Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

Antitheus wrote:
0dd1 wrote: Mnie zawsze zastanawiało po co Joan wspomniała jakiegoś Petera Schillera. Brzmiało to tak jakby był kimś ważnym dla fabuły (jak Denis Peterson) i należało oczekiwać że się wkrótce gdzieś pojawi. Jakiś niewykorzystany wątek?
Pojawia się. To jeden z przybyszów, których musisz ocalić aby dostać medal w tej misji. Taki sygnał, że "po nim już nikt się nie pojawi". Tutaj Altar popisał się logiką bo przecież wszyscy wiemy, że zrzuty są rozproszone w czasie :)

Nie przypominam sobie aby wśród przybyszów był ktoś o takim nazwisku. Zajrzałem w kod misji i tam wynika że "przybysze" są generowani losowo.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by 0dd1 »

Antitheus wrote:Pojawia się. To jeden z przybyszów, których musisz ocalić aby dostać medal w tej misji. Taki sygnał, że "po nim już nikt się nie pojawi". Tutaj Altar popisał się logiką bo przecież wszyscy wiemy, że zrzuty są rozproszone w czasie :)
Właśnie sprawdziłem. Żaden z tych randomów w misji tak się nie nazywał. W kodzie też nic o nim nie znalazłem.
Creative wrote:Niby gdzie ma się pojawić? I w jakim celu?
To właśnie pominięto. Wspomniano gościa z imienia jakby coś miał znaczyć... i tyle.
Do it!
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Ja jakimś cudem miałem człowieka nazywającego się tak samo, jak wspomniała Joan. Albo tak mi się wydaje.
Z drugiej strony to może być tylko wątek do tego, że Amerykanie na nowych ludzi nie mają co liczyć i muszą ograniczyć straty.
User avatar
Kazet
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 6
Joined: Fri Sep 11, 2015 9:46 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Kazet »

A może Peter Schiller to zdrajca, który mimo zniszczenia Kappy, pomaga Sewiemu ją odbudować i wznowić produkcję amerykańskich pojazdów, z którymi Gorki pojawia się w ostatniej misji, mimo, że oznacza to, że tamta amerykańska baza została zniszczona. Trololo :P

#edit:
Antitheus wrote:Ja jakimś cudem miałem człowieka nazywającego się tak samo, jak wspomniała Joan. Albo tak mi się wydaje.
Z drugiej strony to może być tylko wątek do tego, że Amerykanie na nowych ludzi nie mają co liczyć i muszą ograniczyć straty.
Nie wydaje mi się. Przechodziłem kampanię wiele razy, trafiały się różne nazwiska randomów (czasami nawet jakieś czeskie albo polskie), ale z Schillerem się nie spotkałem. Tym bardziej zbieg okoliczności, żeby było akurat to imię i nazwisko, to szansa jak 1 do 10 do 27 potęgi. Tak twierdzi Denis. :amlol:
User avatar
Terminat
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 217
Joined: Sat Aug 01, 2009 10:32 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Terminat »

Podróże w przeszłość tworzą pełno paradoksów. Jedynie osoba, która jest poza czasem (czyli nie znajduje się w żadnej lini czasowej), mogłaby beztrosko cofać się w czasie. Więc dyskusja nad czymkolwiek co nie jest wskazane w kampanii na temat podróży w czasie, nie ma jakiegokolwiek sensu. Podróże w czasie w Original War to po prostu fikcja, która nie uwzględniała najważniejszych problemów z niej wynikających.
Nikt was tak nie *****
Jak będzie was ***** Langusta

~Terminat. 2016.
MrSvP
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 35
Joined: Sat Jan 17, 2015 2:16 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by MrSvP »

OW to fikcja? :rucry:
User avatar
tomek795
Soldier level 5
Soldier level 5
Poland
Posts: 203
Joined: Fri Dec 17, 2010 5:58 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by tomek795 »

Terminat wrote: Podróże w czasie w Original War to po prostu fikcja
A istnieją podróże w czasie, które nie są fikcją :P, a apropos OW zakłada teorię o równoległych liniach czasowych, która to teoria niweluje wszelkie paradoksy.(Nie jestem pewny jak to do końca wygląda, ale wychodzi na to, że teoria w OW zakłada, że może być tylko jedna "przeszłość", dlatego w amerykańskiej kampanii spotykamy zarówno arabów jak i Rosjan) Historia w Original War wzbudza takie poruszenie, ponieważ posiadamy tylko ułamek informacji, a z ludźmi już tak jest, że lubią sobie od czasu do czasu pogdybać na tematy mało istotne :D
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Mart »

W sumie w moim modzie, fabuła opiera się o istnienie równoległych do siebie linii czasowych. Zasadniczo wyszedłem z fabułą od tego, że EON tworzy nową linie czasową. Idąc tym tropem myślenia, Amerykanie wysyłając z macierzystej linii czasowej ludzi w przeszłość utworzyli nową linię czasową w której starli się z Arabami, pokonali ich i udało im się przemieścić Sybert na Alaskę, co dało USA światową hegemonie. W tej linii czasowej (gdzie USA jest hegemonem) Rosjanie odnaleźli Eona (CZAPĘ) i utworzyli kolejną, trzecią już linię czasową, wysyłając ludzi w przeszłość w której spotykają się z Amerykanami.

Czyli ogólnie tłumacząc, wg. Tej teorii, EON tworzy alternatywną linię czasową do swojej.

PS. W kampanii Rosyjskiej, jest mowa o tym, że z powodu prób zwiększenia zasięgu CZAPY, ta zaczęła szwankować (skąd dowództwo w przeszłości mogło mieć taką informację?). Sądzę, że gdyby nie istniały do siebie równoległe linie czasowe to spotkanie Amerykanów i Rosjan nie było by takie oczywiste.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posts: 334
Joined: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by 0dd1 »

Mart wrote:W kampanii Rosyjskiej, jest mowa o tym, że z powodu prób zwiększenia zasięgu CZAPY, ta zaczęła szwankować (skąd dowództwo w przeszłości mogło mieć taką informację?
Jakoś zawsze zakładałem że mogli mieć pewien plan zrzutów i majstrowania przy czapie ustalony jeszcze przed wysłaniem pierwszej grupy. W końcu wiedzieli że idą na wojnę. Do tego mogli dodać do skrzyń jakieś "wiadomości" z przyszłości w formie zaszyfrowanych dokumentów, albo po prostu oznaczyć jakoś skrzynie, aby było jasne na którym etapie ich planu zostały wysłane. Wtedy dowództwo w przeszłości mogło by przeanalizować wszystkie znalezione dostawy, nawet biorąc pod uwagę że zostały rozproszone w czasie, i wydedukować z tego że wszystkie znalezione dotąd zrzuty pochodzą z etapów przed majstrowaniem przy czapie, a brak jakichkolwiek "późniejszych" dostaw był na tyle nieprawdopodobny że doszli do wniosku iż sprawa się rypła.
Do it!
User avatar
SW94
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 36
Joined: Fri Apr 26, 2013 7:23 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by SW94 »

Witam ponownie na forum po dłuższym czasie!

Przypomniały mi się pewne dwie niejasne sprawy w kampanii.

Pierwsza:
W filmiku przed 5. misją w kampanii rosyjskiej Burłak odbiera od kaprala Gniewki gratulacje za awans nawet wtedy, kiedy Gniewko wcześniej zginie. Ktoś to umie wyjaśnić?

Druga:
Pierwsza misja Przymierza po stronie Amerykanów. Czemu John Macmillan mówi do Cornella, kiedy do niego nie dołącza... Mark? Przecież Cornell ma na imię Andy.

Aż wkleję ten dialog.
$ D4-Mark-Corn-1
- John... Więc jednak postanowiłeś odejść.
$ D4-Mark-JMM-1
- Mark, przykro mi, ale...
$ D4-Mark-Corn-2
- Nic nie mów, John. Wiem, że miałeś swoje powody. Ja tu zostanę. Nie potrafiłbym pracować z Ruskami po tym, co mi zrobili. Musisz się pospieszyć.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

SW94 wrote:kiedy Gniewko wcześniej zginie. Ktoś to umie wyjaśnić?
Twórcy tego nie dokończyli, a wiem to stąd że w programie do robienia filmików OW jest opcja Ferguson_Alive i Gnievko_Alive (jakoś tak :D). Miało to na celu stworzenie 2 wariantów jednego filmu.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
MasterKiller
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 343
Joined: Tue Aug 09, 2011 5:51 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by MasterKiller »

http://pl.original-war.wikia.com/wiki/John_Macmillan


odkopuje stary temat, bo nie ma co nowego robic: skad wiadomo ze mcmillan mial dokladnie 33 lata, a np. fergusson 27?
Wszyscy jesteśmy żołnierzami: WYDANE
https://original-war.net/files.php?id=174
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

Z notatek twórców? :P
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
MasterKiller
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 343
Joined: Tue Aug 09, 2011 5:51 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by MasterKiller »

A czy takie notatki nie istnialy tylko do kampani ruskiej? ru01.doc czy cos takiego?
Wszyscy jesteśmy żołnierzami: WYDANE
https://original-war.net/files.php?id=174
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

Image
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply