Zacina się po uruchomieniu multi

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Post Reply
Agar
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Tue May 12, 2015 3:05 pm

Zacina się po uruchomieniu multi

Post by Agar »

Witam, dzisiaj zachciało mi się zagrać w OW, po instalacji i spatchowaniu gry uruchomiłem ją, kliknąłem multiplayer po czym gra się zacięła (brak odpowiedzi). Komputer spełnia wymagania sprzętowe, posiadam Win 8.1.
User avatar
hidan
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Wed Nov 10, 2010 8:41 pm
Location: Polska

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by hidan »

Jaki patch ?
Jeśli 2.0.1.1 to przeinstaluj. Jeśli inny to zainstaluj najnowszy.
Can't stop, can't stop the feet
Won't stop, won't stop the beat
And GO

Historia niedopowiedziana
2/20 - AM
6/20 - AR
3/20 - RU
MrSvP
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 35
Joined: Sat Jan 17, 2015 2:16 pm

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by MrSvP »

O problemach z grą uruchamianą pod Windows 8 było już nie raz na forum np. viewtopic.php?f=1&t=4018 Sorry za ogóły i odsyłanie ale jest szansa że pomogę :D
Agar
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Tue May 12, 2015 3:05 pm

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by Agar »

2.0.1.1, wgrałem na nowo dalej to samo. Wrzucałem też te kilka plików do katalogu z OW i dalej to samo.
MrSvP
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 35
Joined: Sat Jan 17, 2015 2:16 pm

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by MrSvP »

Hmm, możesz uruchomić grę na wirtualnej maszynie z Windows XP lub od biedy z linuksem na winie (jak co to mam trochę doświadczenia) do czasu jak Antitheus coś nie wymyśli jak bez problemowo uruchomić grę natywnie.
Agar
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Tue May 12, 2015 3:05 pm

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by Agar »

Na winie bez problemowo się odpali, czy trzeba będzie to jakoś dodatkowo skonfigurować?
Jak coś to posiadam Fedorę.
MrSvP
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 35
Joined: Sat Jan 17, 2015 2:16 pm

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by MrSvP »

Myślę że nie ale w razie problemów i dla uporządkowania moich myśli po prostu napiszę jak odpaliłem grę. Do zainstalowania OW użyłem PlayOnLinux, bez gotowego skryptu instalacyjnego, nowy pusty wirtualny dysk z najnowszą biblioteką wine potem zmieniłem domyślną rozdzielczość na ekranową tak że menu startowe uruchamia się w oknie na niebieskim tle, ponieważ na domyślnej wartości dostaje komunikat o błędzie ale misje są już na pełnym ekranie jak samą grę odpala się z odpowiednim parametrem. PS Jak ustawiałem rendering na direct to zauważyłem mniejsze zużywanie czasu procesora przez grę.
Agar
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Tue May 12, 2015 3:05 pm

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by Agar »

Ja jednak wgrywam XP na vBoxie - posypał mi się Linux jakimś cudem ;/
Dam cynk jak wyszło to "hakerskie obejście" :D
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by Antitheus »

Na 2.0.. "Windows 8 fix" czy jakkolwiek pojmowane biblioteki wine nie mają racji bytu. Po prostu wystarczy uruchomić OW z rendererem OGL. OW na dzisiejszym sprzęcie zawsze spełni minimalne wymagania sprzętowe, jak i będzie w stanie "zajechać" komputery NASA. Kampania Ci działa normalnie? Instalowanie OW na wirtualnej maszynie mija się zwyczajnie z celem.
Agar
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Tue May 12, 2015 3:05 pm

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by Agar »

Kampania działa bez zarzutu, problem występuje zarówno na wersji OGL, jak i DD.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Zacina się po uruchomieniu multi

Post by Antitheus »

Czyli problem ima się tylko protokołu MP (sensu stricte jak rozumiem - chatu multiplayer lobby). Reinstalowałeś już grę? Być może wystąpił jakiś błąd przy instalacji i program nie działa tak, jak powinien. Spróbuj również zawczasu dodać OW do wyjątków w Twojej zaporze. Może (ale mało prawdopodobne), że inny proces koliduje z protokołem OW. Zawsze możesz też zwrócić się o pomoc do Stucuk'a, który chyba będzie w stanie dać Ci najbardziej precyzyjną odpowiedź o potencjalnych przyczynach problemu i możliwych ścieżkach zaradczych.
Post Reply