[Misja 4]Dyplomacja

Dział poświęcony projektowi Arabian Campaign

Moderator: ArCamp Developer

Darconn
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:03 pm

[Misja 4]Dyplomacja

Post by Darconn »

Witam serdecznie, mam problem z dyplomacją i stosowaniem jej w 4 misji, próbuję podjechać heike pod bazę przeciwnika, podejść pod bazę jako cywil(inżynier, naukowiec, mechanik), zdobyczne pojazdy odstawiać pod bazy, rannych nie zabijać tylko leczyć i wypuszczać, i nie pojawiają się żadne możliwości dyplomatyczne, a mnie skończyły się pomysły. Czy jakaś dobra dusza zechciała by mnie nakierować na właściwy trop?? :)
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Antitheus »

Dyplomacja dostępna jest tylko za pośrednictwem laboratorium - po kliknięciu na budynek masz dostępną ikonkę opcji dyplomacji.

Code: Select all

$ D1H14
- Potrzebuję zabezpieczonej częstotliwości radiowej.
$ D1SomM2
- Tak jest, sir! Zainstalujemy sprzęt, jak tylko postawimy laboratorium.
Darconn
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 2
Joined: Thu Mar 21, 2013 6:03 pm

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Darconn »

Dzięki, nie wiem jak to możliwe, że mi to umknęło :D
Elemenar
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Sun Mar 24, 2013 12:47 am

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Elemenar »

Głupie zachowanie wojska (wychodzą ze zbrojowni aby mnie atakować, a później wchodzą i znów wychodzą tak w kółko, to powoduje taki bug że można ich powybijać nawet się nie ruszając :P (na najniższym poziomie grałem)) (Szczególnie Rosjanie w misji gdzie można użyć dyplomacji ale upewnię się jeszcze w innych misjach)

A od strony technicznej mogę powiedzieć, że gra z kolejnymi misjami coraz dłużej się wczytuje :( czasem po 10 minut jak przechodzę z 5-7 misji naraz
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Antitheus »

McBenn, Elemenar has experienced the weirdo behavior of "armoried" soldiers in both am and ru nations. When you attack they're sometimes looped to enter and exit the armory, and that's making them an easy target.
I should also mention the "insane" mechanic bug - the mechanics are eager to repair damaged vehicles on every spot on the map (eg. if you damage the tank, wait for the Ru driver repairs it a little and then kill him, squad of Ru mechanics would depart to repair it - even in player's base).

Elemenar has also problem with mission's loading time. Following missions are loading longer and longer in his case. Even more than 10 minutes if he's playing 5-7 missions in a row.

// Jak też obiecałem - przetłumaczone (24.03 16.47) :P
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by McBenn »

* Soldiers
When exactly does that behaviour occur? I can't seem to reproduce it.

* Mechanic repair bug
Is this in mission 04? Because I can't reproduce this either and as far as I can see from the code attacking mechanics never repair their vehicles.

* Loading time
The loading takes a little longer in general because, for some reason, the game compiles the script before running the mission. With original missions it just uses the precompiled script. But I can't see why it should take 10 min and if it's somehow related to playing the missions in a row. Such issues are out of my reach since they are related to the game itself, not a mission. Talk to Stucuk or Radzio.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Antitheus »

Soldiers & game crash:


Mechanic:
I tested this mission again today and I haven't seen this bug. I think it's repaired already (or maybe it was connected with medics?).
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by McBenn »

Aha ofc :idea: Hm, but I'm not sure what causes the crash. When that cross appears and you can still move the cursor it's not an infinite loop. It must be an invalid command or something.
Elemenar
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Sun Mar 24, 2013 12:47 am

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Elemenar »

Z tego co mi translator przetłumaczył, oznacza że nie wie co powoduje taki błąd, hmm... w amerykańskiej bazie też jest ten błąd, ale znika jak jest mniej niż 6-5 osób w koszarach


Propozycja naprawy: Zrobić 2 sztuki koszar i wysyłać po 3-4 ludzi, to dało by smaczku (bo łatwo rozwalić te bazy) i przy okazji naprawiło by błąd :)
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by McBenn »

I have fixed the bug with the soldiers and the armoury. It's the crash I'm not sure about.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Antitheus »

Maybe the crash is (was) connected with armoury. I'll test the mission few times to check it.
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by McBenn »

Feel free to but note that I only just uploaded the fix now.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by $ushiWIR »

lekko odkopuję temat.
używam dyplomacji, poniżej spoiler:
Spoiler:
Amerykanie - sojusz z Lucy Donaldson
Rosjanie - wiedza o małpoludach, po amerykanów odzyskuję naukowca
i nie dostaję 3-4 raz z rzędu medalu za zaawansowaną dyplomacje i tu padam na twarz.
napominam przy okazji, że również na początku misji gdy są rozmowy z szejkami są ucięte dialogi, maks 2 linijki i ucięte

gram w moda od niecałego tygodnia i zbieram 'bugi' itp więc w odpowiednim dziale później je umieszczę :)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by Antitheus »

Dzięki za info. dot. dialogów. Rzucę na to okiem.
Rozumiem, że z Amerykanami masz sojusz, a nie tylko zwykłe zawieszenie broni? (odsłonięta mgła wojny bazy amerykańskiej).
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: [Misja 4]Dyplomacja

Post by $ushiWIR »

raz miałem, ale z ruskami nie pykło to atakowałem od razu ich ;) sprawdzę z tym sojuszem i dam znać, możliwe że po mojej stronie jest błąd :)

wersja moda:
ModName : Ar // moja nazwa
ModDir : Ar // moja nazwa
ModVer : 1.0 (1.48)
EDIT: działa przy zawiązaniu sojuszu, czyli błąd z mojej strony ;) zaraz wrzucę posta ze screenami ze wspomnianymi rozmowami
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Post Reply