Misja Numer 13 - Amerykanie

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Raginis
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 19
Joined: Wed Mar 11, 2009 8:40 pm
Location: Danzig

Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Raginis »

Jestem ciekaw sposobu przejścia przez was tej misji na poziomie mistrz strategii. Kierowcy i poziom małp - prawie maks. Dodatkowo bomby samobieżne, mała ilość personelu i sporo rzeczy do wykonania.

Moje spostrzeżenia:
1) Sporo skrzynek ląduje na pustyni. Pewnym pomysłem jest oswojenie 2-3 małp do zbierania skrzynek na terminal.
2) Do zabicia Gorkiego wystarczą 3-4 pojazdy z podwójnym działem ( te co dostajemy na start) z załogą Bobby Brandon/Hugh/Peterson/Macmillan ( wszyscy jako mechanicy ).
W tym celu jedziemy w górę mapy. Za chwile powinien pojawić się Gorki. Blokujemy drogę pojazdami a potem gasimy gościa. Spokojnie da się to zrobić przed pierwszym atakiem arabów więc do pomocy można zabrać operatorów moździerza ( z poprzedniej misji kogoś macie z pewnością ) albo snajperów.
3) dobrym rozwiązaniem jest budowa laboratorium w ten sposób aby uniemożliwiało przejście do naszego złoża syberytu. Inaczej czeka nas przykra niespodzianka od naukowca.
4) obudowanie bazy labami skutkuje tym że arabowie nas nie atakują. Mamy mało miejsca ale można zbadać spokojnie wszystkie technologie i przygotować obronę
5) po nie dopuszczeniu naukowca do złoża otrzymujemy komunikat o konieczności ewakuacji personelu i odnalezienia drugiego złoża. Nic się nie dzieje prócz coraz silniejszych ataków arabskich
6) sposób na wyrzutnie rakiet to wyjście ludźmi z wieżyczek - chwila przerwy - powrót.
wyrzutnie będą bliżej nas i z pewnością damy sobie z nimi radę

I teraz najważniejsza kwestia - jak bronić się przed atakami. Próbowałem trzech miejsc ustawienia obrony.

a) w linii z odstępami niedaleko bazy - koszary + podwójne/ciężkie działa, wieżyczki manualne, ręczny dźwig ( Bobby)
b) na wzgórzu obok piaszczystego skrzyżowania koszary + podwójne działa/ciężkie działa, wieżyczki ręczne - przewaga komputerowych ( w tym wypadku potrzebujemy najlepszego inżyniera)
c) w górach obok drugiego złoża syberytu - nie zdążyłem dojśc do zaawansowanego etapu gdyż arabowie gniotą mnie w tym miejscu jak chcą

Na łatwym i średnim ta misja nie sprawia większych kłopotów jednak na najwyższym poziomie trudności gra jest bardzo ciekawa imo.
Porządny obywatel nie powinien wiedzieć dwóch rzeczy : jak się robi parówki i jak się uprawia politykę. - Otto von Bismarck
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Xero Rozbójca »

Po co zakładać takie tematy w ogóle?

-- ja przeszedłem tę misję z wielkim trudem, gdyż na Dowódcy broniłem się tylko jednymi koszarami z 3 ludzikami w środku jako żołnierze ;D
- przy złożu syberytu dobrze jest postawić jakiegoś snipa/żołnierza i stać nim aż do przyjścia naukowca.
- Gorkiego załatwiłem 2 podwójnymi działami(Bobby[mech], Macmillan[żołnierz]) no i 1 sniperem xD
- na pozycję obronną wybiorę następnym razem wzgórze na skrzyżowaniu xD
Na Mistrzu nie próbowałem przechodzić kampanii :disco:
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Serpent »

Ja cos powiem:
-Do obrony 5 pojazdów z najlepszymi mechami
-Do zbierania skrzynek styknie jeden ludzik z komorą , na pustyni jest dużo skrzynek
-Do pilnowania syba wystarczy jeden zołnierz (lub olac go i nie będzie trzeba budowac 2 kopalni na północy)
-Gorkiego można rozwalić pojazdami
-Wież nie radze budować
-Koszar też nie

No i tyle
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Woozi »

sierp dojebałeś ^^
tu się nie gada o poszukiwaczu tylko o mistrzu
5 pojazdów po rozpoczęciu budowy bomby nie ma szans z ~20 pojazdami legionu a poza tym jak chcesz budować bombę bez mechaników ^^

mój sposób:
Trzeba wybudować porządną linię obrony na środku koszary ze snajperem po bokach 2 ręczne wieże z hg i po 1 rakiecie komp, do tego 2 radary i 4 dzwigi komp. Bobby siedzi w HG gorkiego(najlepiej go snajperami) na starcie jak mamy moździerze to wsadzamy je do koszar.
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Antitheus »

Na mistrza zwykle starczają 3 dobrze rozlokowane bunkry i 1 koszary.
- jak niszczą nam bunkier wycofujesz się za linię do koszar
- Bobby cały czas jezdzi w laserze ew podwójnym hg (zależy co masz - do obrony polecam laser)
- Olewasz na początku północne złoże i od razu budujesz bazę na południu (ropzdrobnienie sił nie jest wskazane bo się nie wybronisz)
- Jednego snajpiera dajesz na wzniesienie (można tam wejść pojedynczym człowiekiem) i stamtąd bez prioblemu zabijasz gorkiego w hg (na najniższym poziomie jest najgorzej bo jedzie gathlingiem). Zabijasz też bez problemu 2 arabskich naukowców (bo na mistrzu schodza 2)
- Cały czas wypuszczasz kogoś w poszukiwaniu skrzynek (bo w rejonie mało pada) drogą okrężną, czyli taką, która nie będą jechały arabskie czołgi.
- Bombą wyjeżdzasz zaraz po tym jak arabowie przypuszczą atak i ich rozwalisz,

Edit: i byłbym zapomniał. Postarajcie się w bodajże 12 misji mieć paru amerykanów - moździeżowców. Znacznie ułatwi to nam obronę w 13 - jako że będziemy posiadali tą broń.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Serpent »

Woozi wrote:sierp dojebałeś ^^
tu się nie gada o poszukiwaczu tylko o mistrzu
5 pojazdów po rozpoczęciu budowy bomby nie ma szans z ~20 pojazdami legionu a poza tym jak chcesz budować bombę bez mechaników ^^

mój sposób:
Trzeba wybudować porządną linię obrony na środku koszary ze snajperem po bokach 2 ręczne wieże z hg i po 1 rakiecie komp, do tego 2 radary i 4 dzwigi komp. Bobby siedzi w HG gorkiego(najlepiej go snajperami) na starcie jak mamy moździerze to wsadzamy je do koszar.
Lol przeszedłem ta misje na mistrzu właśnie w ten sposób więc mi nie mów...
A co do budowy,wystarczy personel z laba do zbudowania bomby w fabryce
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Woozi »

obron się karabinami przed 4 bombami ~6 działami i 4 rakietami ....

Image

tak jest najlepiej nic praktycznie nie przejedzie co do bunkrów - są po to żeby bomby jechały środkiem i łatwo było można je zgasić
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Xero Rozbójca »

Ty to akurat odważnie się wybudowałeś ;D
Ja zawsze się obudowuję gdzie zaznaczyłem czerwoną linią(tylko jedne koszary :roll: )
Image
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Antitheus »

Budowa wieżyczek oczywiście ma swoje + bo znacznie zwiększa defensywę jednak z mojego punktu widzenia jest pewną głupotą i przedłuża tylko niepotrzebnie i tak już długa misję. Wystarczą czyste bunkry z snajperami i moździerzem ;]
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by $ushiWIR »

ja postawiam 4 koszary (2 z przodu do walki 2 z tyłu w razie zniszczenia jednych i ucieczkach do tych i dalsza walka) i przy złożu syberytu 3 wieżyczki z gatlingiem (:D) i na górę w prawo na tym skrawku znajduje się wieżyczka z radarem którego nie niszczą i wygrywam tak misje, mam spokój na froncie i za frontem :]
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Serpent »

LOL na co ci aż "3" Gatlingi na 1 naukowca??? ;P\

Ps:U mnie przykładowo jak gram to w tej misji mam bobiego brandona 10lvl mechy więc warto mieć przynajmniej 1 hg w bazie
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Xero Rozbójca »

Serpent wrote:LOL na co ci aż "3" Gatlingi na 1 naukowca??? ;P\

Ps:U mnie przykładowo jak gram to w tej misji mam bobiego brandona 10lvl mechy więc warto mieć przynajmniej 1 hg w bazie
Na mistrzu przychodzą bodajże dwaj naukowcy ^^

Zacznę przechodzić kampanię na mistrzu xD
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by $ushiWIR »

dla pewności i na wszelki wypadek hehe :D
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Woozi »

Serpent wrote:LOL na co ci aż "3" Gatlingi na 1 naukowca??? ;P\

Ps:U mnie przykładowo jak gram to w tej misji mam bobiego brandona 10lvl mechy więc warto mieć przynajmniej 1 hg w bazie
bobby bardziej się przyda w 15 na legion dlatego biorę Donaldson która ma 8 lvl ;)

co do naukowca to przychodzi 1 (nie wiem jak na północy) ja postawiłem lise ze sniperka i na 2 strzały ;)
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Misja Numer 13 - Amerykanie

Post by Serpent »

a co to za problem wskaże i tak oni będą w 15 misji :lol:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply