Plan wydawniczy

Forum poświęcone naszemu kanałowi na YouTube.
Post Reply
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Z tego, co wywnioskowałem z poprzedniego tematu aktualnie $ushiWIR i Serpent zaproponowali swoją współpracę przy tworzeniu tego kanału, dwie osoby to dopiero początek, dlatego proszę o zgłaszanie się również innych osób do tej inicjatywy, a na 100% stworzymy coś godnego uwagi, co pozytywnie wpłynie na promocję gry.

Sam też w miarę czasu w wolnych chwilach będę tworzył materiały na kanał oraz będę się zajmował jego wyglądem i promocją.

@$ushiWIR i Serpent - prosiłbym Was o wypowiedzenie się, jak widzicie rozwój tego kanału oraz na kiedy bylibyście w stanie stworzyć swoje pierwsze materiały - a może już coś macie? Jeżeli ktoś by chciał dołączyć do projektu proszę o pisanie w tym temacie.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by Serpent »

Mogę zrobić filmik z dziedziny modowania jednak chciałbym żeby ludzie powiedzieli dokładnie czego ten filmik ma dotyczyć, z czym mają największe problemy. Potem można byłoby pomyśleć o kolejnych wideo.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Plan wydawniczy

Post by Anarchy »

Przecież to ma być promocja gry, a nie filmiki dla modderów. Już sobie to wyobrażam: "o, jakie możliwości modderskie są w tej grze! Muszę w nią zagrać!":P
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

@Anarchy - owszem, ale takie materiały też by mogły się przydać w międzyczasie. A dobrze zrobiony materiał szkoleniowy też może zachęcić.

Myślę, że jakbyś chciał zrobić taką sesję szkoleniową z SAILa, to mógłbyś się nieco wzorować na naszych nagraniach szkoleniowych: http://virtualstudy.pro/ - oczywiście te na YT by nie były takie długie.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Plan wydawniczy

Post by Anarchy »

Nie twierdzę, że pomysł jest zły. Ale założeniem projektu jest zupełnie co innego i póki co należy się skupić na przyciągnięciu ludzi, żeby ktokolwiek mógł te filmiki w ogóle oglądać...
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by Serpent »

Więc jak rozpromować OW? Robiąc gameplaye których jest już kilkanaście na yt?

To o modowaniu to moja propozycja co mogę zrobić, nie mam innego pomysłu.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Możesz np. zająć się też modami, tj. recenzjami modów od strony gracza i strony technicznej.
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by Siwson »

A nie lepiej zrobić coś w rodzaju "The best of Original-war.net" ?

Wysłanie masowo maili bądź pw do użytkowników z informacją, że każdy może znaleźć się na filmiku, który będzie tworzony z "waszych nagrań". Użytkownicy mogą nagrywać na programach typu xfire albo xsplit, bądź cokolwiek innego. Zainteresowany może wyciąć samemu jakiś niesamowity lub po prostu dobry fragment gry, albo napisać w wiadomości od której minuty do której i Ja to mogę pociąć, złożyć, dodać efekty, muzykę itd. Według mnie znacznie to przyspieszyć (mam na myśli rozgrywkę, filmik), ale to już kwestie techniczne.

Reasumując - Kto chce ten nagrywa swoją rozgrywkę i może wydarzy się coś wartego uwagi. Myślę, że nawet jak wyprodukuje ktoś 20 czołgów i napiera na przeciwnika to jest na co popatrzeć.

Mam jeszcze kilka pomysłów odnośnie tego jak mógłby wyglądać film promujacy, ale to innym razem.

Mam wrażenie, że napisałem za dużo, chaotycznie i może ktoś po drodze stracić wątek, (ta robota mnie wykończy) dlatego z góry przepraszam za spowodowania zawrotów głowy i chęci sięgnięcia po papierosa. Zdrowia ludziska.
Thanks, biacz.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by $ushiWIR »

Z tego co się orientuje na polskim YT (nie wiem jak na zagranicznym) na 3-4 kanałach są pełne gameplaye z OW + chyba 2 na których jest o parę misji.

Plan według mnie:
- introdukcja, opowiedzenie o grze, jej historii, odwołania, czasie w jakim ją stworzono
- poinstruować o stronie, pokazać ją, forum oficjalne OWS również
- nagrać pełny gameplay z komentarzem, pokazać z czym się je OW, do misji pokazywać tipy, jak je przychodzić najlepiej (nie najszybciej, można się również pobawić w misjach [co trwają potem po 2-3h jedna))
- przedstawić grę na multi, zasady, walki (jak wytrzyma synchra to i gameplay z multi :D)
- nefarem na swoim kanale na YT ma kilka poradników kwestii modowania - myśli że poradniki do podstaw (dział jakby "podstawy modowania"), proste funkcje, komenty, zaprezentowanie jak to działa
- potem z tym z czym ludzie mają problem (tu nie działa funkcja, tu mam pomysł zrobić tak i tak ale na forum nie ma odp itd itp) przedstawić im co mają zrobić
- gdy takie proste rzeczy się ogarnie, można zaprezentować modyfikacje, pełne przede wszystkim, mające coś w sobie (fabuła, długość itp) i przy okazji pokazać jak je przejść ;)

To są według mnie najważniejsze priorytety, czyli w skrócie wszystko od kuchni, Nasze podwórko, prezentacja gry i WASZE DLC do niej :D

Jako poboczne, ale również ważne:
- przedstawić dawne klany, ich składy, struktury
- ludzie, którzy kiedyś jak i dziś rządzili na scenie OW
- wspominki z dawnych lat, jak to tętniło życiem (niestety potem zaczęło podupadać)

Gdy będziemy mieli 1/3 planu, napisać do YT'berów, którzy z pewnością by siezgodzili na pomoc - przede wszystkim Rojo i Rock którzy mają odpowiednio 1 i 3 miejsce na Polskim YT pod względem wyświetleń filmów (2 jest Gimper ale on to będzie mieć w du**e) i pisanie do dobrych, sprawdzonych portali, na ich forach tworzenie wątków promocyjnych kanału itp.

Jeśli chodzi o mój czas - przede wszystkim potrzebny byłby mi sprzęt do tego, który za 2-3 miechy MOŻE bym miał więc gameplaye, mody mógłbym spokojnie ogarnąć od strony gameplayu.

Przede wszystkim byłaby również potrzebna osoba, która od sprawy logistyczno-reklamowej trzymała kontakt i miała rękę na podanych stronach, forach, monitorowała i odpowiadała jak i również na YT żeby to scalać ciągle

Trochę się bawię grafiką (po mojej szkole to więcej grałem w NBA i PES'a na lekcjach niż robiliśmy grafikę i programowaliśmy), wiec grafikę na YT spokojnie bym ogarnął ;) również dziennie oglądam YT (moja telewizja, content którym się interesuję) więc mógłbym zajmować się kanałem na YT.

Można również porozmawiać z obcojęzycznym community którzy też mogliby to wszystko wesprzeć.

Jeśli nie byłoby problemów z prawami autorskimi itd można by podpiąć kanał na YT pod konto AdSense z OWN - partnerstwo to trochę więcej możliwości ;)



Rozpisałem się trochę, czekamy na inne pomysły :D


EDIT1:
Siwson wrote:A nie lepiej zrobić coś w rodzaju "The best of Original-war.net" ?

Wysłanie masowo maili bądź pw do użytkowników z informacją, że każdy może znaleźć się na filmiku, który będzie tworzony z "waszych nagrań". Użytkownicy mogą nagrywać na programach typu xfire albo xsplit, bądź cokolwiek innego. Zainteresowany może wyciąć samemu jakiś niesamowity lub po prostu dobry fragment gry, albo napisać w wiadomości od której minuty do której i Ja to mogę pociąć, złożyć, dodać efekty, muzykę itd. Według mnie znacznie to przyspieszyć (mam na myśli rozgrywkę, filmik), ale to już kwestie techniczne.
ważna też będzie jakość filmów, a nie każdy ma sprzęt i zrobi to tak, jakby jedna osoba która trzymała poziom i jakość nagrań, a the best of można robić z multi bo singiel zna się na pamięć ;) a jeśli potrafisz dobrze obrabiać filmy i bawisz się tym i wychodzi jakościowo równo i fajnie to możesz się przydać :D zdrowia ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Siwson wrote:, dodać efekty, muzykę itd.
Pamiętaj, że to musi być zgodne z prawami autorskimi i musi być muzyka do której mamy prawa. Nie skopiowana płyta Madonny.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by Serpent »

zoNE wrote:
Siwson wrote:, dodać efekty, muzykę itd.
Pamiętaj, że to musi być zgodne z prawami autorskimi i musi to być muzyka do której mamy prawa. Nie skopiowana płyta Madonny.
Czyli nie można użyć muzyki z gry?
zoNE wrote:Możesz np. zająć się też modami, tj. recenzjami modów od strony gracza i strony technicznej.
Sory ale trochę mało jest konkretnych modów do recenzowania.

Póki co liczę na arhn.eu.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by Siwson »

zoNE wrote:
Siwson wrote:, dodać efekty, muzykę itd.
Pamiętaj, że to musi być zgodne z prawami autorskimi i musi to być muzyka do której mamy prawa. Nie skopiowana płyta Madonny.
Zajmuję się realizacją i produkcją muzyczną, także muzyka, która by się znalazła na filmiku zostałaby stworzona przeze mnie, dodatkowo poprosiłbym kilku znajomych, którzy tworzą coś mocniejszego o podrzucenie kilku nagrań nadających się. Także no stress, wystawiam faktury VAT.
Thanks, biacz.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Siwson wrote:
zoNE wrote:
Siwson wrote:, dodać efekty, muzykę itd.
Pamiętaj, że to musi być zgodne z prawami autorskimi i musi to być muzyka do której mamy prawa. Nie skopiowana płyta Madonny.
Zajmuję się realizacją i produkcją muzyczną, także muzyka, która by się znalazła na filmiku zostałaby stworzona przeze mnie, dodatkowo poprosiłbym kilku znajomych, którzy tworzą coś mocniejszego o podrzucenie kilku nagrań nadających się. Także no stress, wystawiam faktury VAT.
Takie podejście mi się podoba.

Co do samego zadbania o kanał i pomocy technicznej w składaniu nagrań, to też mogę pomóc w miarę możliwości czasowych. Kanałem będę się ja zajmował, więc tutaj nikogo nie obciążam.

Kanał będzie podpięty do partnera, więc będą miniaturki itd. Dlatego też ważne jest, aby wszystko było zgodnie z prawem, bo wtedy my odpowiadamy za to prawnie.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by $ushiWIR »

@Serpent, jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową z gry, to jeśli jest grana podczas gry - ok, nie ma problemu, ale jak ją wykorzystasz do innego filmiku to musisz mieć na nią osobny "papierek", zgodę na to. Ci co mają partnerów lub są w sieciach partnerskich mają o tyle łatwiej, że firmy które im nadają tytuł partnera sami się tym wszystkim zajmują :)

@Siwson - pamiętaj o próbkach, samplach itd bo filtry YT to mogą wykryć i też się doczepią z roszczeniami ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

$ushiWIR wrote:@Serpent, jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową z gry, to jeśli jest grana podczas gry - ok, nie ma problemu, ale jak ją wykorzystasz do innego filmiku to musisz mieć na nią osobny "papierek", zgodę na to. Ci co mają partnerów lub są w sieciach partnerskich mają o tyle łatwiej, że firmy które im nadają tytuł partnera sami się tym wszystkim zajmują :)
Niestety, my będziemy mieli tylko partnerstwo z Google, nie z osobnym pośrednikiem. Dlatego trzeba większą uwagę zwracać na prawa autorskie, bo tam lubią banować kanały itd.
Post Reply