Wszystko o start.txt

Moderador: Nitek

User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Mensajes: 999
Registrado: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contactar:

Wszystko o start.txt

Post por Nitek »

Najpierw spójrzmy na JMM (źródło: OWS wiki)

JMM 1
DEFINE
NAME Macmillan
HUMAN 1 1 1
ATTR 11 11
SKILLS 3 2195 0 4582 0 24838 1 16776
LAST_MISSION 1
CHAR @ 110 0
RANDSEED 0
VOICE 101 GALLERY us 5
END_OF_DEFINE

Potrzebuję pomocy z poniższymi właściwościami. Wszystko inne jest już w 100% skończone.

1. Identyfikator
Musi zaczynać się literą i nie może zawierać żadnych spacji.

A co z innymi znakami? Co jest dozwolone, a co nie jest? W chwili obecnej OWMS zezwala na a-z, A-Z oraz 0-9. Gdy pierwszym znakiem jest liczba, również program pokaże gdzie jest błąd.

2. Identyfikator nazwy
Może być to identyfikator od imienia, które jest zdefiniowane w Texts/CharName.wri lub może być imieniem właściwym. W drugim przypadku trzeba użyć "" dookoła imienia jeżeli zawiera spację, np. "Terry Boot".

To samo pytanie: co jest dozwolone, a co nie jest? W chwili obecnej dozwolone jest wszystko (oprócz pustego pola lub samych spacji)

3. Wytrzymałość i szybkość
Na chwilę obecną program dopuszcza wartości od 4 do 20. Szybkość nie może być mniejsza niż 4, ponieważ bazooka obniża ją o 3 i nie wiem jak gra na to zareaguje. Wydaję mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie 4-100 dla szybkości i 1-100 dla wytrzymałości. Jeżeli ktoś chce zrobić Najmana mającego 100 szybkości w modzie, to powinienem zapewnić taką możliwość. Co o tym sądzicie?

4. Importance
Na chwilę obecną program pozwala na wartości od 0 do 200. Wydaje mi się, że nie ma jakiegokolwiek powodu, żeby to zwiększyć.

Głos
Muszę bardziej zgłębić się w temat, może nawet zrobić narzędzie do importowania własnych głosów. Na chwilę obecną wartość może mieć od 1 do 300.

Nazwa galerii oraz identyfikator twarzy
Wcześniej miałem opuszczaną listę (combobox) z każdą galerią (zarówno te z altarowskiej kampanii jak i tych w plikach moda). Zmieniłem to jednak na zwykłe pole tekstowe, gdzie użytkownik po prostu musi wpisać nazwę galerii. Przy 10+ galeriach (o co nie ciężko, bo standardowo jest chyba z 15 galerii) dużo szybciej było po prostu wpisać nazwę galerii.
Myślę nad zostawieniem pola tekstowego, ale z przyciskiem obok, który otworzy listę istniejących galerii (w opcjach moda będzie można wybrać które z altarowych galerii należy dodać do listy). Wydaje mi się, że to będzie najlepsza opcja. Co o tym sądzicie?
Responder