii przywykłem do największej szybkości gry. Po przejściu na tryb multiplayer i zagraniu kilkunastu gier stwierdzam, że gra jest męcząca. Wszystko imo powinno się dziać szybciej, oraz być "micro-sensitive". Podnoszenie skrzynek pół godziny nie jest zbyt ciekawe i oglądanie spowolnionych ruchów nie należy do najprzyjemniejszych.
Jestem za tym by podnieść tempo w grach multi do 3/4 paska, gra stanie się bardziej dynamiczna, oraz ciekawsza i może przyciągnąć nowych graczy, zwłaszcza gdy pojawiła się wersja steam.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by Serpent »

Dobry żart ;D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by Szymiew »

Chcesz latać po mapie jak potrzaskany - graj w Starcrafta 2 :lol:
A tak serio: coś czuję, że dodanie paska szybkości zwiększyłoby problemy z synchronizacją.

Poza tym, nie oszukujmy się - OW to gra dla starych ludzi, musi być powolna, bo inaczej dostaliby zawału. 8)
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by Antitheus »

Podobno istnieje mozliwość zwiększenia prędkości gry, gdy jesteś hostem - ktoś kiedyś pisał o tym bugu.
Dodanie paska prędkości to ogólny rozpiernicz + zabawy debili podczas gry. Innym rozwiązaniem jest dodanie suwaka w menu multiplayer "prędkość gry" i ustalenie prędkości całej rozgrywki. Na najwyższej prędkości manewrowanie "hg rushem" lub bazookerami byłoby solidnie trudnym zadaniem.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by Nitek »

Nie byłoby problemu, gdyby gra utrzymywała tempo na standardowej prędkości. W praktyce jednak w przypadku np. dłuższych gier 3vs3 CB prędkość ze względu na lagi jest niższa niż być powinna.

Jeżeli chodzi o zwiększenie szybkości: Gra będzie musiała wysłać i odebrać dwukrotnie większą ilość pakietów w tym samym czasie, czyli zamiast w 20. minucie, synchronizacja padnie nam w 10. minucie.
foksjo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Sun May 11, 2014 10:41 pm

Re: Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by foksjo »

Większa prędkość oczywiście wymagałaby większych umiejętności, jako gracz-amator rzeczywiście pogrywam w Starcraft'a. Problemem oczywiście mogą być serwery, które są w rękach community(jak mniemam?). Ja głównie widzę tą grę jako i grywam tylko 1 v 1, gdzie przeciążeń, aż takich nie ma :D. Oczywiście prędkość gry do ustalenia przed grą w opcjach, bez możliwości późniejszej jej zmiany. Jeszcze nurtuję mnie rzecz mikrowania. Grupowanie etc. jest podobne jak w SC czy Warcrafcie, ale hotkeye są zwalone. Jako posiadacz polskiej wersji językowej (nie wiem czy to jest związane z językiem) denerwuję mnie hotkeye. Np. by zbudować laboratorium muszę klikać L, które jest niezwykle daleko, a szkoda odrywać ręki od myszki czy ważniejszych klawiszy. Narazie nie jest to przeszkodą, bo ogólnie APM w tej grze jest mało ważny, ale po przyśpieszeniu będą one nie pod ręką. Istnieje jakaś opcja zamiany ich w plikach konfiguracyjnych?
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by Serpent »

Nie, i nie da się zmienić szybkości gry w multi za pomocą saila. Kto tak mówi ten oszukuje ;p
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Multiplayer - Czy według was gra jest zbyt wolna?

Post by Marcinszabla »

Faksjo, ja też przechodzę kampanię zawsze na najwyższej prędkości, ale na niej gra bez aktywnej pauzy jest prawie niewykonalna, a tego nie można do multi zaimplementować.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
Post Reply