Dla narzekających

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Dla narzekających

Post by Qaz »

Na początku chciałbym poruszyć standardową sprawę wszystkich narzekających na MS, operatorów IRC-ów, AOW, Allaha i na co jeszcze tylko tam narzekacie.
Dlaczego narzekacie?
- bo nie macie nic do powiedzenia?
- bo nie pasują wam zasady?
- bo dostaliście bana?
- bo cenzura czegoś nie przepuściła?
- bo ktoś się z wami nie zgadza?
- bo chcecie pokazać jakimi kozakami jesteście?
- bo nie rozumiecie zasad?
- bo słabo gracie?
- bo ustalone zasady wam nie odpowiadają?
- bo uważacie że zrobicie coś lepiej?
- bo macie małego "wacka"?
- bo chcecie się wyżyć?

Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedź jest "tak" , nawet nie oficjalnie, nie musicie się przyznawać przed nikim, tylko przed samym sobą, przed swoim komputerem, w swoim pokoju na swoim ulubionym fotelu. Jeśli już do tego doszedłeś, iż odpowiedziałeś tak, nawet nie chcąc się do tego przyznać bo zepsuje to twój wizerunek mam dla Ciebie czytelniku drugie ważne pytanie, ale waga tego pytania jest ogromna i chcę byś zastanowił się nad nim dogłębnie.
W celu ułożenia twoich myśli na odpowiednie tory chciałbym przypomnieć pewien artykuł napisany dnia 26 lipca 2008 (nawet jeśli - co prawdopodobne - nie było Cię wtedy na scenie, to go przeczytaj)
"Scena OW

Sądzę, że dla każdego kto gra w tę naszą ukochaną grę którą nas obdarzyli panowie z Altaru, scena OW jest ważna, tak jak jej życie i jej sprawy oraz żywotność. Wiele osób poświęca swój czas by scena żyła, wielu ją kształtowało i ulepszało, aż do dnia dzisiejszego - mimo, ze twierdzę, iż niektóre stare zasady powinny być zmienione ze względu na obecną sytuację to i tak należy się szacunek każdemu OP (Old Player) za wytrwałość w grze, odwagę by przynieść na scenę coś nowego i kreatywność w jej tworzeniu, gdyż każdy dał lub daje coś od siebie dla naszej społeczności. Za ten trud, poświęcenie i w niektórych przypadkach fanatyzm osoby te albo dostały figę z makiem albo dorobiły się należnej im pozycji.
Ale zastanówcie się czy WY sami szanujecie ich pracę? Czy przestrzegacie zasad które zostały ustalone po to byśmy mogli spokojnie grać, rozwijać nasze umiejętności, przystępować do klanów czy po prostu się rozerwać przed komputerem. Czy według was lepsza byłaby Anarchia na scenie? gdzie każdy robił by co chciał? Wątpię by to był dobry pomysł. Dlatego szanujcie ich pracę i wyrzeczenia. Przestrzegajcie zasad np. nie bugujcie, nie olewajcie zasad panujących na scenie, nie obrażajcie ludzi. Scena OW jest naszą wirtualną społecznością, dla niektórych miejscem szczególnym gdzie poznali lub poznają ludzie nowych znajomych, a nie raz przyjaciół. Pamiętać też należy, że o naszą grupę graczy OW trzeba dbać, trzeba dbać o scenę i jej ciągłość, trzeba pilnować dorobku siedmiu lat pracy. Niejedna osoba poświęciła wiele by scena była tym czym jest np. Nadol organizuję nam turnieje, klan EL pilnował i pilnuje zasad sceny i netykiety, Stucuk daje nam patche, które raz są lepsze, a raz gorsze, ale głównie na czas wydania patcha elminuję obecne problemy, Gothuk i Ja zarządzamy Akademią, Matek prowadzi Vortal informacyjny, Backero tworzy mody i mapy. Ich wysiłek nie jest dla nich! Oni nie robią tego dla pieniędzy, słów podziękowania czy dla siebie. Oni wszyscy robią to dla NAS, dla WAS dla WSZYSTKICH po to byśmy mogli dobrze się bawić, byśmy mogli spędzać przyjemnie czas przed komputerem i by nie było monotematyczności! Doceńcie to co jest, nie narzekajcie ciągle, owszem krytyka jest potrzebna, ale konstruktywna! Nie podoba ci się coś to powiedz to, ale też powiedz co TY byś z tym zrobił! Lub co myślisz, że można by z tym zrobić! Scena OW i ta garstka osób która próbuje coś zrobić jest dla was, dla nas! Ale sami wszystkiego nie zrobią. trzeba im pomóc! Twierdzę, że obowiązkiem każdego uczestnika sceny jest dbanie o nią, a nie tylko korzystanie z cudzej pracy, tak robią to dla was,ale prawda jest taka, że Original War nie jest nową grą i trzeba naprawdę włożyć trochę serca w swoją pracę by scena dalej istniała! Dlatego Proszę wszystkich czytających to by przemyśleli swoje zachowanie i zastanowili się co można zrobić dla naszej społeczności, czego można dokonać naprawdę nie dużym wysiłkiem."

adres:
http://www.akademiaow.pl/readarticle.php?article_id=25

Teraz więc mogę zadać Tobie to WAŻNE PYTANIE, które już nie raz padało.

Code: Select all

[color=#FF0000]Co Ty zrobiłeś dla sceny? Dzięki czemu ruszyła / zbudziła / ożywiła / odrodziła się?[/color] 
Dzięki jakim twoim poczynaniom zostaniesz zapamiętany?
Co mogą Ci zawdzięczać inni? Przyszłe pokolenia graczy? Obecni gracze?


Tak, założyłeś z kolegami klan, który istniał od tygodnia do 3 miesięcy, zapytaj za 2 lata przypadkową nie znaną osobę która dołączyła do sceny (czyt. dołączy do sceny powiedzmy w 2011) Czy słyszała o twoim klanie? I co on zrobił dla sceny? Teraz już widzisz do czego dążę Drogi graczu? Narzekasz dla samego narzekania nie wnosząc nic. ABSOLUTNIE NIC
Krytyka jest dla Nas ważna (dla OP, dla Adminów, dla AOW...), ale krytyka konstruktywna, powiedz co byś zmienił! A nie, że zmieniłbyś wszystko "Bo tak". To nie jest odpowiedź.
"Bo tak" odpowiada kobieta podczas okresu na pytanie Czemu gotuje w 5 garnkach naraz? Chcesz coś Nam powiedzieć co Ci nie pasuje? Napisz na forum w temacie "Krytyka Konstruktywna" (AOW) lub załóż taki temat na OWnet. Od razu też zaznaczam, że Usunięcie Antiego ze składu AOW nie wchodzi w rachubę "Bo dał Mi bana", jak dał, miał powód. Tak samo AOW nie odpowiada za jego czyny na MS, czy IRC'u.

Code: Select all

[color=#FF0000]AOW odpowiada tylko za rzeczy w obrębie Akademii i portali do niej należących (OWT)[/color]
[/u][/i]

Więc nie pluj, na tę stronę, jeśli jakieś działania jej członków poza nią Ci nie odpowiadają. Nawet jeśli miałbym na to wpływ, o jest to wasza sprawa, a nie AOW.

Pozostaje jeszcze kwestia waszego przeświadczenia, że Akademia ustala zasady.
TO NIE JEST TAK, Portal Akademia Original War jest portalem informacyjnym i społecznościowym (może nie na miarę Facebooka, ale forum spełnia funkcję łączności społecznej), czyli jest też rodzajem mediów takich jak, onet.pl czy interia.pl Działamy w skali naszej społeczności i gry, i tylko informujemy ludzi o zaistniałych rzeczach. Jeśli my coś organizujemy to korzystamy z możliwości ukazania tu informacji. Ale też wiedz, że AOW jako media przekazu, są też opiniotwórcze, gdyż nie ma nigdy człowieka w pełni obiektywnego, Ludzie z natury są subiektywni i w ten czy inny sposób, przekazują swoje myśli, więc nie zdziw się, że ktoś kto pisze newsa o wojnie np. NL z DL (stare klany) potępia działania DL gdyż on korzystał z pomocy klanu BiH, a autor newsa nie lubi BIH. To nie znaczy, że Wy macie myśleć jak osoba pisząca, a tylko że on tak myśli, reszta zależy od Was Czy się zgadzacie czy nie. Oczywiście też autor może chcieć Was przekonać do swojego zdania i sposobu myślenia, ale i tak to Wasz wybór zadecyduje jak Wy o tym myślicie.

Ta zasada jest przez Was wykorzystywana błędnie w inną stronę, mianowicie, że zasady ustalone na długo przed Wami na tej scenie też zależą czy się zgadzacie z nimi czy nie. To już tak nie działa. Te zasady były ustalone przez OP dla ułatwienia i umilenia rozgrywki, oraz dla uporządkowania i uschematyzowania społeczeństwa które tworzymy by nie było problemów co do dogadania się, bo jeśli każda grupa wyznaje inne zasady to o porozumieniu nie może być mowy. Wyobraźcie sobie, że każdy jeździ po ulicy jak chce, jadąc do Anglii Wy będziecie jeździć prawą stroną drogi. Tak się nie da. Na świecie w którym żyjemy większość ma prawo głosu i wyższość nad mniejszością. Zasady zostały ustalone i przyjęte, ale też jest dla Was klucz. Mianowicie Krytyka konstruktywna, wyraźcie co chcielibyście zmienić i przekonajcie do tego innych. "Sprzedajcie" waszą wizję i przyjmijcie też krytykę. Lecz w tym celu MUSICIE COŚ ZROBIĆ, a nie siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż ktoś za Was to zrobi. Nie plujcie na lewo i prawo i nie wyzywajcie wszystkich dookoła, tylko dlatego, że się z wami nie zgadzają. Przekonajcie ich i zarówno Was i mnie, że można coś osiągnąć tylko trzeba działać, a nie czekać. Jeżeli tego nie zrobicie i dalej będziecie tylko pluć na wszystko i mieć wy***ane, dalej będziecie tylko głośną grupą marnego pyłu który tylko robi hałas, a nikt go nie bierze pod uwagę.

A na deser dla wszystkich którzy, tak narzekają na AOW i jej wielkie i złe oblicze, oraz niską frekwencję:... 92235 wizyt na dzień 9 czerwca 2010 godz: 9:25
<<QAZ>>
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Serpent »

Ale się rozpisałeś ,szkoda tylko że ten artykuł ma już ponad 2 lata i jest bądź co bądź w połowie nie aktualny ale przesłanie jest to samo :P

PS:
"Backero robi mapy" a czy ty widziałeś moje mapy? :twisted:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Dla narzekających

Post by Radzio »

O mnie w ogóle zapomnieli w tamtym artykule :P
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Qaz »

Przepraszam radzio, ale weź pod uwagę, że z Tobą wtedy miałem malo rozmow przeprowadzonych, ale Ty rownież należysz do spec grona ;]

Serpent weź pod uwagę, do czego został uzyty owy artykuł i że jest on zaledwie tylko czescią mojego posta/newsa/ przesłania.

Użyłem go takk samo, jak muzyki w tle, gdybys czytał ze zrozumieniem to byś wiedział o co mi chodzi. A nie pisał jakis bzdur.

Pozatym wiem kiedy JA pisałem ten artykuł i nawet ku twojemu zdumieniu napisałem date tego artykułu.
<<QAZ>>
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Serpent »

Legiero wrote: W celu ułożenia twoich myśli na odpowiednie tory chciałbym przypomnieć pewien artykuł napisany dnia 26 lipca 2008 (nawet jeśli - co prawdopodobne - nie było Cię wtedy na scenie, to go przeczytaj)
Scena OW...

Nadol organizuję nam turnieje, klan EL pilnował i pilnuje zasad sceny i netykiety, Stucuk daje nam patche, które raz są lepsze, a raz gorsze, ale głównie na czas wydania patcha elminuję obecne problemy, Gothuk i Ja zarządzamy Akademią, Matek prowadzi Vortal informacyjny, Backero tworzy mody i mapy. Ich wysiłek nie jest dla nich! Oni nie robią tego dla pieniędzy, słów podziękowania czy dla siebie. Oni wszyscy robią to dla NAS, dla WAS dla WSZYSTKICH po to byśmy mogli dobrze się bawić, byśmy mogli spędzać przyjemnie czas przed komputerem i by nie było monotematyczności!
Chodzi mi o ten fragment :wink:
Napisałbym coś ale nie chce cie urazić.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Qaz »

pisz... po to jest forum i po to są dyskusje ;]
<<QAZ>>
User avatar
Axoris
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 78
Joined: Sat Jan 05, 2008 1:20 pm

Re: Dla narzekających

Post by Axoris »

Serpentowi chodzi zapewne o to, że osób, które robiły i robią coś dla sceny jest więcej. No i nie wie, dlaczego nie umieściłeś go w artykule:) Co do artykułu: Dołączyłem na grono użytkowników original-war.net 5 stycznia 2008 roku chociaż na GSA wchodziłem dużo wcześniej. Właściwie pograłem parę razy, pooglądałem jak ludzie bluzgają na nowych i wyszedłem...Nie wiem jak jest w tej chwili, ale mam nadzieję, że lepiej niż kiedyś.
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Qaz »

Może dlatego, że w owym czasie nie było słychać co robił? Był tylko jednym z OP... Po za tym w momencie pisania owego artykułu scena była podzielona na "obozy" i po prostu z nim nie współpracowałem ściśle. Ale też nie jest tak, że go nie doceniam.
<<QAZ>>
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Serpent »

Każdy widział i korzystał w większym lub mniejszym stopniu z twoich owoców pracy - AOW.
Ja także zachęcam do gry w moda OWR bo warto zagrać ,a nie oceniać bez powodu :mrgreen:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Qaz »

to daj do AOW pliki damy je w Download i wszyscy bedą szczęśliwi
<<QAZ>>
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Serpent »

Oprocz linka proponuje swoją pomoc w rozbudowie AOW (mogę pisać artykuły dot. modowania i gry).Wybór należy do ciebie :lol:

PS:
Link do moda znajdziesz u wujka google(2 link od góry) :twisted:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Re: Dla narzekających

Post by Qaz »

Przemyslimy sprawe, proszę oczewkiwac kontaktu na gg
<<QAZ>>
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Dla narzekających

Post by Xero Rozbójca »

Serpent wrote:Ale się rozpisałeś ,szkoda tylko że ten artykuł ma już ponad 2 lata i jest bądź co bądź w połowie nie aktualny ale przesłanie jest to samo :P

PS:
"Backero robi mapy" a czy ty widziałeś moje mapy? :twisted:
Radzio wrote:O mnie w ogóle zapomnieli w tamtym artykule :P
Ahh.. ta wasza niezaspokojona ambicja ;P (warn się należy za tego posta xD)
Artykuł świetny ;P Może wreszcie jacyś "narzekacze" przestaną narzekać ;)
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
Post Reply