Recollection 1 (Intro #0 Alpha + dokumentacja)

Dział poświęcony projektowi Arabian Campaign

Moderator: ArCamp Developer

Post Reply
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Recollection 1 (Intro #0 Alpha + dokumentacja)

Post by zoNE »

Pierwszy projekt intra do kampanii arabskiej, jaki wykonałem na podstawie zapisków firmy Altar Interactive. Nie za wiele dzieje się ostatnio w kierunku ArCampa i zmian dostosowawczych w kampanii arabskiej, podziałałem więc nieco bazując tylko na zapiskach Altaru.

Czasy poszczególnych akcji oczywiście w przyszłości będzie można dopasować do mowy lektora (o ile taki się pojawi) lub do pojawiania się tekstu (gdy ten będzie już dostosowany do wizji Altaru i nieco streszczony).

To jedynie alpha intra, więc dopiero poglądowy szkic, który pewnie z czasem ulegnie zmianie, ale myślę, że właśnie coś takiego twórcy mieli na myśli.

Ponieważ w grze mamy już SGUI, mody obsługują już format video, a większość osób gra na rozdzielczościach 16:9/16:10, intro zrobiłem w rozdzielczości 1280x720. Co myślicie o tym, by iść mniej więcej w tym kierunku?

Changelog:

/* ---------------------------------------------------------------------------------------- */

Alpha 0.1
- utworzenie intra
/* ---------------------------------------------------------------------------------------- */

Alpha 0.2
- przerobiono artworki tak, by były bardziej arabskie
- dodana sepia do zdjęć
- dodane zabrudzenia na drewnie, by lepiej oddać klimat
- skrócono czasy animacji
- usunięto podpis na zdjęciu (będzie w tekście informacja o godzinie)

Plany na przyszłość:
- stworzenie i dodanie tekstu do intra (dialogi i narracja)
- w przyszłości może pojawią się też zupełnie nowe artworki, w nowym stylu, zrobione specjalnie pod intra AR

Plany na bardziej odległą przyszłość:
- nagrać dubbing narracji Heike
/* ---------------------------------------------------------------------------------------- */

Storyboard by crimyan:

Image

/* ---------------------------------------------------------------------------------------- */

Poniżej cytaty z korespondencji firmy Altar Interactive:

"Throughout the preceding text I used words like "movie" or "film" but for the want of better word. In fact, we have not resources to produce the "Full Motion Video", or the real, normal movie. Instead, we decided to opt for three specific styles, one for each side:

Americans: diary images in diary drawn before the player;
Arabians: memories sequence of stills;
Russians: communication ASCII images."
(...)
"Memories
This is the most conventional of the three methods described here. Heike's memories are presented as a sequence of stills, with a new picture appearing every couple of seconds. We can use a variety of options here: we can pan across an image, we can zoom in and out, we can rotate the image, we can use different tints for different timelines, perhaps; but we cannot animate anything on it – if we want to have animation, we have to have another still. "
(...)
"Arabians

Recollection 1: Past present. Heike, an elite mercenary, in her late twenties, received an offer for risky but well paid operation. When she accepted, she was told that her task would be to raid a US expedition base in Central Siberia, seize an object known as EON and use it to travel two millions years to the past. There they would hunt down the remaining members of American expedition, destroy deposits of mineral known as siberite and return home."
Last edited by zoNE on Tue Sep 29, 2020 8:01 pm, edited 18 times in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro Alpha v0.1)

Post by Serpent »

Pomysł dobry ale musiałbyś skombinować nowe grafiki (te które obecnie mamy nie nadadzą się). Sam szkic spoko ale jak dla mnie te animacje są zbyt wolne i niewiele się na nich dzieje.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro Alpha v0.1)

Post by zoNE »

Jak napisałem, czasy będą dopasowane do mowy, więc są wolne, bo musi mowa się zmieścić odnośnie konkretnego wydarzenia, a i te czasy zmianie ulegną. Co do tego, że mało się dzieje, to i takie założenie wynika z opisu Altaru, nie może się też dużo dziać, bo obrazków dużo nie mamy. Ogólnie zawsze możesz też coś zaproponować.

Odnośnie nowych grafik, to byśmy potrzebowali rysownika na scenie niestety, jeżeli takiego nie znajdziemy, to na tę chwilę możemy wykorzystywać tylko to, co jest (jakoś się to spina tematycznie na tę chwilę, dalej będzie gorzej). W sumie jak będę miał chwilę wolną, to może pogadam z 3 osobami odnośnie szkiców, ale nie wiem, ile z tego wyjdzie.
Last edited by zoNE on Sun Aug 16, 2020 10:18 pm, edited 5 times in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro Alpha v0.1)

Post by Serpent »

Imho jak coś robić to robić porządnie albo wcale. Na scenie jest sporo osób (mam na myśli również grupe na fb). Na pewno jest ktoś kto zna jakiegoś rysownika/grafika. Warto popytać a nie rozkładać ręce.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro Alpha v0.1)

Post by zoNE »

Napisałem do kilku osób, może się znajdzie ktoś zainteresowany współpracą.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro Alpha v0.1)

Post by zoNE »

Aktualizacja:

Alpha 0.2
- przerobiono artworki tak, by były bardziej arabskie
- dodana sepia do zdjęć
- dodane zabrudzenia na drewnie, by lepiej oddać klimat
- skrócono czasy animacji
- usunięto podpis na zdjęciu

Plany na przyszłość:
- stworzenie i dodanie tekstu do intra (dialogi i narracja)
- w przyszłości może pojawią się też zupełnie nowe artworki, w nowym stylu, zrobione specjalnie pod intra AR

Plany na bardziej odległą przyszłość:
- nagrać dubbing narracji Heike
Last edited by zoNE on Sun Aug 30, 2020 3:00 pm, edited 2 times in total.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro Alpha v0.1/v0.2)

Post by zoNE »

Sporządziłem krótką dokumentację odnośnie ogólnie budowy intr do kampanii AR (na podstawie treści Altaru) oraz na tę chwilę odnośnie wstępnego intra do kampanii AR#0 (Recollection 1), uporządkowałem tam też wszystkie zapiski Altaru odnośnie tego intra, jego przebiegu, dialogów, jak i samej historii Heike. To taki mój pomysł jak można to intro przedstawić finalnie. Na dniach będę jeszcze rozpisywał pewnie kolejne intra w wolnej chwili. To takie wstępne założenia.
Attachments
1_ar0_dokumentacja_DG.zip
(687.07 KiB) Downloaded 98 times
0_intra_ar_ogolny_opis_DG.zip
(1.3 MiB) Downloaded 104 times
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 91
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Recollection 1 (Intro #0 Alpha + dokumentacja)

Post by nadwrazliwosc_zebow »

Czytam tę dokumentację i nie zgadza mi się historia z rodzicami. Raz (w zarysie intra) jest mowa o tym, że ojciec zabił matkę, a tydzień później Heike w zemście zabiła ojca. Potem (w zarysie postaci), że i ojciec i matka zginęli z rąk Rosjan. Albo jedno, albo drugie. IMO pierwsza wersja ma więcej sensu o tyle, że Heike Steyer totalnie nie brzmi na imię i nazwisko córki czeczeńskiego bojownika.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro #0 Alpha + dokumentacja)

Post by zoNE »

To, co czytasz i co jest kursywą, to oryginalne zapiski Altaru, są one czasami starsze, czasami nowsze i z tego powodu nie zawsze się pokrywają. Ale dla samej dokumentacji zostały zachowane wszystkie zapiski. W samej historii staramy się jednak stosować zawsze najnowsze pliki i do nich się odnosić - pozostałe są jedynie informacyjnie, na czym były prace prowadzone. Musisz zwracać uwagę, jakie są nagłówki nad tym, co czytasz.
Last edited by zoNE on Tue Sep 15, 2020 4:45 am, edited 1 time in total.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Recollection 1 (Intro #0 Alpha + dokumentacja)

Post by zoNE »

Crimyan wykonał nam już, na podstawie powyższej dokumentacji, storyboard do intra:

Image

Praca wre.
Last edited by zoNE on Tue Sep 29, 2020 8:18 pm, edited 3 times in total.
Post Reply