sw i dsw i ab

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Post Reply
arek
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 32
Joined: Mon Apr 16, 2012 7:43 pm
Contact:

sw i dsw i ab

Post by arek »

Czy gra ktoś jeszcze w sw lub dsw?
Wg mnie to najlepsze rozgrywki reszta jednak uważa inaczej,czy ktoś gra w to jeszcze i mógłby robić serwery bo jak tylko się zapytam grzecznie cz<y moglibyśmy zagrać sw to od razu dostaje kicka z jego serwera.

A co do Alien Base to ludzie tylko w natej grają a jet wiele różnorodnych map, na których rozgrywka może stać się jeszcze ciekawsza na przykład:
-flagi fajna gra 1v1
-bękarcia przełęcz ta z moda RED fajna gra 1v1 sw 2 graczy w jednym składzie
-Krwawa dolina wszystko tu pasuje w sw cb cw dsw
-i pustkowie tryb najlepszy myśliwy lub najlepsza małpa podobne tryby

Czy nie można by wznowić czasów kiedy to ludzie grali w sw bo jak z jednym graczem gadałem to mi powiedział że kiedyś to ludzie grali w sw na przykład.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: sw i dsw i ab

Post by pomek »

DSW i SW zazwyczaj gramy ja z Antkiem.. A to, ze mamy hosta, to zmusza wiare do grania tych zasad. Ogolnie juz pisalem o tym, ze ludzie poprostu nie lubia badz nie chca sie uczyc grac na nowych mapach, bo mozna je tak nazywac.

Kazda z tych map ma dokladnie 11 lat, czyli tyle - ile OW istnieje. Kiedys sie gralo jeszcze na tych mapach, teraz juz nie.

Pierwszym powodem, dlaczego na tych mapach sie juz nie gra, to ich trudnosc. Poza AB, Babilonem i Imprezą żadna mapa nie jest zbalansowana. Niektorym nacjom, na niektorych pozycjach jest zwyczajnie latwiej. Przyklad? Flagi, RUS - pozycja GÓRA ŚRODEK. Jesli gramy 2v2 i nie ma innego RUSa, to mozna wyjsc z gry, bo pokonanie go jest niemozliwe.
Jedynym minusem tej pozycji jest brak miejsca, ale doswiadczony gracz i z tym sobie poradzi.

Najbardziej zbalansowaną mapą wydaje sie byc Impreza, bo kazdy z respow jest "prawie" identyczny, a sama mapa nie zawiera specialnych ulatwien dla graczy... Jej minusem jest jej rozmiar, bo jest za mala.

Babilon, mapa idealna? Nie, bo za wielka. Przejazd z jednego miejsca do drugiego zajmuje wieki. Poza tym, szybciej wywali sync. losta, niz pojazd dotrze z pkt A do pkt B.

Pytales o zasady. Kiedys gralo sie glownie CW i CB. Teraz CW zniklo. Nie dlatego, ze jest "niegrywalne". Dlatego, ze kazdy Fix do OW jest procesożerny i poprostu slabsze kompy nie wyrabiaja. Pamietasz OW bez patchy i misje 15? Uruchom ją na 12.7 i zobacz, w ktorej minucie bedziesz mial pierwsza scinke (pod warunkiem, ze kampanie grasz na max. speedzie).

SW i DSW bardzo czesto powoduja Sync. losty nawet zanim rozpocznie sie cala zabawa. Ludzi zwyczajnie to wkuriwa, dlatego nikt tego nie hostuje, bo po co cos grac, skoro na 100% sie tego nie dokonczy. Tak, wiem co mowie. Wystarczy mi kilka malp i nie przegram gry... ale tez nie wygram.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: sw i dsw i ab

Post by Serpent »

arek wrote: -bękarcia przełęcz ta z moda RED fajna gra 1v1 sw 2 graczy w jednym składzie
Się uśmiałem :arhello:

Ale arek ma rację, pisałem o tym 100 razy ale nikt nie chciał mnie słuchać :P
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: sw i dsw i ab

Post by Anarchy »

Najlepszą mapą jest Otchłań, w dodatku zbalansowaną. Obie strony mają dokładnie takie same połowy mapy. W dodatku fajnie uczy współpracy.
*Matrix*
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 220
Joined: Fri Sep 04, 2009 3:03 pm

Re: sw i dsw i ab

Post by *Matrix* »

No racja kiedys sie gralo sw i dsw czesciej niz teraz. Watpie ze spotkasz kogos kto bedzie to gral jak gra w ow kilka osob.
Anarchy wrote: Obie strony mają dokładnie takie same połowy mapy.
A jak polowy maja byc rozne koles? Chyba jak polowa to polowa...
czlowieku jak jestes bez winy rzuc w siebie kamien... :)

Image
Image
Image

Zobaczymy jaki pomaranczowy koles do mnie napisze jako 1 :)
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: sw i dsw i ab

Post by pomek »

Matrix wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
dokladnie! ;d
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: sw i dsw i ab

Post by Antonio »

Jest mniejsza i wieksza polowka. Nie wiem o co wam chodzi.
...
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: sw i dsw i ab

Post by pomek »

Matrix ostatnio prowadzi badania na temat rownosci i identycznosci polow..
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: sw i dsw i ab

Post by Antitheus »

51% = ponad połowa
50% = połowa
49% = niespełna połowa

Nie ma czegoś takiego jak polacka "większa i mniejsza połowa".
Wyjątkiem jest sytuacja gdy zbiór x=100 a zbiór y=50; wtedy połowa y jest mniejsza niż połowa x.

Koniec offtopu.



Anarchy: "Pewnie połowa z was i tak tego nie rozumie":P

A może nawet i większa połowa :D // Gothuk
User avatar
Rutek
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 68
Joined: Tue Nov 02, 2010 2:25 pm

Re: sw i dsw i ab

Post by Rutek »

Anarchy wrote:Najlepszą mapą jest Otchłań, w dodatku zbalansowaną. Obie strony mają dokładnie takie same połowy mapy. W dodatku fajnie uczy współpracy.
Właśnie, wg mnie to jest najbardziej zbalansowana mapa i dość ciekawie się na niej gra.
Co do innych map poza AB Pomek Ci napisał czemu nie są grywalne. Z tego co wiem w nowym patchu będzie nowa mapka Serpenta też zbalansowana ;).
User avatar
Lazarus
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 140
Joined: Tue Oct 18, 2011 8:58 pm
Location: Podlaskie
Contact:

Re: sw i dsw i ab

Post by Lazarus »

Ludzie się przyzwyczaili do grania na AB i tak już zostanie bo nikomu się nie chce przystosowywać do innych map, poza tym jest najstabilniejsza. A SW i DSW są imho nudne.
Antitheus wrote: Nie ma czegoś takiego jak polacka "większa i mniejsza połowa".
Większa połówka istnieje, oto dowód:
Image
<rotfl>
Post Reply