Plan wydawniczy

Forum poświęcone naszemu kanałowi na YouTube.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Spoko, do września pewnie scena nie zginie.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Plan wydawniczy

Post by Marcinszabla »

zoNE wrote:Nie wiem, zależy jaki jest poziom generowanych szumów i czy nie wycisza za bardzo dźwięku oraz czy go nie zniekształca. Bo to może być tragiczne dla uszu. Czasami trafiają się całkiem znośne tanie mikrofony, więc trzeba by było potestować. Może nagraj jakieś demo audio?
Wrócę do tematu mikrofonu. Chyba w AudaCity da się dostosowywać nagrywanie dźwięku do jakości mikrofonu (nie wiem o co dokładnie chodzi). Tak baj de łej znalazłem niedawno w sklepie z RTV i AGD mikrofon za 20 zł. Mógłby być na początek?
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by $ushiWIR »

Marcinszabla wrote:Wrócę do tematu mikrofonu. Chyba w AudaCity da się dostosowywać nagrywanie dźwięku do jakości mikrofonu (nie wiem o co dokładnie chodzi). Tak baj de łej znalazłem niedawno w sklepie z RTV i AGD mikrofon za 20 zł. Mógłby być na początek?
znam audacity od podstaw nie ma tam czegoś takiego, gdybyś mógł dostosować mikrofon do aplikacji, to po co wzmacniacze, miksery i inne pierdoły?
mam ten sam mikrofon, na takim samym nagrywa Mikołaj z FreakyGamerzz (YT) i umie on zrobić czysty dźwięk, ja też - dobre ustawienia i pomieszczenie ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Marcinszabla wrote:Tak baj de łej znalazłem niedawno w sklepie z RTV i AGD mikrofon za 20 zł. Mógłby być na początek?
Zrób małe demo w mp3/wav, to się przekonamy.

Co do AC, to da się nieco wyczyścić dźwięk, ale cudów nie zawsze można się spodziewać, ale to już po a nie przed nagrywaniem :P.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Plan wydawniczy

Post by Mart »

Cóż ja zrobiłem małe demo z takiego gówienka co było razem z kamerką internetową i wyszło całkiem dobrze.

http://www23.zippyshare.com/v/66150489/file.html

PS. Bezpośredni odtwarzacz na stronie obniża jakość nagrania, więc lepiej sobie ściągnąć na dysk i dopiero później odtworzyć by poznać pełną jakość. Jak na takie coś nie jest źle, dodam tylko, że bawiłem się trochę w ustawienie czułości mikrofonu i nic więcej nie kombinowałem.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Plan wydawniczy

Post by Marcinszabla »

W sumie w ostateczności można by wkleić dźwięk takiej jakości do filmu.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Nie ma szumów, przesterów, ani mechanicznego dźwięku, więc myślę, że starczy. Spróbuj tylko odsunąć nieco od siebie mikrofon, obniż głośność ścieżki o jakieś 10%, ociepl nieco dźwięk (byle nie za dużo) i powinno być ok.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Ok mamy już połowę miesiąca a tu cisza, coś się tworzy?
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by $ushiWIR »

jestem w trakcie pisania transkrypcji pomagając przy okazji 2 kolegą w projektach i świeżo co pracę znalazłem + treningi - więc jeszcze trochę mi to zajmie ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by Siwson »

Złapać mnie już można bez problemu, ale czekam na wypłate :D
Thanks, biacz.
User avatar
mattin111
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 280
Joined: Wed Jun 23, 2010 4:02 pm

Re: Plan wydawniczy

Post by mattin111 »

Mam tutaj pare groszy w szafce. Moge ci przyslac. Podal PW Adres.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Plan wydawniczy

Post by Marcinszabla »

U mnie zmienić internet, kupić mikrofon oraz pościągać kilka programów i zacznę nagrywać na swój kanał. Różnie to może potrwać, ale Scena nie zginie do tego czasu. Jak będzie trzeba to i zrobimy oficjalny kanał community, na który też mogę coś nagrać, a jak osiągnę stu widzów u siebie, to go tam polecę .Sto subskrypcji zdobyć może też odrobinę potrwać - nikt nie mówi, że wybicie się na YT jest łatwe, ale przy nagrywaniu różnych gier i łudzie szczęścia przynajmniej to zyskam.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by zoNE »

Miesiąc się kończy, a tutaj brak życia. Coś czuję, że to umiera zanim powstało. Got nie kontaktował się też z czatem.
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by Gothuk »

Got nie ma czasu na zabawy z chatem - praca, studia i zalegle projekty.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Plan wydawniczy

Post by $ushiWIR »

2 prace, treningi i sędziowanie - ale regularnie dopisuje strofy i już mic lepszy kupiony ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Post Reply