Plan wydawniczy - wydzielone

Forum poświęcone naszemu kanałowi na YouTube.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by zoNE »

Ogólnie, ile dałeś za tego Razera? Jeżeli 130zł to mam nadzieję, że słuchawki mają przynajmniej jako tako znośną jakość dźwięku. Jeżeli kupiłeś je z powodu mikrofonu, to lepiej było wydać tę kasę na jakiś osobny mikrofon, bo strasznie trzeszczy.

Co do nagrania, to zmień tępo mowy na nieco wolniejsze, nie akcentuj tak końcówek (bo chyba 2 razy to wyczułem), ścisz głośność nagrywania (aby się pozbyć przesterów) i może nieco się poprawi. Szumów ogólnie nie ma, jak to ze słuchawkowymi mikrofonami bywa, bo ich czułość jest bardzo niska, więc programowo jedyne co, to możesz tutaj lekko podbić bass - jednak nie tak, aby zmienić głos, bo nie do tego to służy, a na dobrym sprzęcie jeszcze bardziej pogorszy to odsłuch, bo wszystkie trzaski i niedokładności będą jeszcze bardziej uwypuklone, więc tutaj bym z tym nie szalał, a nawet nie polecał jeżeli uda Ci się jakoś wyczyścić dźwięk zmniejszając głośność odbioru (myślę, że tak do 70/80%).
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by Marcinszabla »

Jakby ktoś chciał wiedzieć, mój sprzęt to Creative Fatality. Słuchawki tak btw. sprawują się dobrze, a mikrofony występują chyba na rynku jeszcze gorsze.

http://www53.zippyshare.com/v/91864360/file.html
Dałem głośność odsłuchu na 70%, a nagrania 50%, basu nie regulowałem. Wolniej mówiłem, tylko nie zwróciłem uwagi na akcentowanie końcówek.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by Szymiew »

Wg mnie pierwsza próbka była lepsza i bardziej naturalna. Tu jesteś jakiś taki... zmulony :) To spowolnienie może się nadaje do audiobooków, ale do gameplayu czy wideorecenzji zdecydowanie bardziej pasuje rzeczowy i energiczny ton.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by zoNE »

Dynamika mowy nieco za wolne, co do jakości niestety jeden model słuchawek Creative się nieco wyróżnia - Creative Aurvana Live, ale to jedyne ich słuchawki, które nie są ich projektem. Oni jedynie dają logo i je produkują, a właściwie produkowali :P. Sprzęt był markowany logiem znanego gracza, dlatego się sprzedawał, ale mikrofon do nagrywania mają słaby niestety (no i w sumie nie do tego te słuchawki są) - tak, jak większość słuchawek dla graczy obojętnie jakiej firmy. Niestety problem będzie z usunięciem tych trzeszczeń, bo one niestety chyba są przyczyną sprzętową, ale możesz spróbować dać mikrofon wyżej - nad nos albo niżej, pod brodę, ewentualnie z boku. Tak, by nie "dmuchać" do niego ani nosem, ani ustami w czasie mówienia - to też może powodować podobne efekty.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by Serpent »

Jaki zatem sprzęt polecasz Panie Danielu? :D

PS: Tak wiem wiem o tej stronie:
https://danielgabrys.eu/polecane-mikrof ... e-cenowym/

Ale może pojawiły się jakieś nowości ;)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by zoNE »

Zależy czego szukasz - mikrofon pojemnościowy, dynamiczny, komputerowy, ze słuchawkami (tego ostatniego się nie poleca, lepiej kupić osobno, bo nawet do najlepszych słuchawek często wrzucają tani mikro). Ale w tej kategorii zbytnio się niewiele zmienia zwykle, jak coś jest dobre, to jest dobre. Jedynie wychodzą nowe modele, które mają podobną jakość do tych, co wypisane w artykule, który podałeś. W przypadku komputerowych mikrofonów, to różnie bywa, bo tego jest taka masa i tak szybko schodzą z rynku. Nie są w stanie się dobre modele długo utrzymać - tak, jak wymieniony w artykule Logitech, bo w tej kategorii cenowej i jakościowej ludzie biorą zwykle co popadnie i nie patrzą na jakość, więc jak jakiś okazuje się nieco lepszy, to znika w tłumie i nikt o nim nie słyszy.

Jeżeli już się szuka słuchawek, to lepiej bez mikrofonu (np. w niskiej kategorii cenowej wspomniane wyżej Creative Aurvana Live są w podobnej cenie do Fatality, a są lepsze - tyle tylko, że nie mają mikrofonu), w wyższej kategorii cenowej mogę polecić np. produkty firmy Audio-Technica - mają modele za koło 350zł wysokiej jakości, czy też wyższej półki Sennheiser (koszt koło 600zł i mają wiele modeli w tej cenie do 600zł, które przebijają całą konkurencję do koło 1500zł), wyżej zaczynają się już typowe studyjne (ale to już pod zupełnie inne złącza no i wymagają przedwzmacniaczy). Warto też dobrać sprzęt audio do karty dźwiękowej jaką się posiada, bo jak posiada się słabą kartę dźwiękową (poniżej 600zł), to nie ma sensu ładować w słuchawki za 600zł (ewentualnie jest kilka modeli kart starszych - już nie są w produkcji, za około 300zł, które dają radę i da się je jeszcze dostać), bo takie słuchawki uwypuklają dźwięk, nie tylko ten dobry, ale i wszystkie niedoskonałości - dlatego na zintegrowanych kartach takie słuchawki będą grały gorzej niż beznadziejne Philipsy za 50zł. Wtedy lepiej część kasy przeznaczyć na kartę dźwiękową i część na słuchawki (300zł karta dźwiękowa, 300 słuchawki). Na zintegrowanej karcie dźwiękowej natomiast nie warto wydawać więcej niż koszt właśnie takich Aurvana Live (jeżeli nie chcemy w przyszłości kupić karty dźwiękowej) - do 200 zł były i są najlepsze na rynku. Ale to tylko dlatego, że to projekt zupełnie innej firmy a nie Creative, bo Creative nawet przy głośnikach za ponad 1000zł masz plastik, a jak się wydaje tyle na sprzęt, to już się chce przynajmniej, aby nie trzeszczały - przy plastiku niestety tego nie unikniesz, tylko głośniej puścisz głośniki i trzeszczy. Ewentualnie można próbować ściągać z Hong Kongu Audio-Technica ATH-T500 za około 250zł (taniej o 100zł niż normalnie na rynku), ale trzeba uważać na podrabiane wersje. Sam mikrofon też jest zależny od karty dźwiękowej i trzeszczenia jak wyżej też mogą być wywołane kartą dźwiękową nawet (acz w niewielu przypadkach), jeżeli się nie ma nic poza zintegrowaną, to lepiej kupić mikrofon USB z wbudowaną kartą dźwiękową (ale nie taką za 5zł, bo i takie się widuje na Allegro czy u Chińczyka). To jest temat rzeka, dlatego trudno tak ogólnikowo coś mówić.

Co do samych nowości, to aż tak ich nie śledzę :P.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by Marcinszabla »

http://www.youtube.com/watch?v=oOXOT03_eHc

Niedługo coś z OW'a będzie.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by Serpent »

Widzę że ogarnąłeś mikro ;)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by Marcinszabla »

Tutaj podzięka należy się ZonE'owi. W sumie, kiedy Wam zapodam pierwszy filmik z OW to zmienicie kolorek nicku ? :lol:
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by zoNE »

Jasne, jeżeli będziesz nagrywał na nasz kanał zostaniesz automatycznie dodany do grupy.
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Plan wydawniczy - wydzielone

Post by Marcinszabla »

Mam trochę zajęte dni przez robione przeze mnie prawko, więc nie mogłem nagrać na kanał OWnetu. Dam tylko linka do pierwszego odcinka mojej głównej serii. https://www.youtube.com/watch?v=JQifnI6 ... wf6Ofs-wAw

Dalej już nie będę przesyłał moich produkcji przez to forum.

edit : No chyba że z OWnetowego kanału.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
Post Reply