Faraon (PC, strategia)

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Mensajes: 244
Registrado: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Faraon (PC, strategia)

Post por Mari »

Witam, Faraon to strategia w której rozwijamy nasze imperium tak jak za czasów faraona.
Są zatem budowle religijne, mamy bogów Setha, Bastet, Ozyrysa, Ptaha i Ra, domki, które wraz z dostarczaniem coraz to lepszych wygód powiększają się i zmieniają wygląd. Handlujemy z innymi mocarstwami, niestety nie ma trybu wieloosobowego, ale bawię się przy tej grze znakomicie, a najlepszą rzeczą jaka moim zdaniem w grze jest to monumenty. Lubię przesiadywać godzinami budując cegiełka po cegiełce różne piramidy, mastaby, obeliski, itd.
Tak mnie ostatnio wzięło na wspomnienia, bo była to moja gra dzieciństwa i niedawno właśnie pobrałem ją sobie na steamie. Poniżej parę screenów moich z samej gry, proszę napiszcie jakie są Wasze wrażenia z tej fascynującej gry, pozdrawiam :mrgreen:
ABBC3_SPOILER_SHOW
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Mensajes: 1115
Registrado: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Faraon (PC, strategia)

Post por Nefarem »

Jeśli chodzi o te stare city buildery do zdecydowanie wolałem Zeusa i Cezara 3 bardziej przypadły mi do gustu, nie bardzo lubię klimatów egipskich. Dodatkowo denerwującą rzeczą w faraonie jest to że budynki przemysłowe położone kilka metrów dalej od budynków mieszkalnych nie pracują i brak blokad drogowych.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Mensajes: 445
Registrado: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Faraon (PC, strategia)

Post por Mart »

W Faraona nie grałem, ale grałem w grę z tej samej stajni: Cezara III. Spędziłem z nią naprawdę wiele godzin :D Ostatnio arnh.eu, wypuściło materiał o całej serii gier z podobną mechaniką.

Last edited by Mart on Sat Jan 13, 2018 9:23 pm, edited 1 time in total.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Mensajes: 1115
Registrado: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Faraon (PC, strategia)

Post por Nefarem »

Na steamie jest możliwość zakupu (brak polskiego języka ;/ ) : http://store.steampowered.com/search/?d ... ns%20Games
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Mensajes: 244
Registrado: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Faraon (PC, strategia)

Post por Mari »

Nefarem wrote: Sat Jan 13, 2018 9:21 pm Jeśli chodzi o te stare city buildery do zdecydowanie wolałem Zeusa i Cezara 3 bardziej przypadły mi do gustu, nie bardzo lubię klimatów egipskich. Dodatkowo denerwującą rzeczą w faraonie jest to że budynki przemysłowe położone kilka metrów dalej od budynków mieszkalnych nie pracują i brak blokad drogowych.
Dzięki bardzo za podsunięcie kolejnych pozycji, w które postaram się zagrać.
Co do blokad drogowych to chodzi Ci o to?
Spoiler:
Image
Tutaj dalej kampania, zbudowałem średnią mastabę, teraz buduje małą widoczna z tyłu.
Spoiler:
Image
Nefarem wrote: Sat Jan 13, 2018 9:46 pm Na steamie jest możliwość zakupu (brak polskiego języka ;/ ) : http://store.steampowered.com/search/?d ... ns%20Games
Kupiłem właśnie tam na steamie angielską wersję, na gogu jest trochę taniej, ale wolałem mieć na steamie.
Mart wrote: Sat Jan 13, 2018 9:22 pm W Faraona nie grałem, ale grałem w grę z tej samej stajni: Cezara III. Spędziłem z nią naprawdę wiele godzin :D Ostatnio arnh.eu, wypuściło materiał o całej serii gier z podobną mechaniką.

Obczaję ten filmik potem, dzięki.
zoNE wrote: Sat Jan 13, 2018 10:34 pm Image
Tak a propo plebsu, to byłem kiedyś na wowie(global) w takiej gildii co mieli rangę plebs, nie powiem jakoś specjalnie mnie ta ranga nie satysfakcjonowała :D
Last edited by Mari on Sun Jan 14, 2018 8:21 pm, edited 1 time in total.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Mensajes: 1115
Registrado: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Faraon (PC, strategia)

Post por Nefarem »

Mari. Tak o te blokady, hm może jednak były. Nie pamiętam już tak dawno w to grałem.
Last edited by Nefarem on Sun Jan 14, 2018 9:49 pm, edited 1 time in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Mensajes: 244
Registrado: Sat Dec 02, 2006 10:32 pm

Re: Faraon (PC, strategia)

Post por Mari »

Ruszyłem dalej z kampanią i teraz jestem w okresie Old Kingdom:
Spoiler:
Image
Co do budowy samego miasta, polecam na początku zbudować domki, wodopój z którego będzie roznoszona woda, budynki straży i architekta, pałac, poborca podatkowy, oczywiście nie możemy zapominać żeby teren był odpowiednio piękny, gdyż, nasi mieszkańcy wymagają pomników, ogrodów lub innych ciekawych ozdób do życia. Oczywiście trzeba zrobić budynki w których produkujemy żywność, którą roznoszą gospodynie naszych bazarów.
Co ciekawe budynek religijny - świątynia także działa jak posąg i nadaje uroku miejscu w którym żyją ludzie.

W okresie Old Kingdom dostałem informacje, że mogę budować Kompleksy Świątyń dla różnych bogów Świata Starożytnego Egiptu. Praktycznie dopiero zaczynam ten okres, po opisie pierwszej misji zapowiada się całkiem ciekawie.
W ostatniej misji okresu archaicznego budowałem mastaby, piękne grobowce mające kształt ściętego ostrosłupa na prostokątnym planie. Wspominam bardzo dobrze ten okres, nieduże wymagania w stosunku do faraona, ale bądź co bądź w ostatniej misji miałem atak na miasto, w którym straciłem trochę budynków, które szybko odbudowałem. Gram na poziomie bardzo łatwym, ale możliwe, że jak skończę wybiorę sobie wyższy poziom trudności, na razie chcę się delektować grą.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
Responder