Dyskusja Na temat turnieju

User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Antitheus »

Tylko, że w tym wypadku jest to bzdurne. Wiem, że skład (itp) podczas budowy jest "płaski" lecz gra odczytuje jego wysokość jako taką, po wybudowaniu. Wątpię aby to było wykorzystywanie błędu gry - to raczej wina niedoszlifowania gry przez jej twórców - jest też, moim zdaniem, nie do naprawy. Matrix wykazał się wyczuciem i zmysłem taktycznym- zachował się też, wg mnie, fair. Gdyby wykorzystywał błędy kodu, które dają ewidentną przewagę to by można było to nazwać bugowaniem. Wykorzystanie tego, co gra realnie oferuje i zmyślne tego zastosowanie, nie jest bugiem. Gdyby jego przeciwnik zorientował się w czasie, co jest grane, jednym kliknięciem zniszczyłby budowany skład.

Nie przywykłem do wspierania Matrixa, jednakże sytuację tą, z poziomu obserwatora - odbieram jako intrygującą. Od wieków blokuje się przejazdy niedokończonymi budynkami. Jak już wspomniałem - to świetne wyczucie sytuacji i zagranie taktyczne, które pozwoliło na efektywną obronę bazy. Matrix wzbudza u mnie mieszane uczucia ale prawda jest taka, że jest dobrym graczem i pokazuje jak można innowacyjnie podejść do gry.

Niekonwencjonalność =/= bugowanie - takie moje zdanie.
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Bren »

Tyle, że są domysły, że Matrix zapętlił budowę budynku i budynek by był budowany do czasu, gdy dźwig padnie, a nie do zniszczenia składu. Z wielką niechęcią muszę dodać, że pierwszy o tym pomyślał Lazarus.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Lazarus
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 140
Joined: Tue Oct 18, 2011 8:58 pm
Location: Podlaskie
Contact:

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Lazarus »

Tu nie chodzi o zabudowywanie, bo zabudować to można nawet engiem i zniszczyć taki skład w sekundę, to jest zapętlone i żeby taki skład rozwalić trzeba je rozwalać aż dźwig padnie, a tak szybko to on nie pada. Używa się też tego przy ataku np budując skład pod koszarami i strzelając do nich co daje bardzo wysokie obrażenia bo wybucha jak wybudowany kompletnie.

Antitheus wrote:Niekonwencjonalność =/= bugowanie - takie moje zdanie.
Tyle że on tego sam nie wymyślił, tylko zagapił pomysł, prawdopodobnie od kombinatora Antka ;)
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

Tak czy siak zapętlanie budowania na pewno jest bugiem lecz na nagraniu nie widać dowodów na to by takiego zapętlania użył Matrix. Pomek po prostu w ogóle nie strzelał w skład i zniszczył go dopiero po jakimś czasie jak odjechał już dźwig, ale to widać w dalszej części tego nagrania którego nie udostępniłem.
Tak więc Matrixa o nic nie można tu oskarżać gdyż Pomek nie próbował niszczyć składu i wiemy tyle, że nie wiemy nic w tej sprawie. Matrix oczywiście powie, że budowy nie zapętlił i będziemy mieli jego słowo przeciwko hmm... Naszym domysłom?

Osądzać, karać nie mam zamiaru.
Więc dla dobra waszego, mojego, powtórzcie walkę lub jej nie powtarzajcie. Ustalcie to między sobą jak "mężczyzna z mężczyzną". A jak już dojdziecie do konsensusu to dajcie mi znać OK? Spoko ;] (skierowane do Pomka jak i Matrixa)

PS. Nie chcę mi się. Nie lubię. Mam w du**e..... Ta moja frustracja arararara
Mam teraz zbyt dużo innej roboty (+ życie prywatne) by skupiać się nad turniejem jak robiłem to wcześniej. Tak więc umawiajcie się na swojej walki i pilnujcie terminów!
Tak! To WY się macie umawiać na walki turniejowe! W większości przypadków ja musiałem to robić ale nie mam już na to siły. Bo wygląda to w ten sposób, że ja się staram a wy macie w to wy***ane. A to dla mnie ten turniej? Czy dla was? Hm? Oczywiście turniej ciągle trwa. Niedługo wstawię drabinki pucharowe. Wymagam tylko od was więcej własnej inwencji i starań.
DOTARŁO!?

PS2. Musiałem to z siebie wydusić :rusick:
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by pomek »

mart wrote:Ostatnia walka Matrixa z Pomkiem może zostać powtórzona jeżeli scena uzna przedstawioną w tym temacie sztuczkę za bug.
Decyzja zapadla.
User avatar
FreedomFighter
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 56
Joined: Thu Aug 05, 2010 6:12 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by FreedomFighter »

pomek wrote:
mart wrote:Ostatnia walka Matrixa z Pomkiem może zostać powtórzona jeżeli scena uzna przedstawioną w tym temacie sztuczkę za bug.
Decyzja zapadla.
Decyzja zapadla, lecz jest roznica miedzy moze, a zostanie powtorzona.
Image
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

Pierwsze nagranie z walki turniejowej opublikowane! Póki co będę umieszczał walki graczy wyeliminowanych już z turnieju.
Na początek pojedynek Pomka z Metem z grupy D.


A tu pojedynek Brena z Gamerem z grupy C



Pojedynek Patryka z Kobylnikiem z grupy B



Walka Gorki - Pneumon - Walkower Pneumona
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Rutek
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 68
Joined: Tue Nov 02, 2010 2:25 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Rutek »

Nie chciałem sprawy pisać na forum, ale tak mi radzili niektórzy gracze. Wczoraj grałem walkę półfinałową z Antkiem. Chciał mnie zaskoczyć i zagrał rusem, a ja usa. Kiedy wygrywałem, ponieważ miałem 6 rakiet na mechach po 7 levele i 1 snajpera, a Antonio miał 6 ludzi i 3 małpoludy i nie miał koszar, nagle Martowi wyskoczył error... mam ss kiedy Antonio już był w krytycznym momencie nie miał ŻADNYCH szans na obronę co więcej kilka sekund po tym ss Antek stracił dźwig.

http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... ot127.png/

Po walce Antek chce resa walki ... Walka mogłaby potrwać max 1 minutę.
Nie szukam wojny, ale według mnie to jest niesprawiedliwe.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by pomek »

Antonio trzyma sie regulaminu, jak zawsze - chwala mu za to ;D

Mart, Ty jestes skorumpowanym czlowiekiem. Napisalbym, ze skoro wystepuja problemy z takim czyms, to moze wrzucimy gameplay z meczu.. Napisalbym, ale nie napisze, bo podobno od 1:05 nie ma nagrania. Dlaczego? Na screenshocie jest widoczna sytuacja typu:
2. W przypadku utraty synchronizacji gdy jedna ze stron ma przewagę nad przeciwnikiem lub przeprowadza udany atak o wygranej decydują statystyki (wykresy: postacie, pojazdy, straty). Ten gracz który ma lepsze statystki (co najmniej 2 wykresy) wygrywa walkę.
Dlaczego res walki? Dlaczego? Bo wierzyc Rutkowi, Antek w bazie nie ma nic? Gdyby role byly odwrocone, tj Antonio by wygral, to watpie, ze cokolwiek bys zrobil, bo jak znam Antka wkurzylby sie i stwierdzil, ze nie gra ponownie.

Cala sytuacja jest dla mnie jasna i klarowna. Re-matchu nie powinno byc, Rutek powinien awansowac do finalu.

Jezeli tak nie bedzie, to powinienem uzyskac powtorke z walki:
ja vs Trocki, a nastepnie ja vs Matrix, poniewaz z Matrixem gralem na czas (bylem ograniczony), a z Trockim walnela synchra wtedy, kiedy praktycznie NIC nie widac. Wtedy uznales moj lose, a tutaj uznajsz re-match... Tralalal.
User avatar
FreedomFighter
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 56
Joined: Thu Aug 05, 2010 6:12 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by FreedomFighter »

Ze swoich walk wiem, ze w takich momentach Mart pisal: "Pamietajcie o ss". I moim zdaniem nie trzeba tu duzo dodawac, wszystko jest widac na screnie - najazd rakiet, 'wykladzina' z bazookarzy, ewidentna przewaga jednego z graczy.
Antonio wrote:Widze, ze od tej pory tez bede musial nagrywac swoje rozgrywki, bo padnie synchro to mnie usuna z turnieju.
Moglbys udostepnic nagranie?
Image
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

Widziałem nagranie. Antonio tej walki po prostu nie mógł by wygrać. Więc o restarcie raczej nie ma mowy.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Antonio »

Mogl, nie znasz potegi rosji.

Nagrania nie udostepnie, bo nie pokaze taktyki, kto musial ten widzial.

Jezeli chcecie sie zaslaniac regulaminem, to zaznaczam tylko, ze jezeli nie bedzie powtorki, to walka nasza nie odbyla sie zgodnie z regulaminem, bo moj przeciwnik nie spelnil warunku z poprzedniej wygranej. Nie udostepnil screenshota - jest to w regulaminie.

Poza tym, wylecial host, nie gracz.
...
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by pomek »

Jezeli Ty dostaniesz powtorke, to i ja powinienem dostac:))
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Antonio »

Ty miales ze cztery, piec?

A, nie, siedem. No tak.

Tak, czy tak wg regulaminu walka jest niewazna, kwestia tego jak ja naciagnac.

Poza tym, z Rutkiem poszedlem na uklad, mowiac, ze mozemy grac do 3, na ktory sie zgodzil. Skoro twierdzi ze wygral raz, to niech wygra drugi.
...
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Dyskusja Na temat turnieju

Post by Mart »

http://oi46.tinypic.com/20hq7bk.jpg

To jest potęga Rosji którą chciałeś wygrać? xd
Nie widzę sensu an powtórkę.

PS. Nie moja wina, że OW jest spi*****one xd
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
Post Reply