Tego to sie nie spodziewali

Dział poświęcony projektowi Arabian Campaign

Moderator: ArCamp Developer

User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Tego to sie nie spodziewali

Post by tomek795 »

Po dołączeniu do legionu nie chciało mi się budować bazy więc zająłem już zrobioną usa.(Fot 1) Po zbudowaniu składu na miejscu starego przeszedłem do kolejnej misji, w której zniknęły moje komputerowe wieżyczki, a manualne zamieniły się na arabskie z amerykańskim uzbrojeniem wtf :shock: (Fot 2) Potem po wróceniu na terytorium bazy została ona przeteleportowana na góre i rosjanie zajęli jej miejsce, czyżby teleporty przenosiły budynki??? (Fot 3) http://fotowrzut.pl/MWQ8ZPAS32
Nie wiem czy uznać to za błąd, ale chyba normalne to to nie jest :D

edit:
Zły link :P
Last edited by tomek795 on Mon Aug 25, 2014 5:00 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by Serpent »

Fajnie że są obrazki...
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by tomek795 »

Już są, trochę się pośpieszyłem :/
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by McBenn »

Haha, Arabian lasers ftw :arrazz: Fixed.
But how did you defeat the Americans in Ar13a without even building a base?
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by 0dd1 »

Nawet jeśli zbudujesz obóz Barbarossa tam gdzie powinieneś to budynki będą poprzestawiane w misji 14. Na dobrą sprawę to baza musi być ustawiona ponownie, bo wiedząc że masz ją odbić w następnej misji mógłbyś np postawić magazyn w jakimś głupim, w sensie łatwo dostępnym, miejscu.

Można to jednak uznać za poważny błąd jeśli namieszałeś w warunkach ukończenia misji: Skończyłeś ją zaraz po zajęciu bazy, przed Arabskim atakiem?
Do it!
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by Antitheus »

Bug: Mission 13a - All the player's buildings were saved indescriminately so if the player had captured some American bunkers/turrets they would appear like Arabian but with American weapons. Now only buildings on the hill where the player is supposed to build a base are saved.
What if player manage to build his base on the southern hill instead of the main one?
@Odd1, like McBenn said - Camp Barbarossa is quite enhanced by Farmer after Heike leaves it.
@tomek795 - good one.
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by tomek795 »

Najpierw przejąłem dolną mini bazę amerykanów gdzie opracowałem moździerz i bio-tech. Potem poszedłem atakować od góry. Snajper w bunkrze to nieduży problem szczególnie, że zaczyna od usypienia więc zanim uśpił pierwszego reszta już niszczyła jego bunkier z moździerza. Następnie szybko do składu i po bazie. na końcu został tylko bunkier ze snajperami, bez pojazdów nie dało by się go rozwalić, gdyby id**ci nie zaczęli atakować wieżyczki, którą przejąłem i nie przestali w nią strzelać. W ten sposób udało się rozwalić koszary, a ludzie nie są już problemem.

In a nutshell, with the help of google translator.
I had a base. It was in a small Usa base. There I build lab and barrack and improved it. Later I explored mine-thrower and biotechnology. Next atacked from the north. Destroied bunker and taked main building.

edit:
Był arabski atak, ale wybroniłem go koszarami z dwójką moździerzy i inżynierem :P
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by tomek795 »

A i jeszcze jedno,w misji "ostrze brutusa" czy coś koło tego, nie udało mi się złapać Nikity(tego rosyjskiego naukowca), bo najpierw przejąłem ruską, a nie arabską baze i po prostu nie miałem takiego celu.
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by McBenn »

Antitheus wrote:What if player manage to build his base on the southern hill instead of the main one?
Point taken. I was a little too hasty there.

@ tomek795
I get how you can defeat the nothernmost breastwork but how do you get past the barracks? Darn why are you gamers so pro :arrazz:
And I'm not sure what you say about Kozlov (translators plz).
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by tomek795 »

When sniper in barracks atacking my tower(acquired), my mine-thrower destroied barracks :)

I killed Kozlov and leter got a mission ,,catch Kozlov" because I first atacked base Russia.
User avatar
McBenn
ArCamp Developer
Posts: 509
Joined: Tue Sep 04, 2012 4:30 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by McBenn »

Huh? The northern barracks can't attack the norhternmost breastworks as far as I can see. But the engineers are not supposed to come and try to capture it back again. Fixed.

Hm ya you get the objective with capturing Kozlov when you find your friends in the woods. How in the world did you finish off the Russians without their help?
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by 0dd1 »

What difficulty was this on?
Do it!
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by tomek795 »

It is difficulty easy. Impossible becomes possible. Maybe tomorrow I'll record it.

edit:

https://www.youtube.com/watch?v=GenS5MX ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=VExcmSerTPY
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by tomek795 »

Myślę, że trzeba zmusić gracza do wzięcia uciekinierów, albo wrzucić tego dodatkowego questa zaraz po rozmowie z kozłowem :P
PS:
Nie za słaba ta baza na easy?
vanimpe
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 110
Joined: Thu Aug 14, 2014 4:02 pm

Re: Tego to sie nie spodziewali

Post by vanimpe »

Baza jest w porządku, każda misja, w oryginalnej kampanii też, ma swoje sposoby na szybsze przejście.

Trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy gracz zacznie od razu atakować Kozłowa w pierwszej kolejności. Tylko na początku wybuduje bazę na południu, znajdzie resztę przyjaciół i pokona Farmera, a wtedy Kozłow zbuduje mocną defensywę. Za pierwszym razem grając, właśnie zacząłem od bazy na południu. Później, odkryłem sposób taki jak Twój, tylko przy pomocy przyjaciół z lasu.
--------
McBenn, I think that you should add mortar man limit like this in original camp (for example mission 14 rus with bazooka, when we choose people for our team).
Last edited by vanimpe on Thu Aug 28, 2014 11:15 am, edited 2 times in total.
Post Reply