Za duże patche

Wszystko o modach, patchach i błędach w OW oraz ogólnym programowaniu.
Post Reply
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Za duże patche

Post by Bren »

Jak każdy wie, patche się instalują długo. Nawet dłużej niż sama gra.
Mam pewien pomysł, który może rozwiązać ten problem: podzielić patch na 2 części: część zawierającą programy do robienia modów itp., oraz drugą, związaną z samą grą.
Wprawdzie nie jest to problem potrzebujący natychmiastowego rozwiązania, ale przyspieszyłoby instalację oraz pobieranie patchy.
Nie wiem, czy to by było łatwe czy trudne do zrobienia, bo się po prostu na tym nie znam, więc proszę o brak bluzgów :D
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Za duże patche

Post by Gothuk »

Programy do modowania śmiem twierdzić zajmują w patchu najmniej miejsca. Najwięcej czasu zajmuje przewertowanie data1.owp i potem innych plików owp. Więc ściągałbyś może z 10MB mniej, a czas instalacji byłby bardzo zbliżony do patchowania z tymi programami.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Za duże patche

Post by Serpent »

Jaka jest istota tego tematu?

Długa instalacja? Społeczeństwo przywykło do luksusu cyfrowego w takim stopniu w którym masz wszystko w kilka sekund. Nie widzę sensu by robić 2 instalkibo więcej z tym problemu niż tego wszystkiego, lepiej jest poczekać te kilka minut i zobaczyć że istnieje coś oprócz komputera...
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Maniek
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 249
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:03 pm
Location: Koluszki, Poland
Contact:

Re: Za duże patche

Post by Maniek »

Serpent wrote:Jaka jest istota tego tematu?

Długa instalacja? Społeczeństwo przywykło do luksusu cyfrowego w takim stopniu w którym masz wszystko w kilka sekund. Nie widzę sensu by robić 2 instalkibo więcej z tym problemu niż tego wszystkiego, lepiej jest poczekać te kilka minut i zobaczyć że istnieje coś oprócz komputera...
Wait, what? Czy Ty masz pretensje do społeczeństwa, że przyzwyczajono ich do szybkich instalacji, szybkiego ściągania :O ?

Według mnie, w ogóle rozmyślanie nad takim czymś jest bezsensowne, bo jest to instalacja jednorazowa, więc raz można się przemęczyć :D .
Post Reply