Wegetarianizm

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Wegetarianizm

Post by RoysoN »

Tak sobie ostatnio myślałem czy by nie przejść na wegetarianizm.
Powłóczyłem się po stronach i poczytałem, że w zwierzęta pakowane jest mnóstwo środków na porost i antybiotyków.

Kiedyś czytałem o kolesiu, który, żeby wyglądać na umięśnionego wszczepił sobie implanty w ręce.

Jak przeczytałem o tym "chemicznym" i nienaturalnym mięsie to pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to właśnie ta, którą podałem i za każdym razem jak jem mięso mam wrażenie jakbym wpierdalał te implanty.
Oczywiście, w warzywa i owoce też pewnie pakują nie mało środków, ale moi rodzice mają własny ogródek, więc przynajmniej po części jem naturalnie.
Też samo zabijanie zwierząt w celach choćby gospodarczych wydaje mi się nielogiczne. Gdybym chciał nabyć mydełko z żydowskiego tłuszczu to wzbudziło by to wielkie oburzenie, że zabiłem człowieka w celach gospodarczych.
Zdaje się, że świat do końca nie wyzbył się nazizmu..
Last edited by RoysoN on Sun Jul 03, 2011 9:46 pm, edited 1 time in total.
Lecimy z tematem!
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Serpent »

Zależy co kupujesz i co jesz. Sam wegetarianizm tez nie jest zdrowy, niejedzenie mięsa nie wpłynie korzystnie na twój organizm. Znajdź sobie sprawdzone źródło żywności i unikaj fast food-ów.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by RoysoN »

W fastfoodach nie jem. Z tego co się zorientowałem warzywa właśnie mogą zastąpić wiele rzeczy, które dostarcza nam właśnie mięso.
Lecimy z tematem!
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Serpent »

Rynek warzyw powoli zalewają te genetycznie modyfikowane także ta stroną tez nie jest w 100% pewna.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
PatryQQQQ
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 77
Joined: Sun Sep 02, 2007 9:06 pm
Location: Ostrów Mazowiecka
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by PatryQQQQ »

Najlepiej sam hoduj warzywa i owoce. Wtedy masz pewność co jesz.
Image Image Image Image Image Image Image
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by RoysoN »

Tak też robię :) Mam ogródek działkowy.
Apropos jeszcze - znalazłem coś ciekawego. Wegetarianie ponoć mają braki witaminy B12, co jest przyczyną niedokrwistości. Ale... znalazłem ten artykuł: Mit witaminy B12.
Wspomniana witamina znajduje się też w rybach.
Lecimy z tematem!
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Serpent »

Śmieszy mnie argument wegetarianów o tym że "ocalają zwierzęta". To że nie jedzą mięsa to nie znaczy że zabija się mniej zwierząt. Jeżeli na rynku jest większa podaż niż popyt to w wielu przypadkach nadmiary są "usuwane" tak jak zwykłe odpadki lub przetwarzane na coś innego :S
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Wegetarianizm

Post by Bren »

RoysoN wrote: Apropos jeszcze - znalazłem coś ciekawego. Wegetarianie ponoć mają braki witaminy B12, co jest przyczyną niedokrwistości. Ale... znalazłem ten artykuł: Mit witaminy B12.
Wspomniana witamina znajduje się też w rybach.
Co do witaminy B12, to jest produkowana przez bakterie w organizmie u prawie każdego, ale te bakterie produkują ją w jelicie grubym, gdzie praktycznie nie jest wchłaniana. Po prostu. I trzeba ją dostarczać z zewnątrz
Wegetarianinom pewnie nie braknie tej witaminy, bo jest nie tylko w mięsie - jest też w rybach, serach, mleku, jajach i skorupiakach. Co ciekawe, prototyp tej witaminy jest też w glonach, ale człowiek nie może go przyswoić.
Za to weganie... Oni prawie na pewno mają niedobory tej witaminy.
RoysoN wrote:Jak przeczytałem o tym "chemicznym" i nienaturalnym mięsie to pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to właśnie ta, którą podałem i za każdym razem jak jem mięso mam wrażenie jakbym wpierdalał te implanty.
Rośliny "sklepowe" są tak samo faszerowane jak mięso. Nawozami, azotem (żeby były dorodne), jakimiś trutkami na chwasty.... Nie można powiedzieć, że rośliny są mniej "chemiczne" niż mięso.
Proponuję jeść ekologicznie - wtedy masz pewność, że nic nie jest "chemiczne".
Ale warzywka ci śmierdzą obornikiem.
Najlepiej to pójść grać w OWara.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Wegetarianizm

Post by Anarchy »

Brak mięsa w diecie też nie jest dobry, tak samo jak jedzenie go w nadmiarze. Wiele składników mięs są do prawidłowego działania człowieka potrzebne.

RoysoN wrote:Tak sobie ostatnio myślałem czy by nie przejść na wegetarianizm.
Powłóczyłem się po stronach i poczytałem, że w zwierzęta pakowane jest mnóstwo środków na porost i antybiotyków.

A w rośliny niby nie? Chcesz mieć zdrową żywność - kupuj na wsi, z niewielkich farm. Takich w Polsce pełno, produkują jedzenie głównie dla siebie, poziom chemii w nich jest bliski zeru.
RoysoN wrote:Kiedyś czytałem o kolesiu, który, żeby wyglądać na umięśnionego wszczepił sobie implanty w ręce.
Jaki to ma ma związek z tematem?

RoysoN wrote:Też samo zabijanie zwierząt w celach choćby gospodarczych wydaje mi się nielogiczne. Gdybym chciał nabyć mydełko z żydowskiego tłuszczu to wzbudziło by to wielkie oburzenie, że zabiłem człowieka w celach gospodarczych.
Zdaje się, że świat do końca nie wyzbył się nazizmu..
Nie, hodowla jest całkowicie logiczna. Jeśli człowiek hodować nie będzie, zje to zwierze coś innego. To jest naturalne w przyrodzie. A my, ludzie, dopasowaliśmy tu przyrodę do siebie. A jakieś przyrównania z nazizmem jest co najmniej dziwne. Jak można porównywać mordowanie ludzi z hodowlą zwierząt?
User avatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 526
Joined: Tue Dec 08, 2009 12:33 pm
Location: Far Far Away. Zamość.
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Witcher »

Jeżeli do tej pory jadłeś takie mięso i nic Ci się nie stało to jedz dalej normalnie.
Image
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Wegetarianizm

Post by Xero Rozbójca »

Niezbyt rozumiem ludzi, którzy mają problem z własną psychiką, że gdy jedzą mięso, to podobno widzą to zwierzę, gdy było zabijane... To jest chore...
Brak mięsa w diecie może spowodować pewne uszkodzenia organizmu, dlatego radziłbym jeść je co najmniej 2 razy tygodniowo.
Ja osobiście uwielbiam mięso. :mrgreen:
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Wegetarianizm

Post by Bren »

Xero Rozbójca wrote:Brak mięsa w diecie może spowodować pewne uszkodzenia organizmu, dlatego radziłbym jeść je co najmniej 2 razy tygodniowo.
Jakie uszkodzenia? Jeśli przeszedłeś na wegetarianizm od razu, nic o nim nie wiedząc, nie dbając o witaminy i takie tam, to mogą wystąpić te "pewne uszkodzenia organizmu". Jednakże przy odpowiednio zaplanowanej diecie, to nic ci się nie stanie.
Oczywiście nikogo nie zachęcam do wegetarianizmu, bo według mnie to bez sensu (nie licząc wegetarianizmu z powodu choroby czy religii).
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
RoysoN
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 143
Joined: Sun Nov 21, 2010 3:32 pm
Location: Świętochłowice
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by RoysoN »

Generalnie pomyślałem o wegetarianizmie bo też usłyszałem wypowiedź muzyka Serja Tankiana na ten temat.
Lecimy z tematem!
User avatar
Bernkow
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 48
Joined: Tue Feb 08, 2011 6:29 pm
Location: Kołobrzeg
Contact:

Re: Wegetarianizm

Post by Bernkow »

Eee tam, dla mnie wegetarianizm, to są jakieś bzdury. Mięso to zaraz po serach, mleku itp, najważniejsza żywnosc w naszym odrzywianiu się. Jak nie bedzie jego jadł, to twój oragnizm nie bedzie miał jakis tam ,,witamin,, i substancji , z żywnosci mięsnej , i napewno po dłuzszym czasie twój organizm da o sobie znać i o zapotrzebowaniu mięsa.
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Wegetarianizm

Post by Bren »

Bernkow wrote:Eee tam, dla mnie wegetarianizm to są jakieś bzdury. Mięso to zaraz po serach, mleku itp, najważniejsza żywność w naszym odżywianiu się. Jak nie będziesz jadł mięsa, to twój organizm nie będzie miał jakichś tam "witamin" i substancji z mięsa i na pewno po dłuższym czasie twój organizm da znać o zapotrzebowaniu na mięso.
Bernkow, nie wypowiadaj się na tematy, których nie rozumiesz. I popracuj nad ortografią.

Mięso nie jest najważniejsze w diecie. Jesz o wiele więcej makaronu, chleba (czyli zboża) niż mięsa. To zboża takie jak pszenica czy żyto są najważniejsze w odżywianiu tutaj.
Co do witamin, to większość występuje w produktach roślinnych (chociaż np. B12 nie) i można zostać wegetarianinem bez uszczerbku na zdrowiu, a nawet z poprawą, jeśli poprzednia dieta była zła albo jest się chorym. Mimo to nie polecam wegetarianizmu, bo i tak trudniej utrzymać odpowiednie poziomy różnych składników odżywczych.

Weganizm "to są jakieś bzdury", bo w tej diecie po prostu nie ma źródeł niektórych ważnych składników odżywczych. Człowiek to nie roślinożerca i musi czasami zjeść coś pochodzenia zwierzęcego, żeby nie umrzeć z niedoborów witamin. W takiej sytuacji trzeba zjeść chociażby jakiś serek lub uzupełnić niedobory lekami. Więc można łatwo dojść do wniosku, że weganizm jest nienaturalny.
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Post Reply