Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Post Reply
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Pijanymiś myślę, że ten Arab pojawia się po tym, jak skorzystaliśmy z usług najemników w misji 11. Joan może zginąć - wtedy ratujemy jakąś kobietę-mechanika.
User avatar
Nicollo
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 37
Joined: Fri Jan 03, 2014 10:36 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Nicollo »

pijanymis wrote:Nie pamiętam Joan może zginąć przed 14misją?? a jak tak to kogo wtedy ratujemy w 14AM
Jeśli Joan zginie, w bazie Kappa będzie Lisa Lawson, jeśli również ona zginęła, musimy uratować panią mechanik - Connie Travers ;)
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pijanymis »

To już wole Joan ratować chociaż badania szybciej pójdą :P
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pijanymis »

jest jakiś błąd w misji gdzie przybywa Joan (wszystkich od początku uśmiercam gdzie się da) zabijam ją John nic nie mówi dopiero 2misje później obraonna gammy John przybywa na miejsce i pyta gdzie Joan Van hujten(:P) mówi że zginęła podczas szturmy a zginęła 2misje wcześniej przy Johnie to jak to jest??
Zauważyłem że jak ludzie mi ginął w kolejnej misji mogę wybierać ze znacznie lepszych ludzi w11misji większość ma 8poziom


Anarchy: przetłumaczy mi to ktoś na polski?

Anarchy kiedy zabijam Joan w misji w której się pojawia nie powinno być mowy że zginęła podczas ataku ruskich na gamme a taka rzecz ma miejsce
Last edited by pijanymis on Mon Feb 24, 2014 6:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by tomek795 »

"W misji( w tej w której pojawia się Joan), postanowiłem ją zabić, tak jak resztę moich ludzi w poprzednich misjach. John po uśmierceniu jej nie wypowiada dialogu, który zawsze wypowiada po jej śmierci w tej misji. Dwie misje później, w której musimy obronić Gammę, John pyta gdzie jest Joan( a jak wiadomo umarła dwie misje wcześniej), a (ktoś) mówi, że umarła podczas szturmu. Dodatkowo po uśmierceniu postaci, w kolejnych misjach mam do wyboru dużo lepsze jednostki np w 11 misji 8 poziomy w profesjach" - wolne tłumaczenie by Tomek795

Też trochę słabo po polsku, ale raczej lepiej :rurazz:
Nicollo wrote:
pijanymis wrote:Nie pamiętam Joan może zginąć przed 14misją?? a jak tak to kogo wtedy ratujemy w 14AM
Jeśli Joan zginie, w bazie Kappa będzie Lisa Lawson, jeśli również ona zginęła, musimy uratować panią mechanik - Connie Travers ;)
Ciekawe co musiałem wykombinować, że ratowałem Denisa Petersona :P
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by pijanymis »

A jak wszyscy zginął?? jak u mnie :P nikogo nie oszczędzam heh może jutro dojde do 14misji
13misja: wybór 4-6postaci dostępne są tylko 4 :P czyżbym całą populacje amerykanów wykończył?? zabiłem wszystkich i tak razem ze Stivensem.14misja rzeczywiście kobieta mechanik a 15misja?? nie wiem nie wczytuje się error:P
Last edited by pijanymis on Tue Feb 25, 2014 8:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

Coś tomek kręcisz, sprawdziłem kod całej misji nie znalazłem nic co świadczyłoby o tym że w tej misji jest Denis ;)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Zidek
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 112
Joined: Wed Aug 04, 2010 9:25 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Zidek »

Denis? :D

już sobie wyobrażam ten dialog:
Denis: Denis pracował nad nową wiązką laserową. Miała palić wszystko co napotka na swojej drodze.
John: Więc Denis nie żyje?
Denis: Nie, Powell zabrał go na poszukiwanie głównego złoża

:D
Pawlo
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 61
Joined: Wed May 21, 2008 6:02 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Pawlo »

Widze że ktoś mnie uprzedził z tym dialogiem Joan. Do tego w 12 misji 'am' nawet jak naukowcy zbiegną i nie zdobędziemy żadnych medali + dialog że nie znaleźlismy żadnych notatek to już w następnej Powell mówi iż naukowcy rozszyfrowali dokumenty i że ruscy byli o krok od opracowania bomby syberytowej. Zdaje sobie sprawę iż nie ma w zanadrzu ukrytych dialogów ani nie ma w sumie możności dogrania bo gość co podkładał głoś pod macmillana nie żyje ale może w przyszłości można by "podrasować" gł. kampanie i co gdzie niegdzie powstawiać te "ciche" dialogi + większą konsekwncję po dokonanych wyborach.

do tego nie wiem czy jest poprawny iż spawnuje w 12 misji legionistę-amerykanina.
Image
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

Coś bym chciał wyjaśnić: :)

Z oryginalnej (pierwszej) linii czasowej w przeszłość udali się Amerykanie i Arabowie, tworząc drugą linię czasową.
Ze świadectwa Rosjan dowiadujemy się, że USA w drugiej linii dysponują alaskitem, więc:
- Arabowie w starciu z Amerykanami ponieśli klęskę.
- Walki przeżyło wystarczająco dużo Amerykanów, aby mogli dokonać "wielkiego dzieła", czyli wydobycia całego złoża-matki, przeniesienia go na Alaskę i zakopania z powrotem.
- Po dokonaniu tego, Amerykanie położyli się i umarli.
:shock:

Przeniesienie całego złoża trwało zapewne kilka lat, jeśli nie więcej. Trudno uwierzyć, że wszyscy członkowie ekspedycji żyli przez ten czas w celibacie :D Różnorodności genetycznej chyba też powinno wystarczyć. Nie mogąc wrócić do domu, zakładałbym, że założyli osiedla, wioski itp. Skoro mogli wydobywać syberyt, z pewnością mogli też wydobywać węgiel, żelazo itd., zbudować przemysł, założyć miasta... *
W czasie, gdy Burłak dostaje wiadomość o wysłaniu go na przymusowe wakacje, ZSRR nie powinno w ogóle istnieć. Ziemię powinna zajmować licząca sobie 2 miliony lat cywilizacja potomków amerykańskiej ekspedycji.
Pytanie, dlaczego nie zajmuje?


*Paradoksalnie Płatonow wpada na ten pomysł, gdzieś w kampanii wypowiada się o planowanym "Związku Prehistorycznych Republik Radzieckich".
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Anarchy »

Kluczowa jest wielkość tej ekspedycji. Jeśli w czasie cofnęło się kilkaset osób, to zwyczajnie pula genetyczna była zbyt uboga i wymarli po parunastu pokoleniach.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 713
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

Pozwoliłem sobie na pobieżną kalkulację z perspektywy kampanii ZSRR:

Amerykanie, których napotykamy(wyrzynamy :arhello: ) podczas gry. [misja/liczba na oko]

1 - 3
2 - 10
3 - 15
6 - 20
8 - 20
9 - epsilon(25) + zdaje się, że ataki Macmillana są nieskończone, ale przyjmijmy 20
10 - beta(25)
11 - 15
15 - 35(us+przymierze)

~200

+

Jeńcy więzieni przez Armię Czerwoną (czasami ich brali - via Cornell uwolniony przez Bierezowa)
~20

+

50 - 100 - zginęło w rosyjskich zasadzkach tuż po przybyciu.

+

Dodatkowe kontyngenty utrzymywane do końca:
- Freedom - 10
- Alpha - 15
- Gamma - 5
+ inne - 20

~50


Amerykanie zabici przez Rosjan off-screen i przed przybyciem Burłaka

~150-250

Amerykanie, nie zaangażowani w walkę z Arabami (powinni przeżyć w 2. linii czasowej):

470 - 620

Jako że część Arabów w 3. linii czasowej walczyła przeciw Rosjanom, w 1. wersji wojny straty USA powinny być większe. Wiemy jednak, że niebiescy wygrali, więc do "grupy rozrodczej" :wink: można dodać najemników, którzy poddali się po klęsce i ew. legionopodobne twory walczące po stronie USA.

Zagadka: ilu jankesów nie przybyło do czasu zakończenia gry? :D

----------------------

Ciekawy artykuł o teoretycznej podróży kosmicznej w celu założenia kolonii.
http://www.newscientist.com/article/dn1 ... 0Ve2_l_uSo
For a space trip of 200 years, perhaps eight to 10 generations, his calculations suggest a minimum number of 160 people are needed to maintain a stable population.
Nie wiem jednak, jak wzrasta czas trwania tej stable population wraz ze zwiększeniem ilości ludzi. :(

Inna ciekawostka:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tristan_da_Cunha
The current population is thought to have descended from 15 ancestors, eight males and seven females, who arrived on the island at various times between 1816 and 1908.
Ale mają trochę problemów zdrowotnych z tego powodu. :|
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

Pewnie jakiś arabski naukowiec wyhodował jakiś wirus i wszystkich wytruł ;D

Macie problemy naprawdę Szymiew ;)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Biorąc pod uwagę zaprezentowaną przez Szymiew'a drogę rozumowania:
- grając w "Misję Epsilon" po stronie Am nieskończoną ilość czasu dojdziemy do wniosku, iż w przeszłość zostało wysłanych nieskończenie wiele (ew. cały naród) Rosjan
- Grając w 13 misję Am, dojdziemy do wniosku, iż nieskończenie wiele Arabów dołączyło do Legionu :)

Prawda jest taka, iż nie mamy żadnych danych mówiących o liczebności ekspedycji. JMM należy do grupy dziewiątej (czyżby kolejność zrzutów miała znaczenie?).

Teoria tuneli czasoprzestrzennych jest o wiele bardziej złożona. OW przedstawia nam otwartą fabułę. Faktem jest, iż to amerykanie dali początek pętli czasowej. Rosjanie, spotykani w grze, należą do zupełnie innego continuum czasoprzestrzennego (zarówno Am, jak i Ru to "ci pokrzywdzeni"). Dodatkowo, Arabowie (głównie najemnicy) wzięci są z tego samego świata co Am. Reszta to czyste spekulacje;Altar stworzył solidne podwaliny pod rozbudowaną fabułę.

Dla fanów chińskich bajek o tej tematyce polecam Steins Gate.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Anarchy »

Przecież to oczywiste. Na skutek cofnięcia się Amerykanów powstała alternatywna, druga rzeczywistość, w której Syberyt mieli Amerykanie. Cofnięcie się Ruskich spowodowało, że to Amerykanie, w kolejnej rzeczywistości, byli poszkodowani i to oni znów wysyłali ekspedycję, itd. Stąd można wysnuć wniosek, że w czasie cofnęła się nieskończona liczba żołnierzy amerykańskich, radzieckich i arabskich.
Post Reply