Premiera Apocalyptic War Episode One

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Mart »

Siwson wrote: Mon Apr 23, 2018 9:02 pm mimo ilości wulgaryzmów rzuconych w trakcie wykonywanych misji.
Starałem się by ich ilość była jak najbardziej zrównoważona i wydaję mi się, że nie przekroczyłem granicy. Mod nie jest dla dzieci i w żaden sposób go nie ugrzeczniłem, rzucanie mięsem w wojsku jest raczej dość powszechne.
Co do poziomu trudności na tę chwilę jest on o wiele bardziej zbalansowany niż w wersji pierwotnej, a widzę, że dalej jest przesadzony :D Coś się nad tym pomyśli :)
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Siwson »

Mart... Chodzi o ilość wulgaryzmów rzuconych przeze mnie podczas gry ;)
Thanks, biacz.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Serpent »

Mart wrote: Tue Apr 24, 2018 7:06 am Mod nie jest dla dzieci
Mart musisz dodać PEGI18 :D
Siwson wrote: Tue Apr 24, 2018 4:51 pm Mart... Chodzi o ilość wulgaryzmów rzuconych przeze mnie podczas gry ;)
Ty zawsze rzucasz dużo ilość wulgaryzmów ;)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1115
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Nefarem »

Serpent wrote: Wed Apr 25, 2018 8:54 am
Mart wrote: Tue Apr 24, 2018 7:06 am Mod nie jest dla dzieci
Mart musisz dodać PEGI18 :D
A przypadkiem OW już samo w sobie nie ma oznaczenia PEGI 18 ?
Last edited by Nefarem on Thu Apr 26, 2018 1:16 am, edited 1 time in total.
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
User avatar
kolega48
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 171
Joined: Thu Jan 16, 2014 11:22 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by kolega48 »

Coś wiadomo kiedy mood trafi na steam?
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Mart »

Kiedy znajdzie się ktoś chętny, żeby go przetłumaczyć na angielski i ewentulnie kiedy zostanie wprowadzony lepszy balans (czyt. Podział na poziomy trudności)
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
kolega48
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 171
Joined: Thu Jan 16, 2014 11:22 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by kolega48 »

zajebisty modzik z niecierpliwością czekam na epizod 2 :amhello: :aminvis: :amrazz:
GameLordPL
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Mon Oct 07, 2019 1:35 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by GameLordPL »

Hej, Pomoże ktoś z misją 3? Nie mogę sobie poradzić z Irakijczykami, pierwszą falę jakoś przeżyłem ale drugiej nijak.
GameLordPL
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Mon Oct 07, 2019 1:35 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by GameLordPL »

Z 3 misją sobie poradziłem. Ogólnie dzisiaj skończyłem cały mod. Ogólnie zajebisty mod czekam na epizod 2. Ogólna ocena:

+Fabuła mega
+Zwroty akcji
+Klimat (odmiennie do innych ocen) mi bardzo pasuje temat obcych, spisków itd i jak najbardziej pasuje to do OW, w końcu w podstawce doszli do tego że artefakty były dziełem obcej cywilizacji więc dobrze się wpasowuje.
+fajne intra przerywniki itd
+bardzo podobał mi się wątek rozwinięcia technologii artefaktów (Frank, "brama przymierza", teleport skrzynek)

+- poziom trudności z jednej strony fajnie że trudny trzeba się pomęczyć chociaż czasami zniechęca albo sztucznie wydłuża misje
+- dmg rakiet i laserów - jak się kontroluje to super jak się na to walczy to czasem drażni

-długość kampania - stanowczo za krótka, po skończeniu chce się wiedzieć co było dalej :P
-nie logiczny dostęp technologiczny - nie ma jakiejś hierarchii w misjach, że im dalej tym więcej. Rozumiem, że część była za trudna czy niezrozumiała dla bohaterów danej misji ale skoro w poprzedniej się tego używało to czemu się tego nie nauczyli?
-Rozwój postaci - przez 10 misji zdobyłem cały jeden poziom um. walki gł. bohatera...
-Jest trochę literówek czy błędów w składni ale mnie to osobiście nie razi, chociaż jest to minus. Ogólny sens był zachowany

Czekam na Epizod 2
Mart
Soldier level 6
Soldier level 6
Peru
Posts: 445
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:52 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Mart »

GameLordPL wrote: Tue Oct 08, 2019 9:52 pm Z 3 misją sobie poradziłem. Ogólnie dzisiaj skończyłem cały mod. Ogólnie zajebisty mod czekam na epizod 2. Ogólna ocena:

+Fabuła mega
+Zwroty akcji
+Klimat (odmiennie do innych ocen) mi bardzo pasuje temat obcych, spisków itd i jak najbardziej pasuje to do OW, w końcu w podstawce doszli do tego że artefakty były dziełem obcej cywilizacji więc dobrze się wpasowuje.
+fajne intra przerywniki itd
+bardzo podobał mi się wątek rozwinięcia technologii artefaktów (Frank, "brama przymierza", teleport skrzynek)

+- poziom trudności z jednej strony fajnie że trudny trzeba się pomęczyć chociaż czasami zniechęca albo sztucznie wydłuża misje
+- dmg rakiet i laserów - jak się kontroluje to super jak się na to walczy to czasem drażni

-długość kampania - stanowczo za krótka, po skończeniu chce się wiedzieć co było dalej :P
-nie logiczny dostęp technologiczny - nie ma jakiejś hierarchii w misjach, że im dalej tym więcej. Rozumiem, że część była za trudna czy niezrozumiała dla bohaterów danej misji ale skoro w poprzedniej się tego używało to czemu się tego nie nauczyli?
-Rozwój postaci - przez 10 misji zdobyłem cały jeden poziom um. walki gł. bohatera...
-Jest trochę literówek czy błędów w składni ale mnie to osobiście nie razi, chociaż jest to minus. Ogólny sens był zachowany

Czekam na Epizod 2
Miło, że ktoś jeszcze gra w mojego moda :D Miło, że się komuś moja praca spodobała.

Co do kontynuacji, stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Nie mam teraz na to kompletnie czasu, po za tym nie mam już od dawna funu z modowania OW i o ile, fabularnie mogę napisać historię do końca, to nie wiem czy technicznie jestem w stanie skończyć moda. W każdym razie nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa :D
Apocalyptic War Episode One Wydany: link

Epizod drugi zostanie wydany kiedy będzie gotowy :)
User avatar
kostek00
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 22
Joined: Thu Jun 04, 2015 10:32 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by kostek00 »

Mógłby ktoś zapodać link do moda? Nie jestem pewien czy mam odpowiednią wersję.

Mart, w 4 misji mam to samo co darek8600. Zanim ruskie zostają teleportowane Polak dostaje serię i tu zawsze mam jeden z dwóch rezultatów:
1. Życie zjeżdża na czerwono.
2. Życie zjeżdża na żółto z tym, że jest bliski czerwonego paska. Tak ze 2-3 rakiety w pojazd i wypada z niego.

Ani razu nie udało mi się, żeby zakończyć ten przerywnik z zielonym paskiem.

Ponadto gdy Amerykanin biegnie do zbrojowni po zastrzeleniu Carycyna zdarzyło mi się, że ruskie ja zniszczyły.

Dałoby radę obydwa błędy rozwiązać na przykład w ten sposób:
1. Zbrojownia cały czas by była naprawiana podczas przerywnika.
2. Po przerywniku Polak zostaje wyleczony lub ruskie nie zdążają strzelić do niego, bo zostają przeniesieni o 1-2 sekundy wcześniej. Wiem, że to przeniesienie następuje po wejściu w konkretne miejsce, ale na czas przerywnika mogliby też zostać ręcznie przeniesieni.

Edycja:
Przypomniało mi się jeszcze jedno. Jest możliwość, że Frank lub Bagins zginą całkowicie jeśli za długo jest się w przerywniku w momencie, gdy obydwaj padają przed bazą Przymierza.
Last edited by kostek00 on Fri Apr 09, 2021 5:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Posts: 242
Joined: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by Don Hard »

Download jest tutaj, na OWN: KLIK
User avatar
kostek00
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 22
Joined: Thu Jun 04, 2015 10:32 pm

Re: Premiera Apocalyptic War Episode One

Post by kostek00 »

Jak rozumiem to jest najnowsza wersja.

Dobra, już wiem dlaczego zawsze kończyłem z żółtym paskiem w 4 misji. Dla Kamińskiego ruscy są neutralni i jeśli wybierze się opcję zabicia Carycyna u Baginsa to stają się wrogami i dlatego trzech rusków idących za Kamińskim od razu strzela do niego zjeżdżając jego życie do żółtego koloru.

7 misja jest niegrywalna. W trakcie przerywnika pokazuje się „Cel nieosiągalny” i d**a. W momentach, gdy jakaś postać wskazuje kierunek gdzie trzeba iść lub coś podobnego nie polecam używać przerywników filmowych właśnie z takiego powodu. Gdyby to gracz miał kontrolę to nie byłoby błędu, a jeśli pójdzie nie tam gdzie trzeba to zawsze może powtórzyć misję.

Edycja: Po wielu próbach w końcu zaczęli iść.
Last edited by kostek00 on Sun Apr 11, 2021 4:12 pm, edited 3 times in total.
Post Reply