Misja 8 - BUG.

Dział poświęcony projektowi Arabian Campaign

Moderator: ArCamp Developer

Mikkolo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Sun Apr 27, 2014 4:32 pm

Misja 8 - BUG.

Post by Mikkolo »

W misji ósmej (obrona Nowego Kabulu) natrafiłem na następujący błąd - udało mi się pokonać Rosjan, zabiłem ich wszystkich, przejąłem bazę, odparłem ostatni zmasowany atak, który przybywa spoza mapy z zachodu i... Nic. Gra się "zawiesiła", posiłki Genshera nie przybywają, krótko mówiąc nic się nie dzieję. Pokryłem mapę radarami, żeby sprawdzić czy nigdzie nie pojawiają się nowe rosyjskie jednostki, jednak ani dodatkowe posiłki z południa ani żadne inne rosyjskie jednostki nie pozostały już na mapie. Próbowałem nawet rozłożyć / zniszczyć wszystkie przejęte rosyjskie budynki, jednak nie zrobiło to różnicy. Dodam też, że pokonałem ich już po dwukrotnych nawoływaniach Burłaka do poddania się, a drużyna Lousia Galiego odeszła ode mnie.

Zastanawiam się, czy nie wzięliście pod uwagę pokonania Rosjan (udało mi się to tylko na poziomie "poszukiwacz przygód" więc zakładam, że możliwe iż jedyną opcją aby przejść dalej jest poddać się;)), czy po prostu to ja mam jakiś błąd / jakiś skrypt nie odpalił.
Poniżej zamieszczam link do save'a, może to da wam jakieś dodatkowe informacje. Oczywiście nie używałem żadnych programów wspomagających, ArtMoney'a czy czegokolwiek innego. Mogę też wrzucić save'y z toku misji obrazujące jak udało mi się ich pokonać itd. Wszelkie dodatkowe info, pytajcie tutaj : )

http://wyslijto.pl/plik/fmpjes9220 =>>> LINK DO SAVE'A

PS: Aha, tym razem nie udało mi się zgładzić Marszałka Jaszina.
User avatar
Maliu
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Thu Jan 02, 2014 6:17 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Maliu »

Z tego co pamiętam chodziło o to, że zmasowany atak miał zniszczyc twoją bazę zostawiając tylko Haike żywą. Jeśli jakimś cudem obroniłeś się to nic się niedzieje ;P innymisłowy masz się dać zniszczyć ostatnim atakiem . A jeśli chodzi o posiłki to nieważne ile byś nieczekał nieprzybęda.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Antitheus »

Tę misję trzeba "przegrać". Przy zmasowanym ataku Rosjan powinien włączyć się filmik, gdzie to Ruscy zaczynają ostro nacierać i przełamywać opór gracza. Skrypt zwyczajnie nie przewiduje możliwości zniszczenia radzieckiej bazy - została tak skonstruowana, by zdobycie jej graniczyło z cudem.
Mikkolo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Sun Apr 27, 2014 4:32 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Mikkolo »

A jednak mnie się udało :) Budowałem koszary podchodząc pod bazę co raz dalej (żołnierze w środku, budowniczowie naprawiający je na zewnątrz) aż przedarłem się od strony fabryki, zajmując skład i niszcząc koszary Rosjan za pomocą min. Na koniec "obudowałem" miejsce przybycia zmasowanego ataku bunkrami minując teren ich pojawienia się i wysadziłem je wszystkie w momencie ich teleportacji, po czym dobiłem resztki piechotą z bunkrów.
Wypadało by w takim razie po zniszczeniu budynków zrobić automatyczne zakończenie misji, bo jeśli celem jest "przegrać" to w jaki sposób można zdobyć medal numer 3 za obronę bazy do czasu przybycia Genshera?:)
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Antitheus »

Gensher nie przybędzie tak samo jak Wielka Brytania i Francja nie przybyły z pomocą w 1939. Płatonow w 04 Ru też każe nam "czekać" na zaopatrzenie. Plan defensywy Szejków był zwyczajnie dziurawy a Nowy Kabul jest skazany na zniszczenie.
Jeśli chciałbyś skończyć misję po zabiciu Rosjan trzeba by było napisać zupełnie osobną linię kampanii. Tego typu exploity są nieuniknioną rzeczą, jeśli ma się do czynienia z ciekawskim i pomysłowym graczem.
Mikkolo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Sun Apr 27, 2014 4:32 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Mikkolo »

Jasne, rozumiem :) Tylko za co w takim razie ten medal??
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Szymiew »

Można w pewnym momencie zrespić w losowych miejscach mapy nieśmiertelnych bazukerów i żołnierzy i niech wyrżną ludzi gracza :twisted: Mało fair, ale exploit załatwiony.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by McBenn »

Darn I hate you players being so god damn clever :P This is like the umpteenth time someone has managed to defeat the Russians despite it should be impossible. Now that you suceeded, Mikkolo, is there anyting that could be changed so your assault wouldn't have gone well? I would really not like to "cheat" by making stuff immortal.
And btw I thought I had fixed the script so it would go well even if you defeat the Russians. Hm I'll have to revise it apparently.
Mikkolo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Sun Apr 27, 2014 4:32 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Mikkolo »

Curiosity is powerful :) Well, you can put some additional bunkers with bazooka's inside near to the factory area, or maybe Louis Gali should take more ppl with him, but the point is that I will never try to beat them if that third medal can be achieved for smth else than defend base until Gensher arrives :) So change that, and smart players problem will be fix itself!
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by McBenn »

Hm so you got into the base by taking a northern rute? I know you just explained above how you did it but my (and google's) Polish is a little rusty. Care to explain again (and do fill in some details)?
The objective with holding the base until Gensher arrives cannot be fulfilled. Gensher never arrives. That's the point of the mission.
Mikkolo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Sun Apr 27, 2014 4:32 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Mikkolo »

I understand, but then, set different medal requirements, e.g. "You survive 60 minutes" in + and - as it is. Well, my English writing skills can be aren't enough to explain that perfectly, but I have save's which can show you a process of overtaking that base (20 of them, showing my processes step by step).

For short : Build bunker, fill it with soldiers inside, repair it by builders outside, then rebuild it closer, looped until I get close to the factory, destroyed factory, overtake warehouse, then blow up Russian bunkers by mines. Finally, before the last Russian teleport, I fortified their re spawn place, mined it, making them unable to move, and after they appear I blow mines up. Those rest bazooka guys who stayed alive was finally killed from that bunkers by soldiers. Thats it, everything shown at those files :

http://wyslijto.pl/plik/olbkz43sjz
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by McBenn »

I see. Ingenious battle plan. I'll try and think of something to counter it.
Btw would you be less likely to try and invade the Russians if they attacked more often?
Mikkolo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Sun Apr 27, 2014 4:32 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Mikkolo »

Maybe additional units attacking from the forest side? My greatest problem was to split units into two teams to defend base, and attack Russians at the same time ;)
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by McBenn »

Aha! That may be the solution then. Fortify the northern defences and attack the player if the player attacks the Russians.
Another btw - do you think the Russians should attack more frequently in general? With more/less forces?
Mikkolo
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 9
Joined: Sun Apr 27, 2014 4:32 pm

Re: Misja 8 - BUG.

Post by Mikkolo »

Well, as I wrote at the first post in Polish - I could beat them only at the easy (green) diff level. So you can increase attacking waves, but don't go too far, leave that mission be playable.
Post Reply