Sand of Siberia

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Sand of Siberia

Post by Nefarem »

Mi się udało przejść na najwyższym ze wszystkimi medalami. W razie problemów służę pomocą z przejściem misji.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 60
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Sand of Siberia

Post by be6he6mo6th »

Z medalem od braku sejwu też? Po prostu według mnie poziom trudności jest wyraźnie przesadzony. Taki poziom powinien być jako czwarty o nazwie "korea", lub "niemożliwy" :D bardzo mocno frustruje się przy wykonywaniu. A może już nie te lata...
JEstem przy misji z małpoludami, a we wcześniejszej miałem poważne problemy. A co będzie przy końcowych :ruwtf:
Last edited by be6he6mo6th on Fri Jan 04, 2019 8:05 pm, edited 1 time in total.
Ashido
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 30
Joined: Tue Jun 17, 2014 4:12 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Ashido »

Nefarem wrote: Fri Jan 04, 2019 5:35 pm @Ashido, czy w momencie skończenia 4 misji w bazie Gamma miałeś wszystkie budynki czy rozebrałeś całkowicie bazę?
Nie rozbierałem, raszowałem zaraz po posiłkach pierwszych. Ale przecież MacMilan i Tim Gladstone przyjechali do Gammy w 5 misji i stała tak jak zstawiłem.

Zdjęcie robione telefonem, screena sie nie dało
https://imgur.com/9DbKEdW
Last edited by Ashido on Fri Jan 04, 2019 8:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Sand of Siberia

Post by Serpent »

be6he6mo6th wrote: Fri Jan 04, 2019 8:03 pm Z medalem od braku sejwu też? Po prostu według mnie poziom trudności jest wyraźnie przesadzony. Taki poziom powinien być jako czwarty o nazwie "korea", lub "niemożliwy" :D bardzo mocno frustruje się przy wykonywaniu. A może już nie te lata...
JEstem przy misji z małpoludami, a we wcześniejszej miałem poważne problemy. A co będzie przy końcowych :ruwtf:
Dlatego Trudny ma być trudny. Wymaga to innego podejścia do gry - wyklucza granie oklepanych schematem.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

O.o jakiś pacz na workszopie właśnie się ściągnął :P

Co do tego:
be6he6mo6th wrote: Fri Jan 04, 2019 8:03 pm Z medalem od braku sejwu też?
wystarczy w camp sejwach zmienić Am01-0$J.OWP na Am01-0$V.OWP. Ale nie polecam sobie w ten sposób medali dodawać, bo gra się wykrzacza.

Ja gram na łatwym, bo masohistą nie jestem :PP

Edit:
Po patchu już gry nie mogę załadować w 10 misji :/
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 60
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Sand of Siberia

Post by be6he6mo6th »

Serpent wrote: Fri Jan 04, 2019 8:41 pm Dlatego Trudny ma być trudny. Wymaga to innego podejścia do gry - wyklucza granie oklepanych schematem.
No ja rozumiem, że schematem nie można grać na wszystko, tym bardziej na zmienioną kampanie. Dostosowuje schemat. Ale wymiękam jak w misji numer 4, gdzie bronimy bazy delty, wjeżdżają mi zewsząd czołgi z działami, opancerzone ciężko na kołąch, podczas gdy ja sam mogę karabin gathlinga wybudować, nie wspominając już o piechocie która do pewnej minuty też spamuje. Ale według mnie hitem to nie jest spam, tylko chamsko zawyżone statystyki, które chyba nie są widoczne. Tzn jak to możliwe, że mój mechanik poziom 5 w pojeździe ukradzionym dla rusków (cięzki pojazd na kołach, działo) przegrywa z mechanikiem poziom 4 w pojeździe (średni gąsienicowy, karabin gathlinga) ? To chyba przesada ? No chyba że mogłem coś wymyśleć, ale nie wydaje mi się, aby mi się przewidziało.
no...
ALE JAKOŚ MI SIĘ UDAŁO. Aktualnie jestem w misji ze skrzynkami, i po tym spamie ciężkich dział na ciężkich gąsienicach z mechanikami poziomu 8-9, na dziś poddałem się, może spróbuje jutro.
filazaf wrote: Fri Jan 04, 2019 10:12 pm Ja gram na łatwym, bo masohistą nie jestem :PP
filazaf wrote: Fri Jan 04, 2019 10:12 pm Zawsze gram na najwyższym poziomie trudności.
Always plan on most hardcore diff
Co? :roll:
Last edited by be6he6mo6th on Fri Jan 04, 2019 10:55 pm, edited 2 times in total.
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

to jeszcze z czasów założenia konta :P
Faktycznie powinnienem zmienić, bo po potyczkach i innych twórczościach, to już nie gra typu "jak to ugryźć", ale jakim cudem się udało
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 60
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Sand of Siberia

Post by be6he6mo6th »

filazaf wrote: Fri Jan 04, 2019 11:47 pm to jeszcze z czasów założenia konta :P
Faktycznie powinnienem zmienić, bo po potyczkach i innych twórczościach, to już nie gra typu "jak to ugryźć", ale jakim cudem się udało
No właśnie oto mi chodzi :D. Wydawało mi się że naprawdę dobrze gram w kampanie, a tu jakaś masakra, mówię poziom korea trzeba wstawić jako 4 i będzie wtedy git :arhello: No, dlatego po prostu zapytałem, czy ktoś przeszedł tego harda ze wszystkimi medalami, bo odpalać sejwa co 5 minut i dostosować taktykę do następnego ataku to i ja potrafię. Ale zaczynać od nowa gre za każdym razem, bo komp z karabinkiem na czołgu rozwala mój cięższy czołg z działem, to już wg mnie nie trudność, tylko upierdliwość.
No ale tak jak mówiłem, może to ja jestem cienki bolek, dlatego chciałbym by reszta zabrała głos na ten temat.
Last edited by be6he6mo6th on Sat Jan 05, 2019 12:08 am, edited 1 time in total.
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

Serpent wrote: Fri Dec 28, 2018 8:17 pm
Oblookałem teaser i kanał szukając kiedy reszta kampanii i odkryłem prawdziwą fabułe xDD
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Gelwe »

be6he6mo6th wrote: Fri Jan 04, 2019 7:39 pm Mam krótkie pytanie, czy ktokolwiek przeszedł całą kampanię na najwyższym poziomie trudności, zachowując wszystkie medale? Jeżeli tak, to nikt nie ma żadnych zarzutów co do poziomu trudności ? Chodzi mi o SoS naturalnie.
Oczywiście że tak, jeżeli nie dało by się przejść którejś z misji na 100% nie mogłyby one zostać wypuszczone.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Sand of Siberia

Post by Nefarem »

W 6 misji na hardzie polecam zbudować się na zachodzie, jest tam lepsza pozycja do obrony w przeciwieństwie do miejsca startowego.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
Ashido
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 30
Joined: Tue Jun 17, 2014 4:12 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Ashido »

@Nefarem, Serpent

Dzięki za patcha do 7 misji. Teraz jest problem z misją 8, ponieważ po cutscence wywala "przegrałeś nie obroniłeś bazy".
Pewnie dlatego, że nie ma warsztatu laboratorim ani nic. Stoi tylko magazyn, wieża kontrolna, koszary i cztery wieżyczki w dodatku Lucy Donaldson, która obejmuje dowodzenie rusza na ruskich podczas ataku xD
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Sand of Siberia

Post by Serpent »

Problem w tym że twój zapis jest kopnięty (nie zapisało bazy). Biorąc pod uwagę że tylko ty masz ten błąd wychodzi na to że wina leży po stronie twojego OW. Zalecam reinstall moda i cofnięcie się do 4 misji.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Gelwe
Soldier level 7
Soldier level 7
Posts: 696
Joined: Sun May 25, 2014 2:06 pm

Re: Sand of Siberia

Post by Gelwe »

Domagam się easter egga w postaci śpiewającego JMMa.
Creative wrote:Image
Chodziło mi o to że sam przerabiam zrobione mapy. (budynki, ludki itd)
A co do saila to przecież sam muszę wklejać
.
Creative wrote: Jak chcesz mogę ci pomóc. Jestem doświadczonym modderem, zrobiłem 2 mody i 3 w drodze ;) Kontakt PW.
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 133
Joined: Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Sand of Siberia

Post by filazaf »

Nefarem wrote: Mon Dec 31, 2018 1:55 pm Jeśli chodzi o SoSa to została udostępniona kampania Amerykańska zawierająca 10 odświeżonych misji i nic więcej.
Jeśli chodzi kampanię ar, spróbuj pobrać z ownetu: https://original-war.net/files.php?id=189 .
Nie mogę znaleźć tematu od tego moda.
Mam problem z misją Blask Syberytu.
Nie da się włączyć tych elektrowni, naukowiec chodzi dookoła i tyle. Timery stoją. Nie działa play/pause :/
Post Reply