Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
User avatar
Qaz
Veteran
Posts: 114
Joined: Sat Oct 13, 2007 11:51 am
Location: Kraków NH
Contact:

Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Qaz »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
3 ) Co sądzisz o graczach?
4 ) O turniejach?
5 ) o eventach?
5 ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
6 ) Co byś zmienił w grze?
7 ) Co byś zmienił na scenie?
8 ) Co sądzisz o polityce sceny?
9 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
10 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
<<QAZ>>
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Antitheus »

Qaz, jestem na socjologii i powiem Ci, że zrobiłeś pełno błędów, których poważny naukowiec by Ci nie wybaczył :) Ankieta może być ale nie będzie rzetelna - na pierwszy rzut oka brakuje skali, kafeterii i chociażby pytań lekko filtrujących ^^
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Backero »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
To gra, która może i nie jest idealna i dobrze zbalansowana, ale ma swój urok, który tak nas przy niej trzyma. Swojskość, oryginalność i niepowtarzalny klimat pchęły mnie, by lepiej poznać tę grę. Na paru rzeczach się zawiodłem, na innych wręcz przeciwnie. Myślę, że gracz nie może się nazwać prawdziwym fanem RTSów i strategiem, dopóki nie zagra w Original War.

2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
Zaplecze moderskie istnieje już kilka lat i choć tempo rozwoju nie jest rewelacyjne, zawsze znajdzie się ktoś kto potrafi mnie zaskoczyć swoim modem. Edytor i ostatnie patche oferują nam ogrom możliwości związanych z modernizowaniem gry. Możliwości mamy wieksze, lecz chęci dość słabe. Przecież tak niewiele trzeba, by razem zebrać się i zrobić jakiś nowy projekt, który ma szansę zrewolucjonizować zarówno singleplayer, jak i multiplayer. Mamy problemy ze zorganizowaniem się, a gdy już się uda - podziałem obowiązków. Nie wiem, jak to wyglądało ostatnimi czasy, ale widzę, że w tej kwestii wiele się nie zmieniło. Pomyślcie tylko: gdyby wszystkie te dema i trialy minimodów robione przez pojedynczych programistów połączyć w jeden mod robiony przez cały zespół tych ludzi, mielibyśmy spokojnie porządną kampanię, jak nie dwie. Coś wartego nazwania "dodatkiem do Original War". Cóż, mamy czas i może kiedyś weźmiemy się i zrobimy coś takiego :) W każdym bądź razie umiejętności nas wszystkich bardzo się poprawiły i zapewnie wciąż się rozwijają, co być może kiedys zaowocuje naprawdę porządnym stabem czołowych modderów. Dobrze, że zaawansowani programiści (Radzio, Gothuk) chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Chwała Wam za to.

3 ) Co sądzisz o graczach?
Gracze jak gracze. W każdej grze trafiają się "czarne owce": nooby, flamerzy, trolle. Mimo to urok małej, jakby lokalnej, społeczności stwarza wrażenie jedności i niemal każdy zna każdego. Każdy chce więc dbać o swoją "reputację" na scenie. poziom gry graczy jest różny, ale poprzez kopiowanie taktyk, gra staje się mao urozmaicona. A przecież przypomnijcie sobie, jak dzięki nawet najbardziej nietypowym taktykom pokonywaliście wroga.

4 ) O turniejach?
Niestety, nie śledzę.

5 ) o eventach?
Nie śledzę.

6 ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
Od dłuższego czasu przeglądam tylko original-war.net. Czieszę się, że jest to teraz centrum społecznościowe wszystkich graczy. W końcu tyle traciliśmy mając ograniczony kontakt z naszymi południowymi sąsiadami...

7 ) Co byś zmienił w grze?
Oj, wiele rzeczy. Myślę, że gdybym miał władzę i boską moc, to dodałbym czwartą nację. Póki co liczę, że Stu porobi coś w plikach, by odblokować dodatkowy slot, aby można było chociaż podjąć próbę tego czynu. Oprócz tego fajne by było dodanie nowych ciekawych trybów gry, zwiększenie znaczenia early-game (rush słabymi czołgami, HaGiesy w late-game), czyli taki system Tierów (podziału meczów na etapy), oraz zwiększone znaczenie ekspancji na wielu, tych większych mapach. Chodzi tu konkretnie o budowanie więcej niż jednej bazy. Jednak gracz musi mieć coś z tego.

8 ) Co byś zmienił na scenie?
Scena jest taka jaka powinna być. Oczywiście ludzie tacy jak kolega na "M" zdarzają się wszędzie i nie mamy na to wpływu, ale wszyscy się chyba z tym pogodziliśmy. Może, gdybyśmy byli bardziej zorganizowani i pracowici, jeśli chodzi o mody i patche. Turniejowo nie wiem jak się trzymamy.

9 ) Co sądzisz o polityce sceny?
Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach, których właściwie każdy zna i oni znają się nawzajem. W dodatku aktywni, odpowiednio bezlitośni i wyrozumiali. Pod tym względem stoimy na pewno lepiej niż polska scena League of Legends.

10 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
Dobry krok naprzód. Nasze języki są rzeczywiście odmienne, ale dzięki znajomości uniwersalnego języka angielskiego, dogadujemy się. Łącząc swoje pomysły dużo szybciej rozwijamy naszą scenę.

11 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
Gra: 4/6
Scena: 5/6
Gracze: 5/6
Osoby porządkowe: 6/6
Klany : nie wiem
Czyli ogłonie: 5/6
Last edited by Backero on Thu Jan 20, 2011 2:42 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Witcher »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
3 ) Co sądzisz o graczach?
4 ) O turniejach?
5 ) o eventach?
5 ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
6 ) Co byś zmienił w grze?
7 ) Co byś zmienił na scenie?
8 ) Co sądzisz o polityce sceny?
9 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
10 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
Ad. 1)
Original War wg mnie jest, w przeciwieństwie do innych pro uber mega hitów typu StarCraft i inne fiu bździu, wspaniałym lecz niestety nie docenionym RTS'em. Gra ma wspaniały potencjał i mogę śmiało powiedzieć, że jest jednym z najlepszym (jeżeli nie najlepszym) RTS'em w jakie w życiu grałem.
Ad. 2)
Ogólnie to dobrze, że jest możliwość moddingu. Bez tego gra jednoosobowa umarła by po przejściu kampanii na wszystkie możliwe sposoby. Mody bywają różne. Jedne są gorsze, inne lepsze, ale urozmaicają one OW. Tutaj szacun dla autorów modów. ;)
Ad. 3)
Bywają różni. Scena jest podzielona na 'OP' - ' Gracze ' - 'trolle'.
Przy czym tych ostatni jest dość.. mnożą się te skurwole. ;P Nie którym brakuje kultury, innym skrupułów...
Ad. 4)
Kiedyś uczestnictwo w turnieju to było coś. Nie uczestniczyło się dla nagrody czy coś takiego. Uczestniczyło się z chęci do gry. Ostatnim udanym turniejem był RW, a ostatnim 1v1 był organizowany przez OWSpot. Zaś taka era gdy grało się z chęci zakończyła się na turnieju War Weekend #3. Sam organizowałem turniej (który ciągle trwa ale nikt nie raczy zapytać xd). To, że turnieje nie wypalają leży po stronie organizatorów oraz graczy.
Ad. 5) Eventy.. patrz ad 4
Ad. 6) Dobrze, że w bardzo odległej przeszłości pewien Jerzy pomyślał, żeby ogarnąć coś takiego jak OWN.
Drugą taką stroną BYŁO AOW... ale ch*j ją strzelił.
Ad. 7) Możliwe, że po wprowadzeniu CB nie będzie trzeba nic zmieniać. Ogólnie chciałbym, żeby wrócił klimat z 2008 r przynajmniej. :P
Ad. 8) Polityce? No to tak. Wszystkim głównie zarządzają Admini, gracze to tj posłowie, trolle to pis. (patrz pkt. 3)
Ad. 9) Dzięki temu scena drastycznie odżyła. Było to dobre posunięcie.
Ad. 10)
5
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Gwrhkhsh »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
3 ) Co sądzisz o graczach?
4 ) O turniejach?
5 ) o eventach?
5 ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
6 ) Co byś zmienił w grze?
7 ) Co byś zmienił na scenie?
8 ) Co sądzisz o polityce sceny?
9 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
10 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
1 - żaden cud świata to nie jest, aczkolwiek żadna gra nie zatrzymała mnie przy sobie tak długo.
2 - nie jest dobrze, tragicznie też nie. Trudno spodziewać się czego innego - wszędzie są gotowe kody i zrobienie moda nie jest już żadnym wyczynem. Co wyraźnie odbija się na jakości tych, które ostatnio możemy oglądać. Mod Phenoma zdecydowanie wybijał się ponad normę, a sam autor wykonał tytaniczną pracę przygotowując dobre AI.
3 - nie mam nic do powiedzenia na ten temat.
4 - nie śledzę, z tego co wiem, jest kiepsko z organizacją. Nic dziwnego, to tylko gra.
5a - obawiam się, że nie rozumiem pytania.
5b - original-war.net jest w porządku, głównie dlatego, że póki co nie ma niczego lepszego. Udało się temu portalowi wyprzedzić w moim osobistym rankingu OWS, to już jest coś.
6 - absolutnie nic. Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy czytam ulepszaczy-balansistów. Z drugiej strony - niech się bawią, ja - póki co - nie muszę.
7 - rozwiązałbym ją zupełnie, zdecentralizował, pozamykał irce i w ogóle. Nie będę argumentował tego punktu, opiera się tylko na moich własnych odczuciach, nie chcę nikogo do nich przekonywać.
8 - w sensie? Też nie rozumiem pytania. Na scenie nie ma polityki.
9 - lepszy pomysł niż dwa osobne.
10 - matko bosko kochano... gra: 4.5/6; zaplecze: 4/6; scena: 2/6; gracze: -/6; osoby porządkowe: -/6; klany: -/6; wstrzymałem się z ocenami kilku grup, nie chcę tego robić.
Last edited by Gwrhkhsh on Thu Jan 20, 2011 5:30 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ozi
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 111
Joined: Tue Nov 02, 2010 11:17 am

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Ozi »

Powiem tak nie bede pisal :) , ale juz z gory bron boze nie chcialbym urazic kogos moim zdaniem :)

1 Gra zajebista jak na swoje lata i dalej dla mnie bedzie zajebista
2 Szczerze jest niezle, ale moglo by byc lepiej (tylko dlatego jakby byly dokladniejsze instrukcje dla nowych) <dobry pomyslem byloby nagranie tworzenie moda na youtube(
3 Gracze ta sprawa mnie zawsze wkurza, bo zawsze sie znajdzie za przeproszeniem de**l
3.1"ktory kozaczy mysli ze jest najlepszy a tu h*j gowno prawda", mialem taki przypadek koles sie wozil mysli ze jest lepszy a tu o dziwo przejebal 1 vs 1 wiec na przyszlosc ( nie badzcie zbyt pewni siebie), nigdy nie wiadomo co moze sie zdarzyc

3.2 znajdzie sie jakis naprawde dziwaczny czlowiek

4 Chlopaki jak widac sie staraja ale cos nie potrafia pociagnac dalej, znam to uczucie
po prostu zbyt wiele osob ( ktorym nie wyszlo zorganizowanie turnieju)to dlatego iz za malo sie angazuja albo sa po prostu ( za dziecinni na to i nie odpowiedzialni) :)

jak sie cos przyjmuje na siebie to trzeba byc za to odpowiedzialny

5 Nie wiem co powiedziec :)
6 Przegladam tylko own ale ostatnio zainteresowalem sie moddingiem i zajrzalem kilka razy na ows ( ale jest tam z lekka burdel :) ), tutaj znajde co chce ( choc brakuje np tego co jest na ows)

7 Nie wiem, jedynie dobrze by bylo jakby powstal server cos jak ms ale np zalozmy stworzyl by go jakis Rusek czy np we francji i by mieli swoje :) mozna by bylo wejsc i pograc z nimi albo zorganizowanie wojny miedzy polska a francja czy rosjanami ( to taka wyobraznia), nie zrozumialem napisalem ale chyba sie domyslacie co mam na mysli

8 Scena jest jaka jest ludzie odchodza, przychodza * tu w duzej mierze zalezy od graczy ktorzy wiekszosc sa smieszni ( nie umieja pisac odezwac sie )

9 nie które osoby znajduja sie na odpowiednim miejscu, lecz niektorzy naprawde nie zasluguja na miano swego stanowiska, nie bede wymienial o kim mowie bo obraze :)

10 to dobre posuniecie, nie ma to jak sie "zjednoczyc, w pewnym sensie"

11
Gra: 5/6
Scena: 2/6
Gracze: 2/6
Osoby porzadkowe: 4/6

Klany: kazdy obecny zasluguje na 1/6 :), w tym sensie ze nic nie robi itp tylko zaklada tag ( nie trzeba zaraz robic wojny zeby potem sie klocic i bluzgac ale np dla 2 klanow
turniej cb kazdy z teamow dwuosobowych
i stworzyc 2 tabelki (1 tabela 8 druzyn ( ci slabsi) i 2 tabela 4 druzyny ( ci lepsi)

Ogolnie 3/6
Proszę o szacunek w stosunku do mojej osoby :)
Pozdrawiam wszystkich
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 997
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Nitek »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
Co sądzę? Gra jest świetna, bardzo oryginalna. Jak pierwszy raz zagrałem na sinlgu to się w tej grze zakochałem, ale niestety, przez brak reklamy słyszało o niej mało osób. Mimo wszystko pokazuje to, że nawet ta garstka ludzi tworzy nadal scenę, która czasami ma się dobrze, czasem źle (o scenie będzie niżej :>)

2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
Ogólnie możliwości tworzenia kampanii są wbrew pozorom duże - własne filmiki (od 1.10 nawet w formacie .avi), dodawanie własnych tekstur, możliwość zmiany wyglądu każdej jednostki, drzewa etc.; ogromne możliwości zmiany menu gry. Ogólnie dużo wymieniać. SAIL trudny nie jest, gdyby OW było tak popularne tak jak np. Warcraft 3 to mielibyśmy tysiące ukończonych modów, bo ich ilość jest relatywna do liczby graczy. Jednak edytor OW dosyć blado wypada od w/w z W3 albo SC2 (między tym drugim to już w ogóle przepaść jest :P).

3 ) Co sądzisz o graczach?
Zacytuję pewną piosenkę: "nikt tu młodych nie ceni, bo tak naprawdę ich nie zna". Niestety ciężko jest grać z nowymi graczami, bo część z nich po prostu lubi sobie wyjść do windowsa podczas gry, albo po prostu polagować grę lub wywalić kilku graczy podczas wczytywania. Niestety to odbija się na reszcie. De facto jest coraz gorzej, bo rok temu mogłem sobie zagrać SW 1vs3 i mogłem liczyć na normalną grę, a teraz to najprawdopodobniej ktoś mi wjedzie pojazdami albo po prostu wszyscy zrobią rush.

4 ) O turniejach?
Turniej OWSpot był dobry, ale graczy motywowały pieniądze (nie była to wielka suma, ale zawsze coś). Ogólnie planuję zrobić w niedalekiej przyszłości sam zorganizować turniej, więc postaram się coś zmienić pod tym względem.

5 ) o eventach?
Masz na myśli te eventy, których pomysłodawcy nawet nie przychodzą, żeby wziąć w tym udział?

5 ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
A co tu znać? Zostało OWS i OWN. AOW i OWSpot umarło, a administracja przeszła na OWN (bo fuzją ciężko to nazwać). Niestety padło OWI, a wraz z nim Mod Base, co jest imo większa stratą niż OWSpot i AOW razem wzięte.

6 ) Co byś zmienił w grze?
Balans nad którym pracuję :>

7 ) Co byś zmienił na scenie?
A co my, maluczkie polaczki możemy?

8 ) Co sądzisz o polityce sceny?
Polityka jest dosyć dobra - są jawne głosowania nt. zmian na scenie, ale głosują głównie Polacy, Czesi zazwyczaj są olewani.

9 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
Póki co efektów prawie nie ma. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości czeska sekcja będzie bardziej aktywna. Polska część natomiast ma się świetnie.

10 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
Gra: 6/6
Zaplecze? Ale o co z tym chodzi?
Scena: 4/6
Gracze: 1/6
Osoby porządkowe: tutaj ciężko oceniać w skali 1-6, bo każdy z adminów zrobił sporo pozytywnego, ale de facto czasami któremuś potrafi porządnie odjebać. Ogólnie spełniają swoje zadania (banowanie pomka i matrixa bardzo dobrze im idzie, tak trzymać) i często są niedoceniani.
Klany: W OW nie ma klanów, teraz zostały tylko tagi.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Serpent »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
3 ) Co sądzisz o graczach?
4 ) O turniejach?
5 ) o eventach?
5 ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
6 ) Co byś zmienił w grze?
7 ) Co byś zmienił na scenie?
8 ) Co sądzisz o polityce sceny?
9 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
10 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
1. Jednym słowem - Super.
2. Kijowe, nic mnie nie zaskoczy nawet mój mod xD
3. Tak samo jak wyżej.
4. Żaden turniej od roku nie został ukończony.
5. Nima czegoś takiego tutaj.
6. Znam OWN, znałem OWI ale cóż...
7. Wszystko.
8, Nie ma czegoś takiego na scenie, chyba że uważacie za politykę to co teraz ma miejsce w sejmie.
9.Forum jest w większej większości polskie, bo czesi są coś mało aktywni.
10. Gra 10/10 Zaplecze kijowe choć podziwiam Radosława za jego wkład w łatki, Scena może być, bydło nie gracze, najlepszy admin: Gothuk(MS), Yuri, zoNE(OWN), najlepszy moderator: Anarchy bo innego nie ma ale i tak nieźle sobie radzi, klany zniknęły już rok temu.

Od siebie:
Po co wgl ta ankieta?
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
DrShadowrun
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 145
Joined: Thu Mar 25, 2010 9:52 pm

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by DrShadowrun »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
Najlepszy i najbardziej wyjątkowy RTS w jakiego przyszło mi grać. Tyle radochy z gry, żaden inny mi nie dostarczył.

2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
Nic, nie bardzo mnie to obchodzi.

3 ) Co sądzisz o graczach?
Specyficzna i bardzo zróżnicowana grupa jak na swój rozmiar.

4 ) O turniejach?
Ostatni dobry turniej, to turniej OW Spotu. Na jego sukces duży wpływ pewnie miała nagroda pieniężna, co nie zmienia faktu, że to ostatni udany turniej. Od tamtego czasu, było kilka, kilkanaście turniejów, jednak żaden nie został dograny do końca. Co może być tego przyczyną? Na pewno organizacja. Anarch i Inca jakoś ostatnio się nie popisują ze swoimi "turniejami". I nie obchodzi mnie to, czy mają czas czy nie. Po prostu jak się za coś bierze, w tym przypadku za turniej, to należy sobie czas tak zorganizować aby to jakoś wyglądało... Albo przynajmniej dać informacje, że turniej z takiego a takiego powodu zawieszony/odwołany. Jednak głównym powodem, dla których ostatnie turnieje nie wychodzą to gracze, którzy się do nich zapisują... Jak nie chcecie grać/możecie nie mieć czasu/inny dowolny powód, nie musicie brać w nich udziału... I też, mam gdzieś czy taki gracz może czy nie może grać.

5 ) o eventach?
O czym?

5a ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
Teraz jest tylko OWN, w sumie i dobrze, lepsza jedna większa strona niż kilka mniejszych. Chociaż... OWN ma jedną dziwną cechę... ilość administratorów. Dziwne i śmieszne to.

6 ) Co byś zmienił w grze?
Właściwie to nic. Ostatnio jest durna moda na balansowanie całej gry. A to BT zlikwidować trzeba bo jedna nacja przez to traci, a to właściwości jednostek trzeba pozmieniać bo są za dobre/za słabe i przez to są tylko/nie są wcale używane. Właściwie to czekam na to, aż ktoś założy temat, w którym zapyta dlaczego Arabowie są pokrzywdzeni na zasadach NW... i będzie próbował to zmienić.

7 ) Co byś zmienił na scenie?
Nastawienie do newbie oraz podejście newbie/noobów do gry i zasad na MP.

8 ) Co sądzisz o polityce sceny?
Hmm...

9 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
Niech będzie. Mi to nie przeszkadza, w pewnym sensie nawet ciekawi. Jednak po pierwszych dniach aktywności Czechów na forum teraz jakoś ucichli...

10 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
Gra - w moim prywatnym rankingu jest po za wszelką skalą ocen i zajmuje miejsce m.in. obok Gothic'a 1 i 2 czy Arcanum.
Zaplecze - Hmm... 3.5/6
Scena - 5/6 - jaka by nie była, póki co dostarcza mi sporo zabawy.
Gracze - 3/6 - wszystko zależy od tego, pod jakim kątem chcemy to ocenić.
Osoby porządkowe - 3/6 - nie chcę, wymieniać nikogo z nicku, bo to by wazeliniarstwem zajeżdżało.
Klany - bez oceny.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Anarchy »

Ar, jeszcze jedna osoba, która tak nisko służby porządkowe oceni, a każdemu po warnie;P
Od siebie:
Po co wgl ta ankieta?
Żebyśmy mogli wybanować tych, którym się 'osoby porządkowe' nie podobają. Cała reszta ankiety to tylko, żeby uwagę odwrócić.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 244
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Krótka ankieta dotycząca OW i sceny

Post by Mari »

1 ) Co sądzisz o grze OW?
Original War jakby nie patrzeć nie jest grą nową ale ja nigdy nie lubiłem nowoczesnych
i rozbudowanych gier z tego względu, że są czasami robione na sztukę i producenci
tworzą gry ze wspaniałą grafiką a zapominają o najważnieszych rzeczach, którymi są
według mnie fabuła i mechanika gry. Dzisiejsze czasy takie po prostu są.
Jedni szukają odprężenia i grają dla relaksu a inni traktują sprawę bardziej poważnie
i każdy element gry jest dla nich bardzo ważny. Powiem wam, że najczestszą przyczyną
rezygnacji moich kolegów z Original War jest po prostu niechęć do powtarzania w kółko
tych samych ruchów, taktyk, itd. ale również to, że rozwój w innych grach jest szybszy
i te inne gry mają więcej nowości, są po prostu często wspierane przez producentów.
Nie oceniam tutaj nikogo z ludzi pracujących nad łatkami do OW ale napisałem po prostu
to co najczęściej ludzie mówią kiedy rezygnują z naszej ukochanej gry.

2 ) Co sądzisz o zapleczu moderskim gry?
Tutaj możnaby wymieniać po kolei ludzi ale nie w tym rzecz.
Ogólnie mówiąc ludzie tworzący mody bardzo przyczynili się do poprawy jakości życia
na scenie Original War. Zawsze każdy nowy mod skłania nas do dyskusji nad nim oraz
do kluczowej w tym aspekcie oceny pracy innego użytkownika.
Dostęp do szansy ma każdy czyli teoretycznie każdy może stworzyć swojego własnego moda
lecz nie każdy może wykorzystać tą szansę. Z reguły jest tak, że ludzie niestety mają przypisywaną
na forum etykietę i cieżko naglę powiedzieć coś dobrego o kimś kto nigdy nie robił moda lub też
robił mody bardzo, że tak się wyraże niestarannie.
Chciałbym również podziękować wszystkim osobom, które kiedykolwiek robiły mody bo wiem, że dużo osób
tworzy wspaniałe produkcje i można by nadać ich modom w przyszłości takie mini oscary.

3 ) Co sądzisz o graczach?
Tutaj wypadałoby wymienić kilku świetnych graczy, którzy zasługują na pochwałę.
Graczem, który według mnie osiągnał w ostatnim czasie wielki sukces jest Antonio.
Pomijając świetny filmik, który nagrał ostatnio prezentuje naprawdę wysoki poziom gry.
Wiadomo, że poprzednia epoka miała sporo legend o których sporo ludzi już zapomniało.
Na pewno świetnymi graczami byli:
-Nadol
-Xardas
-Phantom
-Wampir
i jeszcze paru innych, których nie wymieniłem.
Czasy obecne na pewno mają twardą elitę i na pewno każdy z tych najlepszych wniósł do sceny coś nowego.

4 ) O turniejach?
Turnieje są potrzebne, ponieważ uświadamiają nam czy tak naprawdę poprawił się nasz poziom gry i wygrywamy
z zawodnikami z którymi kiedys przegrywaliśmy lub też czy musimy jeszcze sporo popracować.
Jeżeli chodzi o organizacje to powiem tylko tyle, że była ona uzależniona od chęci organizatorów, którzy
starali się aby ostatnie walki zostały rozegrane. Nie uważam, ze jeżeli turniej nie został rozegrany
do końca to winni temu są tylko organizatorzy. Na pewno każdy stara się być odpowiedzialny, tylko
trzeba pamiętać aby nie robić problemów innym swoim zachowaniem.

5 ) o eventach?
Na pewno kluczowym wydarzeniem było odezwanie się Stucuka na forum.

5 ) O głównych stronach tematycznych? I jakie znasz?
Na pewno nikt kto gra w Original War nie powinien zapomnieć o OWN.
Pamiętam stronę ow info ale nie wiem co tak naprawdę się z nią stało.
Z resztą moje zdanie jest takie, że najlepiej mieć jedną porządną stronę o OW niż
100, które zbyt wiele nie wnoszą.

6 ) Co byś zmienił w grze?
To pytanie pewnie odnosi się do naszych marzeń lub też odległych planów, ponieważ
wątpie, żeby ktoś miał tak wielką wladzę, żeby cokolwiek zmieniać.
Potraktujcie pierwsze zdanie z lekką dawką humoru a jeżeli chodzi o zmiany to
na pewno dodałbym kampanie arabską tylko, że ciężko jest stworzyć taką kampanie z idealnym odwzorowaniem
fabularnym. Nigdy nie będziemy znali planów Altaru, który jakby nie patrząc chciał stworzyć kampanie
arabską tylko, że trochę wszystko się inaczej potoczyło. Natomiast nie ma co przesądzać i uważam, że
na pewno istnieją ludzie, którzy byliby w stanie stworzyć naprawdę świetną fabułę i wdrążyć to wszystko do gry.
Po drugie w moim przekonaniu istnieje tylko jedna słuszna zmiana: tworzyć łatki ale szybciej...
Myślę, że nie muszę tego komentować.

7 ) Co byś zmienił na scenie?
Scenę na pewno tworzą graczę ale jak już zauważyłem często ludzie porównują te czasy z poprzednimi czyli z okresem
kiedy nie było jeszcze MS i ludzie grali poprzez GSA. Jest to na pewno szkodliwe porównanie z tego względu, że
teraz nie tylko warunki technicze uległy znacznej poprawie ale równiez mamy szansę dorównać poprzedniej epoce
starając się o jak najlepszy poziom kultury i gry.
8 ) Co sądzisz o polityce sceny?
Polityka sceny na pewno jest istotnym elementem na płaszczyźnie rozwoju gry ale jak już kiedyś mówiłem
ciekawie i nieco humorystycznie można by to opisać paroma słowami: więcej polityki, mniej pieniędzy.
To raczej nie jest ocena tej polityki sceny ale raczej moja niechęć do uprawiania jej.

9 ) Co sądzisz o jednym wspólnym forum polsko-czeskim?
Jest to na pewno duży postęp, jak już wcześniej powiedziałem najlepsza opcja to jak najmniej for a jak najwięcej
postów w nich i to na pewno przyniesie dużą korzyść dla sceny.

10 ) Jak w skali 1-6 oceniasz grę, jej zaplecze, scenę, graczy, osoby porządkowe (admin, moderator) i klany?
Gra i zaplecze : 5
Uzasadnienie: Gra mimo swojej starości jest naprawdę świetna.
Scena i gracze: 4
Uzasadnienie: Nie jest to może najlepszy okres dla tej gry ale zawsze mogło być lepiej.
osoby porządkowe:5
Uzasadnienie: Nie mam żadnych zastrzeżeń co do administracji
Klany:5
Uzasadnienie: Klany są i nie trzeba powtarzać, że na pewno nowi gracze skorzystają z ich pomocy.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
Post Reply