Cele projektu

Forum poświęcone naszemu kanałowi na YouTube.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Cele projektu

Post by zoNE »

Nie tak dawno w tym temacie poruszaliśmy sprawy związane z utworzeniem kanału YouTube, na którym gracze Original War by mogli umieszczać za naszym pośrednictwem swoje filmy związane z tą grą, w tym gameplaye, videorecenzje, treści promocyjne OW itp. Kanał będzie prowadzony przez administrację serwisu Original-War.net, a wszelkie nagrania należy zgłaszać właśnie w tym dziale.

Tutaj również powinny toczyć się wszystkie tematy związane z rozwojem tego kanału i jego promocją. Zachęcam wszystkich do postowania i wypowiadania się na temat.

Każdy, kto zgłosi się do naszego projektu i udostępni u nas swoje nagrania, otrzyma specjalną rangę na forum i zostanie dodany do specjalnej grupy.

Zgłoszenia winny być zgodne z regulaminem.
Dragon5fly
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Wed Dec 18, 2013 11:35 pm
Location: Hrubieszów
Contact:

Re: Cele projektu

Post by Dragon5fly »

Cóż, jako że Gothuk na grupie OW podrzucił mi link do tego tematu, postanowiłem zapodać swój kanał, a konkretniej playliste z "Zagrajmy w" z Original War, nie jest to najbardziej fachowe przejście gry, ale myśle że biorąc pod uwagę Polską scene YT pod wzgledem OW, to dość dużo. Wszelkie Protipy dot. gry z chęcią przyjmę, jako iż moje lata nieświetności (jako że nigdy w to nazbyt dobry nie byłem) mineły, mam nadzieję że choć w małym stopniu pomogę rozgłosić o tej niesamowitej grze.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... ZkrnWlKaEa
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Cele projektu

Post by zoNE »

Jeżeli jesteś zainteresowany tworzeniem nagrań na kanał OWN w celu promowania gry, to jestem jak najbardziej za i możemy się już umówić na jakąś serię - powiedz tylko, kiedy byś miał czas coś nagrać i na co się piszesz, a myślę, że może wyjść z tego coś dobrego.

Nie przeraź się, mój komentarz poniżej może wyglądać nieco groźnie, ale w rzeczywistości to tylko kilka sugestii na przyszłość :P.

Ogólnie dźwięk czasami masz dobry (odc. 3, 5), czasami beznadziejnie dużo szumów (odc. 1-2) - przydałoby się czyszczenie szumów wtedy), a czasami za cichy i mechaniczny (odc. 4). Nie wiem, czy zmieniasz mikrofony, czy jest to zależne od odległości Twojego mikrofonu od twarzy, ale przydałoby się to ujednolicić.

Poniżej, jeżeli mogę nieco zasugerować kilka rzeczy, które mi się rzuciły w oczy, a co bym zmienił (może komuś też się przyda na przyszłość):
  • 1. Nie wyprzedzamy faktów (odc. 2)
    2. Problemy techniczne wycinamy (odc. 3)
    3. Mniej "epickości" i "doskonałości", a więcej faktów na temat. gry (odc. 1-3)
    4. Gdy mówimy, to albo po dialogach, albo przyciszamy dialogi (najlepiej nagrywać osobno mikrofon i osobno dźwięk z gry), wtedy możemy wyrównać poziomy dwoma kliknięciami (odc. 3)
    5. Za mało komentarza/ciekawostek - nie koniecznie musi to być coś, co się dzieje na ekranie, bo OW to akurat gra, w której aż tyle się nie dzieje na ekranie przez dłuższy czas, ale mogą to być np. historyjki, ciekawostki związane z fabułą, grą
    6. Rozdzielczość gry powinna być dostosowana do późniejszego nagrania wyjściowego (1280x720 lub 1920x1080) - nie naciągamy też obrazu jak w odc. 4 (starczy atrybut customres 1280 720)
    7. Nagranie powinno być trójdzielne, posiadać intro (ewentualnie słowne wprowadzenie), sam materiał i outro (lub po prostu podsumowanie)
    8. Czyszczenie szumów (odc. 1-2)
    9. Komentarze głosowe powinny być głośniejsze (podbicie dźwięku) (odc. 4)
    10. Odcinki nie powinny być dłuższe niż 20 min - z soczystym komentarzem max 40 min, ale wtedy musi być bardzo dużo mocnego komentarza. W innym przypadku oglądalność danego filmu spada do 30 min, przy odcinkach 20 min (czasami misje, gdy są długie jak ostatnie można dzielić na kilka odcinków) oglądalność jest mniej więcej na poziomie 70-80% przy dobrze prowadzonej grze (najlepsze statystyki są przy nagraniach do 6 min, ale takie nie wchodzą w grę przy let's playach).
    11. W przypadku błędów/pomyłek warto nagrać dany fragment dźwięku ponownie (dlatego też warto nagrywać dźwięk z gry i mikrofonu osobno)
    12. Brak ikonek/miniaturek (1-18) - na kanale OWN będzie można je dodawać, więc to nie problem zmienić
    13. Research, research i jeszcze raz research (byle nie na gry-online) :P. Stucuk nie stworzył edytora - ale zdarza się nawet najlepszym (patrz nagranie Roja) :P. (odc. 6)
Dragon5fly
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Wed Dec 18, 2013 11:35 pm
Location: Hrubieszów
Contact:

Re: Cele projektu

Post by Dragon5fly »

Doceniam każdy komentarz i każdy szczegół jaki mi może pomóc udoskonalić mój kanał, co do czasu, cóż, jestem w klasie maturalnej więc przed maturami jakoś ciężko będzie konkretnie stałe godziny mi znaleźć, kiedy mogę, wtedy jestem. Także chętny jestem do nagrywania różnorodnych rzeczy, tu kwestia ugadania szczegółów. Nie będe tu odnosił się do każdego twojego punktu, ale powiem tylko że postaram się zrobić co w mojej mocy by jakoś te materiały poprawić, co do Intra i Outra, cóż niestety go nie posiadam, bo poprostu moje znajomości nie są na tyle rozległe by mi się udało coś wymyśleć,a mi brak inwencji twórczej dopasowanej do wolnego czasu by coś samemu w Camtasii zrobić. Ogólnie dzięki wielkie że ktoś swoim obiektywnym okiem mi to ocenił, mam nadzieję że uda mi się to poprawić.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Cele projektu

Post by Serpent »

No no :lol:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Cele projektu

Post by zoNE »

Intro i Outro może Ci zapewnić prawdopodobnie Antitheus, jeżeli czas mu pozwoli, bo już jedną propozycję intra składał i pisał, że będzie się brał w wolnym czasie za nową. Więc na naszym kanale miałbyś to już prawdopodobnie z głowy, tylko musiałbyś z nim porozmawiać.

Podaj mi swoje GG na PW, to omówimy szczegóły może.
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Cele projektu

Post by Siwson »

Jest jakiś plan wydarzeń? Co robimy od a do z punktach i podział kto się danym podpunktem zajmuje ?
Thanks, biacz.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Cele projektu

Post by zoNE »

A możesz już nagrywać? Jeżeli tak, to podaj mi na PW swoje GG, będzie się łatwiej dogadać.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Cele projektu

Post by Antitheus »

Podeślę Wam to, co zrobiłem w wolnym czasie (intro i outro). Muszę nanieść ostatnie poprawki.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Cele projektu

Post by Mari »

W zasadzie to chciałem zapytać czy są jakieś ograniczenia w sensie czy muszę koniecznie nagrywać filmiki z multi czy mogą być to też jakieś ciekawe ujęcia(i nie tylko) z gier single player oraz modów?
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Cele projektu

Post by zoNE »

Tematyka dowolna związana z OW, im bardziej kreatywna tym lepiej.
Dragon5fly
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Wed Dec 18, 2013 11:35 pm
Location: Hrubieszów
Contact:

Re: Cele projektu

Post by Dragon5fly »

No Serpent, bądź ze mnie dumny, wspinam się >D
A co do projektu, to już wcześniej miałem zakończoną kampanie Amerykanów po stronie przymierza, ale jak mi podrzucisz Antitheus intro i outro, to w pozostałych kampaniach już będe je umieszczał.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Cele projektu

Post by Antitheus »

Najpierw muszę je zrobić :)

tj. jeśli Ci się podoba to testowe intro, możesz jak najbardziej go używać.
Thor1507
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 13
Joined: Wed May 30, 2012 9:55 am

Re: Cele projektu

Post by Thor1507 »

Pewnie jestem spóźniony ale ja też mogę nagrywać. Już kilka filmów na youtube przesłałem
oczywiście nie są w super jakości ale jak bym nad tym popracował to zrobiłbym coś lepszego
proszę zobaczcie http://www.youtube.com/channel/UCc51bB_ ... hQQ/videos
Last edited by Thor1507 on Wed Jan 22, 2014 4:12 pm, edited 1 time in total.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Cele projektu

Post by zoNE »

Proponuję poprawić link do profilu powyżej. Do linku "Mój kanał", a nie "Moje wideo", gdyż ten link prowadzi tylko do nagrań zalogowanego użytkownika.
Post Reply