Książki do programowania

Dział stworzony do rozmów o programowaniu i tworzeniu stron internetowych. Oprócz tematów związanych z SAIL'em.
Post Reply
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Książki do programowania

Post by Mari »

Nie znam co prawda książek do php bo takowych nie posiadam i raczej się zbytnio nie angażowałem w to ale mogę wam polecić świetną książkę do html i css:
"Tworzenie stron www"
Praktyczny kurs
Autor:Marcin Lis
Mam tą książkę i jestem zadowolony.
Kosztuje jakieś 50 zł ale zaczynamy od podstaw i po tym kursie będziesz w stanie stworzyć stronę, która jest zgodna ze standardami.

Przy okazji chciałem aby każdy kto ma jakieś książki do php & MySQL lub javascript napisał swoją opinię o nich i krótko je opisał oraz poda w przybliżeniu cenę w sklepie.
Jeszcze jedno, to się tyczy również tych, którzy mają również inne książki dotyczące programowania, np.w języku C++ czy Delphi. Bardzo proszę o stosowny komentarz do każdej z tych książek.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
ph3nom
Veteran
Posts: 286
Joined: Thu Aug 03, 2006 2:17 pm
Location: Europe

Re: Książki do programowania

Post by ph3nom »

Co do C++, to polecam tę książkę: LINK. To ponad tysiąc stronicowy poradnik, skupiający się głównie na programowaniu w programie Microsoft Visual C++ i używaniu dodatkowych bibliotek. Oczywiście, książka zaczyna od standardowego programowania w notatniku (poświęcono temu sporo stron), gdzie można nauczyć się i przyswoić poprawne nawyki programowania oraz rozumieć późniejszy kod, generowany przez Microsoft Visual C++.

Posiadam dokładnie tę samą edycję (niestety w języku polskim, gdyż książkę kupiłem na miejscu w sklepie). Być może na rynku są już edycje dla Microsoft Visual 2007. Nie sprawia to jednak większego problemu, żeby używać wersję 2005 dla 2007.
Image
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Książki do programowania

Post by Radzio »

Mylisz się. Obecny Visual pcha wszystko na CLR'a i mało to już przypomina starego C++..
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: Książki do programowania

Post by pomek »

jesli chodzi o php, to vademecum profesjonalisty wydanie 3.. wiem, ze wyszlo juz jakis czas temu 4... no powiem, ze jest lepsze od 3, ale ja znacznej roznicy nie widzialem .. (byc moze ze od 7 lat w tym siedze)
ph3nom
Veteran
Posts: 286
Joined: Thu Aug 03, 2006 2:17 pm
Location: Europe

Re: Książki do programowania

Post by ph3nom »

Radzio wrote:Mylisz się. Obecny Visual pcha wszystko na CLR'a i mało to już przypomina starego C++..
Nie prawda, można też pisać w natywnym C++...
Image
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Książki do programowania

Post by Radzio »

Kto tu mówi że nie wolno?
Wolno, ale wszystko co zlecasz spoza edytora tekstowego będzie wrzucone w CLR. To dość denerwujące...
No, ale można pobrać starą wersję i cieszyć się czymś normalnym.
ph3nom
Veteran
Posts: 286
Joined: Thu Aug 03, 2006 2:17 pm
Location: Europe

Re: Książki do programowania

Post by ph3nom »

Napisałeś, że wszystko pcha w CLR, co jednak można ominąć... Z drugiej strony CLR nie jest takie złe, a na pewno ułatwia pisanie programów początkowym programistom, gdyż nie muszą się m.inn. martwić o zarządzanie i zwalnianie pamięci (gdyż CLR robi to za nich)... że o dodatkowych bibliotekach nie wspomnę.

Poza tym, jak ktoś się decyduje na pracę w Visual C++ to praca w CLR nie powinna być jakimś problemem.
Image
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Książki do programowania

Post by Radzio »

No ta, ale jednocześnie dorzuca od siebie taki overhead, że o dobrych algorytmach można zapomnieć.
jan127
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 1
Joined: Fri Nov 28, 2014 8:10 pm
Contact:

Re: Książki do programowania

Post by jan127 »

Ostatnio kupiłem książkę "PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum profesjonalisty". Kosztowała mnie 109zł ale nie żałuję zakupu. Zawiera wszystko co potrzebuję o Mysql i PHP np. informacje na temat stosowania Mysql, relacyjne bazy danych, obsługa błędów i wyjątków w PHP, obiektowość
User avatar
BezNicku
Soldier level 2
Soldier level 2
Tokelau
Posts: 41
Joined: Wed Oct 01, 2014 4:56 pm

Re: Książki do programowania

Post by BezNicku »

Archeologia zawsze spoko.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Książki do programowania

Post by $ushiWIR »

Image
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Post Reply