[PL] Misja 11

Dział poświęcony projektowi Arabian Campaign

Moderator: ArCamp Developer

Zmiana chronologii znanych misji

Poll ended at Fri Aug 10, 2012 11:49 pm

Jest wskazana, gdyż to nowa, odrębna fabuła
13
54%
Jest akceptowalna ale powinna nie rzucać się w oczy
3
13%
Nie jest dopuszczalna, szyk misji powinien być zachowany
8
33%
Nie mam zdania
0
No votes
 
Total votes: 24

User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

[PL] Misja 11

Post by Antitheus »

Ankieta została zakończona.

UWAGA SPOILER!
Jak będzie wyglądała misja 11:
Spoiler:
McBenn wrote: Ankieta została zakończona; gracze przemówili. Będziemy kontynuować z fabułą, która została wcześniej zaplanowana - od razu zabieram się do pracy.
------------------------
Użyta zostanie mapa z misji 9 kampanii rosyjskiej (cont). Baza amerykańska zaopatrzona zostanie w kilka dodatkowych elektrowni, lecz poza tym, jej układ będzie niezmieniony. Mała arabska baza, na zachód od Epsilon, również pozostanie w niezmienionej formie - jest to baza prowadzona przez Genshera. Rosjanie posiadają dobrze ufortyfikowaną bazę na wzniesieniu położonym w lewym dolnym rogu mapy. Gracz zaczyna swą przygodę w prawym dolnym rogu mapy i musi znaleźć dogodne miejsce pod budowę bazy.
Baza Rosjan dowodzona będzie przez T.M. Gaydara. Jeśli graczowi nie udało się zabić Yashina w misji 8, zostaje odkryty fakt, że to on zaplanował operację Rosjan i Rosjanie będą generalnie silniejsi. Nie są oni skłonni do żadnych negocjacji. Zniszczenie rosyjskiej bazy będzie trudne, lecz nie niemożliwe (stąd wykluczona jest obecność Gorkiego).
Baza amerykańska dowodzona jest przez C. Simms.
Krótko po rozpoczęciu misji J. Ferguson wyjeżdża pojazdem z bazy (jej obecność w bazie Beta jest nieunikniona - nie chcę powtarzać scenariusza z misji rosyjskiej i zmuszać Heike do jej zabicia. Można również snuć domysły że JMM nie ufa Arabom i dlatego przenosi swoją kobietę.

W pierwszej fazie Amerykanie nie mogą wiedzieć o obecności Heike (zaprzestaną oni wtedy współpracy z Gensherem), stąd też gracz przegrywa jeśli Amerykanie dostrzegą, lub zostaną zaatakowani przez gracza. Gdy obecność Rosjan w strefie zostanie potwierdzona, gracz będzie miał do wykonania kolejne zadanie - niedopuszczenie do ingerencji Rosjan w negocjacje pomiędzy Gensherem a Amerykanami. Ingerencja znaczy tyle co "atak". Ataki na bazę gracza i bazę Genshera będą podzielone.
W pewnym momencie, podczas pierwszej fazy, A. Cornel przypadkowo natrafia na bazę gracza (uciekł z rosyjskiej niewoli i błąka się po lasach od dłuższego czasu). Musi zostać zabity zanim dotrze do Epsilon (inaczej gracz przegrywa z jasnych powodów).
Po pewnym czasie Gensher zakończy zbieranie informacji i rozpocznie się faza druga. Wraz z swoimi ludźmi zacznie uciekać w prawy, dolny róg mapy (tam gdzie gracz zaczął misję), natomiast gracz musi go ochraniać (eskortować). Wściekli amerykanie będą za wszelką cenę starali się go dopaść. Po ucieczce gracz będzie musiał zniszczyć amerykańską bazę. Rosjanie wciąż atakują, tak jak atakowali wcześniej.
Podczas tej fazy, amerykański naukowiec (P. Khattam) będzie chciał dołączyć się do gracza. Możesz go przyjąć, lub oddelegować (opuści wtedy strefę - Amerykanie już go nie przyjmą). Gracz będzie mógł go puścić wolno lub zastrzelić (jest przecież amerykańskim naukowcem).
Gdy amerykańska baza zostanie częściowo uszkodzona, dowódca bazy będzie chciał przemówić Heike do rozsądku. Podczas rozmowy stanie się jasne, że Arabowie - tak samo jak wszyscy - są uwięzieni w przeszłości, a szejkowie ich okłamali (dialog, gdzie szejkowie okłamują arabów będzie zamieszczony w filmiku lub cutscence). Koniec misji.

Nowe technologie:
- silnik syberytowy
- moździerz
- ukryte kamery

Amerykanie dysponują snajperami, zdalnym sterowaniem oraz sztuczną inteligencją (wieżyczki)
Rosjanie dysponują ograniczoną teleportacją i (jeśli Yashin żyje) rakietami czasoprzestrzennymi.

Medale:
Wszyscy ludzie Genshera muszą przeżyć
Ukryte kamery przetestowane
Rosjanie nie zdołali za dużo namieszać
Źródło/Dyskusja: LINK
(tłumaczenie "z biegu" - ode mnie - dla Was - Antitheus news dziękuje za uwagę -dobranoc)
[innymi słowy wybaczcie mi interpunkcję i składnię zdań.]

Changelog tematu
[list][*]04.08 13:00 - Dopisanie wersji obiektywnej opisu problemu
[*]04.08 13:00 - Przeformułowanie drugiej opcji ankiety
[*]12.08 00:10 - Opis problemu zastąpiony zaproponowanym spoilerem misji 11.[/list]
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Kampania Arabska - Misja 11

Post by pomek »

Wrogim zwiadowcą może być postać Andy Cornel, który po ucieczce z obozu tortur (rosyjskiego) się zagubił, a przez to nie znał drogi. Trafił na bazę arabską i rozpoczął ucieczkę.. W oryginalnej kampanii on sam pojawia sie krotko po ataku arabow, wiec mozna powiedziec, ze wydarzenia trzymalby by sie kupy.

Arabowie atakuja, poniewaz zostali wykryci. Po chwili przychodzi do nas Cornell, ale ze wzgledu na swoje zle zdrowie mdleje... Mniejsza z tym. Jako arabowie - gdy zabijemy Cornella to amerykanie sie nie dowiedza o naszych zamiarach, bo oficjalnie to sam Cornell nie zyje, o czym swiadczy dialog JMM: (lekarza, migiem! - myslalem, ze nie zyjesz... [sens zachowany]).


Odnosnie chronologii - co potem?
12 misja musi byc rozlamem, wiec albo legion, albo arabowie. Przy czym, sama Heike musi sie okreslic. Jesli wybierze legion, to jej dowódca jest Robert Farmer lub Kurt. Natomiast jezeli zostanie wierna, to musi walczyc u boku Szejka, wiec nie mozemy nikim innym sterowac. (Problem wielu-bohaterow rozwiazany).

A z reszta, i tak McBenn pie*****ie swoje innowacyjne rozwiazanie, ktore sie nie spodoba, wiec po co ja to pisze xD
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kampania Arabska - Misja 11

Post by Antitheus »

Jako szpiega rozważa się Yamoko Kikuchi lub Franka.
Co do dowódcy będzie nim jeden z naukowców.
Przypomnę Ci, że po rozłamie w misjach Am i Ru to Gorki lub JMM zostawał dowódcą. Myślę, że w misjach legionu będzie to podobne (nie ma jednego legionu tylko szereg grup najemników - ci z Heike lub Kurtem i ci od Farmera - Heike nazywa Farmera szaleńcem; nie przyznaje się do niego).
Czyli zanim powstanie Legion in se istnieją grupy najemnicze. Heike zapewne będzie musiała je zjednoczyć.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Kampania Arabska - Misja 11

Post by pomek »

Frank jest nie na miejscu, gdyz nie wystepuje w misjach od 8 do 10, wiec docelowo mozna uznac, ze jest na zwiadach dla Powella, ktory jak sam twierdzi, ze sojusz z arabami jest bledem, ale chce zaryzykowac. Mozna podciagnac, ze Frank jest dla zwiadach dla Powella, czy wiadomosc o 3 bazach (11 misja am) jest prawdziwe.

Cornell moim zdaniem jest odpowiednia postacia.. Ale to nie ja tworze kampanie, wiec tylko doradzalem.
Przypomnę Ci, że po rozłamie w misjach Am i Ru to Gorki lub JMM zostawał dowódcą
No tak, ale glowna postacia zawsze jest postac, ktora prowadzimy przez 11 misji. Pozniej mamy tylko dodatkowy cel, ze drugi dowodca nie moze zginac, a on sam nie ma w sobie dowodcy, tj nie swieci sie jak boss i na panelu portretow tez wyglada jak zwykly czlowiek.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kampania Arabska - Misja 11

Post by Serpent »

Ta ankieta jest beznadziejnie sformułowana. Bawisz się w dobrego adwokata tylko żeby twoja opcja była ukazana jak w najlepszym świetle, ale mniejsza oto.
Pozostaje jeszcze kwestia anglofobii większości użytkowników (czytaj brak znajomości języka angielskiego lub "to long, didn't read")
Swego czasu gdy sam się tam udzielałem i starałem się pomóc to zostałem wyśmiany z powodu mojego angielskiego, zamiast skupić się na tym że chce coś wnieść do dyskusji.

Wracając do samej misji już czuję że będzie to krótka misja tak jak misje 9 i 10. Dlaczego?
Sama specyfika tej mapy nas ogranicza. Misje równoległe rozgrywane na tej mapie też nie są jakieś uber pro długie (20-40 minut maksymalnie).

Z tego co wyczytałem (mimo mojego słabego angielskiego) misja będzie polegała na jakimś odeskortowaniu naukowców, rozwaleniu Amerykanów i niedopuszczenie Ruskich do Amerykanów.

Co do fabuły, fabuła została schrzaniona już po misji 8, jak nastała era 20 minutowych misji ale to już nie mój problem - nie zamierzam się więcej udzielać w tym projekcie :aminvis:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kampania Arabska - Misja 11

Post by Antitheus »

Urodą bety jest to, że to beta.
Co do czepiania się o język na OWS - w dziale ArCamp się z tym nie spotkałem. Czasami jestem piszącym zombie (kac, późna pora etc.) i McBenn (w przeciwieństwie do Stu) nie jest żadnym grammar nazi.
Jeśli chodzi o ankietę - jest neutralna. Opcja nr 3 jest dziwnie sformułowana (przyznam), chodziło mi bardziej o niezgadzanie się na dowolne przestawianie misji. Bystre osoby to pewnie wyłapały (ot, poprawiłem opcję; właśnie tak na mnie działa późna pora).
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kampania Arabska - Misja 11

Post by Antitheus »

Dopisany został obiektywny ogląd na sprawę (w poprzedniej wypowiedzi za bardzo poniosła mnie wena twórcza, gdy pisałem to późną nocą) oraz przeformułowałem drugą opcję ankiety tak, by wnosiła w nią nową, odrębną alternatywę. Jestem przekonany, że teraz wszystkie warianty kafeterii tworzą pewną skalę - pierwsza opcja wyraża przyzwolenie na zmianę chronologii, opcja druga jest wariantem umiarkowanym, opcja trzecia to sprzeciw wobec zmiany chronologii a opcja 4 jest dla osób, które nie mają jeszcze zdania i czekają na rozwój dyskusji.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: [PL] Misja 11

Post by pomek »

Nie podoba mi sie to, ze zarowno RU10 i AR10 rozgrywa sie na tej samej mapie.. Gryzie mnie to, bo nawet cele misji mozna uznac, za wzajemnie przeciwne.. Zero oryginalnosci w tej misji jest...
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [PL] Misja 11

Post by Antitheus »

wymyśl więc coś nowego - łatwo mówić, ciężej zrobić.

btw. Twój pomysł z Cornelem chyba przejdzie.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: [PL] Misja 11

Post by pomek »

Ja wiem, ze latwo narzekac, a ciezko zrobic..
W calym procesie tworzenia tej kampanii zostal popelniony jeden blad. Dyskusje zostaly rozpoczete ZBYT pozno.

Jezeli scenariusz kampanii powstaje od (chyba) 5-tej misji, to na moj rozum, warto bylo upublicznic wszystko co jest na ten temat.. Cele misji, zalozenia, technologia, itd.. Krotkie, lecz potrzebne informacje.

Kazdy z nas napisalby jakis swoj kawalek scenariusza, ktory pozniej ekipa montujaca posklejala w calosc, ktora by sie trzymala kupy i miala swoj sens w odniesieniu do 2 innych kampanii.
Teraz, nie bede juz mowil co mi sie nie podoba, bo zmiana tego odbije sie echem w kazdej misji.. Rozumiesz o co chodzi...

PS: Bug w AR08 - save/load -> over mission nadal dziala. Przekaz ode mnie jesli mozesz na OWS przy okazji. Dzieki
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [PL] Misja 11

Post by Antitheus »

Masz trochę racji, jednakże moim zdaniem, McBenn napisał świetny scenariusz do kampanii Arabskiej. Główne założenia udostępnione są na OWS, wraz z pomysłami - wystarczy poszperać: LINK
Prawda jest taka, że Polacy budzą się z ręką w nocniku i zbyt późno angażują się w tego typu przedsięwzięcia. Sam nie wiedziałem o projekcie, do czasu newsa na OWN. Lub też angażują się tylko wtedy, gdy jest to modne, popularne i łatwo dostępne. Stąd mała aktywność na OWS bo wszystko "jest po angielsku". A później, gdy ktoś (czytaj "ja") przedstawi zarys pomysłu i poprosi o rady dla McBenna, pojawia się spam krytyki, wyrzutów i niejasności. Jeśli się nie angażuje i nie udziela to nie można oczekiwać, że ktoś zrealizuje daną rzecz tak jakby się tego chciało. Od tego jest strona projektu na OWS aby dyskutować, sugerować nowe rozwiązania i wypracowywać coś wspólnie. Gdyby aktywność w dziale projektu byłaby większa to wszystko powstawałoby szybciej, dokładniej i sprawniej.
Dlatego też, McBenn prosi mnie o tworzenie tych ankiet na OWN.
User avatar
Lazarus
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 140
Joined: Tue Oct 18, 2011 8:58 pm
Location: Podlaskie
Contact:

Re: [PL] Misja 11

Post by Lazarus »

Moim zdaniem powinna zostać zachowana chronologia według misji amerykańskich, to ta sama linia czasowa, więc ruskie misje można olać.
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: [PL] Misja 11

Post by tomek795 »

Scenariusz oryginal war zakłada, że gdyby nie gracz przed komputerem, żadna ze stron nigdy by nie wygrała. Dlatego wcielając się w poszczególny naród widzimy podobną fabułę, lecz z odmiennymi elementami. Najlepiej było by oddzielić czynnik gracza od fabuły i wtedy szukać odpowiednich postaci. Tylko niestety jest to praktycznie niewykonalne, szczególnie, że masowe nałożenie się kampanii występuje tylko w kilku misjach, a co do ataku arabów to, czemu muszą być wykryci. Może późniejszy atak mieli od razu zaplanowany.
User avatar
golab19952
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 36
Joined: Sat Jun 16, 2012 6:17 pm
Contact:

Re: [PL] Misja 11

Post by golab19952 »

Co do chronologii, to w ogóle nic nie musi się trzymać kupy, bo będąc danymi ludźmi ZMIENIAMY historię całą, więc na chłopski rozum teoretycznie te 3 fabuły nie muszą się tak mocno siebie trzymać. Gensher, jak się było Rosjanami od razu się wycofał, z tej bazy naukowej, więc te 2 fabuły się nie zgadzają. Historia się zmienia - tutaj też może być inaczej.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: [PL] Misja 11

Post by Serpent »

Może być ale moim zdaniem nie powinna być zmieniana znacząco. Ogolnie w dwóch kampaniach jest fabuła podzielona na epizody.

Epizod I - Przybycie, oswajanie się z nowym środowiskiem (I-III misja AM, I-III misja RU)
Epizod II - Bardziej zaawansowana walka (AM vs RU i AR(tylko 5 misja), RU vs AR i AM(tylko 6 misja)) do misji mniej więcej (9 AM, 8 RU) // do zmian w dowództwie
Epizod III - Najbardziej skomplikowany, zaczyna się tu walka o syberyt (badania syberytu [9 AM, 9RU]) do misji 12 (RU i AM)
Epizod IV - Podział na frakcje - powstanie Przymierza i budowa bomby syberytowej (AM) - zmiany w dowództwie, szukanie żyły matki (RU)
Epizod V - Zakończenie czyli ostatnia misja

Mniej więcej tak się to przedstawia. W obecnie tworzonej kampanii jest wiele niedopowiedzeń, np:
- W misji 5 prowadzimy ofensywę a już w kolejnej misji musimy ratować kogoś z okrążenia (brak info o ofensywnie, powodu dlaczego została przerwana, kiedy została przerwana).
- W misji 8 bronimy Nowego Kabulu - Heike zostaje wziętą do niewoli, a już w kolejnej misji hasa sobie po lasach w towarzystwie małpoluda i musi ukraść jakieś dokumenty.
- W misji kolejnej porywamy Gossudarowa a w planach misji 11 nie ma ani jednego słowa o Gossudarowie (bynajmniej ja nigdzie tego nie widziałem).
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply