Zaawansowany System Wojen

Wszystko o graniu w OW w sieci.

Czy według ciebie potrzebna jest zmiana?

Nie, to bez sensu. Niech zostanie tak jak jest.
6
29%
Zmiany są potrzebne, ale nie te co ty zaproponowałeś.
5
24%
Tak, zdecydowanie potrzebne są zmiany. Popieram cię w 100%
10
48%
 
Total votes: 21

User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Zaawansowany System Wojen

Post by Incantatoris »

Po długim okresie nieaktywności tematu, czas odkopać go. Już dawno pogodziłem się z faktem, że pomysł nie przeszedł, ale.. Patrząc na ankiete dzisiaj, widzę, że większość właśnie chce zmian. Ba! nawet jest 1:1 głosów na "Nie" i na to, że mój pomysł się właśnie podoba. Paru wybrało opcję, że zmiany są potrzebne, ale inaczej to widzą. Myślę więc, że chyba warto jeszcze raz się nad tym zastanowić. Postanowiłem dodać parę zmian, likwidując to, co wam się nie podobało. Warto przypomnieć jak to w ogóle wygląda (dodam do tego małe FAQ):
*Klany nawzajem się atakuje! Przegrywa ten klan, w którym wszystkie walki zostaną wygrane (patrz 2 punkt)
* Ilość walk zależy od ilości członków – jeżeli klan A ma 6 członków, to musi być rozegrane 6 potyczek. To działa w drugą stronę. Obojętne kto będzie grał – mogą być te same osoby;
* W jednym dniu może być tylko 2 walki.Ich godziny ograniczają się od 16-21;
* Atakujący wybiera zasadę, czas i dzień potyczki;
* Po przegraniu wszystkich walk, zwycięzca decyduje o losie przegranym;
* Walka musi być zapowiedziana 24h wcześnie;
* Mapy dozwolone to: Baza Obcych, Babilon, Czterech chętnych, Góry;
* Zasady dowolne – nie ma wymaganego CW/CB
Podkreślone jest to, na co było najwięcej narzekań. Nadal uważam, iż nie powinno się tego zmieniać, ale cóż.. demokracja! Oto zastępniki (a dokładniej jeden):

Code: Select all

* O dacie i godzinie walki decyduje atakujący - w przypadku, jeżeli dla drugiego klanu nie pasowałaby godzina, to może przesunąć walkę. Dzień musi pozostać taki sam!
* W czasie świat (narodowych i katolickich), byłoby "zawieszenie broni" 
A teraz FAQ:
1. Ile wojna by trwała z takim systemem? Miesiąc, pół roku?
Nie, wojna by trwała nawet krócej niż dotyczas. Dlaczego? Ponieważ tu chodzi o to, że dwa klany atakują siebie nawzajem i który klan pierwszy wygra te walki (to zależy od liczby członków w drugim klanie) zwycięża. W tym przypadku, klany by chciały jak najszybciej to rozegrać, ponieważ czas by się liczył. Czym szybciej pokona swych przeciwników, tym większa szansa, że się wygra.
2. Po co tyle walk? To by się stawało monotonne przy ponad 6 walkach.
Cóż.. sam przecież byś nie grał tych walk, co nie? Masz innych członków, którzy chętnie by też zagrali. Myślę, że przy tym wpisie w ZWW, mówiącym że klan musi liczyć 6 osób, to rozegranie i 12 walk nikogo by nie znudziło.
3. Mapy nie są dobre do tego - każda pozycja jest inna. Co będzie, jeżeli ktoś dostanie gorszą pozycję?
Pozycje startowe, na innych mapach, róźnią się tym, że są inne przeszkody naturalne. Jedne przeszkadzają, drugie - pomagają. Nie tylko u Ciebie tak będzie, ale też i u twego przeciwnika. Skrzyń nie ma mniej na tych planszach. Jest tyle samo, ale pojawiają się po prostu poza bazą.
4. Atak bez ostrzeżenia, ale nie w terminie szkolnym? Co będzie, jeżeli ktoś pracuje?
No tak, poprzednio trochę inaczej myślałem i miałem inne wyobrażenie o tym. Początkowe założenie było takie, że taka osoba by nie mogłą bronić klanu, ale tylko niszczyć ten drugi (spójrz w góre, jeżeli nie wiesz o co mi chodzi). Dodając tą ww. poprawkę, teraz i osoba pracująca będzie mogła zagrać.
5. Co z świętami, kiedy nie wszyscy mogą zagrać?
To znów pokazało, że za mało czasu poświeciłem dla przemyślenia sprawy. Poprawka mówi o tym, że w święta narodowe i katolickie (pomińmy już inne wyznania, ponieważ jest to mniejszość), wojny nie byłyby prowadzone. Tak zwane "zawieszenie broni".
No to chyba na tyle. Czekam na dalsze wypowiedzi

@manieq:
Za pierwszym razem nie zrozumiałem o co Ci chodzi z tym 24 grudniem.. Dopiero później ^^ Jestem prawosławny i nie kojarze sobie od razu takich dat, ale słuszna uwaga
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Zaawansowany System Wojen

Post by Anarchy »

Incantatoris wrote: @manieq:
Za pierwszym razem nie zrozumiałem o co Ci chodzi z tym 24 grudniem.. Dopiero później ^^ Jestem prawosławny i nie kojarze sobie od razu takich dat, ale słuszna uwaga
Toż to ciężko nie znać tych świąt, kiedy boże narodzenie jest reklamowane między czerwcem a grudniem, a to na wiosnę (wielkanoc chyba, albo coś w tym stylu^^) między styczniem a majem... W biedronce mieszają się teraz czekoladowe Mikołaje z króliczkami:P
Post Reply