CharacterSelection - wybór postaci biorących w misji

Wszelkie pytania na temat SAIL'a i modowania OW.
minor2
Soldier level 0
Soldier level 0
Posty: 2
Rejestracja: Mon Mar 05, 2007 9:59 pm

CharacterSelection - wybór postaci biorących w misji

Post autor: minor2 »

Cześć,
mam problem z modowaniem misju 4 kampani Rosjan.
folder: \Missions\__RU\04

Wewnątrz pliku start.src jest taka funckja:
function select_people;
var units;
begin
units:=[sel_hired,sel_not_changeable,sel_change_class,Burlak]^
[sel_not_hired,sel_not_changeable,sel_dont_change_class,Popov]^
[sel_not_hired,sel_changeable,sel_change_class,Scholtze,Gnyevko,Belkov,Kovalyuk,Soldier1,Scientist1,Engineer1,Mechanic1]^new^other;
player_units:=[Burlak,Kuzmov] union CharacterSelection('Select 15 characters to go with you',15,15,units,[class_soldier, class_mechanic, [class_engineer,1], class_scientistic]);
end;


A dokładniej mam na myśli ten wiersz:
CharacterSelection('Select 15 characters to go with you',15,15,units,[class_soldier, class_mechanic, [class_engineer,1], class_scientistic]);

Zmieniłem w funkcji CharacterSelection minimalną i maksymalną ilość osób do wybrania z 8 na 15.
Niestety w misji tego nie widać. Podobnie miałem z misją 03, czyli poprzedniom. Jednak po jakimś czasie "magicznie" zaczęło działać.
Może trzeba, to jakoś skompilować? Tylko, to bez sensu, zmiany w innych miejscach dziłają...

Może ktoś mi pomóc?

Dzięki.
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posty: 334
Rejestracja: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: CharacterSelection - wybór postaci biorących w misji

Post autor: 0dd1 »

Kompilacja jest konieczna i bez niej to nie zadziała. Masz to w oknie saila pod Commands->Compile. Poza tym zmieniony kod automatycznie się skompiluje jak otworzysz mapę w edytorze, i w ten sposób mogło to samo zaskoczyć.
Do it!
minor2
Soldier level 0
Soldier level 0
Posty: 2
Rejestracja: Mon Mar 05, 2007 9:59 pm

Re: CharacterSelection - wybór postaci biorących w misji

Post autor: minor2 »

Dzęki. Faktycznie, mogło to się w tle kompilować, tylko po prostu nie wyświetlało błędów.
W akutalnie "problematycznym" pliku start.src błędy pokazuje nie wmoim dodnaym kodzie (to zminimalizowałem do minimum), ale w złożach dodanych w edytorze, a jak je usunę w innych wierszach anpisanych oryginalnie.
Mógłbyś na to zerknąć? Będę wdzięczny. Nie potrafię zidentyfikować tyvh błędów. Nie wskazują one na te nielicne linie kodu dodane przezee mnie. Nie wiem o co chodzi.

Tutaj wrzuciłem ten plik z misji 04 Roscjan:
https://wetransfer.com/downloads/4b5346 ... ient_email

Edit:
Rozwiązanie było proste, jednak próbując coś naprawić pod wpływem alkocholu, proste zadanie może okazać się niewykonalne.
Wystarczyło usunąć:
106, 84, { OIL }
72, 65, { SIBERITE }
72, 61, { SIBERITE }
69, 61, { SIBERITE }

Dodałem w edytorze Syberyt i wygenerowało się takie coś na początku pliku. Jest , to jakiś bug, wystarczy usunąć i działa.
Wczoraj też niby usuwałem, ale wywalało inne błędy. Pewnie trzeba było zresetować edytor.
A wieczorem jak byłem pod wpływem, to ledwo widziałem co jest napisane na ekranie i klawiaturze.

Dzięki Odd1 za wyjaśnienie działania SAIL.

Dziękuję też moderatorowi za usunięcie głupot, które wczoraj wieczorem napisałem jak byłem mniej trzeźwy.
Jeszcze rano miałem "cache" tej strony i przeczytałem te głupoty. Jakim sposobem wmieszałem Boga do SAIL, to nie wiem :D Musiałem być nieźle sfrustrowany niepowodzeniami.
Last edited by minor2 on Fri Aug 16, 2019 9:52 am, edited 3 times in total.
User avatar
0dd1
ArCamp Developer
Posty: 334
Rejestracja: Tue Jul 01, 2014 3:01 pm

Re: CharacterSelection - wybór postaci biorących w misji

Post autor: 0dd1 »

minor2 wrote: Thu Aug 15, 2019 8:28 pm 106, 84, { OIL }
72, 65, { SIBERITE }
72, 61, { SIBERITE }
69, 61, { SIBERITE }
Edytor ma taką funkcje do robienia listy złóż które masz na mapie. Tam gdzie otwierasz okno saila w edytorze poniżej masz "List of sources", i jak to klikniesz to taka lista wskakuje do kodu.
Do it!
ODPOWIEDZ