Problem z hostowaniem

Wszystko o graniu w OW w sieci.
User avatar
Filipczak
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Sun Jun 24, 2012 3:25 pm
Location: Myszków
Contact:

Problem z hostowaniem

Post by Filipczak »

Witam.

Chciałbym przedstawić problem z hostowaniem serwerów na OW,zastosowałem się do poradnika na waszej stronie (TP-LINK),lecz podejrzewam że jest to nieaktualne,gdyż miałem problemy ze zrobieniem czegokolwiek w ustawieniach.Mogłem też źle zrozumieć ustawienia przedstawione na waszej stronie i czy mógłby ktoś z was udzielić mi pomocy żebym mógł hostować serwery.Po prostu chce bez hamachi stawiać serwery.
Mam wersje Normalną i steam (Ale używam steam) i posiadam Router z TP-LINK.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Problem z hostowaniem

Post by Nefarem »

Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Filipczak
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Sun Jun 24, 2012 3:25 pm
Location: Myszków
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Filipczak »

Przy pierwszym mam problem bo mam dynamiczne ip a w drugim mam problemy z odnajdywaniem.
(Tam nawet chyba jest że do starego TP-LINK)
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Problem z hostowaniem

Post by Nefarem »

To że masz dynamiczne IP to nie ma problemu.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Filipczak
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Sun Jun 24, 2012 3:25 pm
Location: Myszków
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Filipczak »

Jak zrozumiałem mam wpisać ip swojego komputera w DMZ i zaznaczyć to żeby to uruchomić i tyle tak?
Ale to chyba nie spowoduje to to że zmieni mi ustawenia Routera przez co przestanie dawać on internet mojemu komputerowi jak i sieci Wi-Fi?
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Antitheus »

1. Twój isp musi zapewniać PUBLICZNE ip. Bez tego możesz próbować cudów na patyku a i tak nic nie zdziałasz.
2. W DMZ wpisujesz swoje wewnętrzne IP. Tzn LANowe IP.
To samo, co w moim poradniku na Steamie:
User avatar
Filipczak
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Sun Jun 24, 2012 3:25 pm
Location: Myszków
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Filipczak »

Chcąc zdobyć ip LAN od razu wyłącza mi się wiersz polecenia...Długa i zarazem męcząca droga mnie czeka.Ale czy przypadkiem na hamachi nie znajduje się to samo ip LAN?
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Problem z hostowaniem

Post by Nefarem »

Bosh... klikasz start wpisujesz CMD a w CMD wpisujesz ipconfig i nic się nie wyłączy. Sprawdzasz Ipv4 tam gdzie jest Ethernet i wpisujesz w DMZ.
Hamachi ma virtualne IP LAN.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Antitheus »

1. Google: http://stackoverflow.com/questions/5373 ... ng-win7-64
2. Hamachi, jak nazwa tego typu programów wskazuje tworzy virtual private network. Nie ma nic wspólnego z IP Twojej sieci domowej.
User avatar
Filipczak
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Sun Jun 24, 2012 3:25 pm
Location: Myszków
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Filipczak »

Nefarem wrote:Bosh... klikasz start wpisujesz CMD a w CMD wpisujesz ipconfig i nic się nie wyłączy. Sprawdzasz Ipv4 tam gdzie jest Ethernet i wpisujesz w DMZ.
Hamachi ma virtualne IP LAN.
Najwidoczniej źle zrozumiałeś,po wpisaniu komendy ipconfig w wiersz polecenia to wiersz się wyłącza TU i TERAZ się wyłącza,a nie czy się wyłączy.
Antitheus wrote:1. Google: http://stackoverflow.com/questions/5373 ... ng-win7-64
2. Hamachi, jak nazwa tego typu programów wskazuje tworzy virtual private network. Nie ma nic wspólnego z IP Twojej sieci domowej.
Posiadam Windows XP Service Pack 3,a nawet jak sprawdziłem na innym urządzeniu,a nawet hamachi nie pokazuje IP LAN http://scr.hu/0ty6/jurl8
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Problem z hostowaniem

Post by Nefarem »

Windows XP? Odważnie.A ten 25.bla blabla. to co to niby jest jak nie IP LAN Hamaka?
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Filipczak
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Sun Jun 24, 2012 3:25 pm
Location: Myszków
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Filipczak »

Jeżeli ipconfig nie chce się pokazać w wierszu polecenia,a inni użytkownicy nie mogą skopiować mój ip z hamachi oznacza to ze długa droga czeka mnie,bo jakoś ostatnio nie było takich problemów z hamachi i zarazem z wierszem polecenia.
User avatar
MrMentor
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 80
Joined: Thu Aug 28, 2014 1:13 pm
Location: Poland

Re: Problem z hostowaniem

Post by MrMentor »

Nie chciałbym wyjść na czepiającego się człowieka, ale proponowanie ustawienia DMZ u ludzi, którzy nie potrafią przekierować portów na routerze, to proszenie się o kłopoty. Jak już doradzacie to pomóżcie przekierować porty, bez wystawiania komputera osoby nie znającej się na bezpieczeństwie na atak z każdej możliwej strony.
User avatar
Filipczak
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Sun Jun 24, 2012 3:25 pm
Location: Myszków
Contact:

Re: Problem z hostowaniem

Post by Filipczak »

Jak pożna przekierować port na routerze jeżeli nie ma się do tego ip LAN,które można wziąć z wiersza polecenia za pomocą komendy ipconfig,a w moim komputerze wiersz polecenia nagle przestał funkcjonować co mnie troche zdziwiło i postawiło dylemat.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Problem z hostowaniem

Post by Nefarem »

To wejdź na router i sprawdź w information jakie IP LAN ma twój komputer.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Locked