bład kampania arabska

Dział poświęcony projektowi Arabian Campaign

Moderator: ArCamp Developer

Post Reply
MockGame
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:05 pm

bład kampania arabska

Post by MockGame »

problem jest w modzie kampani arabskiej nie wiedziałem gdzie zgłosić to zgłosiłem tutaj bo to piszecie że to prawie oficjalna kampania arabska :p

General Info
------------
Application : Owarfull
Version : 1.12.7

ModName : arabian
ModDir : arabian
ModVer : 1 (1.0)

ErrorType : Unknown
ErrorText : Access violation at address 00636997 in module 'OwarFull.exe'. Read of address 00003E92

Params : MOD ARABIAN
ParamCount : 2

Game Info
---------
Multiplayer : False
Multi.GameState : Undef
Multi.ChatConnLost : False
Multi.IAMServer : False
Multi.Joined : False
Multi.Loaded : False
Multi.MapVersion : 0
Multi.OffLine : False
Multi.OnLine : False
Multi.ServerLost : False
Multi.StatusText :
MultiDef.MapName :

mission_number : 4
mission_campaign : 2
camp_names[mission_campaign] : Ar
mission_names[mission_number] : 04
game_difficulty : 2
ingame_video : False
stop_tsalking : False
stop_action : False
end_of_mission : 0
end_the_mission_allowed : False
dialogue_skipped : False
last_title_ident : -1
last_title_unit : 274
last_title_radio : False
last_title :

Random Stuff
------------
GodMode : False
DeveloperMode : False
ModCBMode : False

ściągnąłem wczoraj misja 4 podczas ataku arabami na baze rusków wywala ten blad wchodze do bazy niszcze dzialka niszcze sklad i zostaje tylko bunkier z zolniezami podjezdzam kawalek i wywala blad ale to zauwazylem ze tylko po zniszczeniu składu bo jak zrobiłem szybki atak od strony bunkru to mnie rozwalili jedynie ale nic nie wywalilo
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: bład kampania arabska

Post by Antitheus »

Do zgłaszania błędów kampanii masz w cho**rę tematów:
1. Oficjalny bug reporting na OWS TU
2. Dział Kampanii Arabskiej na OWN TU (polecam ogólnie się z nim zaznajomić).
3. Rekomenduję również temat wprowadzający TU
4. ... oraz swój link w sygnaturce.
5. Temat przeniesiony do właściwego działu.
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: bład kampania arabska

Post by McBenn »

It's ok Anti. The project has more or less been moved to OWN since most testers are here (and speak Polish).
Speaking og Polish - what does he say?
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: bład kampania arabska

Post by Antitheus »

MockGame wrote:
"I've downloaded it yesterday. In 4th mission, during the attack on Ru base I'm facing this error. It occurs when I've destroyed turrets and depot and I've left only one turret with soldier inside. When I'm in move to it, game crashes. I observed the fact, when you attack it without destroying depot, the game will not crash (but I'm not sure, 'cause Russians had killed me)."
Errorlog:
Spoiler:
General Info
------------
Application : Owarfull
Version : 1.12.7

ModName : arabian
ModDir : arabian
ModVer : 1 (1.0)

ErrorType : Unknown
ErrorText : Access violation at address 00636997 in module 'OwarFull.exe'. Read of address 00003E92

Params : MOD ARABIAN
ParamCount : 2

Game Info
---------
Multiplayer : False
Multi.GameState : Undef
Multi.ChatConnLost : False
Multi.IAMServer : False
Multi.Joined : False
Multi.Loaded : False
Multi.MapVersion : 0
Multi.OffLine : False
Multi.OnLine : False
Multi.ServerLost : False
Multi.StatusText :
MultiDef.MapName :

mission_number : 4
mission_campaign : 2
camp_names[mission_campaign] : Ar
mission_names[mission_number] : 04
game_difficulty : 2
ingame_video : False
stop_tsalking : False
stop_action : False
end_of_mission : 0
end_the_mission_allowed : False
dialogue_skipped : False
last_title_ident : -1
last_title_unit : 274
last_title_radio : False
last_title :

Random Stuff
------------
GodMode : False
DeveloperMode : False
ModCBMode : False
I tried to translate it literally, but it's kinda impossible due to absence of punctuation. And btw. I'm obsessive with writing in proper section :)
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 999
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: bład kampania arabska

Post by Nitek »

There's a problem with Arabian Campaign mod. I didn't know where I have to report this so I made topic here because you write it is official campaign.

(...) - error report

I downloaded it yesterday. In 4th mission during arabian attack on russian base I got that error. I go into base, kill guns, destroy depot and there's only bunker wtih soldiers left and I got the error. I've noticed that I get this only after destroying depot. When I did fast attack from the side of the bunker I died but I didn't get error.
I can understand why you can't translate it. I can hardly understand what he wrote. :P

@up: :<

Po jakimś czasie dopiero zacząłem tłumaczyć i jak już dostałem komunikat, że napisałeś to już i tak dodałem, bo szkoda było kasować :D
Last edited by Nitek on Mon Jan 07, 2013 10:30 am, edited 1 time in total.
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: bład kampania arabska

Post by McBenn »

Thx, not that it helps me since it's not SAIL related. I was merely curious :)
Is the error persistent (i.e. can you reproduce it)?
zghlwigi
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 10
Joined: Thu Sep 27, 2012 2:23 pm

Re: bład kampania arabska

Post by zghlwigi »

Nie chcę tworzyć nowego wątku, ponieważ sam nie wiem czym może być spowodowany ten błąd.
Otóż po przejściu 11 misji z bazą Epsilon, następna misja ładuje się, po czym ekran robi się czarny, jak na początku każdej misji gdy ta się zaczyna, jednak... oprócz "czarności" na ekranie jest są też dwa łańcuchy idące z góry do dołu... i na tym koniec. Nic się dalej nie ładuje. Pomyślałem że może po prostu nie ma jeszcze 12 misji, ale na forum przeczytałem że została już zrobiona więc nie wiem o co chodzi. Może nie pobrałem misji pobierając kampanie z linku na stronie oficjalnej.

Z góry dziękuję za pomoc : D
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: bład kampania arabska

Post by Serpent »

Zapodaj skrina z zawartością folderu Missions. Ewentualnie dorzuć skrina z gry.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: bład kampania arabska

Post by Antitheus »

  • Kiedy pobrałeś Kampanię?
  • Z jakiej wersji patcha korzystasz?
  • Tak jak Serpent powiedział, zobacz w folderze Missions (%Mods/Nazwa_moda/missions/_ar), czy masz misje powyżej 11.
  • Jeśli Missions zawiera foldery od 01 do 13a_cont - polecam usunąć wszystkie pliki w folderze moda i zastąpić je nowo pobraną paczką.
zghlwigi
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 10
Joined: Thu Sep 27, 2012 2:23 pm

Re: bład kampania arabska

Post by zghlwigi »

Jeśli chodzi o patcha to bodajże 1.12.7

Grę pobrałem przedwczoraj, przed chwilą zrobiłem tak jak napisałeś i pobrałem kampanie jeszcze raz, jednak podmiana plików misji nic nie zmieniła.


tutaj wstawiam screen z folderu
http://rapidshare.com/share/1F0BF09B30E ... 28E2FA846E


a tutaj z gry
http://rapidshare.com/share/2C234D04597 ... 190B254BEE
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: bład kampania arabska

Post by Antitheus »

// Edit - grasz na niskiej rozdzielczości, stąd podejrzewam, że brakuje miejsca na obszerny tekst intro. Na samym dole mojej wypowiedzi masz rozwiązanie.

Poprawnie otwiera Ci się okno dialogowe, lecz nie wyświetla jego treść. Zobacz w pliku (%nazwa_moda/Campaigns/Ar/#POL/Txt16.wri czy sam początek pliku rozpoczyna się od:
Spoiler:
//Cutscene where the player chooses allegiance.
? QCutscene
Omar siedzi w swoim namiocie. Skrupulatnie coś pisze. Heike wpada do środka i łapie go za kołnierz. "Ty draniu. Wiedziałeś o tym, wiedziałeś o tym i okłamywałeś mnie przez ten cały czas". Omar jest spokojny, spogląda na nią. "Powiedz coś. Dlaczego nic nie mówisz?!" "Nie ma tu o czym rozmawiać Heike. Przepraszam." Heike puszcza go i odwraca się. "Wiedziałeś o tym cały ten czas Sprawiłeś abym myślała o tym, co zrobię kiedy już wrócę i wiedziałeś, że żadnego powrotu nie będzie". Zwraca się z powrotem do Omara. "Pieprzę to, Omar! Myślałam... Myślałam, że jesteś jedyną osobą, której mogę zaufać." "Przepraszam. Lepiej już idź, czekają na ciebie" "Jak... czekaj... wiesz o tym?" "O Farmerze i jego Legionie? Nie jestem ani ślepy ani głuchy Heike. To było oczywiste, że jeśli poznacie prawdę, większość z was odejdzie." "Oni... myśleli, że uda się im to utrzymać w tajemnicy." "Tylko ja o tym wiem Heike i nie mam prawa cię zatrzymywać." "Prawa? Do jasnej cholery Omar, zniszczyłeś życie wielu ludziom." "Słyszysz sama siebie Heike? Mówisz o zniszczeniu życia ludziom, którzy zabijają innych dla pieniędzy! Tak, moje sumienie nie daje mi spokoju. Tak, to źle, że skłamałem. Lecz jest mi najbardziej żal tych Rosjan i amerykanów, których dla nas zabiliście." "Co... co masz na myśli? Wynająłeś nas... Ja... jasna cho**ra... Omar, wytłumacz się." Omar kładzie jej ręce na ramionach. "Heike, to co ma tutaj miejsce nie jest słuszne." Wyjmuje bryłkę Syberytu. "Ten przedmiot nie pochodzi z ziemi i ludzkość nie powinna się nim zajmować. Nie mamy żadnego pojęcia o prawach czasu i nie wiemy co się może stać. Jedna rzecz jest jasna. Jeśli Syberyt umożliwia podróże w czasie, musi zostać zniszczony. To bez znaczenia kto to zrobi i kiedy, lecz to jedyne wyjście, by zakończyć tę wojnę. W przeciwnym wypadku zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie próbował cofnąć się w czasie jeszcze bardziej i zmienić przeszłość. Heike oddala się i uśmiecha szyderczo. "I to dlatego porzuciłeś wszystko i tu przybyłeś? Myślałam, że to przez ropę!" "Nie przybyłem tu ze względu na ropę, Heike. Myślałem, że zdążyłaś mnie już trochę poznać. Lecz tak, nie miałem wzniosłych celów. To dopiero tu zdałem sobie sprawę z mojego prawdziwego zadania." "Ach, odkryłeś tu swoje przeznaczenie. Już to słyszałam." "Zrobię wszystko co w mojej mocy Heike. Będę szczęśliwy mając cię u swojego boku." "Omar, ci ludzie, którzy są gotowi zabić tych, których wskażesz, zamierzają właśnie przestać to robić" "Wiem. Jeśli odejdziesz z Farmerem, nie będę cię powstrzymywał".
- Zostań z Arabami (tymczasowo niedostępne)
- Dołącz do Legionu
?
Cutscene nie było poprawiane od dłuższego czasu - stąd kilka kwiatków, lecz dziwi mnie dlaczego Ci się to nie wyświetla. Na jakiej grasz rozdziałce?
Od razu poproszę Cię abyś kliknął PPM na skrót OWarFull.exe (lub utworzył go na pulpicie) i wybrał właściwości, po czym w "Element docelowy" za ścieżką pliku wklepał
Spoiler:
customres [twoja rozdziałka]
np "E:\Original War\OwarFull.EXE" customres 1366 768
zghlwigi
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 10
Joined: Thu Sep 27, 2012 2:23 pm

Re: bład kampania arabska

Post by zghlwigi »

Da Fak?! ; o

Nie wiem na jakiej zasadzie działa zmienienie rozdzielczości pliku zmieniając jego ścieżkę ale zadziałało : o
Problem rozwiązany dziękuję za pomoc :)
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: bład kampania arabska

Post by McBenn »

Haha ya I guess Altar didn't intend the query dialogues to contain so much text :P Sorry about that. It's a temporary solution until the actual cutscenes are made.
Post Reply