Dyskusja Na temat turnieju

Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

W tym topicu możecie komentować, spamować, zgłaszać: propozycje, zażalenia.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

Walka Turniejowa Trocki vs Pomek
W kluczowym momencie rozgrywki wywaliło synchlosta i wyrzuciło Pomka z gry. .

Nagranie z ostatnich minut walki Pomka z Trockim:
http://www.speedyshare.com/nh3Sr/OwarFu ... -28-66.mp4

Każdy wie jaką reputację na scenie ma Pomek tak więc ocenę całej sytuacji zostawiam graczom i forumowiczom.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Antonio »

Na podstawie tego filmu nie widac, czy styl gry przed utrata synchronizacji sie zmienil, czy byl taki przez cala gre.

Bez calego filmu nie da sie tego rozstrzygnac "z zewnatrz".
...
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

Po przedyskutowaniu sprawy z jednym z najbardziej doświadczonych graczy sceny czyli Antoniem wykrystalizowały się 2 następujące zasady dotyczące utraty synchronizacji:

Zasady Dotyczące Utraty Synchronizacji:
1. W przypadku utraty synchronizacji podczas gry gdzie siły obu graczy są wyrównane i żadna ze stron nie poniosła dużych strat następuję powtórka walki z wymuszeniem na graczu który utracił synchronizację nagrywanie swojej walki powtórkowej. Nie nagrywanie walki powtórkowej lub nieudostępnienie filmu w przypadku drugiego synchlosta przez takiego gracza oznacza oddanie walki walkowerem.

2. W przypadku utraty synchronizacji gdy jedna ze stron ma przewagę nad przeciwnikiem lub przeprowadza udany atak o wygranej decydują statystyki (wykresy: postacie, pojazdy, straty). Ten gracz który ma lepsze statystki (co najmniej 2 wykresy) wygrywa walkę.

Zgodnie z nimi walkę wygrywa Trocki!

Lin do statystyk: http://oi46.tinypic.com/2je4n49.jpg
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Antitheus »

Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Anarchy »

Antitheus wrote:http://original-war.net/ranking.php?mode=players&id=45
"Ostatnie rozgrywki" :)
Ta.. http://original-war.net/ranking.php?mode=matches
(chociaż większość przerwanych jest w grze pomka).
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by pomek »

Mart, dla Ciebie mam jeden link - http://pl.wikipedia.org/wiki/Retroakcja. Wiem, że u Ciebie z edukacją ciężko, więc w ramach programu przyszłościowego "Wiem, że Mart nie wie" postaram się przybliżyć Ci kilka informacji, które w życiu są przydatne.

Niewątpie w to, że nie zrozumiesz o co tam chodzi, więc opiszę Ci to jak dobry nauczyciel.
Spoiler:
REGULAMIN TURNIEJU
1. Każdy gracz musi rozegrać 3 walki między sobą w grupie.
2. Z grupy wychodzą 2 pierwsze miejsca. Walki muszą być udowodnione screenem z gry przez zwycięzce.
3. Walki muszą być sędziowane ( to może ulec zmianie chyba że ktoś zapiszę się do sędziowania).
4. Sędziowie mają obowiązek nagrywać pojedynki.
5. Sędzią nie może być osoba uczestnicząca w turnieju.
6. Nie stawienie się któregoś gracza bez podania konkretnej przyczyny na umówiony termin grozi oddaniem walki walkowerem.
7. Nie rozegranie walk w określonym terminie grozi wydaleniem z turnieju.
8. Gracze ustalają między sobą daty i godziny walk. Jedynie co ich ograniczona to ramy czasowe narzucone przez organizatora (tj. np walki grupowe mają się odbywać od 2 maja do 25 maja itp.)
9. W walce turniejowej może uczestniczyć tylko sędzia oraz dwóch pojedynkujących się graczy.
10. Zakaz używania jakichkolwiek programów hackujących czy bugów oraz wywoływanie synchry pod groźbą wydalenia z turnieju.
11. Zakaz podszywania się pod innych graczy.
Pierwotny regulamin został zaakceptowany przez wszystkich członków turnieju. Jak wszyscy możemy zawuażyć, nie umieściłeś punktu o możliwościach zmiany, edytowania, usuwania, dodawania i zmieniania punktów regulaminu bez konieczności akceptowania zmian przez uczestników. Co za tym idzie?
Spoiler:
Zasady Dotyczące Utraty Synchronizacji:
1. W przypadku utraty synchronizacji podczas gry gdzie siły obu graczy są wyrównane i żadna ze stron nie poniosła dużych strat następuję powtórka walki z wymuszeniem na graczu który utracił synchronizację nagrywanie swojej walki powtórkowej. Nie nagrywanie walki powtórkowej przez takiego gracza oznacza oddanie walki walkowerem.

2. W przypadku utraty synchronizacji gdy jedna ze stron ma przewagę nad przeciwnikiem lub przeprowadza udany atak o wygranej decydują statystyki (wykresy: postacie, pojazdy, straty). Ten gracz który ma lepsze statystki (co najmniej 2 wykresy) wygrywa walkę.
Pierwotny regulamin został ZMIENIONY o część, o której większość uczestników dowie się z tego posta, a nie z oficjalnych źródeł - czyli z informacji przekazanej przez Ciebie. I nie będę sypał nickami, ale zapytałem kilku osób, czy dostały informację o zmianie. Jak wiesz (bo nie poinformowałeś nas uczestników o zmianie) - odpowiedź była negatywna.

Regulamin został zmieniony przez Ciebie samego.
Mart wrote:Po przedyskutowaniu sprawy z jednym z najbardziej doświadczonych graczy sceny czyli Antoniem wykrystalizowały się 2 następujące zasady dotyczące utraty synchronizacji
Zagadka dla Ciebie. W którym momencie czytania tej wypowiedzi zacząłem się śmiać? Pomogę. Zaznaczyłem ten tekst podkreśleniem... Antonio. No tak, poczekaj. Czy on przypadkiem nie jest uczestnikiem turnieju? Nie podważam jego "doświadczenia", umiejętności oraz sposobu rozwiązywania konfliktów w sposób inny niż preferuję to ja (;d). Dlaczego akurat on? Mamy Lazara, człowieka, który gra o dziwo dłużej niż antek (tj zaczął grać wcześniej), mamy Pamela, który gra równolegle z Antkiem.. No nic. Dlaczego człowiek, który gra w turnieju ma wpływ na to, jak wygląda regulamin? Rozumiem, przed utworzeniem turnieju każdy mógł go edytować i dyskutować. W trakcie, to prawo powinien mieć tylko administrator turnieju i uprawnieni do tego ludzie (administracja sceny). I nie mówię, że zmiany są złe, bo nie są - są odpowiednie, ale nie konsekwentne. Jeżeli (tak, jak mi zarzucasz) - wy***ałem synchrę celowo, to działam destrukcyjnie na turniej. Takich członków powinno się usuwać. Natomiast, jeśli synchra została ujebana z niczyjej winy, tudzież wyjebał ją inny gracz, który ma niezbite dowody (np Ty), że mogłem to zrobić ja by mi ujebać, to jaka jest wiarygodność tego nagrania?

Antitheus, nie wiem po co się udzielasz w temacie, na który za wiele do powiedzenia nie masz. Z Twojego linku zainteresować nas chciałeś pewnie tym fragmentem:
Profil użytkownika pomek z serwisu o-w.net wrote:Typ rozgrywki Rezultat
Clanbase 1v1 Gra przerwana
Clanbase 1v1 Gra przerwana
Clanbase 1v1 Stracił synch.
Clanbase 1v1 Stracił synch.
No patrz! 2x gra przerwana, 2x stracił synchronizację. Jak wiadomo, zarzucane jest mi wyjebanie synchronizacji, co ma się nijak do przerwania gry. Pozwolę pociągnąć temat zarzucając odpowiednim ID gry jak również informując o przyczyny takiego skutku:

374 | pOmek vs MetxV - Czas rozgrywki: 8 minut 30 sekund - walka turniejowa, została przerwana errorem, na co MetxV ma dowód w postaci raportów (chyba, że go usunął, to może mieć screenshota). Posiadam zapis rozmowy na gg właśnie z momentu zakończenia walki.
375 | pOmek vs MetxV - Czas rozgrywki: 29 minut 19 sekund - walka turniejowa, została przerwana wyjściem Metxva, o czym pewnie nawet nie wie, że mu punktów nie naliczyło. Świadkiem był/jest Mart oraz screenshot.

Tyle w temacie odnośnie "przerywania gier".

Pozwolę zacytować sobie również wypowiedź "doświadczonego gracza":
Antonio wrote:Na podstawie tego filmu nie widac, czy styl gry przed utrata synchronizacji sie zmienil, czy byl taki przez cala gre.

Bez calego filmu nie da sie tego rozstrzygnac "z zewnatrz".
Jasno i klarownie zostało powiedziane, że nie można ocenić. Nie można, bo nie ma całego nagrania. Skoro zostałem skazany na porażkę, to udostępnij całe nagranie i dajmy je do przedyskutowania.
SonGoku1 wrote:Uważam, że Pomek powinien zostać wyrzucony z turnieju za wywalanie "synchry". Utrudnia on rozgrywki turniejowe, a jego profil w rankingu jest potwierdzeniem moich słów.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej sugestii.
Pozdrawiam
P.S w jego miejsce może wejść np. Omega.
Udokumentuj mi zaznaczony kursywą fragment. Wszelkie wątpliwości działają na korzyść oskarżonego. Jeśli tego nie potrafisz zrobić oczekuję oficjalnych przeprosin.
Na zakończenie jeszcze kilka odnośników. W spojlerach zamieszczę to, co widzę pod rubryką OSTATNIE ROZGRYWKI
1. http://original-war.net/ranking.php?mode=players&id=454
2. http://original-war.net/ranking.php?mode=players&id=681
3. http://original-war.net/ranking.php?mode=players&id=60
Spoiler: 1
Clanbase 1v1 Stracił synch.
Clanbase 1v1 Stracił synch.
Clanbase 1v1 Gra przerwana
Clanbase 1v1 Gra przerwana
Clanbase 1v1 Gra przerwana
Spoiler: 2
Clanbase 1v1 Stracił synch.
Clanbase 1v1 Rozłączył się
Clanbase 2v2 Stracił synch.
Soldier War 1v1 Zwyciężył
Soldier War 1v1 Zwyciężył
Spoiler: 3
Clanbase 1v1 Błąd gry
Clanbase 1v1 Rozłączył się
Clanbase 2v2 Gra przerwana
Nie mam ochoty szukać tego więcej. Dziękuje, nie mam nic do powidzenia.

Pozwole jeszcze edytowac dodajac moj ulubiony obrazek.. Jak nalezy poszczegac scene ow :D
Image
Last edited by Anonymous on Sun Jun 10, 2012 2:39 pm, edited 4 times in total.
SonGoku1
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 3
Joined: Mon May 21, 2012 4:43 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by SonGoku1 »

Uważam, że Pomek powinien zostać wyrzucony z turnieju za wywalanie "synchry". Utrudnia on rozgrywki turniejowe, a jego profil w rankingu jest potwierdzeniem moich słów.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej sugestii.
Pozdrawiam

P.S w jego miejsce może wejść np. Omega.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Serpent »

Mimo iż nie biorę udziału w tym turnieju to trochę nie podoba mi się że traktujecie pomka jak psa, każdy powinien mieć prawo do powtórki - jeśli wywaliło by znowu synchre wtedy można było by go zdyskwalifikować.

Tyle ode mnie.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

Pomek już powtarzał 4 razy walkę z Metem za każdym razem gdy przegrywał wywalało synchrę. Musiałem wymyślić coś aby podobna sytuacja więcej nie miała miejsca. Myślę, że jest to sprawiedliwe i wyeliminuję nieuczciwych graczy.

EDIT: Nikt go przecież nie dyskwalifikuję czy o coś oskarża po prostu chcę aby turniej przebiegał w miarę szybko i spokojnie.
Last edited by Mart on Sun Jun 10, 2012 3:01 pm, edited 2 times in total.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
MetxV
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Sat May 26, 2012 9:09 am

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by MetxV »

Czytam to co tutaj się wypisuje i jestem zmuszony skomentować.

Dziwi mnie fakt, że te synchry z gier moich z Pomkiem nie były dla mnie punktowane (około 3 gry z dużą przewagą). To nie była przewaga jak Trocki jednego hg, tylko na poziomie 5-6 pojazdów więcej oraz ludzi koło 3-4, a finalnie i tak przegrałem za którymś razem i dopiero ta gra dała punkty dla pOmka.
Skoro jak tutaj powiedziano "Regulamin został zmieniony", a nowy system punktowania w grupie jest totalnie niezrozumiały i krzywdzący, to powinno się od nowa rozegrać mecze i jasno określić punktacje na wypadek różnych okoliczności. Moim zdaniem Pomek tych synchr nie wywołał. Tylko tyle chciałem powiedzieć, co będzie dalej nie za bardzo mnie interesuje ;)
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Antonio »

Dajcie mu wiec powtorke gry z rejestracja rozgrywki z jego strony, a nie takie tematy.

Widze, ze od tej pory tez bede musial nagrywac swoje rozgrywki, bo padnie synchro to mnie usuna z turnieju.

A regulamin faktycznie powinien byc zmieniony bardziej oficjalnie, ale na to juz nie mam wplywu.
...
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

No cóż Pomek prawo nie działa wstecz i to prawda wiem o tym doskonale. Bo gdyby tak nie było walkę jaka odbyła się między tobą a Metem uznał bym teraz Metowi.
Co do samego regulaminu. Cóż myślałem, że taki punkt jak zaznaczenie, iż organizator ma prawo do zmiany regulaminu jest oczywisty i nie trzeba go wypisywać. Widocznie się myliłem....

Oskarżanie mnie co do naginania zasad jest co najmniej śmieszne (btw. Lazar i Pamel też biorą udział w turnieju) i chyba sam o tym wiesz. Bo kto mi pisał na gg, aby walka powtórkowa z Metem była na serwerze u Antonia i aby to on rozstrzygną spór gdyż jest doświadczony, ma pojęcie o bugach i jak napisałeś jest twoim "przyjacielem".
A kto mi pisał na gg aby mu udostępnić nagranie walki Matrixa z Trockim, co by zapewne mogło skazać ich na porażkę i bardzo nagięło zasady. Duch Święty?
Sam sobie na to odpowiedz.
Nie będę tu już przytaczał logów z gg bo nie widzę sensu. Zresztą są zapchane wulgaryzmami w moją stronę.

Co do samej zmiany regulaminu to sam napisałeś że jest to dobry pomysł. Stwierdziłem od czasu napisania regulaminu, że każda walka od twojej z Trockim mu podlega. Cóż możesz protestować, że o tym nie wiedziałeś i chcesz ją powtórzyć. Ale powiedz mi jaki jest w tym sens skoro znasz teraz taktykę Trockiego i możesz go pokonać. Zresztą w walce tej byłeś już na straconej pozycji.
I udostępnię to nagranie jeżeli tak bardzo chcesz aby każdy mógł się o tym przekonać.

EDIT: Część graczy była powiadomiona o zmianie w regulaminie i znajduję się on od wczoraj w oficjalnym topicu na own.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by pomek »

Odpisze tylko w kwestii turnieju, bo reszta mnie nie interesuje. Zle rozumujesz pewne pojecia, fakty i nic juz na to nie zrobie. Moge tylko uzywac bardzo prostej konstrukcji zdan..
Stwierdziłem od czasu napisania regulaminu, że każda walka od twojej z Trockim mu podlega.
STWIERDZIŁEŚ, nie POINFORMOWAŁEŚ. Zasadnicza roznica. Ja tez moge wiele stwierdzic, ale dopoty nikogo nie poinformuje, to moje stwierdzenia sa glosnymi myslami zostawionymi tylko dla mnie.
Ale powiedz mi jaki jest w tym sens skoro znasz teraz taktykę Trockiego i możesz go pokonać.
Swojego czasu kazdy znal tutaj taktyki kazdego. I przypomne sytuacje na patchu 10b, jak kazdy znal schematy jakie beda grane. Tutaj jest niewiele inaczej. Kazdy wie, ze ja gram na cos, trocki gra na to, antonio na to, pamel na to, lazar na to, Ty na cos innego, i kazdy inny gra jeszcze inaczej. Kazdy z nas z tego slynie, a nazywa sie to stylem gry. Jednakze, co szkodzi "pod*****olic" komus taktyke? Niby kazdy ma swoja, a jednakze kazda opiera sie na tym samym.
Nietrafiony argument.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

pomek wrote:Odpisze tylko w kwestii turnieju, bo reszta mnie nie interesuje,
No cóż prawda kole w oczy. Fajnie, że wyszedłeś na hipokrytę. Nie?
pomek wrote:Kazdy wie, ze ja gram na cos, trocki gra na to, antonio na to, pamel na to, lazar na to, Ty na cos innego, i kazdy inny gra jeszcze inaczej. Kazdy z nas z tego slynie, a nazywa sie to stylem gry.
Jest w tym trochę racji. Ale przecież każdy może sobie ustalić taktykę gry pod określonego gracza, a na turniejach często tak bywa i wielu graczy potrafi nieraz zaskoczyć swojego przeciwnika innym stylem gry niż dotąd reprezentował.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
Post Reply