Wydzielone: SzachMOD

Tematy zbędne, ale zbyt dobre by je usunąć znajdują się tutaj.

Topic author
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North

Wydzielone: SzachMOD

Post by Antitheus » Mon Jun 08, 2015 6:02 pm

// Jednak wydzieliłem temat z wątku Na Tropie MacMillana, gdyż projekt wzbudza zbyt wielkie zainteresowanie - a nie chcemy przecież wspierać offtopu. W temacie tym można śmiało komentować Wasz progres w modzie (jeśli w ogóle ktoś załapał na czym polega system i się tego podjął), jak i rozmawiać na tematy związane z projektowaniem poziomów w waszych modach tak, by nie przypominały SzachMOD. //

Korzystając z aktualnie poruszonego w temacie wątku, pragnę zaprezentować Wam moje najnowsze mini-dzieło - przy nim inne mody wydają się być dziecinnie proste:

SzachMOD
Najtrudniejszy mod świata
Mod wymaga przejścia kampanii na mistrzu strategii, z trzema medalami w każdej misji, co najmniej trzy razy - bez używania pausy. Odrobina dyscypliny i powinniscie dać radę go ukończyć.

Polecam :)
PS. wytrwałość, cierpliwość i dobra pamięć kluczem do sukcesu. I tak, to prawdziwy mod.
Jest to małe wyzwanie dla Waszych umiejętności projektowania poziomów.
Zadanie: Znajdźcie lub wymieńcie elementy, które trzeba wprowadzić by mod stał się on mniej irytujący dla gracza i w pełni grywalny,

© Antitheus - the proud author of famous GSA Wars & TBM

Ralf32
Soldier level 2
Soldier level 2

Re: Na Tropie MacMillana

Post by Ralf32 » Mon Jun 08, 2015 7:59 pm

Antitheus mod jest op zasługuje na własny temat tyle ode mnie :D

Wojciech
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland

Post by Wojciech » Mon Jun 08, 2015 8:03 pm

Najprostszy mod jaki wyszedł :D .Nic prostszego nie było Antitheus?O.O

kolega48
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by kolega48 » Mon Jun 08, 2015 8:07 pm

brak komentarza dla tego "moda" hehe strata czasu

Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic

Re: Wydzielone: SzachMOD

Post by Gravitr » Mon Jun 08, 2015 8:19 pm

Difficulty = Korean
played on easy
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)

Ashido
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland

Post by Ashido » Mon Jun 08, 2015 8:25 pm

Czekam na opinie Markoka, oraz jego wypowiedź w ile go przeszedł. [ironia]Na prawdę bardzo grywalny mod, poprawia trudność w grze której i tak tam brakuje przecież...[/ironia]

Topic author
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North

Post by Antitheus » Mon Jun 08, 2015 8:33 pm

Gravitr: piece of cake :)
Spoiler:
Image
There's still a right part of the road left to uncover for you :)

hidan
Soldier level 3
Soldier level 3

Post by hidan » Mon Jun 08, 2015 8:49 pm

Mod ciężki ale jak się ogarnie to jakoś idzie.
Podejścia:
Nie otwierać spoiler!!
Spoiler:
1. Dobra o co chodzi? To jakieś szachy, O.O bomba wtf.
2. Może tylko po białych.
3. No to po czarnych.
5. Też nie.
6. Mam jakąś kartkę?
7. no to jazda...
Wiele prób dalej
X.Jestem już prawie i bomba.
Po nie wiem ilu podejściach doszedłem do końca.
Fajna zabawa na 1,3 godziny.
Can't stop, can't stop the feet
Won't stop, won't stop the beat
And GO

Historia niedopowiedziana
2/20 - AM
6/20 - AR
3/20 - RU

Gravitr
Throwback Developer
Czech Republic

Post by Gravitr » Mon Jun 08, 2015 8:55 pm

Oh thanks
There's a download link for working Skirmish maps at the end! All what you have to do is follow this red line! :rulol:

// +1 :arhello: The ending is still better than in Mass Effect 3.
[MOD] Arabian History - 9 missions
Show post with download

[MOD] Vsevolod Mission - 4 pro missions
Show post with download

[MP-MOD] Throwback - over 35 new missions
Official site (+download)

Ralf32
Soldier level 2
Soldier level 2

Post by Ralf32 » Mon Jun 08, 2015 9:16 pm

Przydały by się ruchy jak figurami i podpowiedzi :D typu komunikaty haha :D

// Dobre! +1 za kreatywność.

Markok
Soldier level 6
Soldier level 6

Post by Markok » Mon Jun 08, 2015 10:00 pm

Hidan nie gadaj że naprawdę 1,3 godziny się dobrze bawiłeś i jeszcze masz czelność narzekać na mojego moda :D Ashido nie przeszedłem go i nawet nie próbuję bo jestem pewien że na końcu mapy nie czeka na mnie nic ciekawego, a w moim modzie przynajmniej "jest o co walczyć", w Hirołsach to się nazywa żądza krwii :)
Anti "pausę" to Ty miałeś jak widać od modowania (nie wspominając o lekcjach polskiego ale ich już raczej nie uświadczymy, więc olać to :)), mistrzostwo osiągnąłbyś przez porobienie "pól minowych" na całej mapie i randomowe ich aktywowanie po każdym restarcie, to nie żart, to Akademia Markoka :D
A co do zadania domowego, to przydałyby się jakieś kamienie oznaczające "pola minowe" chociaż miejscami, no i nie wiem dla czego ktoś wyciął ZOMBIE MAŁPY stojące nam na drodze, przynajmniej jedna na każde pole :P
I dlaczego Creative dostał moją zasłużoną rolę.. przecież już u Ciebie występował gościnnie, chociaż daj mi mu coś na początku misji powiedzieć przez radio..
(przy trzecim modzie z Blackmenem zapowiada się wydanie całej trylogii w jednym fanpaku) :arhello:
// W modzie nie ma żadnych "pól minowych" lub "randomowego odpalania". Mod jest w 100% do przejścia - ba! Jest kompletny. Idąc zgodnie z Twoim tokiem rozumowania z innego tematu, jesteś pro-gamerem, więc powinieneś to wyczuć. Fajnie jest, domyślać się intencji autora i mierzyć się z absurdalnymi zadaniami, prawda? Polecam również wrócić na lekcje polskiego, czy czegokolwiek, co tam miałeś i dowiedzieć się, jakie reguły stosować można przy zapożyczeniach z języka łacińskiego. Jeśli chcesz się "czepiać", przynajmniej wyczuj dobry moment i miej mocne podstawy. Nienawidzę pieprzenia, dlatego też to przemilczę.
Toż to prosta alegoria - jak można tego nie zrozumieć? Otóż śpieszę z tłumaczeniem: jeśli nie zaplanujesz misji; jeśli nie zamieścisz pewnych informacji lub wskazówek - dla większości nie-sadystycznych graczy stanie się on niegrywalny. I nie dlatego, że jest elitarny i so cool lecz dlatego, że brakuje mu elementarnej składni technicznej. Btw, w modzie nie występuje również żaden Creative.
Spoiler:
Image
//

Ralf32
Soldier level 2
Soldier level 2

Post by Ralf32 » Mon Jun 08, 2015 11:37 pm

Nie ma to jak pomyśleć sobie że jeśli ktoś próbuję dać Ci lekcję to jest twoim wrogiem...

PS1: Zaraz pewnie będzie coś w stylu mogę robić sobie moda tylko dla Siebie.
PS2: Jeśli robisz coś to myśl żeby zrobić to jak najlepiej.

hidan
Soldier level 3
Soldier level 3

Post by hidan » Tue Jun 09, 2015 5:55 am

@Markok Akurat bardzo lubię gry labiryntowe i pochodne. A co do narzekania na NTM (chyba) to nie narzekałem (chyba) bo narazie w niego nie grałem. Czy może chodzi ci o innego moda?
Ten mod jest do przejścia jak ma się metodę selekcji pól.
Can't stop, can't stop the feet
Won't stop, won't stop the beat
And GO

Historia niedopowiedziana
2/20 - AM
6/20 - AR
3/20 - RU

Markok
Soldier level 6
Soldier level 6

Post by Markok » Tue Jun 09, 2015 8:16 am

God Almighty! Przecież pola minowe i randomowe odpalanie to mój jak widać kiepski żart, a jak Boga kocham nigdy nie widziałem przez całe życie w Polsce słowa "pausa" tylko PAUZA, ale jeszcze to można przemilczeć wiedząc że jesteś naprawdę dobry z angla więc mogło Ci się pomieszać, ale ja tego pieprzenia nie przemilczę i wprost strzelę facepalma 3x większego od Twojego + drugi za Creative=Blackmen(10x większy...), nie rozumiem, na yt miło się z Tobą gadało, a odkąd tu na forum się wypowiadam, Ty jakbyś dostał okresu, aż się zaczyna żałować że się moda wydało (i że w Polsce niektórzy nie mieli stuprocentowego dostępu do nauki..)
Hidan faktycznie, przepraszam za pomyłkę, to przez Twój kolorowy podpis, wszędzie go widzę hehe.

// Skończ już pi****yć te bzdury - pięknie proszę bo tylko o to mi tu chodzi. Nic mi się nie pomieszało; piszę o terminologii łacińskiej i jej występowaniu w języku polskim - a ty wychodzisz mi tu z angielskim. PAUSA (-ae) to słowo o etymologii łacińskiej. I dokładnie tak samo słuchasz innych argumentów: kiedy ktoś zwraca na coś Ci uwagę, przepuszczasz jego słowa przez wielką maszynę bullshitu tak, żeby nie zrozumieć sensu jego wypowiedzi, a jego słowa odebrać jako atak na swoją osobę lub swoją pracę. Nikt tu Cię nie atakuje, nikt tu Cię nie gani - rób co uważasz, lecz zacznij czytać ze zrozumieniem i nabierz dystansu do świata bo bez tego nie dasz sobie rady w ciężkim życiu. Ze mną zawsze się miło gada, zawsze jestem chętny do pomocy - one way or another. Tylko gorzej, kiedy ktoś Twoje dobre chęci odbiera jako ciągłe "bombardowanie" jego osoby :)

I jak już mówiłem Blackmen z moda != Creative. Gdybym chciał w modzie postać Creative'a, zapytałbym go o zgodę. Choć można to z drugiej strony ująć tak, że Blackmen nie mógł się doczekać nowych modów, a teraz mody nie mogą się doczekać Blackmena.

Gorki16
Soldier level 5
Soldier level 5

Post by Gorki16 » Tue Jun 09, 2015 9:40 am

@Markok:
1.Pouczasz kogoś o pisowni, samemu nie pisząc poprawnie.
2.W Twoim modzie brakuje ważnych kwestii technicznych.
3.Tak, Creative=Blackmen. Próbujesz mu dorównać swoimi wypowiedziami? Nic tylko czekać na odkopywanie starych tematów przez Ciebie.

@Anti:

Krótka recenzja moda:
Interesujące podejście do tematu modów.

Pozdrawiam :)

Locked