OW TCG - Dyskusja ogólna

User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

OW TCG - Dyskusja ogólna

Post by Backero »

Image
Last edited by Backero on Fri May 20, 2016 5:46 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Serpent »

Kiedy będą te karty do pobrania? ;d
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Backero »

31 marca :)
Markok
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 314
Joined: Thu Sep 04, 2014 12:53 am
Location: Oberschlesien
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Markok »

No jasne! Screen 4 baz w dziwnej konfiguracji to była przecież zapowiedź gry karcianej!.. Serio myślałeś, że ktoś na to wpadnie kiedykolwiek :) ?
No a gra może być ciekawa, o ile wykonanie i przyłożenie się do pracy nie będzie podobne jak do większości niedokończonych modów do samego OW rzecz jasna, tylko jaki papier będzie najmocniejszy i jednocześnie nie wysadzi drukarki :?
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Backero »

Nie mówiłem, że zagadka będzie łatwa ;) Gra jest już zaprojektowana i prawie wszystkie karty są gotowe, ale jeszcze patrzę na cyferki, te na pewno będą zmieniać się często przez balans. Dlatego właśnie potrzebuję testerów :) Za 8 dni, kiedy udostępnię już materiały do wydruku powstanie dział na forum dla testerów. Dobrze by było, jakby ktoś miał już doświadczenie w karciankach.

Do przetestowania będzie najpierw sam system i zasady, przy okazji sprawdzając balans pomiędzy kartami. Dopiero wtedy będzie można się wziąć za pozostałe nacje, aczkolwiek ich charakterystyka jest już zaprojektowana (każdym narodem się będzie grać inaczej).

Proponuję papier jak z bloku technicznego (sprawdzałem, jest ok, choć mało elastyczny) :) Może być też zwykły na początek, nie ma co się przywiązywać do kart, które pewnie w większości będą jeszcze zmieniane i trzeba będzie dodrukowywać przebalansowane wersje.
User avatar
Szulce
Soldier level 6
Soldier level 6
Poland
Posts: 469
Joined: Wed Apr 28, 2010 9:53 am

Re: Original War The Card Game

Post by Szulce »

Słowo daję, jakby wszyscy budowali taki hype wokół karcianek, ich sprzedaż na pewno by wzrosła. :amwink:
Ogólnie to nie wiem, co z tego wyjdzie, ale mam nadzieję, że same dobre rzeczy. Także powodzenia! :amhello:
Image
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1246
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Original War The Card Game

Post by Creative »

Ciekawy pomysł :) Powodzenia :arhello:
Image
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Serpent »

Szulce wrote:Słowo daję, jakby wszyscy budowali taki hype wokół karcianek, ich sprzedaż na pewno by wzrosła. :amwink:
Ogólnie to nie wiem, co z tego wyjdzie, ale mam nadzieję, że same dobre rzeczy. Także powodzenia! :amhello:
Trololo, jaka sprzedaż. :lol:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Siwson »

No pomysł fajny, cos nowego zawsze, ale nie ukrywam, ze liczyłem na moda :D
Nie znam nikogo z kim bym mógł pograć w karciankę, zresztą chyba za stary na to jestem. Inicjatywę propsuje oczywiście.
Thanks, biacz.
User avatar
Enguzrad
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 108
Joined: Sun Jan 02, 2011 2:07 pm

Re: Original War The Card Game

Post by Enguzrad »

Well good luck with that. I already made two versions of OW themed card game, it's not an easy task to transfer mechanics from OW into card game without making it too complex for average people.
That was why I abandoned the first version and remade it to be more simple and thus better suited for playing in pubs :ruhello:. I didn't have time to test or translate it yet though... but the first version is still here in czech section and international forums.

I won't ask why did you decide to add germans to the mix, although it's probably better then adding alliance. I'll just hope that if it's going to be finished, it won't be just a carbon copy of an existing card game :).
Image
User avatar
Szulce
Soldier level 6
Soldier level 6
Poland
Posts: 469
Joined: Wed Apr 28, 2010 9:53 am

Re: Original War The Card Game

Post by Szulce »

Serpent wrote:
Szulce wrote:Słowo daję, jakby wszyscy budowali taki hype wokół karcianek, ich sprzedaż na pewno by wzrosła. :amwink:
Ogólnie to nie wiem, co z tego wyjdzie, ale mam nadzieję, że same dobre rzeczy. Także powodzenia! :amhello:
Trololo, jaka sprzedaż. :lol:
No chyba jeszcze ktoś sprzedaje takie rzeczy, nie? :amrazz:
Image
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Backero »

Germans came from my mod Original War Overload (http://www.moddb.com/mods/original-war-overload) I'm working on :) I didn't know somebody else tried to create Card Game in Original War world, just Gothuk said me yesterday about it. I tried to create my own system, but it's difficult to come up with something original. Generally: A the start of each day (turn) each player chooses one of his five characters in secret and then all show their choice at the same time. Each character have got different skills. Character with X combat level, Y engineering level and Z scientific level will draw X cards from his combat deck, Y from his engineering deck and Z from his scientific deck. and some tokens (mainly 4 crates, 1 oli and 1 siberite). They use cards and tokens for build buildings, send units into battlefield and research technologies. When all players are out of cards and/or tokens they choose their mission card in secret (like characters). They decide about defend their base or attack of of other players. When you win the attack, you can use attack of your units to destroy enemy buildings or/and damage his Command Center.
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Siwson »

W OW to działa zupełnie inaczej. Jeśli cos jest długo zapowiadane i wyjść nie może ludzie się zniechęcają, zbyt dużo dobrze zapowiadanych modów poszło do piachu, mam nadzieje ze pracujesz przynajmniej na takich obrotach jak Serpent (znany jako świrus). Karty sprawdzę, ale mod to mod - u know what i mean.
Thanks, biacz.
User avatar
Backero
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 556
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:36 pm
Location: Rzeszów/Rudnik nad Sanem/Chalupki
Contact:

Re: Original War The Card Game

Post by Backero »

Dlatego nie chciałem tego ogłaszać póki nie będzie gotowe i zapowiedziałem tydzień przed "premierą". Bo wiadomo, potrzeba testów.
User avatar
hidan
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Wed Nov 10, 2010 8:41 pm
Location: Polska

Re: Original War The Card Game

Post by hidan »

A to czasem nie żart na 1 kwiecień.

A co z kartami na steam?
Can't stop, can't stop the feet
Won't stop, won't stop the beat
And GO

Historia niedopowiedziana
2/20 - AM
6/20 - AR
3/20 - RU
Post Reply