Premiera Apocalyptic War Episode One

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Serpent »

Mówiłem ci już chyba ze 20 razy że jak potrzebujesz czegoś to wal śmiało :P
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
darek8600
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 33
Joined: Tue Jan 02, 2018 9:23 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by darek8600 »

U mnie w ogóle dzieją się różne dziwne rzeczy.
31 grudnia z dnia na dzień nagle OW przestało działaći prosiło niby o płytę.
Zainstalowałem jeszcze raz, w innym folderze i mam powielone.
I np te same pliki moda potrafią dawać inną zupełnie wersje w jednej grze, a inną w drugiej xD

Aha, czyli jednak z tym przechodzeniem na żółtym pasku to nie tak miało być xD A już myślałem że misja celowo miała być aż tak trudna :P Wydaje mi się, że nawet przy zielonym pasku jednak trudno by z tego było zrobić "szybką akcję", a właśnie taka powinna być, by fabularnie uzasadnić brak wsparcia u ruskich itd.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Mart »

darek8600 wrote: Wed Jan 03, 2018 11:44 am Wydaje mi się, że nawet przy zielonym pasku jednak trudno by z tego było zrobić "szybką akcję", a właśnie taka powinna być, by fabularnie uzasadnić brak wsparcia u ruskich itd.
Dlatego, najpierw trzeba było zerwać łączność :D PS. Też warto pamiętać, że obie akcją dzieją się jakby równocześnie tj. ta Stacha i ta Baginsa :D

Ale dość spoilowania!!! :D
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
darek8600
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 33
Joined: Tue Jan 02, 2018 9:23 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by darek8600 »

Wiem, że dzieją się równocześnie, ale z tym żółtym paskiem to trochę trwało :P
Samo naprawienie wszystkich pojazdów (raz potrzebne rakiety, raz gatling, a czasem działo) i dopchanie ich do fabryki trochę trwa.
Ale racja, zapomniałem o tej łączności.
Choć jakby się czepiać, to pomijając brak patroli, ale nie ma już zrzutów skrzynek, w bazie jest główna fabryka rakiet, więc powinny co chwilę przyjeżdżać jakieś konwoje ze skrzynkami :P
po za tym w przypadku wykrycia zerwania łączności powinni jednak wzmocnić obronę, wysłać jakieś patrole zwiadowcze dookoła bazy.
No ale to już byłoby czepialstwo :P
Co do misji 5, spróbuję tak, choć wolałem to wszystko przejąć, zwłaszcza wobec braku możliwości budowy :(
To jest trochę minus tego moda, że jest zbyt duża liniowość w kontekście sposobów przejścia misji.
User avatar
darek8600
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 33
Joined: Tue Jan 02, 2018 9:23 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by darek8600 »

Wyjaśniła się kwestia misji 5. Po prostu zajmowanie innego magazynu, bliżej bazy Lambda również uruchamiało skrypt.
Natomiast w 4 misji dalej dostaję seryjkę i życie na żółto.
Podrzucam save'a z tuż przed zajecia magazynu.

https://www.sendspace.com/file/9gk59k
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Mart »

U mnie działa prawidłowo :D
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
darek8600
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 33
Joined: Tue Jan 02, 2018 9:23 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by darek8600 »

A ja mam kolejny kwiatek.
Początek misji 7, arabowie muszą o tym, że trzeba iść wdłuż drogi, pojawia sie na dole napis "Cel nieosiągalny", dialog się kończy i wszyscy sobie beztrosko stoją, a ja nie mam kontroli xD
To jakieś fatum :P
Ale misja 6 była faktycznie bardzo fajna, choć znowu ten brak możliwości budowy składu :P
EDIT: za drugim razem poszło, może przez to, że tym razem przewinąłem dialogi.
Last edited by darek8600 on Thu Jan 04, 2018 12:38 am, edited 1 time in total.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Nefarem »

Pathfinding w OW jest taki jest trzeba im krok po kroku pokazać jak mają iść.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Serpent »

Nefarem wrote: Thu Jan 04, 2018 2:04 pm Pathfinding w OW jest taki jest trzeba im krok po kroku pokazać jak mają iść.
To jest PathPierdoling :D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
darek8600
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 33
Joined: Tue Jan 02, 2018 9:23 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by darek8600 »

Po misji 7 mi się odechciało :P
Skończyło mi się paliwo w rakietach syberytowych, nie mam jak pokonać ostatnich koszar przed wejściem do tunelu, a nie chce mi się przechodzić misji od nowa. Trochę irytujące, bo dookoła leży mnóstwo beczek z ropą, ale nie mam żadnego inżyniera, a mechanik nie może podnieść beczki, czy zatankować pchając pojazd pod samą beczkę :D
Rozumiem, że pewnie chodziło o to, żeby nie było za łatwo, ale kompletnie nie kupuję takiego sposobu utrudnienia, bo jest nielogiczne i się nie trzyma kupy. Zarówno to, ze przez mechanikę gry nie można użyć baryłek, jak i to, że Legion nie pomyślał w ogóle o logistyce? Po raz kolejny brak możliwości zajęcia, czy budowania budynków.
Fabuła mnie zaciekawiła, więc obejrzę sobie YT, a do moda może kiedy wrócę.
Póki co spróbuję się pouczyć modowania.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Nefarem »

Imo, to jest najłatwiejsza misja w całym modzie trzeba tylko z głową atakować budynki wroga żeby oszczędzać ropę w rakietach. W końcu była okazja się zemścić z użyciem tych rakiet :D.
Last edited by Nefarem on Thu Jan 04, 2018 11:31 pm, edited 1 time in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
darek8600
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 33
Joined: Tue Jan 02, 2018 9:23 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by darek8600 »

Wiem, ale zasugerowałem się tym, że trzeba zniszczyć arabską część bazy i nie myślałem że potem będą jeszcze do niszczenia koszary, tak to bym od razu zaatakował tamtą część. Póki co po prostu nie chce mi się tej misji przechodzić od nowa. Pewnie wrócę do niej za jakiś czas.
Chociaż jak oglądnąłem na YT jakie ataki czekają w następnej misji, to nie wiem :P
Brakuje zróżnicowania poziomu, żeby można też bardziej na luzie pograć. Myślałem, że właśnie ta misja 7 będzie nieco luźniejsza.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Mart »

darek8600 wrote: Thu Jan 04, 2018 11:34 pm Chociaż jak oglądnąłem na YT jakie ataki czekają w następnej misji, to nie wiem :P
W nowej wersji ataki są poprawione i nie powinny sprawić problemów ;) PS. Zaktualizowałem link w pierwszym poście i dodałem kilka pomniejszych poprawek.
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Serpent »

Mart wrote: Tue Jan 09, 2018 11:02 am W nowej wersji ataki są poprawione i nie powinny sprawić problemów ;) PS. Zaktualizowałem link w pierwszym poście i dodałem kilka pomniejszych poprawek.
Image
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Siwson »

Przysiadłem, pograłem i przeszedłem. Muszę przyznać że fabuła wciąga i właściwie tylko dlatego masz ochotę grać dalej mimo ilości wulgaryzmów rzuconych w trakcie wykonywanych misji.
Jeśli granie na polegać na zapisywaniu gry co chwilę, bo zaraz możesz przyjąć na klatę zmasowany atak rakiet mających zasięg na pół mapy to coś tu jest nie tak. Dopiero od momentu przyznania dostępu do laserów gdzieś tam ta przewaga się zaciera, ale nadal jest to męczące i przez krótką nieuwagę możesz stracić jednostkę co często kończy się na "GAME OVER" aka ALT+F4 aka nigdy więcej tego nie włączę:)
To wszystko co napisałem wcześniej jako minus jest jednocześnie plusem, bo zmusza gracza do myślenia, planowania, odpowiednim zarządzaniem czasu gry i niekiedy kreatywnością.
Jest to dzieło, które wzbudza szacunek, widać tam mnóstwo włożonego czasu i pracy.
Fabularnie dzieje się tam bardzo dużo, bywa dosyć zawile, ale i zabawnie.

Warto popracować nad kamerą podczas scenek. Kamera nie porusza się razem z postacią, a powinna. W przypadku scenek z poruszającymi się wieloma postaciami kamera raz pracuje, raz nie (albo mi się wydawało że pracowała kiedykolwiek).

Myślę że warto wprowadzić podział na poziom trudności. To może nie być proste do wykonania, bo mod nie może być zbyt łatwy, ale jakieś niewielkie różnice powinny się mimo wszystko pojawić.

Skoro w modzie są te same postacie może warto "zatrudnić aktorów". Celowo użyłem tego sformułowania, bo jest różnica między "czytaniem dialogów", a czytaniem dialogów. Chyba SoS się może pochwalić jakimś drewnem, przez który odechciewa Ci się w ogóle grać w daną potyczkę. #Sikorski :D

To oczywiście moja subiektywna opinia i choć irytowałem się regularnie to finalnie sądzę że fabuła jest na tyle mocna, że jestem w stanie Ci wybaczyć te rakiety:)

Czekam na epizod drugi.
Zdrówka.
Thanks, biacz.
Post Reply