Uwaga - spis zasad

Wszystko o graniu w OW w sieci.
User avatar
Sebek
Veteran
Posts: 124
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:19 pm
Location: Szczecin
Contact:

Uwaga - spis zasad

Post by Sebek »

Witam, na początku chciałbym powiedzieć, że jeśli taki spis istnieje, to przepraszam za niedopatrzenie i proszę o wskazanie miejsca, gdzie mogę go znaleźć. Uważam, że nie tylko zasady CB powinny być spisane, ale także NW, SW i CW. Rozumiem, że należy się przyzwyczajać do grania CB, ale niech to zaraz nie dyskwalifikuje graczy, którzy mają ochotę postrzelać sobie bombami syberytowymi czy też moździerzami. Wiem, że większość 'starych' graczy, nie ma problemu ze znajomością zasad, ale znacznie gorzej, jest z nowymi, których przybywa coraz to więcej, a którym taki spis znacznie by pomógł.

Pozdrawiam
Image
User avatar
hydro
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 209
Joined: Thu Aug 17, 2006 1:58 pm

Post by hydro »

Raz na cos porzadnego wpadles oraz to nie jest spam, wiec jestem za (sprawdzalem w artykulach i rzeczywiscie tego nie ma)
User avatar
Siemion
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 43
Joined: Fri Feb 09, 2007 5:09 pm

Post by Siemion »

Pomysł dobry... przy obecnej nawale n00bów przydałoby się zrobić spis zasad, albo zrobią wielki mętlik. Dobrze by było by jacyś najlepsi gracze to zrobili.
Who dares wins
My OWS nick is SCG^Siemion
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Dobrym pomyslem jest tez wywalic zasady ktore propaguja lamerstwo, np. CW.
Image
User avatar
Siemion
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 43
Joined: Fri Feb 09, 2007 5:09 pm

Post by Siemion »

Też fakt. A przy okazji możnaby wykombinować jakieś nowe zasady, które też by mogły na dłuższą metę się przydać.
Who dares wins
My OWS nick is SCG^Siemion
User avatar
Sebek
Veteran
Posts: 124
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:19 pm
Location: Szczecin
Contact:

Post by Sebek »

Siemion wrote:Też fakt. A przy okazji możnaby wykombinować jakieś nowe zasady, które też by mogły na dłuższą metę się przydać.
Do tego spisu można także dodać Old Rules. A co do wywalenia CW - a jak 'lamy' nie potrafią w nic innego grać ? Ja nadal by był za spisaniem także ich.
Image
User avatar
Siemion
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 43
Joined: Fri Feb 09, 2007 5:09 pm

Post by Siemion »

W sumie zgadzam się, CW też można by spisać, mimo wszystko to jest dość popularne, co najwyżej można to lekko zmodyfikować w jakiś sposób.
Moim zdaniem powinno się spisać CB, SW, Old Rules, CW (może lekko zmienione), NW no i może by jeszcze AW. Im większa różnorodność tym lepiej, a CW nie jest aż tak totalnie lamerskie, da się je jeszcze w sumie ugryźć.
Who dares wins
My OWS nick is SCG^Siemion
User avatar
hydro
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 209
Joined: Thu Aug 17, 2006 1:58 pm

Post by hydro »

CB to tak naprawde zmienione CW, tak by kazdy mial szanse i po 10-15 min. nie padal od hg, chociaz niestety da sie tak zrobic :/
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Post by Lesio »

Siemion wrote:W sumie zgadzam się, CW też można by spisać, mimo wszystko to jest dość popularne, co najwyżej można to lekko zmodyfikować w jakiś sposób.
Moim zdaniem powinno się spisać CB, SW, Old Rules, CW (może lekko zmienione), NW no i może by jeszcze AW. Im większa różnorodność tym lepiej, a CW nie jest aż tak totalnie lamerskie, da się je jeszcze w sumie ugryźć.
Jak bys nie wiedzial zasady cw oraz old sa spisane tak jak i inne tylko ze na stronach poszczegolnych klanow. CW i Old jako zasady sa spiasne od koad pamietam a zmienianie tych zasadad bo jakis k**tyn twojego pokrojku twierdzi ze sa troche lamerskie jest neidorzeczne. Zasady cw zostaly napisane bardzo dawno temu przez starych graczy i jakis noob ktorego wogoel nie widac na gsa i tylko od czasu do czasu napisze cos na forum nie ma prawa o tym decydowac. Powinno poprostu sie umiescic cos takie jak Oficjalne zasady CB w tym dziale tylko ze Oficjalne zasady gry i kazdy odbrebny piost opisywal by inne zasady. A co do zasad typu SW nie da sie ich spisac kiedys sam probowalem i generalnie wszystko jest w nich do ustalenia przez graczy prawie. Wamp nawet bodaj ze napisal cos o tym kiedys na forum.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
Sebek
Veteran
Posts: 124
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:19 pm
Location: Szczecin
Contact:

Post by Sebek »

Lesio wrote:Jak bys nie wiedzial zasady cw oraz old sa spisane tak jak i inne tylko ze na stronach poszczegolnych klanow.
Owszem, ale to w niczym nie przeszkadza, aby zostały umieszczone także tutaj
Lesio wrote:CW i Old jako zasady sa spiasne od koad pamietam a zmienianie tych zasadad bo jakis k**tyn twojego pokrojku twierdzi ze sa troche lamerskie jest neidorzeczne. Zasady cw zostaly napisane bardzo dawno temu przez starych graczy i jakis noob ktorego wogoel nie widac na gsa i tylko od czasu do czasu napisze cos na forum nie ma prawa o tym decydowac.
W tym miejscu popieram Lesia, ponieważ w "nadchodzącej erze CB" nie ma już sensu jakiegokolwiek zmieniania 'starych' zasad. A co do drugiej części zdania - kogo uważasz, za "k*****a pokroju Siemiona ? Oprócz niego nikt tutaj nie chciał ich zmieniać, jedynie Yuri był za ich usunięciem.
Lesio wrote:Powinno poprostu sie umiescic cos takie jak Oficjalne zasady CB w tym dziale tylko ze Oficjalne zasady gry i kazdy odbrebny piost opisywal by inne zasady.
Zgadzam się z tym w zupełności.
Lesio wrote:A co do zasad typu SW nie da sie ich spisac kiedys sam probowalem i generalnie wszystko jest w nich do ustalenia przez graczy prawie.
A tutaj racji już Ci nie mogę przyznać. W spisie znajdowały by się 'oficjalne' zasady SW, ale to w żadnym wypadku nie przeszkadzało by w grze na ich pewnej modyfikacji.
Image
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Przydaloby sie uzgodnic oficjalne zasady SW tak btw, bo planuje wprowadzic to do CB a tam nie bedzie zmieniania zasad bo wszystko bedzie na stale. Wiecie ocb.
Image
User avatar
Nazim
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 125
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:40 pm
Location: Prypiat, Chornobyl
Contact:

Post by Nazim »

Co do SW - imho powinno byc +/- tak:

:arrow: 15 lub 24 postaci (zawsze gralem na 15, wiec nie wiem jak jest na 24)

:arrow: srednie doswiadczenie (zeby nie bylo az takiej roznicy miedzy wszystkimi graczami - im mniej, tym latwiej pozniej nadgonic i nie ma roznicy miedzy poszczegolnymi umiejetnosciami - mozna zolnierza zmienic w naukowca, naukowca w zolnierza z korzyscia dla obu)

:arrow: 5 minut no rush (i tak watpie, zeby ludzie rushowali samymi zolnierzami po 5 minutach - bo w ten sposob sie raczej nie wygra - chyba, ze 2v1, ale dobry gracz sobie z tym poradzi),

:arrow: srednio malp (przydaja sie, szczegolnie u arabow i kazdej innej nacji, w roli "radaru"),

:arrow: zrzuty na male (po cho**re komu tyle skrzynek, jak i tak nie trzeba robic pojazdow?)

:arrow: zasoby srednie (po jednym zlozu, bo rowniez wiecej imho nie potrzeba),

:arrow: respawn - wezle uznania (jedni lubia z, inni bez). ja osobiscie uwazam, ze lepiej sie gra bez respawnu (trzeba uwazac i dbac o kazda postac),

cos pominelem? :roll: :roll: :roll:
Добрий день.. Акуна Матата!

Image
Image
Image
User avatar
Sebek
Veteran
Posts: 124
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:19 pm
Location: Szczecin
Contact:

Post by Sebek »

Nazim wrote:cos pominelem? :roll: :roll: :roll:
Pominąłeś wpływ flag na morale, a także same zasady. Mam na myśli ograniczenia, czyli zakaz budowy fabryk, pojazdów - to akurat w SW jest oczywiste. Niestety jeśli chodzi o budowę koszar i bunkrów/wieżyczek są naprawdę duże modyfikacje. Spotkałem się z całkowitym zakazem budowy bunkrów i nieograniczeniem koszar, a także jedne koszary i trzy bunkry maksymalnie. Ja osobiście jestem za tym pierwszym. A jeśli chodzi o ustawienia to ja proponuje:

Image
Image
User avatar
hydro
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 209
Joined: Thu Aug 17, 2006 1:58 pm

Post by hydro »

Ja bym wywalil z punktu 24 postacie, poniewaz to zwykly rush juz bedzie
User avatar
Eddy
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Mon Apr 23, 2007 8:39 am
Location: \

Post by Eddy »

Co do kombinowana zasad ja mam pomysł , CW najlepiej i na ogół gra się amerykańcami !!! Ja więc wymyśliłem coś dla ruskich:
więc co powiecie na BW (bechemot war) ???
Post Reply