Video Poradniki - Dla Początkujących

Wszelkie pytania na temat SAIL'a i modowania OW.

Czy obecne poradniki pomogły Ci w pracy z edytorem/Sailem ?

Pomogły
6
55%
Nie wszystko jest jasne
0
No votes
Zabrakło bardziej zaawansowanych rzeczy
4
36%
Poradnik nie do końca mi pomógł
1
9%
 
Total votes: 11

User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

Zgodnie z zapowiedziami i z tym co zasugerowali mi inny userzy wydaję Video Poradniki dla całkowicie nowych użytkowników którzy chcą nauczyć się programować w SAIL-u. Poradniki będą wielofazowe i oglądanie kolejnych części będzie wymagało zapoznania się z poprzednimi. Jeżeli dopiero zaczynasz te poradniki są dla Ciebie.

Video poradniki dla początkujących są wstępem do poradników z bardziej zaawansowanych funkcji które również w formie Video będe przedstawiał w innym temacie (ten sam dział).

LISTA PORADNIKÓW (AKTUALIZACJA 2015-03-14)

Niedługo pojawią się mirrory z Youtube.

1. Podstawy z podstaw część 1 - Instalacja patcha, omówienie ow editora, tworzenie plików moda i mapy.
OGLĄDAJ NA YOUTUBE


2. Podstawy z podstaw część 2 - Wypakowywanie map z kampanii OW, Tworzenie terenu
OGLĄDAJ NA YOUTUBE

3. Pierwsza misja część 1
SAIL - Dodawanie celów misji, nowych postaci
OGLĄDAJ NA YOUTUBE

4. Pierwsza misja część 2
SAIL - Pojazdy, atak wroga, dialogi, pętla for, filtry, kończenie misji
OGLĄDAJ NA YOUTUBE
- W tym odcinku pod koniec przy zakończeniu misji dajemy RewardPeople przed SaveCharacters. Tutaj błąd z mojej strony sorka

5. Pierwsza misja część 3
SAIL - Warunki przegranej, przykłady warunków uzyskania medali, efekty w dialogach,
Last edited by Jeanks on Fri Mar 20, 2015 1:48 pm, edited 15 times in total.
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Nefarem »

Popracuj trochę nad tym szumem w tle.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
MrSvP
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 35
Joined: Sat Jan 17, 2015 2:16 pm

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by MrSvP »

Dla mnie spoko, twój głos i dykcja są do przyjęcia. Co to szumów to myślę że wystarczy tylko odszumować np. Audacity, (Jak co to proponuje ten poradnik https://www.youtube.com/watch?v=EQ-bJJdmmoE ) :)
User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

MarkedOne wrote:Teraz wiem jak przeczytać Twój nick.
Wrzuć to na yt jak biały człowiek xD Jak nie zaprzestaniesz na dwóch trzech filmikach to warto byłoby to podpiąć.

Które funkcje uważasz za bardziej zaawansowane?
Nie klasyfikuje sam funkcji na łatwe i trudne. Jeden ma problem z pętlami drudzy połowy z nich nie stosują. Generalnie im więcej ludzi z danym kodem ma problem tu na forum tym bardziej "zaawansowany" jest ten kod ale właśnie konkretnie dla tych osób. Stąd określenie "zaawansowany" brzmi niejednoznacznie i sami użytkownicy powodują taki podział funkcji mając z częścią z nich problem. Postaram się to wyjaśniać w poradnikach możliwie najlepiej.
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2059
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by zoNE »

Myślę, że temat bardzo szybko zniknie, a jak nagrania będą na dziwnych uploaderach, które nie są związane z Video i na których nie można niczego wyszukać, to i samo nagranie tym bardziej zniknie, więc nikomu nie pomoże. Jeanks, jako że OWN to największa społeczność i to właśnie tutaj ludzie szukają różnych podobnych treści, to co sądzisz o tym, aby wrzucać te nagrania na nasz kanał YT - jeżeli masz zamiar nagrać więcej odcinków?

Tak, aby było wszystko w jednym miejscu, był do tego łatwy dostęp, łatwo było to wyszukać i było tam, gdzie ludzie będą tego szukać.
User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

zoNE wrote:Myślę, że temat bardzo wszybko zniknie, a jak nagrania będą na dziwnych uploaderach, które nie są związane z Video i na których nie można niczego wyszukać, to i samo nagranie tym bardziej zniknie i nikomu nie pomoże. Jeanks jako, że OWN, to największa społeczność i to właśnie tutaj ludzie szukają różnych podobnych treści, to co sądzisz o tym, aby wrzucać te nagrania na nasz kanał YT jeżeli masz zamiar nagrać więcej odcinków?

Tak, aby było wszystko w 1 miejscu, był do tego łatwy dostęp, łatwo było to wyszukać i było tak, gdzie ludzie będą tego szukać.
Mogę wrzucać filmiki na kanał społeczności OW o ile uzyskam do niego dostęp wtedy ułatwi mi to sprawę. Mam też własny kanał YT ale o innej tematyce więc Twoja opcja jak najbardziej mi odpowiada.


Edytowany przez Jeanks o godzinie 21:11
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Antitheus »

Poradniki są już na kanale OWN:

User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

Super wielkie dzięki. Mam już gotowe kolejne odcinki będę systematycznie co jakiś czas wrzucał Ci kolejne o ile nie będzie Ci to przeszkadzać. Pozdrawiam
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Antitheus »

MasterKiller
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 343
Joined: Tue Aug 09, 2011 5:51 pm

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by MasterKiller »

Fajnie to wszystko zrobione. Tylko tyle, ze jak ktos kompletnie nie ogarnia podstaw programowania to moze sie troche gubic w tych wszystkich zmiennych/petlach(pamietam swoje poczatki :P). W takim razie polecam zapoznac sie z swietnym kursem programowania w C++ p. miroslawa zelenta: obrazowo tlumaczy o co w tym wszystkim chodzi:



// nie wiem czemu mi to nie dziala
// poprawiłem w tagi yt wsadza się kod filmu (po v=)
Wszyscy jesteśmy żołnierzami: WYDANE
https://original-war.net/files.php?id=174
User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

No tak ale zawsze to pomoże. Wszystkiego nie jestem w stanie przekazać. W trakcie poradnika przekazuję widzom jak należy czytać poszczególne kody tak aby je zrozumieć. Niedługo będzie kolejny poradnik i systematycznie co raz więcej funkcji
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Serpent »

Po dokonywaniu zmian w plikach tekstowych np. wpisywanie dialogów, trzeba restartować edytor żeby mógł załadować pliki...

@MasterK
Sprawdź pw.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

Serpent wrote:Po dokonywaniu zmian w plikach tekstowych np. wpisywanie dialogów, trzeba restartować edytor żeby mógł załadować pliki...

@MasterK
Sprawdź pw.
W tym przypadku chodzi o coś innego i wyjaśnienie jest to od razu na początku kolejnego odcinka który niedługo udostępnie;p

P.S: Nigdy nie restartuje edytora w innych przypadkach i śmiga :P
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Anarchy »

Koncepcja fajna, ale spóźniona o dobre dziesięć lat. Kiedy zaczynała się tworzyć scena modderska, takie tutoriale byłby świetne dla wielu osób, teraz już chyba nie ma osoby, która uczyłaby się od podstaw tworzyć mody do ow.

MarkedOne wrote:Teraz wiem jak przeczytać Twój nick.
Ja tam zawsze czytałem 'jankes'.
User avatar
Jeanks
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 305
Joined: Fri Feb 16, 2007 1:34 pm
Location: Grudziądz

Re: Video Poradniki - Dla Początkujących

Post by Jeanks »

Anarchy wrote:Koncepcja fajna, ale spóźniona o dobre dziesięć lat. Kiedy zaczynała się tworzyć scena modderska, takie tutoriale byłby świetne dla wielu osób, teraz już chyba nie ma osoby, która uczyłaby się od podstaw tworzyć mody do ow.

MarkedOne wrote:Teraz wiem jak przeczytać Twój nick.
Ja tam zawsze czytałem 'jankes'.
Nie ma bo nie wiedzą jak się za to zabrać a ja im to ułatwię. Poza tym może część użytkowników przestanie pytać nagminnie o banalne rzeczy z Saila ;p
Jeanks zgarnia wszystko ot co xD
Post Reply